Bitcoin Forum
May 11, 2024, 09:35:04 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: hashnest  (Read 1425 times)
thinkinger (OP)
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile WWW
December 25, 2015, 09:13:37 PM

Arkadaşlar ben bu hashnest in büyük çapta bir dolandırıcılık olabileceğini düşünüyorum.Bitmain talk ta bi ara birisi bitmain2in iki pool u veya sistemi olduğunu ; bu s7,s5 falanın olduğu havuzun hash gücü daha fazla olmasına rağmen  ne hikmetse hash gücü az olanın daha fazla blok bulduğunu yazmıştı yaklaşık 2 ay kadar önce. işim olduğundan fazla dikkat etmedim konuya. bugün kafama takıldı , temmuz ayına kadar olan konulara baktım bulamadım.Sizin bitmain in havuzları ile ilgili bilginiz var mı?fikriniz nedir ; bize sattıkları hash gücünün bir kısmını diğer havuzda çalıştırıp , esas parayı kendilerine ayırıp , bize de koklatmış olabilirler mi?

.██████████   bitfons.in- Cryptocurrency Exchange - 10 coins███████.
You can see the statistics of your reports to moderators on the "Report to moderator" pages.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Beraturker
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 250

View Profile
December 25, 2015, 09:23:36 PM

Bitmain'in sadece para ile alakalı konularda çabuk gelen mail cevaplarını onun dışındaki maillere özensiz cevaplar verdiklerini hatırlayınca olmasına şaşmıyıcagım bi teori bence.. Pek dürüst olduklarını düşünmüyorum şahsen. (dünyanın en özensiz support servisine de sahipler)
Account Supplier
Sr. Member

Activity: 574
Merit: 252

View Profile
December 26, 2015, 03:21:05 PM

Antpool harici bir havuzları bulunmuyor ve bu havuzun da bulduğu her blok açık olarak yayınlanıyor. Antpool'a bağlı "solo" pool'u da var. Bu solo havuzda kazılan blokların ödülleri hashnest veya diğer havuzlarında kazılan kişilere ödenmiyor, adı üstünde solo havuz, bu bloğu bulan kişiler alıyor 25 btc ödülü.

Belki bulunan blokların %10'unu falan bunu solo kazan buldu diyip cebe indiriyor olabilirler. (Takip etmesi güç bu durumda).

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
      ██            ▀▀███▄▄
    ██                  ▀███▄
   █       ▄▄  ▄▄         ████
  █        ██  ██          ████
 █       ███████████        ████
█        ███████████         ████
█        ████                █▀ ▀▌
█        ██████████           ▄█▄
█        ██████████          ████▌
█        ████               ▐████
  █      ███████████       ████
   █       ██  ██         ████
    ██     ▀▀  ▀▀       ████▀
      ██            ▄▄████▀
        ▀▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀▀▀▀▀
██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██
██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██
▄███▄
███████████████████████
██                   ██
██ ░███████████████░ ██
██                   ██
▀███ ░███████████████░ ███▀
▄  ▀█                   █▀  ▄
██▄    ███████████████    ▄██
████▄                   ▄████
██████▄               ▄██████
████████             ████████
██████▀  ▄██▄   ▄██▄  ▀██████
████▀  ▄██████▄██████▄  ▀████
██▀  ▄█████████████████▄  ▀██

WHITEPAPER
.██████████████████████
████████████████████████
████████████████████████
██▄     ███████     ▄███
████     █████     █████
████ ▌    ███▌     █████
████ █     █▌ ▐    █████
████ ██      ▐█    █████
████ ███    ▐██    █████
███▀ ▀███   ███    █████
█▀     ▀██ ██▀      ▀███
████████████████████████
.██████████████████████
.██████████████████████
████████████████████████
█████████████▀    ▀█████
██░▀████████▌      ▀████
██░   ▀████▀        ▀███
██                 █████
███                █████
█████              █████
██████           ▄██████
█████▀         ▄████████
███▄▄      ▄▄███████████
████████████████████████
.██████████████████████
.██████████████████████
████████████████████████
████████████████████████
████████████▀▀    ▐█████
███████▀▀     ▄▀  ▐█████
███▀▀       ▄▀    ██████
██░       ▄▀      ██████
████▄▄  ▄▀       ███████
████████▄        ███████
█████████        ███████
██████████ ██▄▄ ████████
████████████████████████
.██████████████████████
Surger
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

View Profile
December 26, 2015, 04:00:17 PM

%100 güvenilir olmasa da çok da gizli değil veriler
arkadaşın da dediği gibi beki %10-20 manipulasyon yapıyorladır
zaten gerek de yok, çok iyi kazanıyorlar..
dr1980m
Hero Member

Activity: 938
Merit: 1000

View Profile
December 29, 2015, 03:38:40 PM

Arkadaşlar ben bu hashnest in büyük çapta bir dolandırıcılık olabileceğini düşünüyorum.Bitmain talk ta bi ara birisi bitmain2in iki pool u veya sistemi olduğunu ; bu s7,s5 falanın olduğu havuzun hash gücü daha fazla olmasına rağmen  ne hikmetse hash gücü az olanın daha fazla blok bulduğunu yazmıştı yaklaşık 2 ay kadar önce. işim olduğundan fazla dikkat etmedim konuya. bugün kafama takıldı , temmuz ayına kadar olan konulara baktım bulamadım.Sizin bitmain in havuzları ile ilgili bilginiz var mı?fikriniz nedir ; bize sattıkları hash gücünün bir kısmını diğer havuzda çalıştırıp , esas parayı kendilerine ayırıp , bize de koklatmış olabilirler mi?

Elbet yaptıkları uyanıklıklar vardır ama dolandırıcılık lafı biraz ağır olmuş
Şu an piyasada cloud mining yapıyorum diye geçinen firmaların %99'u ponzi sistemi
Hashnest en azından ne idüğü belli.. Var olduğunu biliyoruz en azından..
Ama çok kazandırıyor mu derseniz pek tavsiye etmem..
salinizm
Sr. Member

Activity: 658

View Profile
December 29, 2015, 07:52:25 PM

Ne kadar couldminning olaylarına bayadır uzak kalsam da bu hashnest in dolandırıcı olduğunu sanmıyorum. Adamlar couldminnig sektöründe ne zamandır var ki bu sektör ponzilerle dolu. Bence Genesis ve hasnest lokomotifleri sektörün. Ha bu zorluk ve fiyatla ne kadar giderler orası mechul.  Zararına da iş yapacaklarını sanmıyorum.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
December 29, 2015, 08:42:24 PM

Gerçek madencilik yaptıklarından %100 eminim o kadar net söylüyorum.Bu sitede işlem yapın diye değil , aklınızda soru işareti kalmasın diye söylüyorum. Orda ki yatırımlarımı çekeli birkaç hafta oldu güvenmediğimden değil al sat daha karlı olduğu için yaptım. Diğer olasılıklara gelince , adamlar zaten cihazı gh olarak satınca daha fazla kar ediyor , bide elektrik ücretindende kazandığını söylersek adamların riski sıfır zaten . riski siz alıyorsunuz onların umrunda olan tek şey ürettikleri cihazın satın alınması , gh olarak satın alıncada tadından yenmiyor onlar için Wink
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
December 30, 2015, 12:03:17 AM

Gerçek madencilik yaptıklarından %100 eminim o kadar net söylüyorum.Bu sitede işlem yapın diye değil , aklınızda soru işareti kalmasın diye söylüyorum. Orda ki yatırımlarımı çekeli birkaç hafta oldu güvenmediğimden değil al sat daha karlı olduğu için yaptım. Diğer olasılıklara gelince , adamlar zaten cihazı gh olarak satınca daha fazla kar ediyor , bide elektrik ücretindende kazandığını söylersek adamların riski sıfır zaten . riski siz alıyorsunuz onların umrunda olan tek şey ürettikleri cihazın satın alınması , gh olarak satın alıncada tadından yenmiyor onlar için Wink

Kesinlikle katılıyorum. Roi süresi oldukça uzun olmasa bende girerdim ama o kadar uzun vade işime gelmiyor. Hashnest ve Genesis lider konumdalar ama Genesis hakkından pek güzel yorumlar duymadım. hatta bazı yerlerde sıkıntılı gibilerinden laflar dolanıyordu. Zaten ponzi olsa Hasnest emin olun çok uçuk roi zamanlaması olabilirdi ve ref kazancı gibi şeylerle süslerlerdi bunu. Bu saatten sonra girilir mi orası farklı bir konu ama ben hasnest in scam olabileceğine ihtimal vermiyorum.
dr1980m
Hero Member

Activity: 938
Merit: 1000

View Profile
December 30, 2015, 02:20:46 PM

Kesinlikle katılıyorum. Roi süresi oldukça uzun olmasa bende girerdim ama o kadar uzun vade işime gelmiyor. Hashnest ve Genesis lider konumdalar ama Genesis hakkından pek güzel yorumlar duymadım. hatta bazı yerlerde sıkıntılı gibilerinden laflar dolanıyordu. Zaten ponzi olsa Hasnest emin olun çok uçuk roi zamanlaması olabilirdi ve ref kazancı gibi şeylerle süslerlerdi bunu. Bu saatten sonra girilir mi orası farklı bir konu ama ben hasnest in scam olabileceğine ihtimal vermiyorum.

Hashnest'in scam olacağını sanmıyorum ama mining işini durdurabilir
Zamanın ceix ile yaşadık bunu
Adamlar artık mining karlı değil bu yüzden mining aletlerini durduruyoruz dediler ve yatırım yapanların hepsi öylece kalakaldı
Aynı risk her zaman için Hashnest için de geçerli
o yüzden dikkatli olmak da fayda var...
Account Supplier
Sr. Member

Activity: 574

View Profile
December 30, 2015, 10:15:42 PM

Adamlar artık mining karlı değil bu yüzden mining aletlerini durduruyoruz dediler ve yatırım yapanların hepsi öylece kalakaldı
Aynı şey hashnest'te de yaşandı. Umisoo/S2 alanlar aldıklarıyla kaldı, isteyene hurda olmuş cihazları gönderdiler hatta Smiley

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
      ██            ▀▀███▄▄
    ██                  ▀███▄
   █       ▄▄  ▄▄         ████
  █        ██  ██          ████
█        ███████████         ████
█        ████                █▀ ▀▌
█        ██████████           ▄█▄
█        ██████████          ████▌
█        ████               ▐████
  █      ███████████       ████
   █       ██  ██         ████
    ██     ▀▀  ▀▀       ████▀
      ██            ▄▄████▀
        ▀▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀▀▀▀▀
██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██
██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██
▄███▄
███████████████████████
██                   ██
██ ░███████████████░ ██
██                   ██
▀███ ░███████████████░ ███▀
▄  ▀█                   █▀  ▄
██▄    ███████████████    ▄██
████▄                   ▄████
██████▄               ▄██████
████████             ████████
██████▀  ▄██▄   ▄██▄  ▀██████
████▀  ▄██████▄██████▄  ▀████
██▀  ▄█████████████████▄  ▀██

WHITEPAPER
.██████████████████████
████████████████████████
████████████████████████
██▄     ███████     ▄███
████     █████     █████
████ ▌    ███▌     █████
████ █     █▌ ▐    █████
████ ██      ▐█    █████
████ ███    ▐██    █████
███▀ ▀███   ███    █████
█▀     ▀██ ██▀      ▀███
████████████████████████
.██████████████████████
.██████████████████████
████████████████████████
█████████████▀    ▀█████
██░▀████████▌      ▀████
██░   ▀████▀        ▀███
██                 █████
███                █████
█████              █████
██████           ▄██████
█████▀         ▄████████
███▄▄      ▄▄███████████
████████████████████████
.██████████████████████
.██████████████████████
████████████████████████
████████████████████████
████████████▀▀    ▐█████
███████▀▀     ▄▀  ▐█████
███▀▀       ▄▀    ██████
██░       ▄▀      ██████
████▄▄  ▄▀       ███████
████████▄        ███████
█████████        ███████
██████████ ██▄▄ ████████
████████████████████████
.██████████████████████
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
December 30, 2015, 10:20:12 PM

Evet benimde aklımın bir köşesinde o soru işareti var. Ha kontrat paketi aldım sonra fişi çekerlerse ne olacak muhabbeti yok değil ama ne bileyim ghs leri satabilme gibi seçenekleri olması cazip kılıyor. Cex.io yu merak ettim şimdi o kadar yatırım yapanları yüz üstü mü bıraktılar?
thinkinger (OP)
Hero Member

View Profile WWW
December 31, 2015, 04:40:51 PM

Evet benimde aklımın bir köşesinde o soru işareti var. Ha kontrat paketi aldım sonra fişi çekerlerse ne olacak muhabbeti yok değil ama ne bileyim ghs leri satabilme gibi seçenekleri olması cazip kılıyor. Cex.io yu merak ettim şimdi o kadar yatırım yapanları yüz üstü mü bıraktılar?
orda fişi çekiliydi bir zamanlar ama hala alınıp satılıyordu ; btc fiyatı artınca mining işine devam edilir diye. şimdi baktım ghs alım satımı hala var.

karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
January 03, 2016, 12:00:46 AM

Hashnest madenciliği durdurursa bilin ki bitcoin bitmiş demektir.Öyle şey mi olur arkadaş , adamlar bugüne kadar madenci cihazlarda hep öncü oldular ar-ge  ve güzel hizmetleri sayesinde btc yi halka arz etti diyebiliriz.Şu ana kadar kullanılan madenci cihazlara bakın ekran kartı hariç , bitcoin in apple versiyonu Smiley işin şakası bir yana cihazları geliştirmeye devem ettikleri takdirde adamlar var olacak , eski sürüm cihazlara gelince onlarda bitcoinin fiyatına göre aktif veya pasif olabilir.Adamlar zaten cihazları piyasadaki duruma göre çıkarıyorlar , eskisini satmadan yenisi gelmiyor he şöyle bir durum var ; sonuçta adamlar madenciliği ve btc fiyatını bir başlarına belirlemiyorlar o yüzden bağımsız değişkenlerin (şu anki bitfury)  etkisiyle zarara uğrayabilirsiniz.Ama bitmainin zarar edeceğini pek sanmıyorum "eşek değillerse rakipleri takip edip mantıklı karar vermeleri gerek." Grin
nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
January 03, 2016, 09:22:30 AM

Bence ortada dolandırıcılık yok. Nedenine gelirsek eğer adamların her şeyleri ortada. Gizli saklı bir şey yok. Herkesin rahtlıkla kontrol edebileceği veriler.

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█                           █
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█                           █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
thinkinger (OP)
Hero Member

View Profile WWW
January 03, 2016, 10:59:33 AM

Bence ortada dolandırıcılık yok. Nedenine gelirsek eğer adamların her şeyleri ortada. Gizli saklı bir şey yok. Herkesin rahtlıkla kontrol edebileceği veriler.
Bence iyi araştırmak lazım. sitelerindeki forumda şu bloğun ödülü niye verilmedi, bu noldu , gelir niye azaldı gibi konular çokça var.Ha blok ödüllerini fazla gizleyemezler ama ghs başına düşen ödülden çarpabilirler.nitekim bence öyle yapıyorlar.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: