Bitcoin Forum
May 05, 2024, 06:34:32 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Altcoin mining  (Read 1821 times)
ch3gue (OP)
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
December 29, 2015, 11:07:57 AM

arkadaşlar sorum basit Antminer U2 vb bir cihaz ile altcoin kazımı yapılırmı... not:kazanç cok mühim değil maksatım altcoin yapıp al sat ile tecrübe ve öğrenme.
"Governments are good at cutting off the heads of a centrally controlled networks like Napster, but pure P2P networks like Gnutella and Tor seem to be holding their own." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
altcoin_trader
Full Member

Activity: 168
Merit: 100

View Profile
December 29, 2015, 11:10:31 AM

arkadaşlar sorum basit Antminer U2 vb bir cihaz ile altcoin kazımı yapılırmı... not:kazanç cok mühim değil maksatım altcoin yapıp al sat ile tecrübe ve öğrenme.

altcoin üretmek istiyorsan en basitinden www.minergate.com dan bir miner indirim BCN ve XDN kazabilirsin.
akabidne poloniex de bir hesap açıp orda alt-sat yapabilirsin.

ch3gue (OP)
Newbie
*

View Profile
December 29, 2015, 11:27:17 AM

cpu ile üretim başlatım ama cok fazla değil işlemcim 2 çekirdekli core 2 duo malesef pek iyi değil ama bu cihaz ile yapılıyor ise iyi olur
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
December 29, 2015, 12:52:48 PM

Hayır 2ghs ile öğrenmek amaçlı bile kazıp satamazsın satım emrini bile kurtarmaz gibi sha256 altcoin alternatifleri pek yok zaten
bu usb cihazlar oyuncaktan öteye geçmiyor artık ona para vereceğine 0.1 btc alırsın ister altcoin trade yapar
istersen miningrigrentals üzerinden rig kiralayıp yeni çıkan coinleri kazabilirsin.
ch3gue (OP)
Newbie
*

View Profile
December 29, 2015, 12:55:42 PM

iyide sanırım o usb cihazlar 2 ghs bir hız verio tabi bilmiyorum sanrım diyorum h/s ile cok az kazarken bu cihaz sayesinde 2 g/hs den daha iyi madenlemezmi şuan bile nerdeyse 1 Monero elde ettim 2 saatte

bide rig dediğin şeyi sitede cok duydum pek bilgim yok bunun anlatımını yapan bir konu varsa ve paylaşırsan sevinirim
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
December 29, 2015, 01:04:44 PM

Antminer u2 ile monero kazamazsın algoritması cryptonight
2 saatte monero elde edebilmek için minergate hesabına göre 15khs ile kazım yapman gerekiyor
Söylediğin donanım ile bu mümkün değil program seni yanıltıyor olabilir.
iyide sanırım o usb cihazlar 2 ghs bir hız verio tabi bilmiyorum sanrım diyorum h/s ile cok az kazarken bu cihaz sayesinde 2 g/hs den daha iyi madenlemezmi şuan bile nerdeyse 1 Monero elde ettim 2 saatte

bide rig dediğin şeyi sitede cok duydum pek bilgim yok bunun anlatımını yapan bir konu varsa ve paylaşırsan sevinirim
ch3gue (OP)
Newbie
*

View Profile
December 29, 2015, 01:08:46 PM

dediğim gibi neredeyse zaten henüz olmuş değil ama gayet iyi ilerliyor yani o cihaz ile altcoin kasımı mümkün değil peki bu altcoin kazım işinin h/s kısmını k/hs ye cıkarmak mümkünmü ? mümkün ise nasıl ?
sanandreas
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
December 30, 2015, 12:16:48 AM

Antminer U2 SHA kazar, Bitcoin dışında popüler SHA coin yok. İşin zor.
ch3gue (OP)
Newbie
*

View Profile
December 30, 2015, 12:52:35 AM

örnek olarak litecoin vb bir coin kazdığımı düşünürsek cihazı alıp saatte ne kasar tahmini yada şöyle sorayım cihaz kazma hızı ne ?
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
December 30, 2015, 06:10:17 AM

örnek olarak litecoin vb bir coin kazdığımı düşünürsek cihazı alıp saatte ne kasar tahmini yada şöyle sorayım cihaz kazma hızı ne ?

Cihazın kazma hızı 2gh /s . Bunu google a yazıp öğrenebilirsin. Bu hızla kadar kazanabileceğini öğrenmek istiyorsan şu siteden gerekli bilgileri girerek bakabilirsin.
www.coinwarz.com/calculators/litecoin-mining-calculator

Pages: [1]
  Print  

Jump to: