Bitcoin Forum
June 27, 2024, 07:02:32 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4  All
  Print  
Author Topic: Yabancı Dizi tavsiyesi  (Read 6921 times)
Presidential Rollie (OP)
Member
**

Activity: 65
Merit: 10

View Profile
September 08, 2015, 08:19:30 PM

Supernaturel
Spartacus
Arrow
the walking dead
Vikings
The American Horror Story

bunları izledim.Şöyle bağımlı yapan 1 kaç sezonu geride bırakmış yabancı dizi tavsiyesinde bulunabilecek var mı ?
leps
Hero Member

Activity: 918
Merit: 1001

View Profile
September 08, 2015, 08:20:43 PM

True blood
Buffy the vampire slayer vs Cheesy
Presidential Rollie (OP)
Member
**

View Profile
September 08, 2015, 08:22:04 PM

True blood
Buffy the vampire slayer vs Cheesy

böyle bi kaç kelimeyle anlatırmısın tarzlarını.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3178
Merit: 1517

View Profile WWW
September 08, 2015, 08:40:31 PM

Bağımlılık yapan dizi tabii ki House md  Lips sealed
medikal drama tarzında 16 Kasım 2004 ve 21 Mayıs 2012 tarihleri arasında 8 sezon yayınlanan Amerikan televizyon dizisidir kendileri.
Gregory House piskopat bir doktor olup Tıbbi Tanı uzmanı dır. Hastanenin baş hekimi olan Dr. Lisa Cuddy ile aralarında tuhaf bir ilişki vardır.
Abuk semptomları olan hastalar gelir ve hastanın hastalığı tespit edilmeye çalışılır.
8 sezon House md izledikten sonra insanın Türkiye'de hasta olmamak için dua edesi geliyor.

Bir diğer bağımlılık yapan dizi de kesinlikle How I Met Your Mother  Cool
Barney Stinson diyorum başka bir şey demiyorum.
Bu Robin in yüzünden Kanada en çok merak ettiğim ülkelerden biri haline gelmiştir.
ABD'de yayın yapan CBS kanalında, 19 Eylül 2005'ten 31 Mart 2014'de kadar 9 sezon yayınlanmış durum komedisi türünde bir televizyon dizisidir.

hiç izlemediğim ama çevremdeki hemen herkesin manyaklık derecesinde döne döne izlediği lost diye bir dizi vardı bide.

leps
Hero Member

Activity: 918
Merit: 1001

View Profile
September 08, 2015, 08:53:08 PM

True blood vampirler için vampirlerin geliştirdiği yapay kan ardından yüzeye çıkan doğaüstü yaratıkların bir kasabada ve dünyada etkisini içeriyor. 18+ bol kanlı açık sahneli ve bence bomba müzikli bir dizi.
Buffy the vampire slayer ise Buffy adındaki bir vampir avcısının maceralarını aşklarını flan anlatıyor
Presidential Rollie (OP)
Member
**

View Profile
September 08, 2015, 08:55:14 PM

Bağımlılık yapan dizi tabii ki House md  Lips sealed
medikal drama tarzında 16 Kasım 2004 ve 21 Mayıs 2012 tarihleri arasında 8 sezon yayınlanan Amerikan televizyon dizisidir kendileri.
Gregory House piskopat bir doktor olup Tıbbi Tanı uzmanı dır. Hastanenin baş hekimi olan Dr. Lisa Cuddy ile aralarında tuhaf bir ilişki vardır.
Abuk semptomları olan hastalar gelir ve hastanın hastalığı tespit edilmeye çalışılır.
8 sezon House md izledikten sonra insanın Türkiye'de hasta olmamak için dua edesi geliyor.

Bir diğer bağımlılık yapan dizi de kesinlikle How I Met Your Mother  Cool
Bu Robin in yüzünden Kanada en çok merak ettiğim ülkelerden biri haline gelmiştir.
ABD'de yayın yapan CBS kanalında, 19 Eylül 2005'ten 31 Mart 2014'de kadar 9 sezon yayınlanmış durum komedisi türünde bir televizyon dizisidir.

hiç izlemediğim ama çevremdeki hemen herkesin manyaklık derecesinde döne döne izlediği lost diye bir dizi vardı bide.

lostu bende izliyordum ancak çok bozdu bıraktım Smiley

bu arada true blooda bugün bakacağım.
cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
September 08, 2015, 08:57:18 PM

Bağımlılık yapan dizi tabii ki House md  Lips sealed

Bir diğer bağımlılık yapan dizi de kesinlikle How I Met Your Mother  Cool

Gregory house psikopat değil, sosyopattır.
psikopatlar şiddet eğilimlidir; https://en.wikipedia.org/wiki/Psychopathy#Offending

House karakteri "Sherlock Holmes"den uyarlamadır (dizinin yaratıcıları bunu söylemişlerdir) ayrıca House 221B adresinde oturmaktadır.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
Karartma1
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1422

View Profile
September 08, 2015, 08:59:34 PM

House karakteri "Sherlock Holmes"den uyarlamadır (dizinin yaratıcıları bunu söylemişlerdir) ayrıca House 221B adresinde oturmaktadır.

Bilmeyenler için, 221B bir Sherlock Holmes göndermesidir. 221B Baker Street Sherlock Holmes'ün Londra'daki adresidir.

https://en.wikipedia.org/wiki/221B_Baker_Street
mhanbostanci
Legendary
*

View Profile WWW
September 08, 2015, 09:03:22 PM

Bağımlılık yapan komedi dizisi sorarsanız benim bir diğer favorim de,
The Big Bang Theory veya kısaca TBBT, Chuck Lorre ve Bill Prady tarafından yaratılmış Amerikan durum komedisidir.
Dr. sheldon cooper ve saz arkadaşlarının başından geçen komik eğlenceli bir hikayedir.
8 sezon oynamıştır. Özellikle izlenmesi gereken bölümü 5.sezon 14'üncü bölümdür. bu bölümde Raj yeni iphone'unun kişisel asistan uygulaması siri ile aşk yaşar Smiley
gülmekten yarılmıştım.

Presidential Rollie (OP)
Member
**

View Profile
September 08, 2015, 09:16:47 PM

daha çok the walking dead tarzında dram ve bilim kurgu karışımı bişeyler arıyorum.
kripto para
Hero Member

Activity: 644
Merit: 501

View Profile
September 09, 2015, 08:57:31 PM

Doctor Who: 52 yıllık bilim kurgu efsanesi.
10 gün kaldı yeni serinin 9. sezonunun başlamasına. Merakla bekliyorum. Sherlock'u günümüze uyarlayan Steven Moffat yardırıyor Doctor Who'da da.
samuray34amo
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
September 10, 2015, 07:44:38 PM

Hannibal'ı izleyebilirsiniz zannımca bunun yanı sıra Game of Thrones da en kaliteli dizilerden.
Bilim kurgu sevenler için de Doctor Who ve Breaking Bad en iyilerinden
Komedi olarak da How I Met Your Mother ? en iyisidir bence. Çok yaşa Barney Stinson Smiley
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
September 11, 2015, 07:52:49 AM

Beyin yakan birşeyler ve Bilimkurgu denilince aklıma ilk gelen Fringe dir. Bilim kurgunun dibidir. Ne Doktor Who yu tanırım nede Breaking  Bad. Hatta BreakingBad bana göre bilimkurguda sayılmaz.
Diziyi araştırın ilk sezon çok birşey anlamayacaksınız resmen tanıtım bölümü olmuş. İkinci sezon ortalarına bir açılmaya başlıyor duramıyorsunuz. Dizi 5 sezon üst üste çok fazla izlemeyin harbiden beyin yanıyor.
Starin
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

Infected Mushroom

View Profile WWW
September 11, 2015, 08:04:51 AM

Breaking Bad ne zamandan beri bilimkurgu yahu? Ayrıca Doctor Who ekranlarda 10. yılını kutlarken Fringe'in senaristleri doğmamıştı bile. Özellikle dizi sektöründe Doctor Who bilimkurgunun atasıdır.

xRaVeNx
Legendary
*

View Profile
September 11, 2015, 11:07:00 AM

Breaking Bad ne zamandan beri bilimkurgu yahu? Ayrıca Doctor Who ekranlarda 10. yılını kutlarken Fringe'in senaristleri doğmamıştı bile. Özellikle dizi sektöründe Doctor Who bilimkurgunun atasıdır.
Graham Bell de telefonu bulan kişi ama şuanki telefonların alakası yok. Fringe bilimkurgunun sınırlarını zorlar.
dukeneptun
Legendary
*

Activity: 1064
Merit: 1000

View Profile
September 11, 2015, 11:18:57 AM

Graham Bell de telefonu bulan kişi ama şuanki telefonların alakası yok. Fringe bilimkurgunun sınırlarını zorlar.

Telefonu Graham Bell bulmadı. Telefon Antonio Meucci'nin icadıdır.
Breaking Bad bilim kurgu değil, dramadır.
kripto para
Hero Member

View Profile
September 11, 2015, 09:45:42 PM

Beyin yakan birşeyler ve Bilimkurgu denilince aklıma ilk gelen Fringe dir. Bilim kurgunun dibidir. Ne Doktor Who yu tanırım nede Breaking  Bad. Hatta BreakingBad bana göre bilimkurguda sayılmaz.
Diziyi araştırın ilk sezon çok birşey anlamayacaksınız resmen tanıtım bölümü olmuş. İkinci sezon ortalarına bir açılmaya başlıyor duramıyorsunuz. Dizi 5 sezon üst üste çok fazla izlemeyin harbiden beyin yanıyor.
Amerikalıların "Doctor Who'dan çaldıkları" ile oluşturulan fringe mi bilim kurgunun dibi?
Doctor Who'nun 50 yıl önce işlediği konuları ısıtıp ısıtıp fringe'de önünüze koydular Grin
xRaVeNx
Legendary
*

View Profile
September 12, 2015, 11:21:13 AM

Amerikalıların "Doctor Who'dan çaldıkları" ile oluşturulan fringe mi bilim kurgunun dibi?
Doctor Who'nun 50 yıl önce işlediği konuları ısıtıp ısıtıp fringe'de önünüze koydular Grin

Belkide öyle olmuştur. Doktor who yu iki bölüm seyrettip bıkmam beni o diziden soğuttu. Müsait anda trkrar başlayabilirim. Tam anlamıyla seyretmedim.
mhanbostanci
Legendary
*

View Profile WWW
September 17, 2015, 12:18:50 PM

yeni keşfettiğim ve beğendiğim bir diziyi önereceğim: Wayward Pines
Konusu da şöyle:
Gizli servis ajanı Ethan Burke kendini daha önce hiç duymadığı bir kasaba olan Wayward Pines’de bulur. Peşinden karısı ve oğlu da bir şekilde bu tuhaf kasabada belirir.
Kasaba bir duvarla dış dünyadan yalıtılmıştır. Gizemli olaylar başlar.

Sürükleyici, gizemli ilginç bir dizi.
kripto para
Hero Member

View Profile
September 17, 2015, 02:03:44 PM

Belkide öyle olmuştur. Doktor who yu iki bölüm seyrettip bıkmam beni o diziden soğuttu. Müsait anda trkrar başlayabilirim. Tam anlamıyla seyretmedim.

İlk sezonun ilk bölümleri klasik seriden yeni seriye geçiş olduğu için biraz sıkıcı gelebilir. Doctor'u sıfırdan yeniden tanıtmaları gerekiyor çünkü.
Ama 2. sezondan itibaren tempo hiç düşmeyecek. (Tavsiye: özellikle yılbaşı özel bölümleri uygun tarihlerde mutlaka izleyin).
Pages: [1] 2 3 4  All
  Print  

Jump to: