Bitcoin Forum
May 22, 2024, 11:50:28 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: ayağı yerden kesme amaçlı otomatik vites araba öneriniz  (Read 3185 times)
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
October 19, 2015, 06:43:01 AM

Bence 2-3 yaş genç olsun diye A ve B sınıfı araba bakma.En az C hatta D sınıfı araç bak.Donanım olarak ve malzeme kalitesi olarak çok fark var.Birkaç yaş yaşlı olsun önemi yok inan temiz ve bakımlıysa km ve yaşa takılma.Eski Toyota Avensis,Laguna 2,Pejo 407,Hyundai Elentra-Sonata,Honda Accord falan tarzı D sınıf araç bakardım yerinde olsam.

Hocam ben araba cahiliyim, Bu A B C D sınıfları arasındaki farklar nedir? motor hacmi mi? klima mı? arabanın tonajı mı? vergisi mi daha fazla oluyor? biraz bu araba sınıfları hakkında bilgi verebilir misiniz?
grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
October 19, 2015, 08:24:31 AM

Bence 2-3 yaş genç olsun diye A ve B sınıfı araba bakma.En az C hatta D sınıfı araç bak.Donanım olarak ve malzeme kalitesi olarak çok fark var.Birkaç yaş yaşlı olsun önemi yok inan temiz ve bakımlıysa km ve yaşa takılma.Eski Toyota Avensis,Laguna 2,Pejo 407,Hyundai Elentra-Sonata,Honda Accord falan tarzı D sınıf araç bakardım yerinde olsam.

Hocam ben araba cahiliyim, Bu A B C D sınıfları arasındaki farklar nedir? motor hacmi mi? klima mı? arabanın tonajı mı? vergisi mi daha fazla oluyor? biraz bu araba sınıfları hakkında bilgi verebilir misiniz?

A sınıfı--->Hyundai i10,Twingo,Audi A1,Yaris,Pejo 107
B sınıfı ---> Polo,Clio,Fiesta,207,Corsa
C sınıfı ---> Audi A3,GOlf,Megane,Astra,Bmw 1,Pejo 308,Mercedes A
D sınıfı ----> Passat,Bmw 3 Serisi,Mercedes C,Audi A4,Pejo 508,Reno Laguna,Opel İnsignia,Jaguar Xf
E sınıfı ----> Bmw 5,Mercedes E,Audi A6,Volvo S80
F sınıfı---->Bmw 7,Mercedes S,Audi A8

Sınıf büyüdükçe malzeme kalitesi,donanım,büyüklük,konfor,teknoloji artar.Sınıf düştükçe kalite ve maliyetler azalır,basitlik gelir,ekonomiklik gelir.Mesela A serisi Mercedesle S serisi Mercedes arasında dağlar kadar fark vardır.İçerisinde kullanılan kumaş,plastik,deri oranı-kalitesinden,teknolojiye kadar arada uçurum vardır.Düşük segment araçlar ekonomi aracıdır az yakar,basittir,ucuzdur ama yüksek segmente göre birşey sunmaz bisiklet gibidir adeta.Parçaları kalitesiz,ucuz,maliyet odaklıdır,plastikler sert plastiktir donanımda,güvenlikte fakirdir.Yüksek segmenti de yürütmesi zordur(Bakım-vergi-yakıt vs)Bu yüzden araç alınıyorsa bence minumum C segmenti alınmalıdır.En azından belli bir donanıma-güvenliğe sahip yürütmesi çok maliyetli olmayan optimum segmentlerdir C ve D segmenti.A ve B yi bence es geçip temiz,biraz daha yaşlı C-D segmenti araç bak derim.
twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
October 19, 2015, 01:32:07 PM

renault laguna yada megane yakalayabilirseniz tabiki daha iyi olur. fransız sadece renault alın hem rahat satarsınız hemde oluşacak sıkıntıda kolay halledersiniz.
vw fiyatları ucuyor ondan bence yanaşmayın. almanda opel daha doğru seçim olur.
japon araçları her türlü iyidir. accord ikinci el piyasası tr de kötü ama üzülmezsiniz. taş gibi arabadır.koreden uzak durun.
2000 yıl altına bence hiç inmeyin cok iyi bir araç çıkmadıktan sonra.
hem yazılanlara hemde ilanlara yönelik ortaya karışık birşeyler yazdım.
ama en önemli konu kaput ve tavan sakın atlamayın. bu arada 20bin tl az para diil suan piyasa çok yüksek 2 aydır 1 günde satılacak arabayı normal piyasasının altında satmama rağmen hala satamadım.haricinde araç satan 2 arkadaşım daha var onlarda satamıyorki 3 araçta piyasanın en çok tercih edilenlerinden. ondan 22-23bin yazanların ilanlarına teklifte bulunun kesin kabul edenler çıkar.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: