Bitcoin Forum
June 26, 2024, 04:48:58 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Uluslararası Para Transferi Sistemine Blockchain Bakış Açısı  (Read 1511 times)
CoinTürk (OP)
Sr. Member

Activity: 429
Merit: 250

View Profile WWW
September 02, 2015, 07:58:22 AM

Eski bankacı Prof. Vladimir Frolov, Bitcoin sisteminin temelini kullanarak yeni bir uluslararası finans sistemi geliştireceğini düşünüyor. Sisteme eski astronom Nicolaus Copernicus ismi verildi.

Vladimir Frolov, uluslararası para transferi olan SWIFT sisteminin oldukça eski olduğunu düşünüyor. Geliştireceği bu sistemin  “Copernicus Gold” kuralıyla eski sistemin yerine geçeceğine inanıyor.

http://coin-turk.com/uluslararasi-para-transferi-sistemine-blockchain-bakis-acisi/
thinkinger
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile WWW
September 05, 2015, 08:42:04 PM

valla az masraflı olursa eskisine göre bizde isteriz onaylarız ama ne kadar ucuz olsa da btc kadar olamaz.bizi maliyet ırgalar daha çok.tabii btc demek sadece para gönderme değildir.

.██████████   bitfons.in- Cryptocurrency Exchange - 10 coins███████.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3178
Merit: 1517

View Profile WWW
September 06, 2015, 12:40:10 PM

Teknoloji geliştikçe Para Transferi işi de gelişiyor.

geçmişten günümüze para transferini bir inceleyelim:

İlkin Elden ele fiziki iletim ile paralar taşınarak yapılmış bu iş.
Ulaşım Teknolojisi geliştikçe taşıma hızı artmış ma yine fiziki olarak taşınmış paralar.
ulakla, posta arabasıyla, trenle...
Sonra Telgrafın icadı ile birlikte İletişim Teknolojisi gelişmeye bağlamış.
Eft'nin en ilkel hali banka şubelerinin birbirine telgrafla havale bilgilerini iletmeye başlaması ile yapılmış.
Sonra telefonun icadı ile faks, telefax teknolojisi kullanılabilir olmuş. böylece para transferi hızlanmış,
Zamanla Bilgisayarların hayatımıza girmesi ile birlikte teknolojik patlama yaşamışız ve günümüze kadar geldik.
Artık tek  tıkla dünyanın bir ucundan diğer ucuna milyarlar aktarılabiliyor.
Bu noktadan sonra ise artık bir teknolojik olgunluk dönemi yaşandı EFT, havale, visa kredi kartları vs dönemine geldik.
bunun bir tık üstü kripto para teknolojisini kullanıyoruz bir kaç yıldır.
İnanıyorum ki bundan bir 10 yıl sonra gerekli olgunlaşma sürecini geçirdikten sonra  kripto para teknolojisi günümüzdeki switft,  EFT,Havale sisteminin yerini alacak.

Benim asıl merak ettiğim kripto para teknolojisinin bir tık üstü ne olacak acaba?
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
September 06, 2015, 03:23:12 PM

Benim asıl merak ettiğim kripto para teknolojisinin bir tık üstü ne olacak acaba?

Herkes kuantumu bekliyor. Kuantum çağına gelince düşünce gücümüzü kullanmayı öğrenicez. Telepati, telekinezi, astral projeksiyon, büyü, vb.. olağanüstü kavramlar hayal olmaktan çıkıp herkesin kullanabileceği kavramlar olacak. Ya da diğer bir seçenek kıyamet Grin
Pages: [1]
  Print  

Jump to: