Bitcoin Forum
May 22, 2024, 09:13:04 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Sistem Toplama Konusunda Yardım  (Read 435 times)
oli123123 (OP)
Legendary
*

Activity: 1445
Merit: 1000

View Profile
October 25, 2015, 12:28:03 PM

Merhaba arkadaşlar, donanımla aram çok iyi değildir, tecrübem fazla yok. Bir sistem topluyorum, parçaları aldım, Cpu ve Cpu fanını taktım, ramleri taktım fakat kasaya I/O shield tam oturmuyor ve anakartı takamıyorum, ne yapacağım bilemiyorum yardımcı olabilecek varsa sevinirim.
Kasa olarak Zalman Z11 Neo ve anakart olarak Asus Z97-A kullanıyorum.
tennozer
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

Bonus Claim Url: http://betonline.wager.bz

View Profile WWW
October 25, 2015, 12:53:32 PM
Last edit: October 25, 2015, 01:04:03 PM by tennozer

Merhaba arkadaşlar, donanımla aram çok iyi değildir, tecrübem fazla yok. Bir sistem topluyorum, parçaları aldım, Cpu ve Cpu fanını taktım, ramleri taktım fakat kasaya I/O shield tam oturmuyor ve anakartı takamıyorum, ne yapacağım bilemiyorum yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

shieldı illa takmak zorunda değilsiniz ki .. görsellik açısından düzgün olsun diye kullanılıyor aslında .. çğu alt sınıf ankartta kutudan shield çıkmaz bile

ama illa takmak istiyorm diyorsanız shieldla kasanın o kısmını yakın plandan fotoğraflarsanız beraber kafa yoralım

bu arada araştırıken baktım da kasa midt atx' miş. anakartınız zaten atx. anakart kasa içerisine oturuyor mu. gerekli vidalama yerleri o genişliğe çıkabiliyor mu

xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
October 25, 2015, 05:00:27 PM

Genelde bu tarz sorunlarda shield ı köşesinden ufak bir çatlatla sorun gideriliyor. Tennozer arkadaşımınızında dediği gibi kasaya oturtmaya çalıştığınız haliyle bir fotorafını atarsanız yardımcı olabiliriz.
oli123123 (OP)
Legendary
*

Activity: 1445
Merit: 1000

View Profile
October 27, 2015, 04:18:24 PM

Taktım shieldı biraz deneyince, vaktim olunca bitecek toplama işi, nasıl olacak bakalım  Grin
Pages: [1]
  Print  

Jump to: