Bitcoin Forum
May 08, 2024, 10:57:58 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: HANGI POOL VE NEDENI?  (Read 8146 times)
herzlos1985
Hero Member

Activity: 662
Merit: 501

View Profile
December 28, 2015, 02:39:10 PM

elinizde miner varsa calistirip deneyebilirsiniz yada nicehash ten kiralayıp deneyebilirsiniz..ben babasının hayrına %3.6 fee ödemiyorum btcchina ya madem blok bulamayınca ödeme yapamıcak kano.is e gecerim nerdeyse 0 fee alıyor Smiley

çakır beni yanlış anlama lütfen ben genel anlamda bitcoinde yeni sayılırım senin bilgin benden daha çok bunun da farkındayım fakat bu anlattığım olay başıma geldi 1-2 kez , kulaktan duyma olsa yine üstelemem hatta bu ödeme yöntemlerini anlatan konuda dahi yaziyordu pps ödeme yönteminin riski vardır blok bulamazsa die...
1715165878
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715165878
Reply with quote  #2

1715165878
Report to moderator
"Bitcoin: mining our own business since 2009" -- Pieter Wuille
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715165878
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715165878
Reply with quote  #2

1715165878
Report to moderator
cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
December 28, 2015, 02:54:21 PM

Elimde donanım olmasa da madencilik yaptım.

Senin f2pool'a ödediğin %3.6 fee sana "blok bulunamadığında ödeme yapılacak" garantisi vermez.
Hiçbir havuz blok bulamazsa ödeme yapmaz, yapamaz. Olmayan bitcoinleri gönderemeyecektir, cebinden de bitcoin göndermez.

Aldığın ödemenin detaylarını iyi incele. Eğer hesabında o günlerle ilgili bir döküm varsa çalıştırdığın cihazın çok çok çok şanslı bir ana denk geldiğini görürsün.

Şöyle açıklayayım o aynı ödeme muhabbetini;
Düşük ihtimal:
Cihazların bir kısmı yeni blok bulunduğu dönemde çok fazla yanlış hash (bad share) göndermiştir ve  senin cihazın çoğunlukla doğru hash göndermiştir bu yüzden PPS olarak senin aldığın kar payı çok yüksek olmuştur.
Yüksek ihtimal:
Baktığın istatistiklerde bir yanlışlık vardı. Site eksik gösteriyordu vs.

Ayrıca f2pool'un uzun zamandır günde sadece 1 blok bulduğu bir dönem olmadı, hatta f2pool günlük 20 bloğun altına düşmedi hiç.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
herzlos1985
Hero Member

View Profile
December 28, 2015, 03:01:58 PM

Olay f2pool da degil btcchina da iken olmuştu ama dedigin gibide olabilir...
baykan
Full Member

Activity: 133
Merit: 100

View Profile
February 05, 2016, 10:53:16 PM
Last edit: February 05, 2016, 11:13:10 PM by baykan

PPs hash gücüne göre sabit bir ödeme yapar..Pplns ise blok bulma şansına göre azalır ve artar hangisini seçecegin sana kalmış..

makinam 24 saat çalışmıyor yarım gün çalışıyor bu şekilde düşünürsek hangisi daha karlı olur antpoolda pps de %2,5 fee var pplns de kesinti yok.

Selam, PPS seçmelisiniz. Fee olsa da sizin için daha avantajlı.

PPLNS de hak ettiğiniz biriken ödülünüzü alamadan, yarım gün dolduğu için cihazı kapattığınızda, cihazın çalışması boşa gider.
Hatta örneğin Slush pool dasınız, ve makineyi açtınız. 12 saat geçti ve bir blok bulunamadı, siz bilmiyorsunuz ve makineyi kapattınız. 13. saatte bir blok bulundu.
Siz hiç bir kazanç elde edemezsiniz.

PPS de ise, makinenin çalıştığı süre kadar hakkınızı (örneğin 5 dakikada bir) hesabınıza alırsınız.

antpool ve slush da tecrübeliyim de ordan biliyorum.
Bilip bilmeyen konuşuyor arkadaş. Tecrübeliyim demiş bir de.
Slush'ın kullandığı dağıtım metodu efektif hashrate'e göredir. 12 saat 1 ths'yi stabil çalıştırıp çıkarsanız ve 13. saatte blok bulunursa 0.9 ths'lik pay alırsınız 13. saatte bulunan bloktan. Efektif hashrate çıktığınız anda sıfırlanmaz. Matematiksel formülü var. Açıp okuyun.

The Young Turk doğru okuyup öğrenmiş olabilirsin ama gerçek hayat keşke her yazıda yazdığı gibi olsa.
Ben Slush havuzunu da Antpool u da çok seviyorum. İkisinde de fazlasıyla tecrübeliyim.
Efektif mefektif diyorsun, o senin yazdığın hesap gibi değil gerçekler. kenanzz kardeşim de denemiş ve görmüş.
Bak kenanzz benim yazdığım için ne demiş. "çok haklı çıktınız" demiş.
Benim için bilip bilmeden konuşuyor demiştin. Aç oku demişsin. İnsanlara sataşmadan önce biraz akıllı ol, önce deneyimle, sonra yaz.
Bence sen Slush'ı hiç kullanmadın bile.

Şöyle bir ilave yapayım da öğrenin :
Diyelim Slush'tasınız. Madencinizi kapattınız. 1 saat sonra ödülünüz %10 lara kadar düşer. Ben de buna ödülünüz boşa gider diyorum. Kapiş?
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
February 05, 2016, 11:00:48 PM

Daha önce bir youtube videosu paylaşmıştım, tekrar paylaşmam gerekiyor sanırım;
https://www.youtube.com/watch?v=_JIxG5bkQ0w

Nasıl bir mallıkla yaşıyorsunuz bilmiyorum ama sistemin yapımcısından (slush'tan) daha iyi biliyorsunuz sistemi.
Alın tekrar okuyun:
https://mining.bitcoin.cz/help/#!/manual/rewards

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

baykan
Full Member

View Profile
February 05, 2016, 11:07:35 PM

Bana mal demeden önce şu Slush a bir üye ol da dene.
herzlos1985
Hero Member

View Profile
February 05, 2016, 11:26:35 PM

PPs hash gücüne göre sabit bir ödeme yapar..Pplns ise blok bulma şansına göre azalır ve artar hangisini seçecegin sana kalmış..

makinam 24 saat çalışmıyor yarım gün çalışıyor bu şekilde düşünürsek hangisi daha karlı olur antpoolda pps de %2,5 fee var pplns de kesinti yok.

Selam, PPS seçmelisiniz. Fee olsa da sizin için daha avantajlı.

PPLNS de hak ettiğiniz biriken ödülünüzü alamadan, yarım gün dolduğu için cihazı kapattığınızda, cihazın çalışması boşa gider.
Hatta örneğin Slush pool dasınız, ve makineyi açtınız. 12 saat geçti ve bir blok bulunamadı, siz bilmiyorsunuz ve makineyi kapattınız. 13. saatte bir blok bulundu.
Siz hiç bir kazanç elde edemezsiniz.

PPS de ise, makinenin çalıştığı süre kadar hakkınızı (örneğin 5 dakikada bir) hesabınıza alırsınız.

antpool ve slush da tecrübeliyim de ordan biliyorum.
Bilip bilmeyen konuşuyor arkadaş. Tecrübeliyim demiş bir de.
Slush'ın kullandığı dağıtım metodu efektif hashrate'e göredir. 12 saat 1 ths'yi stabil çalıştırıp çıkarsanız ve 13. saatte blok bulunursa 0.9 ths'lik pay alırsınız 13. saatte bulunan bloktan. Efektif hashrate çıktığınız anda sıfırlanmaz. Matematiksel formülü var. Açıp okuyun.

The Young Turk doğru okuyup öğrenmiş olabilirsin ama gerçek hayat keşke her yazıda yazdığı gibi olsa.
Ben Slush havuzunu da Antpool u da çok seviyorum. İkisinde de fazlasıyla tecrübeliyim.
Efektif mefektif diyorsun, o senin yazdığın hesap gibi değil gerçekler. kenanzz kardeşim de denemiş ve görmüş.
Bak kenanzz benim yazdığım için ne demiş. "çok haklı çıktınız" demiş.
Benim için bilip bilmeden konuşuyor demiştin. Aç oku demişsin. İnsanlara sataşmadan önce biraz akıllı ol, önce deneyimle, sonra yaz.
Bence sen Slush'ı hiç kullanmadın bile.

Şöyle bir ilave yapayım da öğrenin :
Diyelim Slush'tasınız. Madencinizi kapattınız. 1 saat sonra ödülünüz %10 lara kadar düşer. Ben de buna ödülünüz boşa gider diyorum. Kapiş?

Slush ta efektif hashrate var burası kesin..Yalnız bu hashrate nin düşümü 1 saat sonra %10 yada yakın olacak sekilde degil ben daha once ara ara calıstırdım cıhazlarımı blok bulma şansı arttığı zamanlarda girdim denedim ama şansıma girdikten sonra şans düstü vs geri çektim..slush ta eğer başladıktan sonra blok bulunana kadar cihazları kapatmazsanız zararınız az olur kapatıp cıkmaktan..Çünkü farzedinki siz çıktınız 6-7 saat sonra blok bulundu ama sizin hashrateniz çok düştügünden yada 0 landığından ya cok az yada hic ödül alamazsınız..Fakat calıstırmaya devam edip blok bulunca çıkarsanız bir sonraki blogu yakın zamanda bulursa zararınız minumuma inmiş olur..

Hepsi bi kenara aylık luck %94 olan bir siteyi tartısmaktansa kano.is gibi %120-130 larda şansı olan bir siteyi tartışın...Şuan pps olarak en karlı site nicehash..Pplns dede luck oranına bakılır zaten..
baykan
Full Member

View Profile
February 05, 2016, 11:31:06 PM

Tabiki ANTPOOL ve SLush

1. ANTPOOL
PPLNS ile fee olmadan çalışırsınız. Ücretsiz olduğundan en iyi havuz benim gözümde.

2. SLUSH
SLUSH ta uzun süren bir round olursa örneğin 12 saat antpool da çözülen bir bloğun ardından madencileri Slush a yönlendiriyorum.
Şans her blok çözümünde, her an, blok bulunma şansı yine %50 olmasına rağmen, Slush'da kötü giden şansız bir süreç ardından arka arkaya bloklar bulunan şanslı bir zincire denk gelmeye çalışıyorum. istatistiki olarak anlamlı ama matematiksel ihtimal hesabına göre %50...

Sonra Antpool a geri dönüyorum.

Slush ilk havuzlardan biri, hatta ilki olduğunu iddia ediyor. Ben de onların kendilerini bu işe gönülden vermelerine saygı duyuyorum. Web sitelerinin arayüzünü güncellemelerini, bitcoin ekosistemine verdikleri destekleri takdir ediyor ve saygı duyuyorum.

Aslında insanların havuzdan havuza geçmeleri, havuz yöneticileri tarafından pek istenmiyor, bu nedenle o efektif hash rate vs. önlemler ile havuzlarını korumak istiyorlar.
Örneğin Slush havuzunda madenci çalıştırmaya başladığınızda küt diye ödülününüz en üst performansta gözükmez. Zamanla artar, nasıl çıktığınızda zamanla azalıyorsa.
baykan
Full Member

View Profile
February 06, 2016, 12:01:19 AM

Slush ta efektif hashrate var burası kesin..Yalnız bu hashrate nin düşümü 1 saat sonra %10 yada yakın olacak sekilde degil ben daha once ara ara calıstırdım cıhazlarımı blok bulma şansı arttığı zamanlarda girdim denedim ama şansıma girdikten sonra şans düstü vs geri çektim..slush ta eğer başladıktan sonra blok bulunana kadar cihazları kapatmazsanız zararınız az olur kapatıp cıkmaktan..Çünkü farzedinki siz çıktınız 6-7 saat sonra blok bulundu ama sizin hashrateniz çok düştügünden yada 0 landığından ya cok az yada hic ödül alamazsınız..Fakat calıstırmaya devam edip blok bulunca çıkarsanız bir sonraki blogu yakın zamanda bulursa zararınız minumuma inmiş olur..

Hepsi bi kenara aylık luck %94 olan bir siteyi tartısmaktansa kano.is gibi %120-130 larda şansı olan bir siteyi tartışın...Şuan pps olarak en karlı site nicehash..Pplns dede luck oranına bakılır zaten..

Slush ta efektif hashrate var burası kesin. - Bence de kesin var. Ama efektif mefektif hak getire. Tamamen havuzu korumaya yönelik bir yapı, havuza girip çıkanların hashrate inden çalan bir yapı.
Blok bulunana kadar değil, kenanzz arkadaşa cevap olarak yazmıştım ben. Arkadaş madencisini Slush'a göre ayarlayıp kapatamıyor. Günde 8-10 saat çalıştırıyorum demişti. Bunu Slush'ın blok bulma zamanına göre ayarlayamaz. Sonuçta kenanzz Slush kullanamaz.

"bir sonraki blogu yakın zamanda bulursa" demişsiniz.
işte o yakın zaman da %10 lara gelmesi için yaklaşık 1 saat gibi yapıyor.
yani yakın zamanda bulamazsa %10 lara iniyor nerdeyse.

Şimdi çok bilen, öğrenelim diye youtube videolarını bir daha atan arkadaş detaylı rapor verecektir üşenmezse.

kano yu hiç denemedim, nicehash i de.
Antpool gibi arkasında koskoca Bitmain firması olan bir havuzun sürekli hashrate i arttığından luck ı da yüksektir.
Fakat kano ve nicehash in arkasında bir miner üreticisi yok herhalde, o zaman pool luck ları nasıl yüksek kano nun ?

Saygılar.
herzlos1985
Hero Member

View Profile
February 06, 2016, 12:11:14 AM

Şuan nicehash kiralama fiyatı yüksekten gittiği için kazanci iyi eğer bir f2pool yada btcchina gibi antpool un pps side olabilir kazancı bu seviyelere kadar düştügü an kano.is e geçerim th başına günlük kazanc tan şuan her ikisinide çok basit hesaplayabilirsiniz...

Kano.is in luck oranları burda https://kano.is/index.php?k=pblocks

Nicehash ise şuan 0.0048 btc/th/day veriyor dünkü antpool dan toplam ths gücünü çarparak kazancinizi karşılaştırabilirsiniz...

yada whattomine.com dada bakabilirsiniz...
baykan
Full Member

View Profile
February 06, 2016, 12:28:50 AM

Şuan nicehash kiralama fiyatı yüksekten gittiği için kazanci iyi eğer bir f2pool yada btcchina gibi antpool un pps side olabilir kazancı bu seviyelere kadar düştügü an kano.is e geçerim th başına günlük kazanc tan şuan her ikisinide çok basit hesaplayabilirsiniz...

Kano.is in luck oranları burda https://kano.is/index.php?k=pblocks

Nicehash ise şuan 0.0048 btc/th/day veriyor dünkü antpool dan toplam ths gücünü çarparak kazancinizi karşılaştırabilirsiniz...

yada whattomine.com dada bakabilirsiniz...

Kano ya üye oldum. Verdiğiniz linklere baktım. Artık uyuma vaktim gelmiş.
Kıyaslamaları bu hafta sonu yaparım umarım.
Çok teşekkür ederim.
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

View Profile
February 06, 2016, 05:54:52 PM

Aramızda matematik dehaları varmış da haberimiz yokmuş. Matematiği baştan yazdın helal olsun.

Keşke ilkokul matematiğin kadar biraz da Türkçe öğrensen de yukarıda yazdığımı anlasan.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

acemibtc
Sr. Member

Activity: 456
Merit: 261

View Profile
February 07, 2016, 07:40:48 AM

Suprnova.cc

Nedeni ilk kez madencilik öğrenicem dedim beni oraya yönlendirdiler orada oyalan öğrenirsin diyince oraya gittik Smiley
Ha ne kazandım hiç bir şey nedeni elimdeki cihaz(cihaz dediğimde normal dizüstü bilgisayar) hiçbir şey getirmiyormuş. Ama ne kazandım cgminer cpuminer programlarının nasıl çalıştığını öğrendim.
Penguen
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
February 07, 2016, 08:18:51 AM

Suprnova.cc

Nedeni ilk kez madencilik öğrenicem dedim beni oraya yönlendirdiler orada oyalan öğrenirsin diyince oraya gittik Smiley
Ha ne kazandım hiç bir şey nedeni elimdeki cihaz(cihaz dediğimde normal dizüstü bilgisayar) hiçbir şey getirmiyormuş. Ama ne kazandım cgminer cpuminer programlarının nasıl çalıştığını öğrendim.

Ben cihaz kiralayıp Supernova.cc de kazım yaptırdım. minimum transfer miktarını bile kazamadığı için çekemiyorum. 154k kira verdim cihaz kiraladım DASH kazdırdım cihaz kirasını ödemek için tranfer için 30k satoshi verdim. Ne kadar kazdı derse 44k satoşilik DASH kazmış çekemiyorumda küllüm zarar. O sebeple madenciliğe ara verdim. En iyisi Aliserin oyun olarak yaptığı madencilik bence
baykan
Full Member

View Profile
February 07, 2016, 06:33:23 PM

Aramızda matematik dehaları varmış da haberimiz yokmuş. Matematiği baştan yazdın helal olsun.

Keşke ilkokul matematiğin kadar biraz da Türkçe öğrensen de yukarıda yazdığımı anlasan.

Pışt. The Young Turk. Bi bak bakayım. Benim matematiğim yetmiyor ya, Türkçe nasıl diyorsunuz, bak bakayım %10 mu altında mı ? xxx
Olmadı haksızsam söyle daha beni gıcık etmeye çalıştığında gıcık olmayım, haklısın baba diyeyim. Ne gıcık etmişsin beni valla helal olsun.
Neyse bak bakalım Slush ne yapmış ? Bir daha denemeden, bana dediğin gibi bilip bilmeden, insanları karalama. Ha bir de bana dediğin gibi MAL deme. Ayıp. Sakin.
Yaşım 48 senin gibi bıyığı tellememiş çoluk çocuk çok saldırgan oluyorsunuz boş yere. Sinirden öldürecen beni.
Yakışmıyor.

Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
February 12, 2016, 09:30:11 PM

Suprnova.cc

you'll never walk alone

hangi pool? -Suprnova.cc
Nedeni? -cakirin bilgisayarda mining tanıtım yazısı Smiley ve acemi oluşum yeni baslıyanlara şidetle tevsiye ederim Smiley
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
February 29, 2016, 10:25:26 PM

ben genelde kiralatmayı tercih ediyorum bunun içinde mining rig rentals sitesini kullanıyorum yazdığım saat ücreti belli kaç saat kiralanacağı belli kaç saat sonra elime geçeçek coin belli hiçbir büyük havuz genel olarak kiralamadan daha fazla kazandırmıyor. Kiralamadan kazandığınız kadar kazanmanız için onca pool gezmeniz lazım her pool a belli bir fee ve pooldan poola atlarkende hız kaybınız olmakta.
gokselgok
Full Member

Activity: 143

View Profile
March 07, 2016, 05:56:59 PM

Antpool, 293 ph güç ve 600.000 worker.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
CryptoTalk.org| 
MAKE POSTS AND EARN BTC!
🏆
magnific61
Full Member

Activity: 182

View Profile
March 10, 2016, 08:54:58 PM

Ben bu cloud mining sitelerinden bi halt anlamadim arkadas!  Basip parayi kontrat, satinaliyorsun ama verdikleri en boktan musluktan bile az. Ya ben bir seyleri yanlis yapiyorum ya da bu isin bir getirisi yok. Eobot, hashflare ve hashnest hesaplarinda toptan birikwn parayi bir gunde musluktan kazanirdim.
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: