Bitcoin Forum
May 22, 2024, 05:48:04 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Lise Mezunuyum İş Önerilerinizi Bekliyorum.  (Read 2511 times)
xRaVeNx (OP)
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
January 03, 2016, 02:07:29 PM
Last edit: January 03, 2016, 02:42:41 PM by xRaVeNx

Arkadaşlar istanbulda ikamet ediyorum.2 aydır işsizim lise mezunuyum askerliği yaptım genel anlamda bir sağlık sorunum yok vasıfsızım diyebiliriz. Baba ve baba mesleği yok. Babam ticaretle uğraşırdı kuruyemişcilik bakkal çayocağı gibi yerler açmıştı ve oraların işletmesinde yardımcı olmuştum. Genel lise sayısal mezunuyum sayılarla aram iyidir matematik ve sayısal bilimlere kafam basar fakat mükemmel derecede bilgim yok. Öğrenmeye açık ve hevesli birisiyim. Bilgisayarla aram iyidir hobi olarak başlamıştım şuanda gamer konumunda devam ediyorum. Normal bir kullanıcının yaşıyacağı bir çok sorunu halledebilirim. Bilgisayar teknik servislerinde ve 150 bilgisayara sahip olan bir internet kafe de toplamda 3 yıl kadar teknisyenlik yaptım. Donanımsal sorunları algılayıp çözebilirim. Bilgisayar dışında garsonluk satış danışmanlığı gibi geçici mesleklerde de çalıştım. Kendimi biraz ifşa ettim fakat cidden artık sıkıldım işsizlik durumundan. Önerilerinizi bekliyorum.
twn
Legendary
*

Activity: 1204

View Profile
January 03, 2016, 02:30:15 PM

Hangi ilde yasıyorsunuz? Aslında bilgisayarla alakalı isler sizi memnun eder bence ama bulundugunuz ile göre tavsiyelerde bulunabilirim
xRaVeNx (OP)
Legendary
*

View Profile
January 03, 2016, 02:42:02 PM

Hangi ilde yasıyorsunuz? Aslında bilgisayarla alakalı isler sizi memnun eder bence ama bulundugunuz ile göre tavsiyelerde bulunabilirim
Bilgisayarla alakalı yazılım gibi konularda tecrübem yok eğitim alıp yürüyeceğim biryerde yok. Extra kurs alıp işsiz kalmakda var.
İl istanbul avrupa yakası.
altcoin_trader
Full Member

Activity: 168
Merit: 100

View Profile
January 03, 2016, 02:47:45 PM

Arkadaşlar istanbulda ikamet ediyorum.2 aydır işsizim lise mezunuyum askerliği yaptım genel anlamda bir sağlık sorunum yok vasıfsızım diyebiliriz. Baba ve baba mesleği yok. Babam ticaretle uğraşırdı kuruyemişcilik bakkal çayocağı gibi yerler açmıştı ve oraların işletmesinde yardımcı olmuştum. Genel lise sayısal mezunuyum sayılarla aram iyidir matematik ve sayısal bilimlere kafam basar fakat mükemmel derecede bilgim yok. Öğrenmeye açık ve hevesli birisiyim. Bilgisayarla aram iyidir hobi olarak başlamıştım şuanda gamer konumunda devam ediyorum. Normal bir kullanıcının yaşıyacağı bir çok sorunu halledebilirim. Bilgisayar teknik servislerinde ve 150 bilgisayara sahip olan bir internet kafe de toplamda 3 yıl kadar teknisyenlik yaptım. Donanımsal sorunları algılayıp çözebilirim. Bilgisayar dışında garsonluk satış danışmanlığı gibi geçici mesleklerde de çalıştım. Kendimi biraz ifşa ettim fakat cidden artık sıkıldım işsizlik durumundan. Önerilerinizi bekliyorum.

Okul arkadaşımın bir akrabası istanbulda belediyenin açtığı ücretsiz kurslara katılıp orda kendini geliştirip iş buldu şimdi bir bilişim şirketinde çalışıyor.
Size tavsiyem şu siteyi http://ismek.ibb.gov.tr/branslar3.aspx baştan sona bir güzel inceleyin.

twn
Legendary
*

Activity: 1204

View Profile
January 03, 2016, 02:55:41 PM

İdareten is icin tavsiyem size yakın bir kac avm yi belirleyin. Kesin satıs danısmanı olarak acık vardır. Sizi mutlu etmez bence ama en azından bos oturmazsınız ve iyi kötü bir gelir gelir. İnternette inditex ilanlarına bakın. Haftada 5 gun calıstırıyor ve maasları oldukca iyi. Oradan bir is bulursanız daha mutlu olabilirsiniz ama asıl sizi ne mutlu edecek önce onu dusunun ve o konuda kendinizi geliştirin ve o yonde iş arayın ama gunu kurtarmak icin dediğim denenebilir
xRaVeNx (OP)
Legendary
*

View Profile
January 03, 2016, 02:59:10 PM

Okul arkadaşımın bir akrabası istanbulda belediyenin açtığı ücretsiz kurslara katılıp orda kendini geliştirip iş buldu şimdi bir bilişim şirketinde çalışıyor.
Size tavsiyem şu siteyi http://ismek.ibb.gov.tr/branslar3.aspx baştan sona bir güzel inceleyin.
teşekkür ederim ayrıntılı bir şekilde inceliğeceğim. Fakat bir diğer sorunum hangi konuda kendimi ilerletmek istediğim. Bilgisayarla ilgili bir ton bölüm var. Yazılım deseniz yazılımın bile bir ton bölümü var. Hangi bölümde ilerlemeliyim ?
xRaVeNx (OP)
Legendary
*

View Profile
January 03, 2016, 03:05:31 PM

İdareten is icin tavsiyem size yakın bir kac avm yi belirleyin. Kesin satıs danısmanı olarak acık vardır. Sizi mutlu etmez bence ama en azından bos oturmazsınız ve iyi kötü bir gelir gelir. İnternette inditex ilanlarına bakın. Haftada 5 gun calıstırıyor ve maasları oldukca iyi. Oradan bir is bulursanız daha mutlu olabilirsiniz ama asıl sizi ne mutlu edecek önce onu dusunun ve o konuda kendinizi geliştirin ve o yonde iş arayın ama gunu kurtarmak icin dediğim denenebilir
Dediğinii söylediğim gibi zamanında yaptım ve mutlu olduğum ciddi anlamda söylemenez beni mutlu eden şey temel bakıma bilgi. Bilgisayar ilimleriyle uğraşmayı çok seviyorum ama bundan bir kazanç sağlamak daha çok mutlu edeceği kanaatindeyim. altcoin_trader hocamada bahsettiğim gibi bilgisayar ilimlerinde de hangi konudan ilerleme kaydetmeliyim çok kararsızım. Bir amacım oluşmadığından bir konuyada yönelemiyorum. Bilgisayarla ilgili ülkemizde üniversite bölümü tamamlamış eleman stajyerlik konumu için çokça aranıyor fakat ben üni mezunu değilim.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
January 03, 2016, 03:15:48 PM

Size tavsiyem niş konulara yoğunlaşmanızdır.
günümüzde herkes etiket peşinde koştuğundan elini sallasan mühendise doktora ve bunun gibilere misal işletme iktisat mezununa değiyorsun.
Kişisel gözlemim memlekette ara kademe iş gücünde çok ciddi açık var.
Ankara'da yaşıyorum. Burada işini bilen adam gibi çalışan,
Tesisatçı, Ayakkabı tamircisi, Elektrik ustası, elektronik tamircisi, Boyacı badanacı, Camcı, ahşap/mobilya/doğrama ustası ve bunun gibi işlerde ciddi adam kıtlığı var.
yok! usta bulamıyorsun. usta diye bulup getirdiğin adamın günlüğü 200TL. aylığa vurdun mu doktor mühendisten fazla kazanıyor Smiley

ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
January 03, 2016, 03:16:48 PM

Teknoloji marketlerine girmesi kolay oluyor ilk ay zorlanılıyor sonra alışılıyor geçici bi süreliğine sermaye yapmak için düşünebilirsin.
Hem madem sayısalın iyi neden 2 yıllık bilgisayarla ilgili iş olanağı olan bir bölüme girmiyorsun?
Severek kendini geliştirmiş olursun vasıfsız olmadığını kendine kanıtlarsın hem öğrencilik iyidir
otuza kadar okumak lazım  Tongue hatta bi dahaki sene bende bir yere girmeyi düşünüyorum bakalım.
altcoin_trader
Full Member

Activity: 168

View Profile
January 03, 2016, 03:22:56 PM

teşekkür ederim ayrıntılı bir şekilde inceliğeceğim. Fakat bir diğer sorunum hangi konuda kendimi ilerletmek istediğim. Bilgisayarla ilgili bir ton bölüm var. Yazılım deseniz yazılımın bile bir ton bölümü var. Hangi bölümde ilerlemeliyim ?

Benim yaşım sizden daha küçük ben daha liseye yeni başladım Smiley Kendim daha meslek seçimi yapabilmiş değilim. Abim gibi hukuk okuyabilirim. Dayım gibi bilişim sektöründe ilerlemek için teknik bir bölüm okuyabilirim. Bende kararsızım ancak Annem geçen gün şunu söyledi:

"Günümüzde bilgisayarı / internet i kullanmayan meslek yok. Hangi mesleği seçersen seç bilgisayarı internet i zaten kullanacaksın. Bilgisayarı araç olarak kullanmakla amaç edinip bilişim sektöründe kariyer planlamak farklı şeyler. İyi düşün!"
Düşünüyorum bende.

Surger
Full Member

Activity: 238

View Profile
January 03, 2016, 03:23:43 PM

günümüzde herkes etiket peşinde koştuğundan elini sallasan mühendise doktora ve bunun gibilere misal işletme iktisat mezununa değiyorsun.
Tesisatçı, Ayakkabı tamircisi, Elektrik ustası, elektronik tamircisi, Boyacı badanacı, Camcı, ahşap/mobilya/doğrama ustası ve bunun gibi işlerde ciddi adam kıtlığı var.
yok! usta bulamıyorsun. usta diye bulup getirdiğin adamın günlüğü 200TL. aylığa vurdun mu doktor mühendisten fazla kazanıyor Smiley

Çok güzel özetlemişsiniz..
Biz de herkes universite mezunu olup en üst düzey çalışma peşinde..
Ustalık kavramı kayboluyor.
Ve çoğu işte ulaşılacak usta kalmıyor..
xRaVeNx (OP)
Legendary
*

View Profile
January 03, 2016, 03:33:07 PM

Çok güzel özetlemişsiniz..
Biz de herkes universite mezunu olup en üst düzey çalışma peşinde..
Ustalık kavramı kayboluyor.
Ve çoğu işte ulaşılacak usta kalmıyor..

Bu Konuda haklı olduğunuza süphesiz katılıyorum. Ben evdeki basit işleri ve extra araç gerektirmeyen işleri kendim hallediyorum musluk değiştirmek, ampul duyu değiştirmek gibi işler için usta çağırmasını garipseyen birisiyim. Fakat o konuda şöyle bir sorun oluşuyor dığru düzün usta olmadığından işide öğrenmek imkansızlaşıyor. O tarz işler de eğitilmek için biraz geç kaldım die düşünüyorum ve etrafımda o konuların ustasıda yok.

Teknoloji marketlerine girmesi kolay oluyor ilk ay zorlanılıyor sonra alışılıyor geçici bi süreliğine sermaye yapmak için düşünebilirsin.
Hem madem sayısalın iyi neden 2 yıllık bilgisayarla ilgili iş olanağı olan bir bölüme girmiyorsun?
Severek kendini geliştirmiş olursun vasıfsız olmadığını kendine kanıtlarsın hem öğrencilik iyidir
otuza kadar okumak lazım  Tongue hatta bi dahaki sene bende bir yere girmeyi düşünüyorum bakalım.

Okuma konusunda kendime güvenemiyorum sınava girip açık öğretime kayıt olmayı düşünüyorum fakat ondan bile şüpheliyim. Ders çalışacağıma bile pek inanmıyorum. Dediğim gibi bir amacım şuanlık yok. Evlenmeyi dahi düşünmüyorum psikolojik sorunlarımda olabilir Smiley
mhanbostanci
Legendary
*

View Profile WWW
January 03, 2016, 03:50:18 PM

Bak ben birni anlatayım sana. memleketim Gaziantep de yaşıtım birini tanıyorum eski mahallemden.
okuyamadı çocuk ailesinin durumu iyi değil üstelik öyle çok kapasiteli bir adam da değil yani burslu üniversite okuyacak ne kapasitesi ne hırsı var.
Düz lise okudu birde sanki devamında okuyabilecek gibi. Ben 1993 de üniversite için Ankara'ya geldiğimde o memlekette kaldı. Vasıfsız işlerle yıllarını yedi.
sonunda babası git bir an önce askerliğini yap bari deyip yaşı gelir gelmez askere gönderdi. Uzun dönem askerlik yapıp geldi. Orada fırsat bulmuş baya kas yapmış baya yarma! dediğimiz bir tipte döndü askerden.
Bir iş hanına güvenlik elemanı olarak işe soktular. Baya bir süre orada çalıştı. Handaki sekizinci yılında bunu bir güzel hastanelik ederek soydular hanı. Ondan sonra dellendi arkadaş  karete kursuna yazıldı. Smiley
Gene güvenlik olarak çalışırken 5 yıl devam etti karete ye siyah kuşak oldu (danlı filan hemde) şimdi 40'ında hocalık yapıyor ve bir yakın koruma yetiştiriyor.
Adamın aylık geliri 20k TL den fazla Smiley
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
January 03, 2016, 03:57:48 PM

vay arkadaş tam bir başarı hikayesi desene
xRaVeNx (OP)
Legendary
*

View Profile
January 03, 2016, 04:02:55 PM

hani derler ya allah yürü ya kulum demiş tam olarak o olmuş baya bildiğin yediği dayak nasibi olmuş Cheesy.
mhanbostanci
Legendary
*

View Profile WWW
January 03, 2016, 04:06:33 PM

Hocam işin sırrı kendini bilmekte.
Arkadaşım abi ben okuyamam bende okuyacak g.t yok benim başka bir yol çizmem lazım derdi hep.
Olay yapabiliyor olduğun işi en iyi şekilde yapmaya çabalamak ile alakalı anladığım kadarıyla.
xRaVeNx (OP)
Legendary
*

View Profile
January 03, 2016, 04:12:18 PM

Hocam işin sırrı kendini bilmekte.
Arkadaşım abi ben okuyamam bende okuyacak g.t yok benim başka bir yol çizmem lazım derdi hep.
Olay yapabiliyor olduğun işi en iyi şekilde yapmaya çabalamak ile alakalı anladığım kadarıyla.

Hocam aslında azimle alakalı arkadaşı birileri sağlam dövmüş ve ona pahalıya patlamış sonuçda işi güvenlikmiş ve bu ona bir kapı açmış oradan yrümüş bu şansını değerlendirmek gibi bir durum durum. O arkadaş okumadığı dönemlerdefilan güvenlik olacağını dayak yiyip karete öğrendikden sonra eğitmen olacağını bilemezdi sonuçda. Belki bizede öyle bir şans geldi ve kaçırdık. kimse ne olacağını bilemiyor.
rikudou
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

Alenktrik Teknikeri

View Profile
January 03, 2016, 06:30:52 PM

Bulunduğunuz İl'deki İşkur İlanları Size Yardımcı Olabilir.

Bizim İldeki İşkur'un Önünde İlan Panoları Var. Bir İşte Çalışsam Bile Yolum Düştüğünde o Panoya Muhakkak Bakarım.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
xRaVeNx (OP)
Legendary
*

View Profile
January 03, 2016, 07:42:29 PM

Bulunduğunuz İl'deki İşkur İlanları Size Yardımcı Olabilir.

Bizim İldeki İşkur'un Önünde İlan Panoları Var. Bir İşte Çalışsam Bile Yolum Düştüğünde o Panoya Muhakkak Bakarım.
Benim kayıtlı olduğum işkur ne alakaysa Şişliye bağlı mekanı 2 kere aradım bulamadım yazıldığı adresde esnaflara filan sordum ne işkuru diyorlar Cheesy. Çok acelem olduğundan da fazla bakınamadım.
Surger
Full Member

Activity: 238

View Profile
January 03, 2016, 08:10:12 PM

Konu dağılmış ama konuya dönersek bu dönem iş bulmak gerçekten zor
Vasıflı olmanız da çok değiştirmiyor durumu..
Umarım kafanıza göre bir iş bulursunuz..
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: