Bitcoin Forum
June 19, 2024, 09:50:23 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Warning: One or more bitcointalk.org users have reported that they believe that the creator of this topic displays some red flags which make them high-risk. (Login to see the detailed trust ratings.) While the bitcointalk.org administration does not verify such claims, you should proceed with extreme caution.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: KREDİ KARTINA TAKSİTLİ MİNER SATIŞI  (Read 3650 times)
gablay12 (OP)
Legendary
*

Activity: 918
Merit: 1000

View Profile
December 16, 2015, 02:42:09 PM

21 Adet S7 , NAKİT 7800 TL; Kredi Kartına 5 Taksit 8.000 TL.

50 Adet Avalon 6 Nakit 6500 TL, Kredi Kartına 5 Taksit 6.700 TL.

3 Adet S4 Nakit 2350 TL , Kredi kartına 5 taksit 2.500 TL

3 Adet s5 Nakit 1.800 TL, Kredi kartına 9 taksit  2.000 TL.

The more I meet people, the more I like my dog.
gablay12 (OP)
Legendary
*

View Profile
December 16, 2015, 02:45:57 PM

Bitmain ürünleri üretici firma garantilidir.

Avalon ürünleri 120 gün üretici firma garantilidir.Arızalı cihazı kargoya verdiğiniz süreden yeni cihaz kargoya verildiği süreye kadar zararınız karşılanmaktadır.

Satılan her cihazın seri numarası mevcut olup, cihazların farklı aksamlarının değiştirilmesi, modifiye edilmesi ve overclock yapılması halinde garanti kapsamı dışındadır.

Firmalar, garantilerini değiştirme haklarına sahiptirler; bu durumda garanti koşulları değişebilir.

various
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 267

View Profile WWW
December 16, 2015, 03:16:11 PM

kusura bakmayın amacım konuyu baltalamak değil ama bu fiyatlar sizce çok uçuk değil mi, hadi gümrük masrafı hadi bekleme süresi tamam da yurt dışı piyasasının nerdeyse 1,5 katına satmak biraz acımasızca değil mi ? Üstelik mevcut bitcoin zorluk yükselişini düşünürseniz bu fiyata alınan cihazların ROI'si yok gibi bir şey bu fiyatlarla.

sokusimafuckusima
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 250

View Profile
December 16, 2015, 03:17:34 PM

bu rakamlar nasıl bir matematik hesabıyla nasıl bir kar hesabıyla oluşturulmuştur öğrenmek isterim, benim matematiğim bir türlü kabullenemiyor böyle balon uçuk rakamları.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
CryptoTalk.org| 
MAKE POSTS AND EARN BTC!
🏆
herzlos1985
Hero Member

Activity: 662
Merit: 501

View Profile
December 16, 2015, 03:25:41 PM

antminer s7 4.86 ths olan yada en son 4.73 lük versiyon ise K. kartına 5 taksit:6500 (Psu dahil..Rexron olmamak yada 10 tane pci-e 6 pin kablosu olacak şekilde)
Avalon 6 (psu dahil)Kredi kartına 5 taksit:5500 teklif ediyorum..1 ay sonra fiyatlar 1000 er tl daha düşükten alabilirim..
Beraturker
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 250

View Profile
December 16, 2015, 03:38:17 PM

Türkiyede fiyatların yurtdışına göre 1,5 kat yüksek olması normal.. zaten vergi ne kadar makine ne kadar.. pazarlık payı illaki olucaktır, ilgileniyosanız anlaşmayı deneyin..
Önemli birşeyde bazı batchler arasında fazla fiyat farkı var.. ayrıca kurda artıyor.. son karar size kalmış tabi satıcı istediği fiyata satar siz beğenmediyseniz almayın.
gablay12 (OP)
Legendary
*

View Profile
December 17, 2015, 05:03:28 AM
Last edit: December 18, 2015, 03:34:43 AM by gablay12

İndirim veya pazarlık payı yok.İlgilenenler bana pm atabilir.

Ucuza almayı becerebilenler için üretici firma adresleri belli.

gablay12 (OP)
Legendary
*

View Profile
December 22, 2015, 04:16:06 AM

8 Adet S7 , NAKİT 7800 TL; Kredi Kartına 5 Taksit 7800 TL.

23 Adet Avalon 6 Nakit 6500 TL, Kredi Kartına 5 Taksit 6.500 TL.

Elimde S5 ve S4 VE SYCRYP miner kalmamıştır.

Yılbaşına kadar kredi kartıyla satıştan ekstra komisyon alınmayacaktır.Nakit fiyatına 5 taksit:)

Cyper_BLC
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 270

Reverse Engineer

View Profile
January 11, 2016, 01:38:57 AM
Last edit: January 11, 2016, 01:57:12 AM by Cyper_BLC

antminer s7 4.86 ths olan yada en son 4.73 lük versiyon ise K. kartına 5 taksit:6500 (Psu dahil..Rexron olmamak yada 10 tane pci-e 6 pin kablosu olacak şekilde)
Avalon 6 (psu dahil)Kredi kartına 5 taksit:5500 teklif ediyorum..1 ay sonra fiyatlar 1000 er tl daha düşükten alabilirim..

Benim modifiye ettiğim powerlar ile ilgili bir sıkıntı yaşadıysan bunu değerlendirmeye alabilirim ancak anladığım kadarıyla oraya "Rexron olmamak" yazmak yerine "ben overclock yapacağım, 2 pcie 6pin soketi(34A taşır) ve 115A PSU yeterli değil" yazsaydın garipsemezdim. Ayrıca 12-16 AWG (50A taşır) kablolarım geleli baya oldu ve sen fiyat sorduktan sonra bir daha geri dönmedin. Powerlar ile ilgili kısa bir bilgilendirmede yapmalıyım, benim elimden çıkan tüm powerlar, minerların 25'C ta, fabrika ayarlarında ve altında sorunsuz çalışacak şekilde ayarlanmıştır. pcie kısa kablolar konusundaki sıkıntılarınız doğrudur ancak türkiyede bulunamadığından çinden zar zor getirtilmişlerdir. son olarak 1400W lık bir psu yu 1200TL yerine miner ile beraber almak ayrıcalıktır. Türkiye'de bir ilki başardım, piyasaya 150 den fazla power verdim ve bu işin cılkı çıktığını düşünerek, gerekli insanlara neyi nerden alacaklarını da göstererek bıraktım. çünki bizim insanımız internette gördüğü fiyatlara server powerlarını alarak ya da benim getirdiğim modelleri aynı şekilde modifiye ederek yapacakları çalışmanın ucuza geleceğini sanmaktadır. problem yok, çok verimsiz ama kuvvetli IBM 2000BB leri alabilirsiniz hem de minerın verimliliğini yok edecek kadar verimsiz...
Saygılar

For donations : 1CYPERv5yZ4c9FRzPyCz5u8vhttyKmVkto
Emeğe Saygı Göstermeyenler, BECERIKSIZ kişilerdir.
peteycamey
Legendary
*

Activity: 1184
Merit: 1017

View Profile WWW
January 11, 2016, 01:45:31 AM

>> hem de minerın verimliliğini yok edecek kadar verimsiz.

nasıl yok ediyor anlamadım.
Cyper_BLC
Sr. Member

Reverse Engineer

View Profile
January 11, 2016, 01:55:57 AM
Last edit: January 11, 2016, 02:35:51 AM by Cyper_BLC

Gold %80 yaklaşık;
%75 iş yapan bir psu, miner 1200 Watt çekiyorsa- PSU şebekeden 1600 Watt çeker.
400W kayıp, sonucunda minera kötü psu yüzünden 400W eklersin. katalog değerlerinde ne diyor:
%93 Eff (verimli) PSU kullanılırsa şu kadar çeker..
 işte böyle.

Ayrıca yukarıda yazdıklarıma ek olarak, üzülerek söylüyorum, sırf bu forumdaki bazı saygısız ve taklitçi insanlar yüzünden:
takdire değer zaman ve para harcayarak neticelendirdiğim, S7 lerdeki gürültü-uğuldama, buzzer, çip yanması ve aşırı ısınma, termal verimlilik gibi problemlerin çözümünü yayınlamıyorum.Kulis yapmak çamur atmak yerine keşke bilgiye biraz daha saygılı olsak ve bileni önemsesek.

herzlos1985
Hero Member

View Profile
January 11, 2016, 10:38:53 AM
Last edit: January 11, 2016, 11:06:46 AM by herzlos1985

Benim modifiye ettiğim powerlar ile ilgili bir sıkıntı yaşadıysan bunu değerlendirmeye alabilirim ancak anladığım kadarıyla oraya "Rexron olmamak" yazmak yerine "ben overclock yapacağım, 2 pcie 6pin soketi(34A taşır) ve 115A PSU yeterli değil" yazsaydın garipsemezdim. Ayrıca 12-16 AWG (50A taşır) kablolarım geleli baya oldu ve sen fiyat sorduktan sonra bir daha geri dönmedin. Powerlar ile ilgili kısa bir bilgilendirmede yapmalıyım, benim elimden çıkan tüm powerlar, minerların 25'C ta, fabrika ayarlarında ve altında sorunsuz çalışacak şekilde ayarlanmıştır. pcie kısa kablolar konusundaki sıkıntılarınız doğrudur ancak türkiyede bulunamadığından çinden zar zor getirtilmişlerdir. son olarak 1400W lık bir psu yu 1200TL yerine miner ile beraber almak ayrıcalıktır. Türkiye'de bir ilki başardım, piyasaya 150 den fazla power verdim ve bu işin cılkı çıktığını düşünerek, gerekli insanlara neyi nerden alacaklarını da göstererek bıraktım. çünki bizim insanımız internette gördüğü fiyatlara server powerlarını alarak ya da benim getirdiğim modelleri aynı şekilde modifiye ederek yapacakları çalışmanın ucuza geleceğini sanmaktadır. problem yok, çok verimsiz ama kuvvetli IBM 2000BB leri alabilirsiniz hem de minerın verimliliğini yok edecek kadar verimsiz...
Saygılar

Açıklama için tsk ler lakin ben size daha once sordum sizde 612 mhz i gecmek mantıksız dediniz bende 612 de calıstırdım cihazi ama baktım güc kaynagı el yakacak kadar ısınıyor 606 ya indirdim yani cihaz nerdeyse normal hızında calısıyordu fakat yine cok sıcaktı...Ve ısınması normal dendi iyi dedim calıssın toplamda 1 ay kadar calıstı calısmadı bozuldu..Daha onceden psu tamir ettirdigim bi elektronikciye goturdum ve actık psu yu bu psu daha once zaten tamir gormus dedi ki yanık lehim izlei vardı nasıl bir tamir yapmıslarsa artık ben sizler ile tartısmaya girmemek icin bunları acık acık yazmadım...İkinci konu fiyat meselesi verdiginiz refurbished yani tamirli psu ların ebay deki fiyatı 30 $ ı gecmez...Ebay den aldıgım 1300w delta ve 1000w hp server psu ile calistiriyorum suan cihazı 1300w olanı 23$ 1000w hp olanı 15$ a aldım ebay de atmotek adlı kullanıcıdan varsa halen elinde alabilirsiniz...

http://www.ebay.com/itm/381039971571 Bu ikinci el 2100w lık kullanılmıs ürün,

http://www.ebay.com/itm/NEW-DELL-PowerEdge-1855-1955-Redundant-1200-Watt-Performance-Power-Supply-F5323/141434950147?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D35006%26meid%3D942238a33f1340f688e80dfe5518961e%26pid%3D100005%26rk%3D4%26rkt%3D6%26sd%3D381039971571 Buda sıfır olanı...

Pasif sogutması bu sekilde cift yada 3 fanlı bi power ayarlasanız bence cok daha mantıklı olurdu ki yeninin fiyatı 175 $ kargo dahil...

http://www.ebay.com/itm/24R2714-IBM-DPS-1300BB-B-X366-X460-1300Watt-Power-Supply-/321574615636?hash=item4adf573a54:g:Eu0AAOSwdpxUWoMC..Bu şuan kullandigim 1300 w olan ve gram ısınma yok...

Ben bilginiz hakkında asla birşey diyemem cunkü benim bilgim çölde bir kum tanesi kalır ancak..
deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
January 11, 2016, 11:18:42 AM

biliyom ama yayınlamıyom demek çocukça değil mi ya   Grin
kimsenin ulaşamayacağı derinlikte bilgiler mi bunlar, ingiliççe kısmında da mı yok
herzlos1985
Hero Member

View Profile
January 11, 2016, 11:42:01 AM

Gold %80 yaklaşık;
400W kayıp, sonucunda minera kötü psu yüzünden 400W eklersin. katalog değerlerinde ne diyor:
 işte böyle.

Ayrıca yukarıda yazdıklarıma ek olarak, üzülerek söylüyorum, sırf bu forumdaki bazı saygısız ve taklitçi insanlar yüzünden:
takdire değer zaman ve para harcayarak neticelendirdiğim, S7 lerdeki gürültü-uğuldama, buzzer, çip yanması ve aşırı ısınma, termal verimlilik gibi problemlerin çözümünü yayınlamıyorum.Kulis yapmak çamur atmak yerine keşke bilgiye biraz daha saygılı olsak ve bileni önemsesek.

Rica etsem bu uğuldama sebebi ve çözümünü açıklarmısınız..Eğer yanlıs bilmiyorsam Çip yanması ve aşırı ısınma sorunu için fan hızını otomatik deilde %70-80 oranında tutmak gerekiyor sanırsam..
Cyper_BLC
Sr. Member

Reverse Engineer

View Profile
January 11, 2016, 07:15:59 PM

Gold %80 yaklaşık;
 işte böyle.

Rica etsem bu uğuldama sebebi ve çözümünü açıklarmısınız..Eğer yanlıs bilmiyorsam Çip yanması ve aşırı ısınma sorunu için fan hızını otomatik deilde %70-80 oranında tutmak gerekiyor sanırsam..

öncelikle 612 konusu bu başlık altında tartışıldı ve postu okursan orada bitmain in verdiği değerde ya da altında çalışmasını önermişim.
sanırım yanlış anlaşılmış.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1255381.msg13017072#msg13017072

tamirli psu konusunda da şunu söyleyebilirim. onlarca psu dan sadece 2 tane patlayan olmuş, herhalde onlar da senin bu cengaverliğin yüzünden patladı Smiley minerların canı pamuk ipliğinde sevgili arkadaşım o yüzden fazla zorlamak sana maddi manevi üzüntü yaşatır. o 2 patlayandan 1 ini hatır gönül işi tamir edip verdim ve sanırım o sana denk gelmiş gene Smiley. içerisindeki orjinal parçalar 60€ tutuyor ve yenisini almak daha mantıklı. ayrıca SMPS psu tamirini öyle herkes yapamaz, hele de platinum ise çok komplike cihazlardır. çalışma sistemi karşısında apışıp kalır çoğu elektronikçi, 2 mosfet değişimiyle smps tamir olmaz yani Smiley

uğultu ve diğer konularda beni akşam mesai saati dışında arayabilirsin telefonumu biliyorsun sanırım. çözümü buradan paylaşma niyetinde değilim.

son olarak bütün postlarında garip bir şekilde negatif konuşan arkadaşım için, bana çocukluk falan gibi cümleler kurmuş, o da insandır saygısızlık yapmadan cevabı şöyle verim: Belki geliştirdiğim teknikler ve çözümlerim çok basitmiş gibi öyle uzaktan görülebilir ancak 40 yaşında bir mühendis bilimadamı olarak, bizim milletimize iyiliğin yaramadığını açıkça söyleyebilirim. gelişmiş uygarlıklar size semi conductor teknolojilerini, know-how çalışmalarını anlatmıyor diye onlar da çocuksa. biz daha doğmamışız demektir...
saygılar.

deblue
Legendary
*

View Profile
January 11, 2016, 07:23:32 PM

biliom ama sölemicem diyorsa onlarda o şekilde,
 tamam onlarda çocuktur, çocukçadır.

bide çok negatif mi buldun ki çocukça olmayı ne var ki çocuklukta Cheesy
peteycamey
Legendary
*

Activity: 1184
Merit: 1017

View Profile WWW
January 11, 2016, 10:25:31 PM

>>biliom ama sölemicem

ne yalan söyleyeyim bu kısmı ben de çocukça buldum.
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
January 11, 2016, 10:37:55 PM

@Cyper_BLC hocam şu forumda yakından takip ettiğim ve yazdığı her şeyi okuduğum nadir kişilerdensiniz. Trollerin yazdıklarını umursamayın. Yaptığınız paylaşımları ve daha önceden anlattıklarınızı bilen biliyor. Bu trollere ben güldüm geçtim siz de böyle yapın Smiley

Şu devirde en değerli şeyin para olduğunu zanneden kitle bilginin asıl güç olduğunu anladığında iş işten geçmiş olacak onlar için...

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

deblue
Legendary
*

View Profile
January 11, 2016, 11:22:52 PM

one minute, olmaz, one minute!

sayın The Young Turk,

benden yaşlısın, sesin çok yüksek çıkıyor, biliyorum ki sesinin bu kadar çok yüksek çıkması bir suçluluk psikolojisinin gereğidir.
Benim sesim bu kadar yüksek çıkmayacak bunu da böyle bilesin, küfretmeye gelince siz küfretmesini çok iyi bilirsiniz.
forumda ki üyelere nasıl küfrettiğinizi nasıl sövdüğünüzü çok iyi biliyorum...falan filan üşendim devamını uyarlamaya Cheesy

Çok teşekkür ediyorum bundan böyle benim için de btctalk bitmiştir daha foruma gelmem, bunu da böyle bilesin.

kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036

View Profile
January 11, 2016, 11:40:23 PM

Arkadaşlar ne oluyor bu forumda biraz sakin olalım ülkece zor zamanlar geçiriyoruz bu bitcoin forumuna bile girmiş durumda herkesde bir sinir bir asabiyet başka bir konuda soru sormaya topic açmaya korkar oldum terslenicem diye Cheesy
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: