Bitcoin Forum
May 24, 2024, 06:52:48 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: bu soruyu sormak icin uyelik actim lutfen cevap verin  (Read 2003 times)
bulentovic (OP)
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
January 03, 2016, 01:41:38 PM

Dun duydum bu bitcoin olayini dun geceden beridir arastiriyorum. Simdi 2-3 farkli site ve uygulamada cuzdan olusturdum. Internette satoshi kazanilan sitelere de cuzdan adresini yapistirip satoshi kazandim fakat dunden beri actigim cuzdanlarin hicbirinde bi oynama olmadi hepsi 0.00 BTC olarak duruyor. Bunun nedeni nedir? Hemen yuklenmez mi? Ya da ne kadar sure icerisinde yuklenir? Simdiden tesekkur ederim

Edit: bir de bu cuzdan acip kazanmaya baslama olayini  biriniz kademe kademe anlatabilir mi? Forumda genelde sistemin nasil isledigi ile ilgili yazilari gordum. Yani su siteye gir uye ol suradan kazanmak icin soyle yap tarzi yazilar bulamadim
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3164
Merit: 1516

View Profile WWW
January 03, 2016, 01:55:33 PM

Dun duydum bu bitcoin olayini dun geceden beridir arastiriyorum. Simdi 2-3 farkli site ve uygulamada cuzdan olusturdum. Internette satoshi kazanilan sitelere de cuzdan adresini yapistirip satoshi kazandim fakat dunden beri actigim cuzdanlarin hicbirinde bi oynama olmadi hepsi 0.00 BTC olarak duruyor. Bunun nedeni nedir? Hemen yuklenmez mi? Ya da ne kadar sure icerisinde yuklenir? Simdiden tesekkur ederim

Edit: bir de bu cuzdan acip kazanmaya baslama olayini  biriniz kademe kademe anlatabilir mi? Forumda genelde sistemin nasil isledigi ile ilgili yazilari gordum. Yani su siteye gir uye ol suradan kazanmak icin soyle yap tarzi yazilar bulamadim

faucetlerin yüzde doksanı direk cüzdanlara ödeme yapmaz. faucetbox veya xapo gibi yerlerde biriyor o satoshi ler Smiley
eğer direk cüzdanına ödeme yapan bir faucet arıyorsan www.satoshicity.org u kullanabilirsin.
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
January 03, 2016, 02:47:26 PM

Foruma bir tane SSS şart.
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
January 03, 2016, 03:41:57 PM

genel bir sss var ama bu tarz forum için çok sorulan sorulara özel bir sss hazırlayabiliriz ircde konuşalım bu konuyu
https://bitcoin.org/tr/sss
salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
January 03, 2016, 09:19:11 PM

Eğer dolaştığın faucetler faucetbox sistemiyse o zaman belirli bir miktarı doldurmadan adresine gönderme yapmaz. Büyük olasılıkla öyledir. Faucetbo accounduna bak orda min. gönderme limiti bölümü vardır.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
Zonnk
Full Member

Activity: 154
Merit: 100

View Profile WWW
January 04, 2016, 10:24:27 AM

Faucetlerden ciddi göze batan meblağ kazanmak imkansız dostum sadece vakit kaybı.

jakals
Member
**

Activity: 84
Merit: 10

View Profile
January 04, 2016, 10:30:13 AM

genel bir sss var ama bu tarz forum için çok sorulan sorulara özel bir sss hazırlayabiliriz ircde konuşalım bu konuyu

hocam irc adresini atabilirmisiniz ?
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
January 04, 2016, 10:42:13 AM

hocam irc adresini atabilirmisiniz ?

kanal #bitcointalk-tr çoğunlukla kimse olmuyor ama denk gelebilirsiniz belki
http://webchat.freenode.net/
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
January 04, 2016, 11:48:03 AM

Dostum, faucet sevdanı anlıyorum. Her bitcoinle tanışan tutulmuştur buna ama inan bu forumda bile senin 1 gün faucete 10 saat zaman ayırdığınla kazandığın parayı 1 mesajla kazananlar var. Ha birşeyleri kendin öğrenmek adına diğer arkadaşların dediği gibi eğer faucetbox ödeme sistemiyse belli bir miktarda otomatik btc adresine ödemeyi yapar. Forumu araştırırsan gerekli bilgiler karşına muhakkak çıkacaktır. Yine de bu faucet sevdasından kurtulmaya çalış.
Zonnk
Full Member

Activity: 154
Merit: 100

View Profile WWW
January 04, 2016, 11:53:51 AM

Dostum, faucet sevdanı anlıyorum. Her bitcoinle tanışan tutulmuştur buna ama inan bu forumda bile senin 1 gün faucete 10 saat zaman ayırdığınla kazandığın parayı 1 mesajla kazananlar var. Ha birşeyleri kendin öğrenmek adına diğer arkadaşların dediği gibi eğer faucetbox ödeme sistemiyse belli bir miktarda otomatik btc adresine ödemeyi yapar. Forumu araştırırsan gerekli bilgiler karşına muhakkak çıkacaktır. Yine de bu faucet sevdasından kurtulmaya çalış.

Kalına aldığım yerde bizim forumun repliği oldu resmen .Evet haklısınız hocam faucet boşa zaman kaybı ama koşmadan önce yürümeyi öğrenmeli insan faucetiçinmax 2 hafta uğraşmalı yeni başlayanlar bu 2 haftada forumu dolaşıp ne yapacağına karar vermeli .

xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
January 04, 2016, 11:54:16 AM

Edit: bir de bu cuzdan acip kazanmaya baslama olayini  biriniz kademe kademe anlatabilir mi? Forumda genelde sistemin nasil isledigi ile ilgili yazilari gordum. Yani su siteye gir uye ol suradan kazanmak icin soyle yap tarzi yazilar bulamadim

Kesinlikle katılıyorum ilk başladığım dönemlerde senin gibi musluklarla başlamıştım. yaklaşı 5 saat ayırdıımda 50k satoshi kazanmıştım hatta bunu aylığa vurup iyiymiş demiştim. Şuanda mesaj başına 70k satoshi alıyorum uğraşmayı geçtim mouse ve klavyenin yıpranmasına değmez Smiley. He Tabiki bu miktarlarla başlamıyor fakat @Zonnk un da dediği gibi bir iki hafta musluklarla uğraş çok başını ağrıtma süre beklerkende forumda konu oku mesaj yaz Hesabın seviye atlasın sonrasında musluğa ihtiyacın kalmaz.
armadora
Sr. Member

Activity: 413
Merit: 250

View Profile
January 04, 2016, 08:59:43 PM

Ben bitcoin ile tanışmamdan hemen sonra bitcoin al sat ve gpu scrypt mining ile başlamıştım yani hızlı bir giriş Yapmıştım he sonrasında faucet ve satoshi kazandiran oyunlari denemedim mi tabiki denedim  Wink ama çabuk sıkıldım. Biraz takıldınızmı harcandığınız enerjine değmediğini hemen anlıyorsunuz faucet lerin.
JusticeOfGod
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
January 06, 2016, 11:32:25 AM

Yukarıda tecrübeli arkadaşların da dediği gibi faucet çok zaman alıyor. Benim önerim freebitco.in var orada bir bakarsın şansına bir şey çıkar belki. Bir de dediğin konu var direk ödeme yapmıyorlar cüzdana FaucetBox var orada 700 den fazla faucet var en çok kazandıran ve en az zahmetli olanlardan toplarsın bir iki bir şeyler.13000 satoshi limit var geçince de hesabına otomatik gönderiyorlar orada görürsün miktarı. Yine söylüyorum faucetlerle psikopat derecesinde uğraşmak yerine forumda dolaşmak daha karlı.
Penguen
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
January 06, 2016, 11:38:14 AM

Yukarıda tecrübeli arkadaşların da dediği gibi faucet çok zaman alıyor. Benim önerim freebitco.in var orada bir bakarsın şansına bir şey çıkar belki. Bir de dediğin konu var direk ödeme yapmıyorlar cüzdana FaucetBox var orada 700 den fazla faucet var en çok kazandıran ve en az zahmetli olanlardan toplarsın bir iki bir şeyler.13000 satoshi limit var geçince de hesabına otomatik gönderiyorlar orada görürsün miktarı. Yine söylüyorum faucetlerle psikopat derecesinde uğraşmak yerine forumda dolaşmak daha karlı.

Peki ref yapıp belli bir sayıda ref size kazandıramaz mı? Yada bunu deneyen oldumu daha önce benim gibi 5 tane psikopat bulsa adam kazanır diye düşünüyorum.
JusticeOfGod
Newbie
*

View Profile
January 06, 2016, 11:52:41 AM

Hatırı sayılır miktarlar için bayağı bi ref lazım gibi geliyor bana. Şöyle bir şey denedim ben mesela kendi mobil internetim , farklı bir cüzdan ve taratıcıyla + evin wifisi ve normal cüzdanımla deneyeyim dedim. Sonuçta yuvarlak hesap söylüyorum wifideki hesaba 20k ev wifisine 15k mobil internete +6k da referansla tekrar ev wifisine olmak üzere 40k falan  kazandım. Uğraştığım süre 3 saate yakın. Ama rahat ref bulunacaksan deneyebilirsin.
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
January 06, 2016, 12:48:42 PM

arkadasa bir iyilik yapin da yardim etmeyin beyler, faucet ile vakit kaybedecegine, kavsaklarda su satsan kazanacaginin 20 katini kazanabilirsin. gorende faucetler her tiklamada 1 dolar dagitiyor falan sanar. faucet dediginiz sey , en degerli varliginiz olan zamaninizi oldurmekten baska bir sey degildir.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
JusticeOfGod
Newbie
*

View Profile
January 06, 2016, 01:16:07 PM

arkadasa bir iyilik yapin da yardim etmeyin beyler, faucet ile vakit kaybedecegine, kavsaklarda su satsan kazanacaginin 20 katini kazanabilirsin. gorende faucetler her tiklamada 1 dolar dagitiyor falan sanar. faucet dediginiz sey , en degerli varliginiz olan zamaninizi oldurmekten baska bir sey degildir.

Güzel kardeşim ben de zaten aynısını kendi yaptığım deney üzerinden söyledim. Lafın banaysa eğer aynı şeyi söylüyoruz. Ben de farklı bir şey söylemedim. Git sabah akşam faucet tıkla demedim. Çok zaman aldığını söyledim ama bana değilse o zaman herhangi bir problem yok demektir.
Ki yeni başlayan biri için de normal görülmesi lazım bu tür görüşlerin diye düşünüyorum.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: