Bitcoin Forum
May 29, 2024, 06:43:53 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Multibit Yardım Lütfen  (Read 3502 times)
MrbitK (OP)
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
October 09, 2015, 08:16:33 PM

Merhaba arkadaşlar

benim şöyle bir sorunum var. ilk defa başıma geliyor. hesabımda bir anda bitcoinler birikti. sonra hepsi kay boldu. hesabımda belli bir miktar vardı oda görünmüyor artık. blockchain den baktığımda bakiyem görünüyor ama multibit programında görünmüyor. o bakiyeyi nasıl kullanacağım?

şimdiden teşekkürler.
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
October 09, 2015, 08:31:54 PM

bir anda nasıl bitcoinler birikiyor bu kısmı anlamadım Smiley
blockchain üzerinden kontrol ettiyseniz bakiyeniz cüzdanınızda duruyordur
multibit  doğru cüzdanı senkronize ettiğine emin misiniz?
MrbitK (OP)
Newbie
*

View Profile
October 09, 2015, 08:57:23 PM

şöyle diyeyim. birden fazla bitcoin geldiğini gördüm çoğu üçgen bicimindeydi onları blockchain den kontrol ettiğimde çoklu işlem ve bulunamadı gibi hataları gördüm bir hata olduğunu anladım. daha sonra Blokzinciri ve Işlemleri Sıfırla ile düzeltildiğini okudum onu yapınca olan bitcoinlerde görünmez oldu.

cüzdanı blockchain den bakınca net bakiyeyi görüyorum sakronize için farklı bir yöntem var mı?
cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
October 09, 2015, 09:13:07 PM

şöyle diyeyim. birden fazla bitcoin geldiğini gördüm çoğu üçgen bicimindeydi onları blockchain den kontrol ettiğimde çoklu işlem ve bulunamadı gibi hataları gördüm bir hata olduğunu anladım. daha sonra Blokzinciri ve Işlemleri Sıfırla ile düzeltildiğini okudum onu yapınca olan bitcoinlerde görünmez oldu.

cüzdanı blockchain den bakınca net bakiyeyi görüyorum sakronize için farklı bir yöntem var mı?
kesin illüminatinin parmağı var bu işte...

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
dukeneptun
Legendary
*

Activity: 1064

View Profile
October 09, 2015, 09:27:15 PM

Ben ufolarla ilgili diye düşünmüştüm ama seninki de farklı bir bakış açısı çakır.

Multibit HD mi Classic mi kullanıyorsunuz?
MrbitK (OP)
Newbie
*

View Profile
October 09, 2015, 09:34:29 PM

Classic
dukeneptun
Legendary
*

Activity: 1064

View Profile
October 09, 2015, 09:37:11 PM

Wallet.dat'ın yedeğini almış mıydınız? Wallet.dat'ın değişmiş olma ihtimali var mı? Eski adreslerini görüyor musunuz programı açınca?
Blokzinciri ve Işlemleri Sıfırla dediğiniz zaman programın cüzdandaki tüm adresleri ilk işlemden itibaren yeniden taraması lazım.
MrbitK (OP)
Newbie
*

View Profile
October 09, 2015, 09:42:24 PM

sorun olan yeni bir cüzdandı. sorun olan adrese bitcoin geldiği görünüyor işlemlerde. 1 tane ödeme yapmıştım ki o görünmüyor. şuanda işlemlerde sadece gelen görünüyor gidenler görünmüyor. gönderdiğim kişide gelen bicoini gördüğünü sonra kaybolduğunu söylüyor.

şuanki işlemlere bakınca gitmemiş gibi görünüyor.

yeni cüzdan olduğundan almadım yedeğini.

dediğinizi bir deneyeyim.
cakir
Legendary
*

Activity: 1274

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
October 09, 2015, 09:44:29 PM

Aradığın cevap burada: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1201094.0
bitcoin ağı şu anda "duplicate tx" saldırısı altında.

yapabileceğin pek bir şey yok yani.  (Tx id vs verirsen daha net yardımcı oluruz).

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
MrbitK (OP)
Newbie
*

View Profile
October 09, 2015, 10:33:24 PM

Blokzinciri ve Işlemleri Sıfırla yı daha önce yapmıştım düzelmemişti. şimdi yapınca bitcoin göründü ama gündüz yaptığım ödeme hiç yapılmamış gibi görünüyor.
o ödeme tekrardan onaylanmaz dimi?
evet işlemler çift çift görünüyor
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
October 09, 2015, 10:44:48 PM

tx verirsen görürsek daha net yardımcı oluruz   
bakiye sende duruyosa sıkıntı yok   
Blokzinciri ve Işlemleri Sıfırla yı daha önce yapmıştım düzelmemişti. şimdi yapınca bitcoin göründü ama gündüz yaptığım ödeme hiç yapılmamış gibi görünüyor.
o ödeme tekrardan onaylanmaz dimi?
evet işlemler çift çift görünüyor
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
October 09, 2015, 11:57:56 PM

bende aynı cüzdanı kullanıyorum, benzer bir  sıkıntıyı bende yaşadım bugün primedice ödemesini cüzdana çekerken çift ödeme olarak gözüktü, biri sisteme yansıdı, biri yansımadı, yani benim kaybım yok, bir an fazla geldi zannettim sonra jeto. düştü
twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
October 10, 2015, 07:29:53 AM

arkadaşın üçgen dediği nedir? sorunun cevabı zaten verilmişte ben üçgende kaldım.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
October 10, 2015, 08:34:23 AM

arkadaşın üçgen dediği nedir? sorunun cevabı zaten verilmişte ben üçgende kaldım.

multibitte onay bekleyen işlemler madenciler tarafından görüldükçe , işlem satırının başına da üçgen dörtgen beşgen şeklinde şekil oluşuyor, kaç farklı madencinin işlemi gördüğünü gösteriyor, bunlardan biri bloğu bulursa ilk onayı almış oluyor sanırım.
arkadaşın dediği işlem cüzdanda gözüktü, üç madenci gördü(yani üçgen şekli oluştu) ama sonra onay almadı.kayboldu.
kripto para
Hero Member

Activity: 644
Merit: 501

View Profile
October 13, 2015, 09:27:45 PM

multibitte onay bekleyen işlemler madenciler tarafından görüldükçe , işlem satırının başına da üçgen dörtgen beşgen şeklinde şekil oluşuyor, kaç farklı madencinin işlemi gördüğünü gösteriyor, bunlardan biri bloğu bulursa ilk onayı almış oluyor sanırım.
arkadaşın dediği işlem cüzdanda gözüktü, üç madenci gördü(yani üçgen şekli oluştu) ama sonra onay almadı.kayboldu.
Bitcoin ağında bir işlem yaptığınızda madenciler size geri bildirim mi yolluyormuş? Ben senin işlemini gördüm merak etme gibilerinden?

Muhtemelen bu üçgen denen şey alınan doğrulama sayısıdır, Bitcoin çekirdeğinde daire içinde her bir doğrulama için 1/6 birim boyanıyor. (6 doğrulama yeterli).
frank0929
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
October 13, 2015, 10:03:59 PM

Bitcoin ağında bir işlem yaptığınızda madenciler size geri bildirim mi yolluyormuş? Ben senin işlemini gördüm merak etme gibilerinden?

Muhtemelen bu üçgen denen şey alınan doğrulama sayısıdır, Bitcoin çekirdeğinde daire içinde her bir doğrulama için 1/6 birim boyanıyor. (6 doğrulama yeterli).

Ben arkadaşın ne demek istediğini anladım, Multibit'te ona benzer bir şey vardı. Şimdi program kurulu olmadığı için bakamıyorum ama program yayınlanan Tx'in görülme sayısını veriyordu.
kripto para
Hero Member

View Profile
October 13, 2015, 10:22:04 PM

Ben arkadaşın ne demek istediğini anladım, Multibit'te ona benzer bir şey vardı. Şimdi program kurulu olmadığı için bakamıyorum ama program yayınlanan Tx'in görülme sayısını veriyordu.
Sırf doğrulamak için multibit kurup işlem yaptım. Bahsi geçen olay yukarıda dediğim gibi aldığı onay sayısı. ilk onayda dairenin 6'da 1'lik yayı dolu görünür vs vs.
Ağda kaç düğümün gördüğü bilgisi ile madencilerin alakası yok.

frank0929
Sr. Member

View Profile
October 13, 2015, 10:24:30 PM

Sırf doğrulamak için multibit kurup işlem yaptım. Bahsi geçen olay yukarıda dediğim gibi aldığı onay sayısı. ilk onayda dairenin 6'da 1'lik yayı dolu görünür vs vs.

http://i.hizliresim.com/0LkLZZ.png

Hangi Multibit'i kurdunuz? Benim kullandığım Multibit'te böyle bir arayüz yoktu. Bu tamamen farklı bir program gibi görünüyor.
kripto para
Hero Member

View Profile
October 13, 2015, 10:28:14 PM

http://i.hizliresim.com/0LkLZZ.png

Hangi Multibit'i kurdunuz? Benim kullandığım Multibit'te böyle bir arayüz yoktu. Bu tamamen farklı bir program gibi görünüyor.
Multibit HD kurdum. Classic olsa da fark etmez. söz konusu o üçgen denen şey orada da aynı amaçla konmuştur.
frank0929
Sr. Member

View Profile
October 13, 2015, 10:39:45 PM

Multibit HD kurdum. Classic olsa da fark etmez. söz konusu o üçgen denen şey orada da aynı amaçla konmuştur.

Alakası bile yok. Siz tamamen farklı bir özellikten bahsediyorsunuz. Üşenmeyip Multibit Classic kurup farkı görebilirsiniz.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: