Bitcoin Forum
May 14, 2024, 04:34:10 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: HDP nin Öz Yönetim Açıklaması ve Doğudaki Olaylar Hakkında Düşünceleriniz?  (Read 5033 times)
mjpo
Hero Member

Activity: 1103
Merit: 500

View Profile
January 08, 2016, 11:18:24 AM

Arkadaşlar bende başka bir açıcan bakayım, belki bazı arkadaşlar alınabilir, şimdiden özür dilerim. Kürt diye birşey yok. Alman tarihi, kültürü, sanatı, mutfağı... vs var. Japon tarihi, kültürü, sanatı, mutfağı... vs var, Türk tarihi, sanatı, kültürü, mutfağı.. vs var.. Bunu böyle uzatabiliriz ama kürt tarihi, sanatı, kültürü, mutfağı... vs yok. Çünkü kürt diye birşey yok. kürtlük Türkiye üzerinde bazı emelleri olan bazı ülkelerin türettiği birşey. İsmi bile çakma gibi, Türk, kürt.. Türk kelimesini alıp harflerin yerini değiştirmişler sadece. Kürt olduğunu söyleyen arkadaşların artık gözlerini açıp maşa olmaktan vazgeçmeleri gerek. Biz aynı coğrafyada yaşıyoruz. Bana olan sana da olacak. Düşünsenize bugün Amerikadaki zenciler biz zenciyiz siz beyaz, obama bize bakmiii deyip dağlara çıkıp şehirleri bombalayıp insanları öldürse bugün bildiğimiz güçlü amerika olabilir miydi? Bi de böyle düşünün  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

Türküm hem de milliyetçi bir Türküm
Ama bu yazdıklarınız baştan aşağı yanlış
Kürt kültürü, sanatı, mutfağı vb hepsi mevcuttur..
Ve Kürtler kendi beceriksizlikleri nedeniyle devlet kuramamış olsalarda binlerce yıldır bu coğrafyada yaşayan insanlar..
Kendi dilleri, kültürleri, gelenekleri var..

Ben doğrudur demiyorum zaten, sadece bi de böyle düşünün diyorum Smiley

Bilgi olması açısından, kürt kültürü, sanatı, mutfağı vb.. için örnek verebilir misiniz?
1715661250
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715661250
Reply with quote  #2

1715661250
Report to moderator
1715661250
Hero Member
*

Ignore
1715661250
Reply with quote  #2

1715661250
Report to moderator
1715661250
Hero Member
*

Ignore
1715661250
Reply with quote  #2

1715661250
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, but full nodes are more resource-heavy, and they must do a lengthy initial syncing process. As a result, lightweight clients with somewhat less security are commonly used.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715661250
Hero Member
*

Ignore
1715661250
Reply with quote  #2

1715661250
Report to moderator
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
January 08, 2016, 11:44:52 AM

Bir diğer tartışma konusu da,
Kim saf Türk - saf Boşnak - saf Arnavut - saf Kürt - saf Gürcü - saf Çerkes...
bu coğrafyada yaşan insanlar yüzyıllardır birbirlerinden kız almış kız vermiş. Kürdü Türkü Arnavutu hepimiz bir olmuşuz.
Bu cumhuriyeti Atatürk'ün önderliği ile hep beraber kurmuşuz. Aidiyetlerimizi bir kenara bırakıp Türk milleti olup bağımsızlık mücadelesi vermişiz.
Atatürk bunu bildiği için ne mutlu Türk olana değil “Ne Mutlu Türk'üm Diyene!” demiş.
O öldükten sonra birileri bizi yeniden ayrıştırmaya başlamış. Bu gazlara gelmemek lazım.
mjpo
Hero Member

Activity: 1103

View Profile
January 08, 2016, 11:53:26 AM

Bir diğer tartışma konusu da,
Kim saf Türk - saf Boşnak - saf Arnavut - saf Kürt - saf Gürcü - saf Çerkes...
bu coğrafyada yaşan insanlar yüzyıllardır birbirlerinden kız almış kız vermiş. Kürdü Türkü Arnavutu hepimiz bir olmuşuz.
Bu cumhuriyeti Atatürk'ün önderliği ile hep beraber kurmuşuz. Aidiyetlerimizi bir kenara bırakıp Türk milleti olup bağımsızlık mücadelesi vermişiz.
Atatürk bunu bildiği için ne mutlu Türk olana değil “Ne Mutlu Türk'üm Diyene!” demiş.
O öldükten sonra birileri bizi yeniden ayrıştırmaya başlamış. Bu gazlara gelmemek lazım.

Söylediğiniz gibi bu topraklarda binlerce yıldır farklı kökenlerde insanlar içiçe yaşadı. Ne oldu da bugün bunlar oluyor bunu düşünmek lazım. Bunu o ayrılıkçı insanlar iyi düşünmeli, neye hizmet ediyorlar, sonları ne olacak göremiyorlar.
akustik
Sr. Member

Activity: 350
Merit: 250

View Profile
January 08, 2016, 12:29:32 PM

Arkadaşlar bende başka bir açıcan bakayım, belki bazı arkadaşlar alınabilir, şimdiden özür dilerim. Kürt diye birşey yok. Alman tarihi, kültürü, sanatı, mutfağı... vs var. Japon tarihi, kültürü, sanatı, mutfağı... vs var, Türk tarihi, sanatı, kültürü, mutfağı.. vs var.. Bunu böyle uzatabiliriz ama kürt tarihi, sanatı, kültürü, mutfağı... vs yok. Çünkü kürt diye birşey yok. kürtlük Türkiye üzerinde bazı emelleri olan bazı ülkelerin türettiği birşey. İsmi bile çakma gibi, Türk, kürt.. Türk kelimesini alıp harflerin yerini değiştirmişler sadece. Kürt olduğunu söyleyen arkadaşların artık gözlerini açıp maşa olmaktan vazgeçmeleri gerek. Biz aynı coğrafyada yaşıyoruz. Bana olan sana da olacak. Düşünsenize bugün Amerikadaki zenciler biz zenciyiz siz beyaz, obama bize bakmiii deyip dağlara çıkıp şehirleri bombalayıp insanları öldürse bugün bildiğimiz güçlü amerika olabilir miydi? Bi de böyle düşünün  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

Türküm hem de milliyetçi bir Türküm
Ama bu yazdıklarınız baştan aşağı yanlış
Kürt kültürü, sanatı, mutfağı vb hepsi mevcuttur..
Ve Kürtler kendi beceriksizlikleri nedeniyle devlet kuramamış olsalarda binlerce yıldır bu coğrafyada yaşayan insanlar..
Kendi dilleri, kültürleri, gelenekleri var..

Ben doğrudur demiyorum zaten, sadece bi de böyle düşünün diyorum Smiley

Bilgi olması açısından, kürt kültürü, sanatı, mutfağı vb.. için örnek verebilir misiniz?

Hangisine örnek istiyorsunuz? Smiley
Mesela kendi aşk destanları vardır: Mem-u Zin diye..
Güzel hikayedir..
Kendi Türküleri vardır yüzlerce.. Kürt olmadığım için isim veremeyeceğim
Bir sürü Kürt sanatçı var
Kürt bilim adamı var.. 
Yemek olarak bizim perde pilavına benzer bir yemekleri var..
Binlerce yıl, kendilerince Kürdistan dedikleri topraklarda yaşayan bir ırkın kültürü olmaması imkansız zaten Smiley
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
January 08, 2016, 08:52:17 PM

Yine her kafadan bir ses çıkmış , elimden geldiğince herkesin dediğine karşılık kendi düşüncemi yazmaya çalışacağım.
Öncelikle yer altı kaynaklarını unutun 2023 falan hikaye yani.Bor var evet hemde çok fazla ama nasıl bir bor araştırın " kısaca bir bilgi vereyim yerin derinliğine ve yer altı kaynağının zaman olarak oluşum tarihi kaliteyi belirler.Örneğin elmas saf karbon dur." bu konuda öğrenim görenler benden daha iyi bilir.

Kürt devleti kurulursa şayet şunun bunun emrinde hareket eder demiş bazıları sanki Türkiye öyle değilmiş gibi. Yani bu durumda da bir değişiklik olmayacak

Bazılarıda kurulacak bir kürt devletinin Türkiye'yi aratacağını demekte kısaca ; Bu durumun birçok değişkeni olmakla birlikte emin olun hiç belli olmaz böyle işler.Ama türkiye deki hareketlerinde ciddilerse yani ekonomik model falan ,yerel yönetimler , modern tarım vs.  ortadoğuyu   kasıp kavurur.

Ya çok fazlada yazmak istemiyorum bu kadar yeter de kimse beni bir tarafı destekliyorum sanmasın , kürtlerin hareketi kendilerini bağlar kürt falan değilim.Türkiye ye gelirsek ne bilinç düzeyinden memnunum ne eğitim sisteminden ne sağlık sisteminden ne  adalet yapısından ne de ... siz tamamlayın artık. Bir şeylerin yolunda gitmediği çok açık yani.

Çözüm şurda yatıyor , bencede hiç yeni bir ulus devleti yaratmaya gerek yok, bu ülkeyi cennet haline getirmekte bizim elimizde cehennem yapmakta.Bilinçli ve eğitimli olup sorunlara uzlaşmacı ve bilimsel çözümler getirirsek ( bu eğitim sisteminde çok zor) , bir arada yaşamak istiyoruz demeyi sözde bırakmadan elini taşın altına koyarsak ( bir kürde haksızlık edildiğinde bir türk olarak çıkıp hesap sormak , bir alevinin evi işaretlendiğinde kafir dendiğinde , bir sünni olarak çıkıp onu ezdirmemek  ...)   bu sorunların nasıl bir bir çözüldüğünü görebiliriz.Bence çözüm bu yani  Wink

dr1980m
Hero Member

Activity: 938
Merit: 1000

View Profile
January 09, 2016, 11:12:30 AM

Yine her kafadan bir ses çıkmış , elimden geldiğince herkesin dediğine karşılık kendi düşüncemi yazmaya çalışacağım.
Öncelikle yer altı kaynaklarını unutun 2023 falan hikaye yani.Bor var evet hemde çok fazla ama nasıl bir bor araştırın " kısaca bir bilgi vereyim yerin derinliğine ve yer altı kaynağının zaman olarak oluşum tarihi kaliteyi belirler.Örneğin elmas saf karbon dur." bu konuda öğrenim görenler benden daha iyi bilir.

Kürt devleti kurulursa şayet şunun bunun emrinde hareket eder demiş bazıları sanki Türkiye öyle değilmiş gibi. Yani bu durumda da bir değişiklik olmayacak

Bazılarıda kurulacak bir kürt devletinin Türkiye'yi aratacağını demekte kısaca ; Bu durumun birçok değişkeni olmakla birlikte emin olun hiç belli olmaz böyle işler.Ama türkiye deki hareketlerinde ciddilerse yani ekonomik model falan ,yerel yönetimler , modern tarım vs.  ortadoğuyu   kasıp kavurur.

Ya çok fazlada yazmak istemiyorum bu kadar yeter de kimse beni bir tarafı destekliyorum sanmasın , kürtlerin hareketi kendilerini bağlar kürt falan değilim.Türkiye ye gelirsek ne bilinç düzeyinden memnunum ne eğitim sisteminden ne sağlık sisteminden ne  adalet yapısından ne de ... siz tamamlayın artık. Bir şeylerin yolunda gitmediği çok açık yani.

Çözüm şurda yatıyor , bencede hiç yeni bir ulus devleti yaratmaya gerek yok, bu ülkeyi cennet haline getirmekte bizim elimizde cehennem yapmakta.Bilinçli ve eğitimli olup sorunlara uzlaşmacı ve bilimsel çözümler getirirsek ( bu eğitim sisteminde çok zor) , bir arada yaşamak istiyoruz demeyi sözde bırakmadan elini taşın altına koyarsak ( bir kürde haksızlık edildiğinde bir türk olarak çıkıp hesap sormak , bir alevinin evi işaretlendiğinde kafir dendiğinde , bir sünni olarak çıkıp onu ezdirmemek  ...)   bu sorunların nasıl bir bir çözüldüğünü görebiliriz.Bence çözüm bu yani  Wink

Bit Türk olarak çözüm önerim şudur:
Öncelikle devlet Güney Doğu için verdiği imtiyazları bırakacak.. Şımartmakla bu işler olmaz..
Karşılıklı hizmetleri sonlandırmakla birlikte kendi kültürlerini daha rahat yaşama imkanları sağlanmalı..
Adamlar ırklarının, soylarının saygı gördüğünü ve korunduğunu hissetmeli ki devlete düşman olmasın..
tabi lafta kolay, bu sorunu çözmek hç kolay değil..
hellfire35
Newbie
*

Activity: 25
Merit: 0

View Profile
January 09, 2016, 11:30:11 AM

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki bu işler öyle silahla kolay çözülecek şeyler değil, çünkü halkın çoğunluğu PKK'nın ve HDP'nin arkasında, dünyadaki hiçbir düzenli ordu gerilla savaşına karşı kazanamaz, bunu en son Vietnam'da gördük, Amerika girdi ve kaybetti Vietnamlı savaşanların yaş ortalaması 17'ydi. Her ordu gayrinizami harbe karşı kan kaybeder, ayrıca savaşın psikolojik yanını da düşünmek lazım ki devlet psikolojik savaşta çok kötü duruma geldi. Peki neden halk onların arkasında, bunun tartışılması lazım, bölge halkı devlet yanında olursa işte o zaman PKK bitirilebilir, aslında barış süreci, HDP'nin meclise girmesi PKK'nın büyük bir destekçi kazanmasına neden oldu, zamanında teslim olan bir terörist şöyle demişti ; "Dağa çıktım karşımda 20 yaşında Türk askeri buldum, 10 yıl sonra yine 20 yaşında Türk askeri buldum, yaşım 45 oldu ama ben karşımda hep 20 yaşında türk askeri buldum, anladım ki biz biteriz ama onlar bitmeyecek " aynı bunun gibi eğer halk kazanılmazsa istediğiniz kadar öldürün yerlerine yeni gençler gelecek, Türkiyenin %10'luk kısmı PKK destekçisi, Türkiye şuanki nüfusa, 76 milyon dersek (tahmini rakam) 7.6 milyon kadar insanı öldürerek bitiremezseniz bunun yerine psikolojik savaşla o insanları kazanmaya bakmak zorundasınız
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
January 15, 2016, 06:37:37 AM

Okumak cehaleti almıyormuş. 1128 kişi bunu bize net olarak gösterdi. Herkesin gerçek yüzü ortaya çıkıyor. Bu isimleri bir yerde saklayacağım . Olurda oğlumun dersine girer felan allah korusun. Yani onları korusun benden.
Ankara
Legendary
*

Activity: 952

View Profile
January 15, 2016, 10:04:17 AM

Çocuklar ölmesin demenin suç olduğu, savaş dursun diyenlerin terörist propagandası yaptığı gerekçesiyle gözaltına alındığı bir ülke olduk. Allah sonumuzu hayretsin.
mhanbostanci
Legendary
*

View Profile WWW
January 15, 2016, 10:23:18 AM

Beyaz show u bile propaganda olayına alet etmişler.
Geçen izledim maymun olmuş Beyaz.
Üstüne üstlük birde ertesi gün ana haber bültenine çıkıp özür dilemiş. Smiley
millet iyiden iyiye sapıttı memlekette
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
January 15, 2016, 10:25:34 AM

Çocuklar ölmesin demenin suç olduğu, savaş dursun diyenlerin terörist propagandası yaptığı gerekçesiyle gözaltına alındığı bir ülke olduk. Allah sonumuzu hayretsin.

Evet savaş dursun ki canımız ciğerimiz kardeşimiz pkk yaralarını sarıp tekrar adam toplasin. Pkk okulları boşalttıktan sonra bombalasinki çocuklar ölmesin . Kundaktaki bebeklere çelik yelek giydirelimki serefsizler aileyi kursuna dizdiginde en azından bebek kurtulsun.

Siz bu ikiyüzlü şerefsizlerin gerçekten savaş karşıtı olduğunumu sanıyorsunuz. Pkk ya bir kere dahi laf edemeyen korkak kukla sürüsü hepsi. İkiyüzlü insanlarla bu savaş bitmez.
mhanbostanci
Legendary
*

View Profile WWW
January 15, 2016, 10:38:02 AM

Ben kürt kökenli kardeşlerimizin HDP/PKK yı destelediği arkasında olduğu yalanına inanmıyorum.
Bizleri buna inandırmak için çok ciddi bir algı operasyonu yapıyorlar.
Bir avuç hırsız kaçakçı namussuz terörist o bölgenin rant'ı için devletle sürtüşme halinde.
Eğer gerçekten Türkiye'de kürt kökenli vatandaşlar HDP/PKK ya destek olsa HDP ana muhalefet partıisi olurdu. bu ülkede her 5 kişiden biri kürt kökenli arkadaşlar.
Eğri oturup doğru konuşmak lazım.
AcayipBirAdam
Newbie
*

Activity: 22
Merit: 0

View Profile
January 15, 2016, 02:59:39 PM

Ben kürt kökenli kardeşlerimizin HDP/PKK yı destelediği arkasında olduğu yalanına inanmıyorum.
Bizleri buna inandırmak için çok ciddi bir algı operasyonu yapıyorlar.
Bir avuç hırsız kaçakçı namussuz terörist o bölgenin rant'ı için devletle sürtüşme halinde.
Eğer gerçekten Türkiye'de kürt kökenli vatandaşlar HDP/PKK ya destek olsa HDP ana muhalefet partıisi olurdu. bu ülkede her 5 kişiden biri kürt kökenli arkadaşlar.
Eğri oturup doğru konuşmak lazım.

size katılıyorum. Bence de orda büyük bir rant var ve pkk bunu kaptırmak istemiyor. Vatan, milleyetçilik bahane pkk kürt milliyetçiliğini kullanarak orda ki rantı kimseye kaptırmama derdinde.
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
January 15, 2016, 03:40:13 PM

Bugün HDP ile PKK'yi ayıramayan yarın neyi ayıramaz çok iyi biliniyor. Seçim kazanmış bir HDP'nin AKP destekli PKK hareketiyle nasıl medyada zayıflatılmaya çalıştığı ortada. HDP ile PKK'nin hala aynı çizgide olduğunu söylemek saflıktan öte bir şeydir. Bunu nasyonalist zihinlerin anlamasını beklemiyorduk.
ridewithme
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 250

Follow me to the Profitland.

View Profile
January 15, 2016, 04:31:44 PM

Okumak cehaleti almıyormuş. 1128 kişi bunu bize net olarak gösterdi. Herkesin gerçek yüzü ortaya çıkıyor. Bu isimleri bir yerde saklayacağım . Olurda oğlumun dersine girer felan allah korusun. Yani onları korusun benden.

İğrençsiniz.

I invested in ETH and made money, WAVES, made money, JEWELS made money, NXT made money, BTC made a lot of money!
Follow me and profit.
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036

View Profile
January 15, 2016, 04:36:32 PM

Bugün HDP ile PKK'yi ayıramayan yarın neyi ayıramaz çok iyi biliniyor. Seçim kazanmış bir HDP'nin AKP destekli PKK hareketiyle nasıl medyada zayıflatılmaya çalıştığı ortada. HDP ile PKK'nin hala aynı çizgide olduğunu söylemek saflıktan öte bir şeydir. Bunu nasyonalist zihinlerin anlamasını beklemiyorduk.

hdp nin başındakiler kendilerini pkk ile aynı safta tuttuklarını daha nasıl belli edebilir bunu söylermisin peki aklı mantığı olan pkk ile hdp nin aynı deliğe işediğini yaptıkları propagandalar ile anlar zaten kürtlerde bunun farkına varmaya başladı pkk son çırpınışlar içinde her geçen gün dahada alçaklaşmakta hainleşmekte hdp ise arafta kalmış durumda bir yandan kandilden korkuyorlar bir yandanda siyasi kimliklerini kaybetmemek için her dansı oynuyolar.
DanDan
Hero Member

Activity: 739

View Profile
January 15, 2016, 04:40:40 PM

Hayatlarında bu akademisyenlerin okuduğu kitabın 1000'de birini okumamış cahiller linç kampanyası düzenliyor. Hepinizin mezarına tüküreceğim şerefsiz köpekler.

.BITSLER.                 ▄███
               ▄████▀
             ▄████▀
           ▄████▀  ▄██▄
         ▄████▀    ▀████▄
       ▄████▀        ▀████▄
     ▄████▀            ▀████▄
   ▄████▀                ▀████▄
 ▄████▀ ▄████▄      ▄████▄ ▀████▄
█████   ██████      ██████   █████
 ▀████▄ ▀████▀      ▀████▀ ▄████▀
   ▀████▄                ▄████▀
     ▀████▄            ▄████▀
       ▀████▄        ▄████▀
         ▀████▄    ▄████▀
           ▀████▄▄████▀
             ▀██████▀
               ▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄             
▄▄▄▄▀▀▀▀    ▄▄█▄▄ ▀▀▄         
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄       
█  ▀▄▄  ▀█▀▀ ▄      ▀████   ▀▀▄   
█ █▄  ▀▄   ▀████       ▀▀ ▄██▄ ▀▀▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█  ▀▀       ▀▄▄ ▀████      ▄▄▄▀▀▀  █
█            ▄ ▀▄    ▄▄▄▀▀▀   ▄▄  █
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█ ▄▄   ███   ▀██  █           ▀▀  █ 
█ ███  ▀██       █        ▄▄      █ 
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   
▀▄            █        ▀▀      █   
▀▀▄   ███▄  █   ▄▄          █   
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     
▀▀▄   █   ▀▀▄▄▄▀▀▀         
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▀▀▀▀               
              ▄▄▄██████▄▄▄
          ▄▄████████████████▄▄
        ▄██████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██████▄
▄     ▄█████▀             ▀█████▄
██▄▄ █████▀                ▀█████
 ████████            ▄██      █████
  ████████▄         ███▀       ████▄
  █████████▀▀     ▄███▀        █████
   █▀▀▀          █████         █████
     ▄▄▄         ████          █████
   █████          ▀▀           ████▀
    █████                     █████
     █████▄                 ▄█████
      ▀█████▄             ▄█████▀
        ▀██████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████▀
          ▀▀████████████████▀▀
              ▀▀▀██████▀▀▀
            ▄▄▄███████▄▄▄
         ▄█▀▀▀ ▄▄▄▄▄▄▄ ▀▀▀█▄
       █▀▀ ▄█████████████▄ ▀▀█
     █▀▀ ███████████████████ ▀▀█
    █▀ ███████████████████████ ▀█
   █▀ ███████████████▀▀ ███████ ▀█
 ▄█▀ ██████████████▀      ▀█████ ▀█▄
███ ███████████▀▀            ▀▀██ ███
███ ███████▀▀                     ███
███ ▀▀▀▀                          ███
▀██▄                             ▄██▀
  ▀█▄                            ▀▀
    █▄       █▄▄▄▄▄▄▄▄▄█
     █▄      ▀█████████▀
      ▀█▄      ▀▀▀▀▀▀▀
        ▀▀█▄▄  ▄▄▄
            ▀▀█████
[]
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036

View Profile
January 15, 2016, 05:10:57 PM

Hayatlarında bu akademisyenlerin okuduğu kitabın 1000'de birini okumamış cahiller linç kampanyası düzenliyor. Hepinizin mezarına tüküreceğim şerefsiz köpekler.

Türkiye dışında hangi akademisyen vatanına saldıranların bayrağını indirenlerin toprağını ateşe verenlerin yanında olmuş? Siz sözde laikler işinize geldiğinde kibar beyfendin hanfendisiniz işinize gelmeyene it köpek çekersiniz çünkü siz bu kadarsınız demokrasi eşitlik diyen insanların tek başına iktidar olmuş partiye halk oyunun %52 sini almış bir cumhurbaşkanına sürekli hakaretler edip saygısızlık yaptığı nerde görüşmüş kabullenin artık gerçek demokrasiyi bu ülkede her seçimden sonra iktidara bok atmak yerine bir kere olsun şapkanızı önünüze koyup düşünün neden deyin neden bu insanlar bizim yolumuzdan yürümüyor deyin ben nedenini söyleyeyim çünkü o insanlara tasma takıp gezdirdiğiniz evcil hayvanlarınıza verdiğiniz kadar bile değer vermiyorsunuz kendi görüşünüze karşı olanlara cahil , köpek , it, diye hitap ediyorsunuz o yüzden kendinize her geçen gün bu insanları düşman ediyorsunuz. Ayrıca yetkili arkadaşlar umarım yazdığın hakaret içerikli mesajı görüp üyeliğine gerekli cezayı verir.
bobmarley650
Legendary
*

Activity: 1232
Merit: 1001

View Profile
January 15, 2016, 05:13:26 PM

PKK dilini benimseyip halkın karşısına çıkanlar, islamo-faşist gerici AKP hükümetini sayenizde daha uzun göreceğiz iktidarda.

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
DanDan
Hero Member

Activity: 739

View Profile
January 15, 2016, 05:14:17 PM

Bizde cahile cahil denir. Ülkenin büyük kesimi cahil olduğu için o parti seçim kazanıyor. Ülkenin büyük kesimi cahil olduğu için ülkede bir tane bile iyi gelişme yok. Ülkenin büyük kesimi cahil olduğu için Ortadoğu cehenneminde yaşanıyor. Özgür irademle yazdıklarım zoruna mı gitti seni sansürcü bozuntusu? Kendi dediklerinle çelişiyorsun.

.BITSLER.                 ▄███
               ▄████▀
             ▄████▀
           ▄████▀  ▄██▄
         ▄████▀    ▀████▄
       ▄████▀        ▀████▄
     ▄████▀            ▀████▄
   ▄████▀                ▀████▄
 ▄████▀ ▄████▄      ▄████▄ ▀████▄
█████   ██████      ██████   █████
 ▀████▄ ▀████▀      ▀████▀ ▄████▀
   ▀████▄                ▄████▀