Bitcoin Forum
May 07, 2024, 10:35:00 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Wifi Ağını Genişletmek  (Read 4379 times)
LGD2Business (OP)
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1512

View Profile
December 01, 2015, 12:02:19 AM

Tripleks bir villada internet konusunda sıkıntılı bölgeler var. Modem orta katta duruyor, alt kattan güzel çekiyor ancak üst katta bir bölümde hiç çekmiyor. Superonline kullanıyorum, verdikleri modemde anten bile yok. Wifi ağını nasıl genişletebilirim? Hangi ürünü almamı önerirsiniz?

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
Bitcoin mining is now a specialized and very risky industry, just like gold mining. Amateur miners are unlikely to make much money, and may even lose money. Bitcoin is much more than just mining, though!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715078100
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715078100
Reply with quote  #2

1715078100
Report to moderator
1715078100
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715078100
Reply with quote  #2

1715078100
Report to moderator
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
December 01, 2015, 12:06:01 AM

access point isini gorecektir. fakat bazi access pointler her modemle ozellikle airties modemlerle uyumlu calismazlar.
modemde wds destegi olmali
eger airties bir modemin warsa access pointi de airties alip mesh yapabilirsin.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
December 01, 2015, 12:53:30 AM

Tripleks bir villada internet konusunda sıkıntılı bölgeler var. Modem orta katta duruyor, alt kattan güzel çekiyor ancak üst katta bir bölümde hiç çekmiyor. Superonline kullanıyorum, verdikleri modemde anten bile yok. Wifi ağını nasıl genişletebilirim? Hangi ürünü almamı önerirsiniz?

powerline dediğimiz güzel bir çözüm var bunun için.
Access Pointleri kablo çekmeden evin içindeki elektrik hatlarını iletim için kullanıp birbirine bağlıyorsun.
http://www.hepsiburada.com/powerline-urunleri-c-3016744 adresinden alternatif ürünleri görebilirsin.
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
December 01, 2015, 06:11:10 AM

http://www.hepsiburada.com/menzil-arttiricilar-c-60004516
bunun için menzil artırıcılar var takıyorsun prize sinyali çoğaltıyor. fakat taktığın yerde sinyal çok düşük olmayacak modemin yakınına 3  4 duvar uzağa taksan yeterli
bileq
Legendary
*

View Profile
December 01, 2015, 11:06:13 AM

bu bahsettiginiz urunlerde access point ozelligi yok yalniz. bu urunler modem tarafinda adaptore bir patch cord kablo ile interneti verip elektrik hatti uzerinde ethernet sinyali yayar.
evin sigortasi arkasina cikamaz
ayni sebeke icinde diger adaptoru baglayip yine patch cord ile herhangi bir cihaza bu sinyali geri donusturur.
kablolama yapmak icin cozum olabilir fakat kör noktada birden fazla cihaz kablosuz baglanacaksa kör noktadaki adaptörden patch cord ile alinan cikisa access point baglamak gerekir.
bileq
Legendary
*

View Profile
December 01, 2015, 11:09:25 AM

simdi yeniden sizin linkleri kontrol ettim de yeni cikan powerline adaptörlerde access point ozelligi de varmis. 3 sene once kullandigim ilkel modellerde bu ozellik yoktu ve sadece alici verici seklinde calisiyorlardi Cheesy
TP-LINK TL-WPA4220KIT
bu urun isinizi gorecektir
dr1980m
Hero Member

Activity: 938
Merit: 1000

View Profile
December 01, 2015, 02:46:59 PM

Biz de yazlıkta da aynı problemi yaşıyorduk
zaten konuda da arkadaşlar yazmışlar, access point alarak sorunu hallettik
hatta daha sonra hastanede serviste de aynı çözümü uyguladık
işinizi görecektir..
Ankara
Legendary
*

Activity: 952

View Profile
December 01, 2015, 11:28:37 PM

Biz de yazlıkta da aynı problemi yaşıyorduk
zaten konuda da arkadaşlar yazmışlar, access point alarak sorunu hallettik
hatta daha sonra hastanede serviste de aynı çözümü uyguladık
işinizi görecektir..

Siz hangi access point'i kullanıyorsunuz? Ne kadar memnunsunuz? Ben de gelecek yaz için böyle bir şeyler düşünebilirim.
nyks
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
December 02, 2015, 09:38:53 PM

çift antenli modem de olsa araya giren duvar sayısı artınca sinyal azalıyor ben tplink menzil artırıcıyla çözdüm prize takıp düğmesine basıyorsun kullanımı çok basit
Casper_2641
Newbie
*

Activity: 49
Merit: 0

View Profile
December 03, 2015, 10:28:36 AM

Menzil genişletici (Repeater) kullanmanız gerekiyor.Bunlarında modeme uyumlu olan aynı marka tercih etmenizi öneririm.Her firma birbiri ile tam olarak uyumlu değil.Kurulumunda yardım isterseniz yardımcı olurum.Hepsinde aynı olan kısım tekrarlayıcının arayüzünden modemin varsayılan ağ geçidini submask kısmına yazmak.Gerisini otomatik ayarlarla birçok model yapabiliyor.
Ankara
Legendary
*

View Profile
December 03, 2015, 01:26:13 PM

Access point ile repeater arasında ne fark var? Hangisi internet hızını düşürmeden daha verimli aktarım sağlıyor?
Casper_2641
Newbie
*

Activity: 49
Merit: 0

View Profile
December 03, 2015, 01:32:25 PM

Access point ile repeater arasında ne fark var? Hangisi internet hızını düşürmeden daha verimli aktarım sağlıyor?

Access poitn (Erişim noktası) yani kablolu interneti bir tekrarlayıcı ile kablosuz yaparsan bu erişim noktası olur.Repeater ise tekrarlayıcı kablosuz aldığı sinyali kablosuz olarak yayar.Aynı şekilde kablolu aldığısinyali kablosuzada çevirir.Yani aslında Repeaterler birer access pointtir.
ballot
Hero Member

Activity: 969

View Profile
December 03, 2015, 02:40:50 PM

en sağlıklısı ve ekonomik olanı airties 206 alip dhcp yi kapatıp ana modemden ethernet kablosu çekip ethernetle gelen ağı tekrar wifi olarak dağıtmak
wifi sinyali alip tekrar wifi sinyali ile dağıtan repeater tarzı bir sistem yukarda anlattığım sistem kadar düzgün sağlıklı çalışmayabilir bence
bileq
Legendary
*

View Profile
December 03, 2015, 06:26:02 PM

airties, tplink, zyxell gibi markalar temelde ev kullanimi icin dizayn edilmis piyasa mali sayilabilecek urunler.
eger butcede biraz pay ayirir da sorun yasamama adina ubiquiti, mikrotik tarzi cihazlar kullanirsaniz bir kez yapilandirdiktan sonra cihazin yerini unutabilirsiniz Smiley
ozellikle tplink cihazlar cogu zaman bahsettigi ozellikleri asla yakalayamazlar ornegin 150mbps der ozelliklerinde. cihazin yanindayken bilgisayar bosta dahi olsa stabil calismaz bir bakarsiniz 14mbps ye dusmus bir bakarsiniz 102de geziyor ama asla stabil calismaz. biraz yuke binsin sapitir cihaz siser modeme attiginiz ping dahi 1000ms leri gecer.

almanlarindi yanilmiyorsam bir lafi vardi. ucuz mal alacak kadar zengin degilim demisler. siz siz olun paranizin karsiligini alabileceginiz bir urun secin. piyasa ürünlerinde en azindan airties emsallerine gore daha basarilidir.
Surger
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

View Profile
December 03, 2015, 11:14:31 PM

airties, tplink, zyxell gibi markalar temelde ev kullanimi icin dizayn edilmis piyasa mali sayilabilecek urunler.
eger butcede biraz pay ayirir da sorun yasamama adina ubiquiti, mikrotik tarzi cihazlar kullanirsaniz bir kez yapilandirdiktan sonra cihazin yerini unutabilirsiniz Smiley
ozellikle tplink cihazlar cogu zaman bahsettigi ozellikleri asla yakalayamazlar ornegin 150mbps der ozelliklerinde. cihazin yanindayken bilgisayar bosta dahi olsa stabil calismaz bir bakarsiniz 14mbps ye dusmus bir bakarsiniz 102de geziyor ama asla stabil calismaz. biraz yuke binsin sapitir cihaz siser modeme attiginiz ping dahi 1000ms leri gecer.

almanlarindi yanilmiyorsam bir lafi vardi. ucuz mal alacak kadar zengin degilim demisler. siz siz olun paranizin karsiligini alabileceginiz bir urun secin. piyasa ürünlerinde en azindan airties emsallerine gore daha basarilidir.

siz evinizde hangi modemi kullanıyorsunuz?
ve fiberoptik için hangi modemi önerirsiniz?
şimdiden teşekkürler Smiley
bileq
Legendary
*

View Profile
December 04, 2015, 12:51:30 AM

ttnetin dagittigi airties rt-206 kullaniyorum. masallahi var 5 yildir adaptörü dahi yanmadi elektrik kesilmedikce kapandigi olmadi Cheesy bulundugum bölgede fiber fazla yaygin degil. o yuzden fiber modemler icin bisey soyleyemiyecegim. ama sozlesme yaparak indirimli ya da bedava olanini tercih ederdim. modeme 5-6 cihazdan fazla yük bindirmemeye calisirim ama. bunun icin modem arkasina firewall/router access point vs ekleyip modeme binen yuku minimumda tutma taraftariyim. toplu kullanim olacaksa, modemi genellikle bridge moda cekip tum yuku modem arkasindaki ihtiyaca uygun routere aktarmak bana daha kontrol edilebilir stabil bir ag yapisi sunuyor. genellikle mikrotik ya da pfsense kullaniyorum bu gibi kullanim icin. hem yasal mevzuati (tib 5651) hem de ag kaynaklarini tek noktadan sikintisiz kontrol altina alabilmeyi sagliyor.
ballot
Hero Member

Activity: 969

View Profile
December 04, 2015, 12:59:18 AM

şahsen ben de wifi ile alakalı tp-link e dayalı bir sistem kurdum stabilite adına zerre bir şey yok ulan acaba her ağ böyle mi diye düşünüyorum kafasına göre ruh haline göre takılan cihazlar
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
December 04, 2015, 07:58:34 AM

Üst kata çıkınca internet çok sıkıntı oluyor bende. Açıkcası bu aralar bende bir cihaz almayı düşünüyorum da bakalım. Araştırıyorum. Özellikle üst katlara da sinyal konusunda verimli olan cihaz arıyorum.
to1ga
Sr. Member

Activity: 336
Merit: 250

View Profile
December 04, 2015, 05:25:40 PM

Superonline Fiber kurdurdum eve. Modemi evin içinde kablo karmaşası olmasın diye giriş kapısının önüne kurdurdum.
Ancak yatak odası ve oturma odasına wifi sinyali az geliyordu.
Access Point aldım koridora kurdum bitanede şimdi evin heryerinde fışır fışır çekiyor valla.

█ █ █ █ █
█ █ ● █ █
● █ █ █ █
█ ● █ █ █
█ █ █ █ ●
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ ● █
█ █ █ █ █
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ █ ●
█ █ █ █ █
               ▄▄█  █▄▄
            ▄█████  █████▄
       ▄  █▄ ▀▀███  ███▀▀ ▄█  ▄
   ▄▄███  ████▄▄ ▀  ▀ ▄▄████  ███▄▄

▀▀███  ████▀▀ ▄  ▄ ▀▀████  ███▀▀  ▄
███▄▄  ▀  ▀▀ ▄▄███  ███▄▄ ▀▀  ▀  ▄▄███
█████▀      ▀█████  █████▀      ▀█████
█▀▀  ▄▄█  ██▄▄ ▀▀█  █▀▀ ▄▄██  █▄▄  ▀▀█
   █████  ██████      ██████  █████
█▄▄  ▀▀█  ██▀▀ ▄▄█  █▄▄ ▀▀██  █▀▀  ▄▄█
█████▄      ▄█████  █████▄      ▄█████
███▀▀  ▄  ▄▄ ▀▀███  ███▀▀ ▄▄  ▄  ▀▀███
▀  ▄▄███  ████▄▄ ▀  ▀ ▄▄████  ███▄▄  ▀
   ▀▀███  ████▀▀ ▄  ▄ ▀▀████  ███▀▀
       ▀  █▀ ▄▄███  ███▄▄ ▀█  ▀
            ▀█████  █████▀
               ▀▀█  █▀▀
█ █ █ █ █
█ █ ● █ █
● █ █ █ █
█ ● █ █ █
█ █ █ █ ●
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ ● █
█ █ █ █ █
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ █ ●
█ █ █ █ █
A Blog That Discusses About
Artificial Intelligence    The Future    Ethics on AI    and more
█ █ █ █ █
█ █ ● █ █
● █ █ █ █
█ ● █ █ █
█ █ █ █ ●
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ ● █
█ █ █ █ █
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ █ ●
█ █ █ █ █
Ankara
Legendary
*

View Profile
December 05, 2015, 12:16:52 AM

Superonline Fiber kurdurdum eve. Modemi evin içinde kablo karmaşası olmasın diye giriş kapısının önüne kurdurdum.
Ancak yatak odası ve oturma odasına wifi sinyali az geliyordu.
Access Point aldım koridora kurdum bitanede şimdi evin heryerinde fışır fışır çekiyor valla.

2 katlı evde modem alt katta koridorda merdivene yakın duruyor. Access point nereye yerleştirilirse üst kata en iyi sinyal gider?
TP-Link konusunda yalnız olmadığıma sevindim. Sözde 150mbps usb adaptör kendi kendine kapanıyor. Usb'den çekip yeniden takınca çalışıyor, bu problemi bir türlü çözemedim.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: