Bitcoin Forum
May 22, 2024, 06:51:42 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Sigarayı Bırakmanın Yöntemini Açıklıyorum. (Uzun Vadeli)  (Read 1193 times)
xRaVeNx (OP)
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
January 04, 2016, 02:26:43 PM

@designerusa nın konusu üzerine bu şekilde herkese hitap edibilecek bir konu açmak istedim.
Sigarayı bırakmanın yolunu cidden açıklıyorum. Bu tekniği babamdan öğrendim ve 4 kişiye söyledim 3 ay sürmedi hepsi bıraktı. Kısa vadeli sonuç bekliyorm derseniz bu konuda beyninizi cidden iyi kontrol etmelisiniz. Beyin verilen hertürlü maddeyi bir kabıla koymaya meyillidir. Uyuşturucu ve nikotinde buna dahil edilebilir. Kısa vadde sonuç için beyninizi çok sağlam sarsıp "napıon senin bukadar nikotine ihtiyacın yok" demelisiniz. Uzun vadede Sigarayı bırakmak istiyorsanız bu yöntemi sabredip bir kaç ay deneyin sonucunu alıcağınızı düşünüyorum.

Yöntem: Sigarayı kesinlikle bırakmayın saçma bir tabir oldu biliyorum. İllaki sigara satılan çoğu yerde görmüşsünüzdür extra filtreler var 50 li 100lü paketleri olur ve fiyatıda gayet uygundur en son 50 li 5 liraydı şuanki durumunu bilmiyorum. Bu filtreler sigaradaki nikotini ve bir kaç maddeyide süzüyor vücuda giren nikotin miktarını azaltıyor. Psikolojik olarak tatmin olursunuz ve beyninizde nikotine doyduğunu düşüp ihtiyacını azaltmaya başlıcaktır. Bu filtreler olmadan asla sigara yakmayın. Babam günce 2 paket marlboro içerdi 1 ay filtreyle içtikden sonra yavaş yavaş miktarı azalttığının farkına vardı. Bir zaman sonra tadı saman gibi "nie bukadar para bayılıyorum buna" moduna girdi ve sonuç olarak bıraktı. Tüm olay tam 2.5 ay sürdü. He şunuda söylemeden edemicem sigaranın ihtiyaç olmadığına kesinlikle inanmanız gerekiyor bu filtrelerde buna yardımcı olucaktır eminim. Bu şekilde 4 abi diyebileceğim sevdiğim insanın bıraktığına şahit oldum. KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYEDİR.

Edit: Konu açmakda hata yaptıysam özür dilerim.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
January 05, 2016, 03:27:15 PM

Öncelikle teşekkür ederim. Bu yöntemi daha önce denemiştim. Ama devam ettirmedim.  Bugünler krizlerle başa çıkmaya çalışıyorum. Özellikle çay ve kahveden uzak durmaya çalışıyorum. Ne zaman çay kahve içsem yılların alışkanlığı yanında insan sigara istiyor. Yılbaşından sonra 1 paket sigara aldım hala aynı sigara paketini bitirmiş değilim. günde 2-3 tane. Hedefim haftaya bugun tamamiyle hiç içmemek.
xRaVeNx (OP)
Legendary
*

View Profile
January 05, 2016, 03:34:36 PM

Öncelikle teşekkür ederim. Bu yöntemi daha önce denemiştim. Ama devam ettirmedim.  Bugünler krizlerle başa çıkmaya çalışıyorum. Özellikle çay ve kahveden uzak durmaya çalışıyorum. Ne zaman çay kahve içsem yılların alışkanlığı yanında insan sigara istiyor. Yılbaşından sonra 1 paket sigara aldım hala aynı sigara paketini bitirmiş değilim. günde 2-3 tane. Hedefim haftaya bugun tamamiyle hiç içmemek.
Hocam heleki şu döneminde sigaradan en tat almaman dönemlerdesin kesinlikle üç beş filtre alıp sigaranın tadını olabildiğince bitirmeye çalış. Çünkü ciddi anlamda sigaradan bir tat alma hissi mevcut bu tat olmadığı sürece sigaranın hiçbir anlamı olmayacağından o tadı yoketmek en mantıklı yöntem. Lafı olmaz hocam ben halen içiyorum fakat bırakmayı düşündüğüm vakit bu taktiği kesinlikle deniyecem Smiley
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
January 05, 2016, 03:47:58 PM

En güzel sigara bırakma yöntemi uzun maltepe içmeye başlamak.
öyle iğrenç kokuyorsunuz ki bir kaç gün içinde sigara dan tiksiniyorsunuz.
ben bu yöntemle sigarayı bırakıp 2 yıl kadar içmedim. sonra itliğine geri başladım ama hala aklıma geldikçe midem bulanır.
xRaVeNx (OP)
Legendary
*

View Profile
January 05, 2016, 03:59:35 PM

ben bu yöntemle sigarayı bırakıp 2 yıl kadar içmedim. sonra itliğine geri başladım ama hala aklıma geldikçe midem bulanır.
Şuanda parasızlıkdan kaçak sigara içiyorum bazen sarma tütün içiyorum. Etrafımda sigara kokusundan rahatsız olucak kimse olmadığı için bu yöntem bende işlemez Smiley.
Zonnk
Full Member

Activity: 154
Merit: 100

View Profile WWW
January 05, 2016, 04:55:53 PM

Aman hocam dikkat et haftaya deyip kestirip atma ters teperse normalden fazla içmeye başlıyorsun sonra tecrübelerimden . Cheesy

Zonnk
Full Member

Activity: 154

View Profile WWW
January 05, 2016, 04:56:24 PM

Şuanda parasızlıkdan kaçak sigara içiyorum bazen sarma tütün içiyorum. Etrafımda sigara kokusundan rahatsız olucak kimse olmadığı için bu yöntem bende işlemez Smiley.

Seninkide iyiymiş ben parasızlıkdan çay sarıp içiyordum üniversite zamanında hey gidi hey Cheesy

bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
January 05, 2016, 05:04:20 PM

nikotin sakizi destegi ile 2010 de biraktigim sigaraya askerde aylakliktan yeniden basladim 2yildir da eskisini aratmayacak sekilde icmeye basladim. su ara yeniden birakmaya niyetim var fakat iradem bi kez kirildigi icin acikcasi bir faica ile karsilasmamak icin cesaret edemiyorum Cheesy
xRaVeNx (OP)
Legendary
*

View Profile
January 05, 2016, 05:05:58 PM

nikotin sakizi destegi ile 2010 de biraktigim sigaraya askerde aylakliktan yeniden basladim 2yildir da eskisini aratmayacak sekilde icmeye basladim. su ara yeniden birakmaya niyetim var fakat iradem bi kez kirildigi icin acikcasi bir faica ile karsilasmamak icin cesaret edemiyorum Cheesy

Hocam bahsettiğim yöntem tam senlik iradenden korkuyorsan ve sigarayı bırakmak istiyorsan birebir.
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
January 05, 2016, 06:54:23 PM

yarin eczaneden filtre alip bi deneyeyim. fakat kendimi birakmaya suan icin sartlandirmak istemiyorum husran yasamamak icin Cheesy is yogunlugu had safhada su ara. en azindan etkileri daha aza indirgemis olurum filtreyle Cheesy
xRaVeNx (OP)
Legendary
*

View Profile
January 05, 2016, 07:03:39 PM

yarin eczaneden filtre alip bi deneyeyim. fakat kendimi birakmaya suan icin sartlandirmak istemiyorum husran yasamamak icin Cheesy is yogunlugu had safhada su ara. en azindan etkileri daha aza indirgemis olurum filtreyle Cheesy
Ya hocam zaten filtre muhabbetini bu durumlar için öneriyorum bırakmak için şartlandırmamış ama bıraksam iyi olur die düşüncesinde olan insanlar için çok ideal bir yöntem çünkü uzun vadede bıraktırıyor sen farkına bile varamıyorsun.
altcoin_trader
Full Member

Activity: 168

View Profile
January 05, 2016, 07:11:09 PM

Şu zıkkımı niye içiyorsunuz anlamıyorum?
1. Tadı kötü.
2. Kafa yapmıyor.
3. Dumanı, kokusu rahatsız edici.
4. üç kuruş harçlığını sigaraya vermek çok manasız.
5. sigara içen arkadaşlarım kendilerini yetişkin gibi hissetmek için içiyorlar ve bu bana çok saçma geliyor.
Her ne kadar kendi de içiyor ama Smiley geçenlerde dayım şöyle bir şey söyledi: "Bu sigara öyle saçma bir şey ki, doğumda içersin, ölümde içersin, düğünde içersin, sevinir içersin, üzülür içersin, çayla içersin, yemeğin üstüne içersin, alkolle içersin, her durumda he şekilde içersin, hatta tuvalette bile içen var."

bebekler için emzik neyse büyükler içinde sigara galiba Smiley

xRaVeNx (OP)
Legendary
*

View Profile
January 05, 2016, 07:23:47 PM

Şu zıkkımı niye içiyorsunuz anlamıyorum?
1. Tadı kötü.
2. Kafa yapmıyor.
3. Dumanı, kokusu rahatsız edici.
4. üç kuruş harçlığını sigaraya vermek çok manasız.
5. sigara içen arkadaşlarım kendilerini yetişkin gibi hissetmek için içiyorlar ve bu bana çok saçma geliyor.
Her ne kadar kendi de içiyor ama Smiley geçenlerde dayım şöyle bir şey söyledi: "Bu sigara öyle saçma bir şey ki, doğumda içersin, ölümde içersin, düğünde içersin, sevinir içersin, üzülür içersin, çayla içersin, yemeğin üstüne içersin, alkolle içersin, her durumda he şekilde içersin, hatta tuvalette bile içen var."

bebekler için emzik neyse büyükler içinde sigara galiba Smiley
Hemen açıklıyorum.
1. Tat kavramı kişiseldir. Bu yemek ayırt etmek gibi bir durum.
2. Ramazan ayında iftardan sonra iç gör bakalım kafa yapıyormu Cheesy
3. Etrafımda dumanından kokusundan rahatsız olan birisi yok.
4. Sigarayı bıraktığında yapıcağın stressden dolayı harcayağın para 2 3 kat artıcaktır.
5. Biz yetişkinler olarak buna katılıyorum Smiley.
Biz bebekliğimizin alışkanlığı bir türlü bırakamadım illa bir emzik olucak Smiley
ridewithme
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 250

Follow me to the Profitland.

View Profile
January 15, 2016, 11:40:11 PM

sigarayi bırakanlari cogu zaten herhangi bir sebepten igrenip yavaş yavaş bırakıyorlar bianda sigara en fazla 1 hafta 1 ay sürüyor arkadaşin önerisini dikkate alip denemek lazım

I invested in ETH and made money, WAVES, made money, JEWELS made money, NXT made money, BTC made a lot of money!
Follow me and profit.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: