Bitcoin Forum
May 04, 2024, 09:11:40 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Ankara'da Patlama: 96 Ölü  (Read 3510 times)
Zz (OP)
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
October 10, 2015, 01:51:12 PM
Last edit: October 12, 2015, 12:53:44 PM by Zz

İçişleri Bakanlığı, Ankara’daki hain terör saldırısında yaşamını yitirenlerin sayısını 30 olarak verdi. Ancak, yitirilen canların sayısı maalesef artıyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak, Hürriyet’e yaptığı değerlendirmede, ölenlerin sayısını 47 olarak açıklamıştı. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ise son bir açıklama yaptı ve ölü sayısının 86 olduğunu söyledi. Bakan Müezzinoğlu da yaralı sayısını 186 olarak açıkladı.

Kaynak

Facebook ve Twitter'a normal yollardan erişim engellendi. Medyaya haber yasağı getirildi.
1714857100
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714857100
Reply with quote  #2

1714857100
Report to moderator
1714857100
Hero Member
*

Ignore
1714857100
Reply with quote  #2

1714857100
Report to moderator
1714857100
Hero Member
*

Ignore
1714857100
Reply with quote  #2

1714857100
Report to moderator
The forum was founded in 2009 by Satoshi and Sirius. It replaced a SourceForge forum.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714857100
Hero Member
*

Ignore
1714857100
Reply with quote  #2

1714857100
Report to moderator
1714857100
Hero Member
*

Ignore
1714857100
Reply with quote  #2

1714857100
Report to moderator
1714857100
Hero Member
*

Ignore
1714857100
Reply with quote  #2

1714857100
Report to moderator
dukeneptun
Legendary
*

Activity: 1064
Merit: 1000

View Profile
October 10, 2015, 01:52:09 PM

Normal bir demokratik ülkede hükümetin yüzlerce kez istifa etmesi gerekirken hala çıkıp pişkince açıklamalar yapabiliyorlar. Nasıl bir ülkede yaşıyoruz?
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
October 10, 2015, 02:20:51 PM

Toplumlar hak ettikleri şekilde yönetilir olan bizim gibi bilinçli azınlıklara olur
bundan 15 30 yıl önce bunlar olsa ülkede kıyamet kopardı şimdi sıradan şeyler haline gelmeye başladı.
Açıklamalara bakarsak şu küçük afrika cumhuriyetlerini yönetenlerin
bilgisinin eğitim seviyesinin daha yüksek olduğunu düşünüyorum.
Yozlaşmış düşmanca programlanmış tamamen zararlı kukla bir cehalete hapsedildik.
Normal bir demokratik ülkede hükümetin yüzlerce kez istifa etmesi gerekirken hala çıkıp pişkince açıklamalar yapabiliyorlar. Nasıl bir ülkede yaşıyoruz?
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
October 10, 2015, 03:48:07 PM

yaw icisleri bakanina soruyorlar istifa edecekmisiniz diye,

yanindaki bakan guluyor piskin piskin.

ayni icisleri bakani guvenlik zaafiyeti yoktur bu olayda diyor,

olmasi icin, meydana birinin roket rampasi getirip bunun gozden kacirilmasi mi gerekiyordu.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
October 10, 2015, 04:08:15 PM

söyleyecek çok söz varda, ne desek boş, artık susuyorum, yastayım
nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
October 10, 2015, 05:06:07 PM

Bu olay ile söylenecek çok söz var. Ancak bu konuda konuşmak ölenleri geri getirmeyeceği ve ortamın sağ duyusunu korumak amacı ile sadece böyle bir olay yaşandığı için yasta olduğumu ve bir daha böyle bir olayın yeniden yaşanmaması umuduyla
Yapanlar Allahından bulsun.

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█                           █
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█                           █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
herzlos1985
Hero Member

Activity: 662
Merit: 501

View Profile
October 10, 2015, 06:08:48 PM

Türkiyeyi ic savasa sürüklemeye calisiyorlar secim hükümet o bu bahane bence...
thinkinger
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile WWW
October 10, 2015, 08:20:50 PM

Yapanlar Allahından bulsun.
katılıyorum.inşallah bir daha yaşamayız böyle şeyleri ve terör olaylarını

.██████████   bitfons.in- Cryptocurrency Exchange - 10 coins███████.
pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554

View Profile
October 10, 2015, 09:13:35 PM

Birilerinin uşağı mafya bozuntusu daha geçen gün birinin memleketinde "oluk oluk kanlarını akıtacağız" diye tehtitler savuruyordu. Suçluyu pek uzaklarda aramaya gerek yok sanırım.
twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
October 10, 2015, 09:21:06 PM

Artik bu ulkenin bir vatandasi olmaktan utaniyorum. Resmen sans eseri yasiyoruz.
TyfrTR
Sr. Member

Activity: 312
Merit: 272

View Profile
October 10, 2015, 09:45:58 PM

Eninde sonunda Türkiye'de bir iç savaş çıkartmaya çalışıyorlar.
Zaten bu tür olaylarda hep azınlıklar hedef alınır. Ya da marjinal görüşe sahip olan kitleler.
Böylece onların eline bir koz verilmesi hedeflenir. Amaç tarafları karşı karşıya getirip, çatışma ortamına zemin hazırlamaktır.

Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Birileri de sosyal medyada bu saldırıyı devletin / hükümetin yaptığı yönünde propaganda yapmaya çalışıyor. Allah aşkına, devlet ya da hükümet böyle bir saldırıyla ne elde edebilir. AKP'li falan da değilim ama böyle aptalca bir itham olur mu?
kripto para
Hero Member

Activity: 644
Merit: 501

View Profile
October 10, 2015, 09:48:19 PM

Eninde sonunda Türkiye'de bir iç savaş çıkartmaya çalışıyorlar.
Zaten bu tür olaylarda hep azınlıklar hedef alınır. Ya da marjinal görüşe sahip olan kitleler.
Böylece onların eline bir koz verilmesi hedeflenir. Amaç tarafları karşı karşıya getirip, çatışma ortamına zemin hazırlamaktır.

Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Birileri de sosyal medyada bu saldırıyı devletin / hükümetin yaptığı yönünde propaganda yapmaya çalışıyor. Allah aşkına, devlet ya da hükümet böyle bir saldırıyla ne elde edebilir. AKP'li falan da değilim ama böyle aptalca bir itham olur mu?
400 vekil verin bu iş huzur içinde çözülsün diyen kılıçdaroğlu muydu bahçeli miydi?
ya istikrar ya kaos dedim millet kaosu seçti diyen yeni anasayayı hazırlayacak olan anayasa profu değil miydi?

şimdi neyin kafası bu?

ulan ülkenin başkentinde bomba patlıyor bomba. başkent diyorum bak başkent. en güvenilir olması gereken yer. bu işin içinde devletin, daha doğrusu hükümetin parmağı yok da kimin var?
dukeneptun
Legendary
*

View Profile
October 10, 2015, 09:51:35 PM

Bu forumda bile bu kadar cehalet beni gerçekten şaşırtıyor. Günlük hayatta buna az çok alıştık da burada görünce garip oluyorum. Devletin çalışma mekanizmasını, 12 senedir bizi nasıl bir ideolojinin yönettiğini hala idrak edemeyenler bir zahmet siyasi analiz yapmaya çalışmasın. Seçim sonrası yaşanan her şey apaçık ortadayken bu kadar aptal olmanız kabul edilemez. Bir doktora görünün.
frank0929
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
October 11, 2015, 09:50:59 AM

https://www.youtube.com/watch?v=ae0VRZ7eB6E

Davutoğlu! Bizi suçlamak senin haddine değil!

"Bütün olup bitenleri herkes elini vicdanına koyarak değerlendirsin. Ankara, Türkiye'nin başkenti. Kuş uçsa devletin haberi olur. İstihbaratın en güçlü olduğu şehirdir burası. 100 binlik miting yapılıyor tek bir güvenlik önlemi yok. Ne ara sokaklarda ne ana caddede tek bir güvenlik önlemi yok. Kendi mitinglerine bir bakın. On cadde öteden başlıyor güvenlik önlemleri. Bugün barış isteyenlerin mitingine 2 tane canlı bombayı kendi elleriyle saldılar. Ne kontrol var ne güvenlik. Yetmedi, canlı bombalar kendini patlatmış yerde yaralılar var. 500 yaralı var nefes alacak durumda değiller kendi emirleri ile polisler gaz atıyorlar. Yaralılar zaten ölmek üzere birde gazla boğuştular. Yaralıları taşıyanlar gazla boğuştular. Polisin TOMA'dan sıktığı suyla boğuştular. 100 cenazemiz var, 500 yaralı var bir de TOMA'dan sıkılan suyla, gazla uğraştık. Bu mu senin adaletin? Bunun hesabını vermek yerine çıkmış HDP'yi, Demirtaş'ı suçlayan kendi sorumluluklarını görmezden gelen bir tutum sergiliyorlar. Böyle bir aymazlık utanmazlık olabilir mi? Gazeteci bakana "İstifa edecek misiniz" diye soruyor, beyefendi gülüyor. Gülerek cevap veriyor.

100 cenaze morgda bekliyor ülkenin atanmış memuru sözde adalet bakanı sırıtarak cevap veriyor. Biz bunlara mecbur değiliz. Ülke olarak bunların kahrını çekmek zorunda değiliz. Halen bizi dışlayan bir tutum var. Halen bunlardan bütün sorumlu bizmişiz gibi bütün bu ölümlerden sorumlu bizmişiz gibi bir tutum var. Ülkeyi biz yönetiyorsak haber veririz. Bugün Başbakan ben olsaydım Türkiye toplumundan bin defa özür diler istifa ederdim. Hatta onuru olan istifa değil intihar eder böyle bir alçaklık karşısında. Bunlarda utanma yok. Bir tane haysiyetli onurlu yok ki, istifa edin çağrısı yapalım. Ve biz bunlar tarafından yönetiliyoruz. Nerede nasıl öleceğimizi, öldürüleceğimizi bilmeden bunlar tarafından yönetiliyoruz. Bunun adına ileri demokrasi diyorlar.

O nedenle özellikle Davutoğlu'na sesleniyorum: Bizi tehdit ederek, hakaret ederek daha cenazelerimiz morgdayken, parçalarını meydandan toplanmamışken bizi suçlayan dilden seni men ederim. Haddine değil. Sen başbakan bile değilsin. Ülkenin yönetimine zorla el koymuş, darbe yapmış bir kliksiniz. Bize parmak sallayarak, tehdit ederek konuşmak sizin haddinize değil. Türkiye demokrasi ve barış çağrısından tahrik oluyorsa kusura bakmayın. Biz sadece kardeşçe yaşamak için bu mitingleri ve yürüyüşleri yapıyoruz. Asıl sorumlu ve tahrikkar sizsiniz. Her konuşmanız tahrik kokuyor. Cumhurbaşkanından Başbakanına her konuşmanız sadece insanlarımızı birbirine düşman etmeye yarıyor. Size oy verenler vatandaş geri kalanlar kuluz, tebaayız. Size oy vermediğimiz için geri kalanların hepsinin katli vaciptir. Bunu her gün siz söylüyorsunuz. Her gün kameraların karşısına çıkarak ayrımcılığı siz yapıyorsunuz. Utanın, sıkılın. Düşün bu ülkenin yakasından. Ülkemizi sizden kurtaracağız. İnşallah o günler yakındır. Bu halkları, ezilenleri sizden kurtaracağız. O günler gelecek hep birlikte göreceğiz."

Selahattin Demirtaş
dukeneptun
Legendary
*

View Profile
October 11, 2015, 11:16:02 AM

Ankara'da saldırı: Görgü tanıkları anlatıyor / BBC Türkçe

"Görgü tanıkları Ankara'da "Barış Mitingi" öncesinde yapılan bombalı saldırının ardından polisin yaralılara müdahale etmek isteyen kalabalığa gaz bombası attığını ve havaya ateş açtığını söyledi.
Tren Garı önündeki saldırıda 86 95 kişi hayatını kaybetti."
grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
October 11, 2015, 03:53:13 PM

Bu ülkede Akp terörü pkk terörünü geçmiştir bana göre.
cincan
Full Member

Activity: 160
Merit: 100

View Profile
October 11, 2015, 04:01:33 PM

Bu ülkede Akp terörü pkk terörünü geçmiştir bana göre.

Çok güzel yazmışın katılıyorum.
Zz (OP)
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
October 11, 2015, 04:02:05 PM

Ölü sayısının 120'yi geçtiği söyleniyor. Resmi rakamlar henüz 96'da. Yoğun bakımdaki yaralıların sayısı da artmış, ölü sayısı artacak maalesef.
Bu kadar ölümün yanında hayatı boyunca fiziksel bütünlüğü bozulmuş, psikolojisi çökmüş olarak yaşamak zorunda kalacak yüzlerce insan var.
Vatandaşına hiç değer vermeyen, sorumluluk almaktan aciz, pişkin bir devlet yönetimi ve onun şakşakçılarıyla yaşamak zorunda kalmamız da ayrı bir acı.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
October 11, 2015, 06:46:01 PM

Üstlenen oldu mu?
PKK, Işid, AKP, Hizbullah, ibda/c çeşit çok bakalım hangisi üstlenecek?
frank0929
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
October 12, 2015, 08:06:57 AM

Üstlenen oldu mu?
PKK, Işid, AKP, Hizbullah, ibda/c çeşit çok bakalım hangisi üstlenecek?

Bazıları görmezden gelse de kimin yaptığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Katili tanıyoruz.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: