Bitcoin Forum
May 21, 2024, 10:18:31 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Πωλειται antminers s5 μαζι με τροφοδοτικο corsaire 750 watt  (Read 2583 times)
xarisis55 (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
November 11, 2015, 09:28:02 PM
 #1

Πωλειται antminers s5 μαζι με τροφοδοτικο corsaire 750 watt στην τιμη των 400ευρω
Για συναλλαγες εντος Σερρων χερι με χερι
Για την υπολοιπη Ελλαδα η αποστολη γινεται μεσω ταχυδρομιου και η πληρωμη μπορει να γινει με Western Union, Moneygram, Skrill

Ευχαριστω για το ενδιαφερον σας πληροφοριες επισης μεσω pm

Xarisis
bmxakias
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 617
Merit: 253


View Profile
November 12, 2015, 08:10:47 AM
 #2

Μηπως μπορουμε να εχουμε καμια φωτο με nickname και ημερομηνια σε εμφανες σημειο?
copychicken
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 784
Merit: 1000

Pools Of Honor


View Profile
November 18, 2015, 02:32:44 PM
 #3

Για τον απλο λογω οτι οι πληρωμες που ζητας δεν εχουν προστασια, και το account sou einai τερμα καινουργιο. κ η τιμη του miner ειναι καλη. Οποτε κατι τετοια συνηθως βρωμανε.


 
 
 
 
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████████▄▄▄███████████████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████████▀▀▀████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
 
 



...INTRODUCING WAVES........
...ULTIMATE ASSET/CUSTOM TOKEN BLOCKCHAIN PLATFORM...






bmxakias
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 617
Merit: 253


View Profile
November 18, 2015, 10:40:01 PM
 #4

Αφου του ζήτησα φωτο και ουτε φωνή, ουτε ακρόαση. Μπορει να τα πουλησε θα μας πει τωρα, τι πας πεις;
Παει και ο αλλος να ψαρέψει κοσμος απο δω μεσα; Δεν παει σε κανα σιτε αγγελιών να πουλήσει "και καλα" καμια μούφα κινητο; Αν και τωρα πλεον, ειναι ψιλιασμενος όλος ο κοσμος απο κατι τέτοιους :p
zoro1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 812
Merit: 1000


View Profile
November 19, 2015, 07:46:35 AM
 #5

φανταστειτε οτι παλιοτερα (επι avalon εποχη) καποιος ξενος μου ειχε ζητησει να του στειλω μια φωτο με το avalon μαζι με ενα χαρτι να γραφει
το nick του για να κανει πλακα σε ενα φιλο του οτι το αγορασε και καλα!
λογω της αφελειας που με δερνει τον πιστεψα αλλα επειδη βαριομουν να του κανω τη χαρη του ειπα μια δικαιολογια οτι δεν μπορω να το ξεσυνδεσω και κατι τετοια Grin
ουτε που μου ειχε περασει απο το μυαλο η απατεωνια Cheesy
για να μη νομιζετε οτι και με τη φωτο ειστε καλυμενοι

https://storjtalk.org/index.php
storj:decentralized cloud and much more!
fourokavas
Member
**
Offline Offline

Activity: 96
Merit: 10


View Profile
November 19, 2015, 04:44:32 PM
 #6

Εγω το ζητησα φουλ αντικαταβολη στην αρχη μου ειπε δεν μπορει αλλα τωρα μου ειπε οτι μου τοστειλε  με αντικαταβολη οποτε περιμενω εχοντας νεοτερα τα ανακοινωνω

HmmMAA
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1111
Merit: 584



View Profile
November 19, 2015, 07:05:49 PM
 #7

Εγω το ζητησα φουλ αντικαταβολη στην αρχη μου ειπε δεν μπορει αλλα τωρα μου ειπε οτι μου τοστειλε  με αντικαταβολη οποτε περιμενω εχοντας νεοτερα τα ανακοινωνω


Δυστυχως , ακομα και η αντικαταβολη δεν καλυπτει πληρως τον αγοραστη , μιας και οι εταιρειες courier δεν επιτρεπουν να ανοιχτει το δεμα πριν την εξοφληση . Αυτο που θα πρεπει να κανουμε σαν ελληνικη κοινοτητα ( προσωπικη αποψη ) ειναι να βρουμε εναν εμπιστο escrower για τις μεταξυ μας συναλλαγες .
Ελπιζω παρολα αυτα η συναλλαγη σου να παει μια χαρα .  Wink

"It is hard to imagine a more stupid or more dangerous way of making decisions than by putting those decisions in the hands of people who pay no price for being wrong." Thomas Sowell
George_G1984
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0


View Profile
November 19, 2015, 10:03:35 PM
 #8

Εγω το ζητησα φουλ αντικαταβολη στην αρχη μου ειπε δεν μπορει αλλα τωρα μου ειπε οτι μου τοστειλε  με αντικαταβολη οποτε περιμενω εχοντας νεοτερα τα ανακοινωνω


Δυστυχως , ακομα και η αντικαταβολη δεν καλυπτει πληρως τον αγοραστη , μιας και οι εταιρειες courier δεν επιτρεπουν να ανοιχτει το δεμα πριν την εξοφληση . Αυτο που θα πρεπει να κανουμε σαν ελληνικη κοινοτητα ( προσωπικη αποψη ) ειναι να βρουμε εναν εμπιστο escrower για τις μεταξυ μας συναλλαγες .
Ελπιζω παρολα αυτα η συναλλαγη σου να παει μια χαρα .  Wink

Υπαρχει τροπος να ελεγχει το δεμα κατα την παραλαβη απλα θα πρεπει να επισημανθει απο τον αποστολεα πανω στο δεμα...Να αναγραψει δηλαδη "Ελεγχος αντικειμενου κατα την παραδοση" ... Σιγουρα το κανει η ACS και πιθανον και η Γενικη....
fourokavas
Member
**
Offline Offline

Activity: 96
Merit: 10


View Profile
November 20, 2015, 11:20:34 AM
 #9

Εγω το ζητησα φουλ αντικαταβολη στην αρχη μου ειπε δεν μπορει αλλα τωρα μου ειπε οτι μου τοστειλε  με αντικαταβολη οποτε περιμενω εχοντας νεοτερα τα ανακοινωνω


Δυστυχως , ακομα και η αντικαταβολη δεν καλυπτει πληρως τον αγοραστη , μιας και οι εταιρειες courier δεν επιτρεπουν να ανοιχτει το δεμα πριν την εξοφληση . Αυτο που θα πρεπει να κανουμε σαν ελληνικη κοινοτητα ( προσωπικη αποψη ) ειναι να βρουμε εναν εμπιστο escrower για τις μεταξυ μας συναλλαγες .
Ελπιζω παρολα αυτα η συναλλαγη σου να παει μια χαρα .  Wink

Ποια συναλαγη μα δεν εστειλε κατι ακομα περιμενω πανω απο βδομαδα

George_G1984
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0


View Profile
November 20, 2015, 02:02:55 PM
 #10

Εγω το ζητησα φουλ αντικαταβολη στην αρχη μου ειπε δεν μπορει αλλα τωρα μου ειπε οτι μου τοστειλε  με αντικαταβολη οποτε περιμενω εχοντας νεοτερα τα ανακοινωνω


Δυστυχως , ακομα και η αντικαταβολη δεν καλυπτει πληρως τον αγοραστη , μιας και οι εταιρειες courier δεν επιτρεπουν να ανοιχτει το δεμα πριν την εξοφληση . Αυτο που θα πρεπει να κανουμε σαν ελληνικη κοινοτητα ( προσωπικη αποψη ) ειναι να βρουμε εναν εμπιστο escrower για τις μεταξυ μας συναλλαγες .
Ελπιζω παρολα αυτα η συναλλαγη σου να παει μια χαρα .  Wink

Ποια συναλαγη μα δεν εστειλε κατι ακομα περιμενω πανω απο βδομαδα


Στο εχει στειλει υποτιθεται?Γιατι σε επικοινωνια δικια μου μαζι του μου ανεφερε οτι ειναι διαθεσιμο και μαλιστα και με αντικαταβολη στις 14/11 αλλα αρνηθηκε τηλεφωνικη επικοινωνια για λογους προσωπικης ασφαλειας(οντως ετσι μου το εγραψε)
zoro1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 812
Merit: 1000


View Profile
November 20, 2015, 04:37:53 PM
 #11

υποπτα πραματα!
μεγαλη προσοχη.

https://storjtalk.org/index.php
storj:decentralized cloud and much more!
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
November 21, 2015, 11:50:25 PM
 #12

παιδιά βρωμάει scam από χιλιόμετρο. Εύχομαι μόνο να μην την έχει πατήσει κανείς

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
HmmMAA
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1111
Merit: 584



View Profile
November 22, 2015, 08:41:19 AM
 #13

Αν δεν δοθει μια απαντηση απο τον xarisis55 στις επομενες μερες , εγω θα δωσω αρνητικο trust μιας και ετσι οπως δειχνουν τα πραγματα ηταν scam attempt .

"It is hard to imagine a more stupid or more dangerous way of making decisions than by putting those decisions in the hands of people who pay no price for being wrong." Thomas Sowell
fourokavas
Member
**
Offline Offline

Activity: 96
Merit: 10


View Profile
November 22, 2015, 10:35:36 AM
 #14

εγω περιμενω παντως την παραλαβη με αντικαταβολη

zoro1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 812
Merit: 1000


View Profile
November 22, 2015, 12:22:47 PM
 #15

παντως δεν καταλαβαινω πως μπορει να κανει την κουτσουκελα καποιος με αντικαταβολη.
αφου εχει δωσει τα πραγματικα του στοιχεια για να παραλαβει το χρημα.
εκτος και ειναι κατι που μου διαφευγει!

https://storjtalk.org/index.php
storj:decentralized cloud and much more!
fourokavas
Member
**
Offline Offline

Activity: 96
Merit: 10


View Profile
November 22, 2015, 04:41:50 PM
 #16

παντως δεν καταλαβαινω πως μπορει να κανει την κουτσουκελα καποιος με αντικαταβολη.
αφου εχει δωσει τα πραγματικα του στοιχεια για να παραλαβει το χρημα.
εκτος και ειναι κατι που μου διαφευγει!

Μπορει να σου στειλει αδειο κουτι και να προσπαθει να βγαλει τρελο μετα γιατι στις κουριερ δεν σε αφηνουν να ανοιξεις το δεμα επιτοπου

μου ειχε τυχει με αγορα απο ebay αυτο αλλα οκ το ημπεη σε καλυπτει σε τετοιου ειδους απατεωνες

bomberb17
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 771
Merit: 528



View Profile
November 23, 2015, 08:19:40 AM
 #17

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να το ζυγίσεις. Αν το βάρος του δεν προσεγγίζει αυτό του S5 μαζί με το τροφοδοτικό και τη συσκευασία τότε απλά δε το αποδέχεσαι.
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
November 23, 2015, 12:42:00 PM
 #18

εγώ σου λέω τον πληρώνεις τον κρατάς όμως να μην φύγει και το ανοίγεις επιτόπου να δεις τι έχει μέσα Tongue Πάντως ρε παιδιά αγορά από κάποιον που δεν έχει κανένα μύνημα στο forum και ούτε και reputation είναι φοβερό ρίσκο. Γιατί ok στο στέλνει πως μπορείς να γνωρίζεις σε τι κατάσταση μπορεί να βρίσκεται το miner? Αν είναι ελαττωματικό?

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!