Bitcoin Forum
April 26, 2024, 09:36:21 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Samsung S3 bilinmedik arıza  (Read 1600 times)
sinaninkisi (OP)
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
September 20, 2015, 06:36:59 PM

arkadaşlar telefonun microfonunda bir sıkıntı var çözemedim bir türlü bilen birisi varsa yardımcı olursa makbule geçer.

şimdi hata tespiti. Mikrofon arızası.

Telefon konuşma yaparken karşı tarafa ses gitmiyor gelen sesi alıyor sorunsuz bir şekilde. (giden ses hiç bir şekilde gitmiyor.)

mikrofonun arızalandığını düşündüm bunun üzerine hardware test edebileceğim bir kaç program kurup mikrofonu test ettim tepki yoktu. donanımsal diye düşündüm bunun üzerine. sonra kamera kaydı yaptım baktım sesi kaydetmişti. şimdi kamera kaydında çalışıp görüşme esnasında çalışmıyor durumuna geldim. bunun üzerine formatladım telefonu orjinal rom yüklü üzerinde . yazılımsal sorunun gideceğini düşündüm. fakat sonuçta bir değişiklik olmadı. internet üzerinde biraz araştırma yaptım microfon girişinin tıkalı olabilecegini o yüzden ses almadığı gibi şeyler vardı açtım telefonu temizledim herhangi bir kirlenmede yoktu. ses ayarlarından parazit giderme kapalı olsun demişler onlarıda denedim. sorun çözülmedi.

Şimdi bilmek istediğim ve yardıma ihtiyaç duyduğum nokta şu ki ; kamera kaydı yaparken ikinci bir mikrofon mu var acaba telefon üzerinde ?

eğer yok ise romu kaldırıp bir başka rom yüklemeyi deneyeceğim. telefoncuya götürsem hemen kazıklama peşinde mikrofonu değiştirip sonrada olmadı anakart arizasi diyip anakarti değiştirmeye kalkacaklar zaten telefon 300 lira 150 lira anakart bedeli istenecek bu yüzden yardım ederseniz çok mutlu olurum.

Transactions must be included in a block to be properly completed. When you send a transaction, it is broadcast to miners. Miners can then optionally include it in their next blocks. Miners will be more inclined to include your transaction if it has a higher transaction fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714167381
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714167381
Reply with quote  #2

1714167381
Report to moderator
nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
September 20, 2015, 08:38:20 PM

S3'ü bilmem. Fakat ben htc one m7 kullanıyorum. Bunda ikinci bir mikrofon var. Arka kısımda yer alıyor. Bildiğim kadarıyla bu bütün telefonlarda geçerli. ( lütfen bana fil tarihinden kalma bir telefon örnek gösterip bu niye öyle değil diye yazmayın.)

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█                           █
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█                           █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
to1ga
Sr. Member

Activity: 336
Merit: 250

View Profile
September 20, 2015, 09:17:26 PM

arkadaşlar telefonun microfonunda bir sıkıntı var çözemedim bir türlü bilen birisi varsa yardımcı olursa makbule geçer.

şimdi hata tespiti. Mikrofon arızası.

Telefon konuşma yaparken karşı tarafa ses gitmiyor gelen sesi alıyor sorunsuz bir şekilde. (giden ses hiç bir şekilde gitmiyor.)

mikrofonun arızalandığını düşündüm bunun üzerine hardware test edebileceğim bir kaç program kurup mikrofonu test ettim tepki yoktu. donanımsal diye düşündüm bunun üzerine. sonra kamera kaydı yaptım baktım sesi kaydetmişti. şimdi kamera kaydında çalışıp görüşme esnasında çalışmıyor durumuna geldim. bunun üzerine formatladım telefonu orjinal rom yüklü üzerinde . yazılımsal sorunun gideceğini düşündüm. fakat sonuçta bir değişiklik olmadı. internet üzerinde biraz araştırma yaptım microfon girişinin tıkalı olabilecegini o yüzden ses almadığı gibi şeyler vardı açtım telefonu temizledim herhangi bir kirlenmede yoktu. ses ayarlarından parazit giderme kapalı olsun demişler onlarıda denedim. sorun çözülmedi.

Şimdi bilmek istediğim ve yardıma ihtiyaç duyduğum nokta şu ki ; kamera kaydı yaparken ikinci bir mikrofon mu var acaba telefon üzerinde ?

eğer yok ise romu kaldırıp bir başka rom yüklemeyi deneyeceğim. telefoncuya götürsem hemen kazıklama peşinde mikrofonu değiştirip sonrada olmadı anakart arizasi diyip anakarti değiştirmeye kalkacaklar zaten telefon 300 lira 150 lira anakart bedeli istenecek bu yüzden yardım ederseniz çok mutlu olurum.

Kuzenimdede aynı sıkıntı vardı. Telefoncuya götürdük ekran filmi değişecek gibi bir terim kullandı hatırlamıyorum şimdi 50 Lira aldı.
2 3 ay düzeldi kullandı ardından telefon toptan çöpe döndü ekran falan kaydı gitti. Yeni bir telefona geçmek en mantıklısı gibi gözüküyor.

█ █ █ █ █
█ █ ● █ █
● █ █ █ █
█ ● █ █ █
█ █ █ █ ●
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ ● █
█ █ █ █ █
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ █ ●
█ █ █ █ █
               ▄▄█  █▄▄
            ▄█████  █████▄
       ▄  █▄ ▀▀███  ███▀▀ ▄█  ▄
   ▄▄███  ████▄▄ ▀  ▀ ▄▄████  ███▄▄

▀▀███  ████▀▀ ▄  ▄ ▀▀████  ███▀▀  ▄
███▄▄  ▀  ▀▀ ▄▄███  ███▄▄ ▀▀  ▀  ▄▄███
█████▀      ▀█████  █████▀      ▀█████
█▀▀  ▄▄█  ██▄▄ ▀▀█  █▀▀ ▄▄██  █▄▄  ▀▀█
   █████  ██████      ██████  █████
█▄▄  ▀▀█  ██▀▀ ▄▄█  █▄▄ ▀▀██  █▀▀  ▄▄█
█████▄      ▄█████  █████▄      ▄█████
███▀▀  ▄  ▄▄ ▀▀███  ███▀▀ ▄▄  ▄  ▀▀███
▀  ▄▄███  ████▄▄ ▀  ▀ ▄▄████  ███▄▄  ▀
   ▀▀███  ████▀▀ ▄  ▄ ▀▀████  ███▀▀
       ▀  █▀ ▄▄███  ███▄▄ ▀█  ▀
            ▀█████  █████▀
               ▀▀█  █▀▀
█ █ █ █ █
█ █ ● █ █
● █ █ █ █
█ ● █ █ █
█ █ █ █ ●
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ ● █
█ █ █ █ █
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ █ ●
█ █ █ █ █
A Blog That Discusses About
Artificial Intelligence    The Future    Ethics on AI    and more
█ █ █ █ █
█ █ ● █ █
● █ █ █ █
█ ● █ █ █
█ █ █ █ ●
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ ● █
█ █ █ █ █
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ █ ●
█ █ █ █ █
sinaninkisi (OP)
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
September 20, 2015, 10:07:31 PM

telefonu zaten ikinci el olarak birine hediye aldım onuda hiç denemek aklıma gelmemiş . herşeyine baktımda arayıp birine selam demek aklıma gelmedi işte o an için. elden aldığımdan dolayı da sıkıntı işte. mikrofonu düzeltsem telefon on numara Cheesy

hunterwolf
Legendary
*

Activity: 1108
Merit: 1002

View Profile
September 20, 2015, 10:27:27 PM

Hanıma almıştım bayağı zaman önce, internetten aldığımız için deneyemedik, geldi telefon , ses geliyor ama, ses gitmiyor karşıya.
internetten baktım o zaman bayağı sorun yaşayan vardı. Geri gönderecektim, şeytan dürttü mikrofon deliğine topluiğne ucunu hafifce soktum düzeldi  Grin
gmsinan
Member
**

Activity: 71
Merit: 10

View Profile
September 24, 2015, 01:30:11 AM

büyük ihtimal telefonun microfonunda arıza vardır su kaçtıysa içine 15-20 tl civarinda değişimi yapılır bir telefoncuya götür istersen.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: