Bitcoin Forum
May 24, 2024, 03:31:38 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Al-Sat ,Altcoin-BTC öğrenme amaçlı ne yapmalıyım?  (Read 2940 times)
Penguen (OP)
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
January 08, 2016, 09:40:17 AM

Hayırlı cumalar

Bu altcoin - btc al sat işini en iyi öğrenebileceğim al sat yaparken canımın yanmayacağı en düşük yatırım yapabileceğim düşük meblağ ile başlayabileceğim site tavsiye edermisiniz.
Altcoinler hakkında fazla bilgim yok ama çok çeşidi var tecrübeli arkadaşlar 1 yada 2 tane tavsiye ederse onunla ilgili araştırma yapayım. Tabi öğrenmek amaçlı en düşük ne kadarla başlayabilirim?
Konuyla ilgili bilgi verecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
January 08, 2016, 09:52:44 AM

Hayırlı cumalar

Bu altcoin - btc al sat işini en iyi öğrenebileceğim al sat yaparken canımın yanmayacağı en düşük yatırım yapabileceğim düşük meblağ ile başlayabileceğim site tavsiye edermisiniz.
Altcoinler hakkında fazla bilgim yok ama çok çeşidi var tecrübeli arkadaşlar 1 yada 2 tane tavsiye ederse onunla ilgili araştırma yapayım. Tabi öğrenmek amaçlı en düşük ne kadarla başlayabilirim?
Konuyla ilgili bilgi verecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.
öncelikle gözlem çok önemli belirlediğiniz coin veya altcoinlerin fiyat hareketlerini hangi gelişmelere göre tepki verdiklerini iyi gözlemlemeniz lazım btc için btcturk altcoin için poloniexi kullanabilirsiniz. en düşük meblağ olarakta sınır yok ama 50 lirayla başlayabilirsiniz. tavsiye olarakta ben ethereum diyorum  takip edin dip ve tavan fiyatları arasında alacağınız pozisyonları belirleyin.
armadora
Sr. Member

Activity: 413
Merit: 250

View Profile
January 08, 2016, 11:21:41 AM
Last edit: January 08, 2016, 08:34:39 PM by armadora

seçeceğiniz altcoin çok önemli, farklı bir vizyonu olan, forum başlığına çok ilgi olan, btc işlem hacmi yüksek olan coinlerle ilgilenmeniz daha iyi olur. geriye dönük fiyat grafiklerini takip edip alım emirlerinizi, coininin fiyatı grafiklere göre alt seviyelere indiğinde vermeniz daha iyi olur. ama her durumda risk yinede olacaktır, siz sadece riski azaltabiliriniz bu şekilde.

Trade için bu siteleri kullanabilirsiniz;
https://bittrex.com/
https://poloniex.com/
https://bleutrade.com/
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
January 08, 2016, 11:26:44 AM

Tecrübe önemli. Bunun içinde pratik yapmalısınız. Kaybetme ihtimaliniz yüksek olduğu için çok ufak miktarla öğrenmeye çalışın. Bittrex, poloniex kullanabilirsin.
Başlangıç için belli bir topluluk desteği olan ve genelde ortalamanın üstünde hacmi olan eski coinleri deneyin. Dash, monero, magi, litecoin, dogecoin, namecoin, ether, peercoin gibi coinleri fiyat hacim grafiklerini ve ana konularını takip et.
salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
January 08, 2016, 11:31:44 AM

Altcoin olarak poloniex ve yobit i önerebilirim. Mesela imza gelirlerinizi yobit  veya poloniex e atın hocam. ufak ufak emirlerle başlayabilirsiniz. Cryptsy dan uzak durun ayrıca.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
jakals
Member
**

Activity: 84
Merit: 10

View Profile
January 08, 2016, 04:46:05 PM

önce istatistik: http://coinmarketcap.com/
Nomad88
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1268

View Profile WWW
January 08, 2016, 08:02:59 PM

Seni sarsmayacak ufak miktarda bir para ile basla. Kaybederek iyi deneyim kazanirsin. Burda bir bolumde 90 tl ile deneyimlerini paylasan bir arkadasin basligina denk gelmistim. Onunda yardimi olabilir. Bulursam buraya linki paylasirim.

ramazan1903
Newbie
*

Activity: 17
Merit: 0

View Profile
January 11, 2016, 12:57:17 PM

Tamı tamına 2 milyon satoshi biriktirdim. btcturk te al sata başladım. Şimdi burada yardımınız lazım arkadaşlar. Sat diyince neden düşük fiyattan satıyor onu anlamadım?
armadora
Sr. Member

Activity: 413
Merit: 250

View Profile
January 11, 2016, 02:22:26 PM

Tamı tamına 2 milyon satoshi biriktirdim. btcturk te al sata başladım. Şimdi burada yardımınız lazım arkadaşlar. Sat diyince neden düşük fiyattan satıyor onu anlamadım?

exchange siteleri, genelde sat dediğinizde o an marketteki kullanıcıların vermiş olduğu en yüksek alış emrini yazar sizin satış emrinize. siz satışı onaylamadan önce, orayı istediğiniz fiyat doğrultusunda değiştirmeniz gerekli.
Penguen (OP)
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
January 11, 2016, 02:26:12 PM

Satış fiyatınıda alış fiyatınıda kendin elle yazman gerek yoksa o anki fiyat neyse onu yazıyor. Kolay gelsin.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: