Bitcoin Forum
May 25, 2024, 05:03:27 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Gerçekten hangi exchange sitesi güvenilir  (Read 4424 times)
hgsteknoloji (OP)
Member
**

Activity: 196
Merit: 11

View Profile
December 12, 2015, 09:05:18 PM

Arkadaşlar sizce hangi altcoin exchange sitesi güvenilir ve ödemeleri vaktinde yapıyor. Ben bugüne kadar Cryptsy, Poloniex, C-Cex ve Bittrex i kullandım. Ençok hoşuma giden Cryptsy sitesi idi. Fakat bir hafta oldu ödeme yapmıyorlar. Elle tutulu bir cevapta yazmıyorlar. Son araştırmalarımda Poloniex ve BTER  hoşuma gitti. Bu siteler hakkında düşünceleriniz nelerdir. Burada cevap yazacak arkadaşlar özellikle altcoin exchange siteleri hakkında yazarsanız sevinirim.

⚡⚡ PRiVCY ⚡⚡   ▂▃▅▆█ ✅ PRiVCY (PRIV) is a new PoW/PoS revolutionary privacy project ● ☞ ✅ Best privacy crypto-market! ● █▆▅▃▂
    Own Your Privacy! ─────────────────║ WebsiteGithub  |  Bitcointalk  |  Twitter  |  Discord  |  Explorer ║─────────────────
   ✯✯✯✯✯                 ✈✈✈[Free Airdrop - Starts 9th June]✅[Tor]✈✈✈ ║───────────║ Wallet ➢ ✓ Windows  |  ✓ macOS  |  ✓ Linux
tennozer
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

Bonus Claim Url: http://betonline.wager.bz

View Profile WWW
December 12, 2015, 09:59:24 PM

Hiçbiri güvenilir değil ama şu anda işini en düzgün şekilde yapan Poloniex. Diğer sitelerin hepsinde bir sorun var. Poloniex ise hem hacim hem işlem hızı yönünden piyasanın en önde gelen borsası oldu.
Bter de hacklenen siteler arasında, kullanmanızı önermem.

kripto para
Hero Member

Activity: 644
Merit: 501

View Profile
December 12, 2015, 10:16:14 PM

İşlem yapıp anında paranı çekeceksen günlük hacimlerine bak, Günlük hacimlerinin %1'ini geçmesin tek seferde yapacağın işlemlerin.
Yani Polo'da günlük 1000 btc hacim varsa 10 BTC'den fazla işlem yapma tek seferlik. Hot wallet'larında çok fazla coin tutmadıkları için çekim emirlerin anında yerine gelmez falan filan.
dairemerkezi
Member
**

Activity: 108
Merit: 10

View Profile
December 13, 2015, 08:24:47 AM

Hangi açıdan güvenilir diye sorduğunuza bağlı . Yukarıda geçen tüm exchangeler merkezi yani sizin fonlarınız ellerinde dururken işlem görenler tokenlardır, aksi halde hızlı işlem yapamazlar, buda yanında bazı riskler getiriyor. Eğer tam güvenlik istiyorsanız özel anahtarlarınızı elinizde tutacağınız merkezi olmayan BitShares gibi bir exchange öneririm.
dairemerkezi
Member
**

Activity: 108
Merit: 10

View Profile
December 13, 2015, 09:24:04 AM

Ben merkezi olanlardan Poloniex'i ve merkezi olmayanlardan BitShares'i kullanıyorum. Hatırlarsanız dünyanın en ünlü sitesi Mt Gox 'da fonlar çalınmıştı tabi içeriden yapılan bir eylem olduğu konusunda artık kimsenin cüphesi yok,  bu iş iki ucu b*klu değnek, likidite için Poloniex gibi merkezi olanlar, güvenlik için BitShares gibi merkezi olmayanlar tercih ediliyor. BitShares in kullanıcı ara yüzü her geçen gün daha iyiye gidiyor, Mt Gox gibi bir olay daha meydana gelirse ki kaçınılmaz olarak görüyorum, merkezi olmayan borsalara akın olacak. Düşünün bir kere bir hırsız için zorlukları aynı derecede varsayarsak sadece bir evi soymak mı daha kârlı yoksa tüm evlerin paralarını tuttukları tek bir bankayı mı soymak mı ? Bir hacker merkezi olmayan bir şahsın hesabını hacklemeye çalışmaktansa aynı vakti ve eforu merkezi bir borsaya ayırmayı tercih edecektir. BitShares gibi merkezi olmayan bir borsada işlem yapan fonlara ait özel anahtarlar kullanıcıların bilgisayarlarında bulunur, sunucularda bulunmaz. Her iki borsa türünde çalınabilecek çey coin filan değil özel anahtarlardır, özel anahtarlar blok zincirindeki açık anahtarlarla uyuştuklarında fonlarınız yönetebilir transfer edebilirsiniz, aslında transfer edilen fonlar da değil, fonların sahibi değişmiş olur. Burada anladığım yanlış bir mevzu varsa bilen anlatsın, benim anladığım budur.
hgsteknoloji (OP)
Member
**

View Profile
December 13, 2015, 01:40:09 PM

Hiçbiri güvenilir değil ama şu anda işini en düzgün şekilde yapan Poloniex. Diğer sitelerin hepsinde bir sorun var. Poloniex ise hem hacim hem işlem hızı yönünden piyasanın en önde gelen borsası oldu.
Bter de hacklenen siteler arasında, kullanmanızı önermem.

Teşekkürler

⚡⚡ PRiVCY ⚡⚡   ▂▃▅▆█ ✅ PRiVCY (PRIV) is a new PoW/PoS revolutionary privacy project ● ☞ ✅ Best privacy crypto-market! ● █▆▅▃▂
    Own Your Privacy! ─────────────────║ WebsiteGithub  |  Bitcointalk  |  Twitter  |  Discord  |  Explorer ║─────────────────
   ✯✯✯✯✯                 ✈✈✈[Free Airdrop - Starts 9th June]✅[Tor]✈✈✈ ║───────────║ Wallet ➢ ✓ Windows  |  ✓ macOS  |  ✓ Linux
hgsteknoloji (OP)
Member
**

View Profile
December 13, 2015, 01:41:03 PM

İşlem yapıp anında paranı çekeceksen günlük hacimlerine bak, Günlük hacimlerinin %1'ini geçmesin tek seferde yapacağın işlemlerin.
Yani Polo'da günlük 1000 btc hacim varsa 10 BTC'den fazla işlem yapma tek seferlik. Hot wallet'larında çok fazla coin tutmadıkları için çekim emirlerin anında yerine gelmez falan filan.

Bilgilendirme için teşekkürler.

salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
December 13, 2015, 02:22:24 PM

Cryptsy da yapma da gerisi o kadar sorun değil. Poloniex e geçtim ben cryptsy da çekim problemleri yuzunden. Poloniex e geçince rahat ettim.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
December 14, 2015, 12:39:33 AM

poloniex candır diğerlerini arbitraj amaçlı kullanıyorum yoksa açıp bakmam bile
hgsteknoloji (OP)
Member
**

View Profile
December 14, 2015, 08:47:42 PM

Bende poloneixe geçeceğim ama vermiyorlarki coinlerimi.

Taner
Sr. Member

Activity: 686

View Profile
December 16, 2015, 03:25:54 PM

Cryptsy çok fazla kişinin parasını çaldı. Açılan ticketlere bile cevap vermeden el koyuyor bazı kişilerin coinlerine.
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
December 16, 2015, 05:22:16 PM

Cryptsy çok fazla kişinin parasını çaldı. Açılan ticketlere bile cevap vermeden el koyuyor bazı kişilerin coinlerine.
benimde bazı eski altcoinlerimin olduğu hesabımı kapatmışlar iletişime geçin uyarısı çıkıyor mail attım dönüş yapmadılar allahtan ufak meblağlar
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
December 16, 2015, 08:43:21 PM

Yobite bulaşmayın uzun süredir kullanıyodum malum volume az kısa sürede al sat yaparak 2 3 katlama şansınız var
fakat son zamanlarda support cevap vermiyor deposit yaptığım 2 farklı altcoin bakiyede gözükmüyor tx atmama rağmen cevap yok.
Poloniex ve bittrex candır onun dışında ufak işlemler için cryptopia güvenilir bir alternatif havuzu da var.
Açtığım ticket yarım saatte cevaplanıyor yardımcı olabileceğim başka bir problem var mı diye ayrıca yazmışlar  Cheesy
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
December 16, 2015, 10:41:41 PM

Zamanında hepsini kullanmış biri olarak şu anda Poloniex ve Btc-e dışında hiçbirine giriş bile yapmıyorum. Bu iki siteyi de kullanacaksam işimi halledip çıkıyorum, asla sitelerde coin bırakmıyorum.
armadora
Sr. Member

Activity: 413

View Profile
December 17, 2015, 03:57:23 PM

eskiden bir süre Poloniex kullanmıştım hiç bir sorun yaşamamıştım uzun süredir (altcoin mining veya trade yapmadığım için) kullanmıyorum, dolayısı ile şu anki durumları nasıldır bilmiyorum. btc için şu an sadece btcturk kullanıyorum herhangi bir problem yaşamadım.
RhBjK
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
December 17, 2015, 04:45:10 PM

ufak çapta altcoin için yobit kullanıyorum ama yüksek volumde polo en mantıklısı gibi duruyor
acedia
Sr. Member

Activity: 532

View Profile
December 17, 2015, 07:10:29 PM

benimde bazı eski altcoinlerimin olduğu hesabımı kapatmışlar iletişime geçin uyarısı çıkıyor mail attım dönüş yapmadılar allahtan ufak meblağlar

Benimde hesabımı kitlemişlerdi 6 aydır kullanmadığım için. Support'a iletişime geçtim kısa sürede cevap geldi ve hesabımı kullanıma açıldı.
bananadines
Hero Member

Activity: 644
Merit: 500

View Profile
December 17, 2015, 09:17:58 PM

çaldı biraz büyük bir itham, var mı ispat? evet trade siteleri cloud miningciler vs herkes kaçtı, herkes kaçabilir de.. kanıt lütfen.
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
December 17, 2015, 09:29:21 PM

Benimde hesabımı kitlemişlerdi 6 aydır kullanmadığım için. Support'a iletişime geçtim kısa sürede cevap geldi ve hesabımı kullanıma açıldı.
senin profil resmini görüpte açmamaları mümkünmü  Grin benim hesabım uzun süre deaktif değildi ayda bir girip bakıyordum ufak tefek sexcoin doge filan vardı
cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
December 19, 2015, 10:16:43 PM

Flashback yaşadım: https://bitcointalk.org/index.php?topic=510165
Smiley

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#