Bitcoin Forum
May 08, 2024, 01:33:55 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: bip38 encrypt hakkında?  (Read 1123 times)
mentalpanda (OP)
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
December 02, 2015, 06:41:07 AM
Last edit: December 02, 2015, 05:40:17 PM by mentalpanda

bazı cüzdanlarda yeni görmeye başladım private keyleri bip38 encrypt yapıp cüzdana ekleyebiliyoruz peki bu şifreleme yöntemi cüzdanlara import ettiğimiz keyleri güvenlik altına alabiliyormu yani private keyler cüzdanlarda decrypt edilmiş olarak mı yoksa şifreli olarak mı saklanıyor.
1715175235
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715175235
Reply with quote  #2

1715175235
Report to moderator
The Bitcoin network protocol was designed to be extremely flexible. It can be used to create timed transactions, escrow transactions, multi-signature transactions, etc. The current features of the client only hint at what will be possible in the future.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Dilemma
Full Member

Activity: 168
Merit: 100

View Profile
December 05, 2015, 08:47:03 PM

Hocam şu konu bu konudaki soru işaretlerinizi giderecektir..

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1177109.0

mentalpanda (OP)
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
December 05, 2015, 09:04:24 PM

Daha önce o konuyu okudum ve soru işaretlerinden ziyade bu tarz şifreleme sistemlerinin geleceği hakkında endişelerim vardı fakat düşününcede bu kadar paranoya yapmaya da gerek olmadığını goruyorum kac btcmiz var sanki
dr1980m
Hero Member

Activity: 938
Merit: 1000

View Profile
December 06, 2015, 02:59:03 PM

Daha önce o konuyu okudum ve soru işaretlerinden ziyade bu tarz şifreleme sistemlerinin geleceği hakkında endişelerim vardı fakat düşününcede bu kadar paranoya yapmaya da gerek olmadığını goruyorum kac btcmiz var sanki

Millet yüzlerce hatta belki de binlerce bitcoinlerini bu sistemlerle muhafaza ediyor
dediğiniz gibi bu tip durumlarda asıl onlar endişe etmesi lazım
bizim gibi küçük oyuncular mevcut rutin önlemler ile güven altındalar bence Smiley
jamieebotwin
Legendary
*

Activity: 809
Merit: 1000

View Profile
December 07, 2015, 12:30:36 AM

Aslında öyle düşünmemek lazım azda olsa BTC ilerde hayallerimizdeki değerlere ulaşabilir veya kaybettiğinize üzüleceğimiz miktarlar haline gelebilir ama düşündüğün konuda endişelenmene gerek yok o tür şifrelemelerin kaynak kodları veya çözecek programlar webde dağılmış halde yok olması çok zor benim düşüncemi de sorarsan en iyi saklama yöntemi fiziksel olarak saklamadır çünkü her zaman o şifreyi unutma ihtimalin evdeki kağıdı bulup BTC leri harcayacak yakınının olmasından daha fazla.
kripto para
Hero Member

Activity: 644
Merit: 501

View Profile
December 09, 2015, 05:52:00 PM

Bu konu bazı cüzdanlarda tamamen kullanıcının isteğine bırakılmış durumda. Örneğin Bitcoin Core'da şifre zorunlu değil, ama Multibit ve Electrum'da şifre zorunlu.
Seçtiğiniz şifreyi kaybetmemeniz önemli. Şifreleme metodu binlerce yıl kendisini koruyabilir ama seçtiğiniz şifre güçlü değilse ve şifreli verinizi kaptırırsanız geçmiş olsun.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: