Bitcoin Forum
May 13, 2024, 08:49:25 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ufak bir hesaplama  (Read 1623 times)
ch3gue (OP)
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
January 01, 2016, 05:52:17 PM

Ufak bir hesaplama yaptım ama tabi Cheesy yine ben ve acemi hesaplamalar yanlış büyük ihtimal ile ama düzeltin lütfen yanlış isem

https://bitcointalk.org/index.php?topic=425051.20

şu konuya baktığımda herkes ortalama bir sistem kurmuş içlerinde bir tanesi 20.000 kH/s görüyormuş baya iyi aylık elektrik gideri 4000 tl demiş yani. şöyle bir sistem ile altcoin kazımı yaptıgımız taktirde ...

http://i.hizliresim.com/Yrln0E.jpg

böyle bir sonuç çıkıyor yani bu durumda bu sistem ile altcoin kazsan ve aylık 10.000 tl elektrik bile gelse karda oluyorsun yanlış anlamadıysam Smiley tabi büyük ihtimal ile yanlıştır Cheesy
Transactions must be included in a block to be properly completed. When you send a transaction, it is broadcast to miners. Miners can then optionally include it in their next blocks. Miners will be more inclined to include your transaction if it has a higher transaction fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
January 01, 2016, 05:55:32 PM

yanlış hocam sizin daha çook okumanız lazım çok.
herzlos1985
Hero Member

Activity: 662
Merit: 501

View Profile
January 01, 2016, 06:10:08 PM

2-3 bin tl lik bir sistem kurup aylık 6-7 bin tl kazanacak bir sistem olsa hatta 1000 tl kazancak bir sistem olsa kimse tutupta antminer s7 ye 7-8 bin tl para baglamaz ayrıyeten baktıgın konunun tarihi yaklasık 2 sene oncesi o zamanlar usb minerlar bile karlı idi konuların tarihlerine de dikkat edin...

Eğer altcoin kazmak istiyorsan suan scrypt miner almaktan baska sansın yok ekran kartı vesaire gecti onların zamanı scrypt miner de en az 400-500 mhs lik bir titan dan baslaman lazım ki oda 10.000 tl civari fiyatı var...
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
January 02, 2016, 08:13:18 PM

ben de 3 ay once ayni durumlara dustum Smiley hatta yanilmiyorsam cakir a pm atmistim da ne sacmaliyor bu dedi herhalde yanitsiz birakti.
herneyse
hesaplama yaptigin coin algoritmasi: cryptonote
ornek rig 20mh cikarttigi algoritma buyuk ihtimalle scrypt algoritmasinda
20mh scrypt asagi yukari 12kh cryptonote algoritmasina denk geliyormus
https://www.whattomine.com/
12kh ile de gunluk ~0.012btc aylik ~3.6btc lik bytecoin cikartirmis.
to1ga
Sr. Member

Activity: 336
Merit: 250

View Profile
January 03, 2016, 04:45:39 PM

yaptığım dönemde 3.000KHS / 86 TL elektrik geliyordu bana.
20 bine 4 bin TL gelmesi imkansız bişi. Ve baştan aşşa hesaplama yanlış. yine yaptığım dönemde 3 lu 7950 li yani 2000 TL lik pc ye 672 TL lik BTC bırakıyordu. ROI si 3 ay. ama tabi ozamanlar btc 1000 usd idi. şimdi roi olur sana 7 8 ay. PC dönemi geçti bitti artık.

█ █ █ █ █
█ █ ● █ █
● █ █ █ █
█ ● █ █ █
█ █ █ █ ●
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ ● █
█ █ █ █ █
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ █ ●
█ █ █ █ █
               ▄▄█  █▄▄
            ▄█████  █████▄
       ▄  █▄ ▀▀███  ███▀▀ ▄█  ▄
   ▄▄███  ████▄▄ ▀  ▀ ▄▄████  ███▄▄

▀▀███  ████▀▀ ▄  ▄ ▀▀████  ███▀▀  ▄
███▄▄  ▀  ▀▀ ▄▄███  ███▄▄ ▀▀  ▀  ▄▄███
█████▀      ▀█████  █████▀      ▀█████
█▀▀  ▄▄█  ██▄▄ ▀▀█  █▀▀ ▄▄██  █▄▄  ▀▀█
   █████  ██████      ██████  █████
█▄▄  ▀▀█  ██▀▀ ▄▄█  █▄▄ ▀▀██  █▀▀  ▄▄█
█████▄      ▄█████  █████▄      ▄█████
███▀▀  ▄  ▄▄ ▀▀███  ███▀▀ ▄▄  ▄  ▀▀███
▀  ▄▄███  ████▄▄ ▀  ▀ ▄▄████  ███▄▄  ▀
   ▀▀███  ████▀▀ ▄  ▄ ▀▀████  ███▀▀
       ▀  █▀ ▄▄███  ███▄▄ ▀█  ▀
            ▀█████  █████▀
               ▀▀█  █▀▀
█ █ █ █ █
█ █ ● █ █
● █ █ █ █
█ ● █ █ █
█ █ █ █ ●
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ ● █
█ █ █ █ █
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ █ ●
█ █ █ █ █
A Blog That Discusses About
Artificial Intelligence    The Future    Ethics on AI    and more
█ █ █ █ █
█ █ ● █ █
● █ █ █ █
█ ● █ █ █
█ █ █ █ ●
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ ● █
█ █ █ █ █
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ █ ●
█ █ █ █ █
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
January 03, 2016, 10:45:37 PM

ya hocam ben böylesini görmedim sen okuma daha bırak olmuyor  Smiley
günlerdir her algoritmanın farklı hash parametresi olduğunu ve her minerin her algoritmayı kazmadığını anlayamadın
srknbyr
Hero Member

Activity: 661
Merit: 581

View Profile
January 04, 2016, 12:47:51 AM

Ufak bir hesaplama yaptım ama tabi Cheesy yine ben ve acemi hesaplamalar yanlış büyük ihtimal ile ama düzeltin lütfen yanlış isem

şu konuya baktığımda herkes ortalama bir sistem kurmuş içlerinde bir tanesi 20.000 kH/s görüyormuş baya iyi aylık elektrik gideri 4000 tl demiş yani. şöyle bir sistem ile altcoin kazımı yaptıgımız taktirde ...

böyle bir sonuç çıkıyor yani bu durumda bu sistem ile altcoin kazsan ve aylık 10.000 tl elektrik bile gelse karda oluyorsun yanlış anlamadıysam Smiley tabi büyük ihtimal ile yanlıştır Cheesy

İclerinden biri dedigin kisi benim ve forumu hala takip ediyorum. Gecmis mesajlarima bakarsaniz mining rigi tamamen sattigimi ve hangi gerekceler ile sattigimi gorursunuz..

Ancak bu sistem ile o zamanlar ayda 10-15 bin lira arasinda gelirim oldu ve yaklasi 3 ay kadar devam edebildim.. Mining riglerimin hepsini sattim..

Su anda ethereum ve augur yatirimlarimlarimla devam ediyorum..

.▄███████████████████████▄
███████████████████████████
██████▌       ▀▀▀█████████
█████████▄          ▀██████
██████████▄          ▀█████
██████████           █████
██████████           █████
███████████    ▄██▄   █████
███████████▄▄▄▄████ ▄█████
 ▀███████████████████████▀
.digilira.||||
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
January 04, 2016, 11:33:12 AM

İclerinden biri dedigin kisi benim ve forumu hala takip ediyorum. Gecmis mesajlarima bakarsaniz mining rigi tamamen sattigimi ve hangi gerekceler ile sattigimi gorursunuz..

Ancak bu sistem ile o zamanlar ayda 10-15 bin lira arasinda gelirim oldu ve yaklasi 3 ay kadar devam edebildim.. Mining riglerimin hepsini sattim..

Su anda ethereum ve augur yatirimlarimlarimla devam ediyorum..

zamaninda cok temiz para kazanmissiniz. gözümüz yok tebrikler Smiley
mevcut yatirimlarinizi onerilerinizi duymak isterim sahsen. musait bir zamanda paylasirsaniz mutesekkir olurum
Pages: [1]
  Print  

Jump to: