Bitcoin Forum
June 26, 2024, 01:55:09 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: 1 Kasımda HDP baraj altında kalacak inşallah [200 mbtc bitcoin giveaway]  (Read 2399 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

Activity: 3178
Merit: 1517

View Profile WWW
September 29, 2015, 01:18:27 AM

Sırf AKP'ye gıcık oldukları için HDP ye oy veren Toplam seçmen sayısının %4'ünü teşkil eden kitle, adam olup bu sefer kendi partisine oy verirse ve böylece Allahın izniyle HDP 1 kasımda barajın altında kalırsa,
Çok mutlu olacağım ve 200 mbtc dağıtacağım. Bu konuya inşallah duaların kabul olur yazan her Türkçe bölümü forum üyesine 1 mbtc göndereceğim.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
September 29, 2015, 04:12:07 AM

AKP gidecekse oyumu seve seve HDP ye veririm, senin 200 mbtc den  cebinde kalır.
Ha bu arada millete adamlığı sen mi öğretiyorsun. 7 haziranda HDP ye oy  verdim pişman değilim. AKP nin maskesi düştü.
Allah izniyle diyorsun, hdp baraj altı kalsın, hırsız çalmaya devam etsin, mantığını seveyim.

mhanbostanci (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
September 29, 2015, 04:34:27 AM

AKP gidecekse oyumu seve seve HDP ye veririm, senin 200 mbtc den  cebinde kalır.
Ha bu arada millete adamlığı sen mi öğretiyorsun. 7 haziranda HDP ye oy  verdim pişman değilim. AKP nin maskesi düştü.
Allah izniyle diyorsun, hdp baraj altı kalsın, hırsız çalmaya devam etsin, mantığını seveyim.

0. AKP nin maskesinin düştüğünü herkes görüyor artık.
1. Millete adamlığı ben öğretmiyorum. Millet kendi kendine idrak etmeli.
2. Millet kime oy vereceğini biliyor zatende %4 lük kaymak kesim milletin kaderiyle oynuyor aslında.
3. AKP ye hiç oy vermedim. Bundan sonrada vermem ve ne yazık ki onlardan kurtulmanın pratik bir yolu yok.
4. AKP'yi zayıflatma adına HDP ye verdiğiniz, vereceğiniz her oy PKK'nın gücüne güç katıyor ve ülkeyi kan gölüne çeviriyorsunuz.
5. AKP'den kurtulmak isteyen %4 lük kesime sesleniyorum, gidin CHP veya MHP ye oy verin.

Eğer bu seçimde bu %4 lük kesim MHP veya CHP ye kayarsa,
1. HDP barajın altında kalır.
2. AKP nin millet vekili sayısı artar ama yinede tek başına iktidar olamaz.
3. Bu sefer rte ne kadar direnirse dirensin bir koalisyon kurulur.
4. AKP-CHP ortaklığı olamayacağına göre MHP Bu koalisyonda belirleyici olacaktır.
5. diğer ortak ister AKP olsun isterse CHP öyle yada böyle yıllar sonra kurulacak MHP li bir hükümet ile bu terör belasının üzerine yeniden gidilecektir.
6. CHP-MHP hükümeti kurulursa AKP saltanatı sırasında ülkenin iliğini kemiğini sömürenler yargılanacaktır.
7. AKP-MHP hükümetinin kurulabilmesi için mecliste akladıkları bakanlar yüce divana gidecek ve yargılanacaklar.
8. AKP-MHP hükümeti kurulursa AKP artık saltanatı zamanındaki gibi rahat olamayacak ve biraz olsun rahatlayacağız.

Bu beklentiler ile bu %4 lük kesime yalvarıyorum. Kıymayın bizlere. Hiç mi vicdanınız yok?
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
September 29, 2015, 04:53:57 AM

Yaptığın analiz  benim düşümceme göre tamamen gerçeklerden uzak,
1- hdp nin baraj altı kalıp akp nin tek başına iktidar olmaması diye bir durum bence yok, çünkü doğu ve güneydoğu da hdp den sonra 2. parti akp, mhp ve chp sıfıra yakın , hdp baraj altı kalırsa akp oraları siler süpürür. en az 50-60 milletvekili daha fazla çıkarır.
2-hdp ye verilen her oyun pkk yı güçlendirdiğini asla düşünmüyorum. bence hdp=pkk değil, belki hedefleri aynı ama biri siyasi mücadele veriyor, biri silahlı mücadele, pkk ile en etkili mücadele edilsin hiç itirazım yok, bugüne kadar bunu yapmayan ve görmezden gelen akp idi zaten. pkk nın örgüt yöneticileride siyasi kanadın güçlenmesini istemiyor. çünkü ellerinde rant kaybolacak, uyuşturucu , silah , insan kaçakçılığından milyonlar götürüyorlar. Akp de Pkk da elindeki rantı kaybetmemek için savaşıyor şuanda, bunun tek çözümüde bence  hdp
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
September 29, 2015, 05:54:00 AM

Yaptığın analiz  benim düşümceme göre tamamen gerçeklerden uzak,
1- hdp nin baraj altı kalıp akp nin tek başına iktidar olmaması diye bir durum bence yok, çünkü doğu ve güneydoğu da hdp den sonra 2. parti akp, mhp ve chp sıfıra yakın , hdp baraj altı kalırsa akp oraları siler süpürür. en az 50-60 milletvekili daha fazla çıkarır.
2-hdp ye verilen her oyun pkk yı güçlendirdiğini asla düşünmüyorum. bence hdp=pkk değil, belki hedefleri aynı ama biri siyasi mücadele veriyor, biri silahlı mücadele, pkk ile en etkili mücadele edilsin hiç itirazım yok, bugüne kadar bunu yapmayan ve görmezden gelen akp idi zaten. pkk nın örgüt yöneticileride siyasi kanadın güçlenmesini istemiyor. çünkü ellerinde rant kaybolacak, uyuşturucu , silah , insan kaçakçılığından milyonlar götürüyorlar. Akp de Pkk da elindeki rantı kaybetmemek için savaşıyor şuanda, bunun tek çözümüde bence  hdp

Farklı bakıyorsunuz, saygı duyarım.
Peki hiç son zamanlarda doğu veya güney doğuda bulundunuz mu?
Bölge halkının nasıl durumda olduğunu biliyor musunuz? ben biliyorum.
Bayram tatili boyunca şöyle bir rota izledim:
Kara yolu ile Ankara'dan Ardahan'a gittim.
Kırıkkale
Delice
Yerköy
Yozgat
Sorgun
Yıldızeli
Sivas
Hafik
Zara
İmranlı
Refahiye
Erzincan
Tercan
Aşkale
Erzurum
Tortum
Oltu
Göle

Ardahan
Kırmızı ile işaretli yerlerden dualar ederek geçtik... Çok şükür tek parça Ardahan'a ulaştık.
Kırmızı olmayan her noktada kısa kısa konakladık ve durduğumuz yerlerde köylülerle, tesis çalışanlarıyla, benzincilerle, garsonlarla, işletmecilerle, kısacası insanımızla konuşma tartışma imkanı buldum.
Herkes şaşkın, HDP kırsalda PKK'nın silah zoruyla kürt köylerinde tulum çekiyor. Güvenli bölgelerde büyük şehirlerde nasıl oy alabildi diye soruyorlar Ankara'dan geldiğimizi öğrenince.
Bayramda Ardahan'ın köylerinin bir kısmını gezip bayramlaştık. Gittiğimiz her köyde aynı soru soruluyordu.
Ve insanlar hep şunu söylediler :

artık durum memleket meselesi haline geldi. Partiler üstü bir durum var artık, CHP liler ve MHP liler oylarını bölmeyip MHP li vekiller çıkarıp MHP'yi  hükümet ortağı yapmak zorundayız.

Bunu söyleyenler;
önceki seçimde 40 da 40 sandıkta full chp ye oy vermiş küçücük bir dağ köyün 80 yaşındaki dedesi.
önceki seçimde 70 de 50 AKP, 18 MHP 2 geçersiz oy veren bir ova köyünün muhtarı.
ve daha niceleri.

Dönüşte ise karadeniz üzerinden döndük.
Ardahan
Şavşat
Artvin
Borçka
Hopa
Ardeşen
Çayeli
Rize
Sürmene
Trabzon
Vakfıkebir
Giresun
Ordu
Fatsa
Ünye
Terme
Çarşamba
Samsun
Havza
Merzifon
Çorum
Kırıkkale
Ankara

Mavi ile işaretlediğim yerler mola verdiğimiz yerler.
Karadeniz'de Konuştuğum kayıtlı AKP üyeleri bile biz ne yaptık a.k. diye başlıyorlar söze, AKP kalesi dediğimiz karadeniz bölgesinde insanlar terörü besleyip büyüttüğü için AKP yönetimine tepkili.
Sırf bu yüzden MHP ye ciddi bir oy geçişi olacak gibi görünüyor.
Karadeniz'de Konuştuğum atadan beri chp li köylüler 1 kasımda vekil çıkaramayan CHP ye oy vermektense MHP oy vereceklerini söylüyorlar:
Örneğin rize, samsun, çorum, Kırıkkale bu illerde konuştuğum çok sayıda CHP li vatandaş,  CHP buradan vekil çıkaramıyor 1 kasımda MHP ye yükleneceğiz güçlenip hükümet ortağı olsunda şu teröre bir çözüm getirilsin diyorlar.

bilginize,

twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
September 29, 2015, 06:41:53 AM

hdp barajı geçemez ise akp min +70 milletvekili alır.doğuda hdpnin almayacağı her vekillik akp ye kayar.tek başına iktidar olur.neredeyse anayasayı bile değiştirir.
6ay önce akp ye oy veren kitleden azalma olacağını hiç sanmıyorum. chp li olup hdp ye oy verenler oylarını geri döndürseler chp 5-10 milletvekili fazla alır. mhpde 5 fazla alsın hadi. zaten hdp nin 80 milletvekili var. bu basit mantıkta bile en az 65i akp ye gidiyor.
bu arada artan teror olaylarınında benim görüşüm mantığı su. yılan ininde bekliyordu birileri kolunu soktu yılanı rahatsız etti.yılanda simdi saldırıyor.yoksa adamlar meclise girmiş 3. parti olmuş daha ne istesin.
bu arada tüm anketlerde hdp barajı aşıyor.en yanlı anketlerde bile %11 cıkıyor adamlar. ben doğuda hdp nin oylarının artacağına inanıyorum hakkaride falan %90 altına kesinlikle düşmez van da keza öyle. ha istanbulda ankarada oy vermişler arasında vermeyecekler olur.oralardada oylarının aşırı düşeceğini sanmıyorum.
sizin giveaway size kalır.
cincan
Full Member

Activity: 160
Merit: 100

View Profile
September 29, 2015, 08:15:42 AM

Sırf AKP'ye gıcık oldukları için HDP ye oy veren Toplam seçmen sayısının %4'ünü teşkil eden kitle, adam olup bu sefer kendi partisine oy verirse ve böylece Allahın izniyle HDP 1 kasımda barajın altında kalırsa,
Çok mutlu olacağım ve 200 mbtc dağıtacağım. Bu konuya inşallah duaların kabul olur yazan her Türkçe bölümü forum üyesine 1 mbtc göndereceğim.

Bu foruma siyasi olaylarınızı dahil etmeyin lütfen böle saçma sapan bir konu açılmamalı. Gıcık olduk verdik rahatsızmı oldun? Bu zihniyetinden dolayı gidip gene vericem göndercenmi mbtc?

Eal lütfen şu konuyu ya kitle yada sil gereksiz forum kirliliği..
cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
September 29, 2015, 09:04:42 AM

Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Giresun'un akp'nin kalesi olması hikayesine sağlam güldüm, kahkaha attım Grin Grin
Hele hele Artvin ve Hopa'nın akp'nin kalesi olması kısmına ise götümle güldüm Grin Grin Grin

(Konuya katkı yapacaktım, vazgeçtim) Grin Grin Grin

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
September 29, 2015, 09:21:24 AM

Bu foruma siyasi olaylarınızı dahil etmeyin lütfen böle saçma sapan bir konu açılmamalı. Gıcık olduk verdik rahatsızmı oldun? Bu zihniyetinden dolayı gidip gene vericem göndercenmi mbtc?

Eal lütfen şu konuyu ya kitle yada sil gereksiz forum kirliliği..

Tamam kitliyorum konuyu. Aman hatırınız kalmasın.
Şu girdiğiniz şekiller o malum %4 ün içinde olduğunuzu gösterdi zaten.
altınız kuru keyfiniz yerinde büyük şehirlerde HDP ye oy verip kudurtun PKK'yı.
Ben insanlardan döne döne aynı şeyi dinledim bayram boyu. Hala olayın etkisindeyim. Belkide siz daha doğru bakıyorsunuz. varsın insanlar ölsün,  yeter ki AKP daha da güçlenmesin.

Çakır:
ben gözümle gördüğümü kulağımla duyduğumu paylaştım sizinle,
inanıp inanmamak size kalmış.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: