Bitcoin Forum
June 16, 2024, 01:01:40 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Selam Millet!Yeniyim :D  (Read 2369 times)
Pharaohs (OP)
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
January 12, 2016, 03:30:58 AM

Merhaba abilerim,bu siteyi 4-5 aydır takip ediyorum ve uzun süredir btc ile uğraşmak istiyordum fakat yaş 17 okul,dersler falan filan derken bir türlü nasip olmadı.1 haftadır baya araştırma yaptım,yazılım mühendisi olmak istediğim için bilgisayarla alakalı her şeyi öğrenmeye çalışıyorum ve bir kaç sorum olacaktı size Smiley

İlk önce BlockChain hesabı açtım ve ilk etapda faucet sitelerinde takılıyorum çok fazla getirisi olmayacak ama hemen al-sata girerek baştan kaybetmek istemedim.BitCore ilk etapta çok lazım mı sizce?

Ve hesaptaki bitcoinlerim ilk haftalardan (yeniyim ya tatlı geliyor) artmaya başladı sizce 1 btc olup öyle mi satma işine gireyim yoksa elle tutulur bir miktar olunca mı?

Bitcoinleri saklamak için offline cüzdanlar TREZOR gibi var bunlar hakkında diyorsunuz?
Ayrıca alt coinleri falan da araştırıyorum ek olarak kullanmamı önereceğiniz altcoinler neler?

Her makaleyi her konuyu okumaya çalışıyorum ve bir sorum daha olacaktı sitede çeviri yapabileceğim bir kaç konuya denk geldim bunun için kiminle irtibat kurmam lazım?
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
January 12, 2016, 04:52:42 AM

Merhaba abilerim,bu siteyi 4-5 aydır takip ediyorum ve uzun süredir btc ile uğraşmak istiyordum fakat yaş 17 okul,dersler falan filan derken bir türlü nasip olmadı.1 haftadır baya araştırma yaptım,yazılım mühendisi olmak istediğim için bilgisayarla alakalı her şeyi öğrenmeye çalışıyorum ve bir kaç sorum olacaktı size Smiley

İlk önce BlockChain hesabı açtım ve ilk etapda faucet sitelerinde takılıyorum çok fazla getirisi olmayacak ama hemen al-sata girerek baştan kaybetmek istemedim.BitCore ilk etapta çok lazım mı sizce?

Ve hesaptaki bitcoinlerim ilk haftalardan (yeniyim ya tatlı geliyor) artmaya başladı sizce 1 btc olup öyle mi satma işine gireyim yoksa elle tutulur bir miktar olunca mı?

Bitcoinleri saklamak için offline cüzdanlar TREZOR gibi var bunlar hakkında diyorsunuz?
Ayrıca alt coinleri falan da araştırıyorum ek olarak kullanmamı önereceğiniz altcoinler neler?

Her makaleyi her konuyu okumaya çalışıyorum ve bir sorum daha olacaktı sitede çeviri yapabileceğim bir kaç konuya denk geldim bunun için kiminle irtibat kurmam lazım?

Aramıza hoşgeldin. Bitcoin çekirdeğini illede kurman gerekmiyor. Alternatif clientlar kullanabilirsin. Multibit,Electrum vb..
Bitcoini ihtiyacın yoksa satma biriktir. Üniversitede kullanırsın.
Offline cüzdanlar yüksek meblağlı Bitcoinleri saklamak için kullanılır genelde. Tek güvenlik yöntemi offline cüzdanlar değil. Kağıt cüzdan, wallet.dat dosyasını internete bağlı olmayan bir pcde, usb de vs. Tutmak gibi.
Önereceğim altcoin yok. Ama altcoinlerle al Sat yapacaksan mutlaka konusunu takip et.

İstediğin konuyu çeviri yapabilirsin. Konu sahibi ile irtibata geçmen yeterli. Büyük ihtimalle memnun olacaklardır
nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
January 12, 2016, 05:55:28 AM

Öncelikle hoş geldiniz.
Bitcoin core ilk etapta kullanmanıza gerek yok. Sebebi ne diyecekseniz eğer zaten faucetlerden gelen miktar az üzerine bir o kadar az meblağ için bir daha cüzdanını senkronize olmasını beklemek can sıkar. 😃
Al sat konusuna gelirsek eğer elle tutulur bir miktar birikince al sat ya in bence hiç beklemeyin 1 btc yi çünkü 1 btc nin adı bir kendisi çok. Dolar ile işlem yaptığınızı düşünün 5 dolar bozdurmak için bile insan dövize gidiyor. 1 btc 440-450$ artık siz düşünün.

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█                           █
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█                           █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
kama
Full Member

Activity: 140
Merit: 100

View Profile
January 12, 2016, 08:47:02 AM

Clam ve monero'yu yatırım tavsiyesi olarak değerlendiriyorum ben,öneririm.

salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
January 12, 2016, 12:20:42 PM

Hoşgeldin. Elindekinin büyük kısmını Electrum yada Multibit cüzdanı indirerek orda muhafazaetmeni öneririm. Büyük ihtimal faucet dolaşıyorsundur her yeni başlayan gibi Smiley ordan elde ettiklerini borsalarda küçük miktarlarla al-satı öğrenebilirsin bunun sana zararından çok yararı olur.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3164
Merit: 1517

View Profile WWW
January 12, 2016, 03:01:29 PM

monero tamam da Clam ın olayı nedir? neden öneriyorsunuz?
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
January 12, 2016, 03:06:03 PM

Hoşgeldin
Günlük ufak işlemler birikimler için multibit yada electrum kullanabilirsin
birikimlerini daha sonra çekirdeğini indirerek güvenli şekilde saklarsın çünkü bir hafta sürüyor blockları indirmesi
faucet yerine forumun çeviri bounty,yarışmalar ve dağıtımları üzerinden başlamanı tavsiye ederim faucetlerle vakit öldürme Smiley
kama
Full Member

Activity: 140

View Profile
January 12, 2016, 03:35:57 PM

monero tamam da Clam ın olayı nedir? neden öneriyorsunuz?

istatistiklerine bakarsan bir yükseldiğini bir düştüğünü görürsün ayrıca tutulan bir coin çakılacağını sanmıyorum
artıcak azalıcak böyle gidicek bir süre daha.bu da bir fırsattır.

Zonnk
Full Member

Activity: 154

View Profile WWW
January 15, 2016, 09:58:12 PM

Öncelikle kardeşim o koyu yerden başlayayım en kolay ona cevap verebilirim . Bardağını herşeyle doldurma yenilikler geldiğinde bardağında yer kalmaz sen yazılım alanında bir noktaya odaklan o konuda en iyisi olmaya çalış . ikincisi faucet sitelerinde kazandıkların aslında geleceğinden kaybettiklerin .

Bitcoin'den el edilen kazançlar düşükken alıp yükseldiğinde satma mantığıdır . o yüzden al sat işlemlerinde az da olsa biraz geliştir kendini ve sonrasında ne yapman gerektiğini azda olsa biliyor olursun.

dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
January 17, 2016, 02:24:28 PM

sürekli yorum atamayacaksan imza kampanyaları hiç bir işine yaramaz,yorum atabilmek içinde ciddi bilgi ve emek gerekiyor.
hellfire35
Newbie
*

Activity: 25
Merit: 0

View Profile
January 17, 2016, 05:31:22 PM

Yaş 17 olduğuna göre seneye Ygs'ye gireceksin galiba, öncelikle herkes gibi bende derslerine asıl derim ama yazılım mühendisi olacaksan daha doğrusu olmayı düşünüyosan özellikle bir alana kendini vermelisin, her yönde ufak ufak bilgin olsun tabi lakin aşırıya gidecek kadar diğer taraflara önem verirsen asıl geliştirmen gereken tarafının yeteri kadar gelişmediğini görürsün.  Her neyse ; sorun için de forumda gez takıl birşeyler kapmaya çalış, yabancı dilin varsa bazı konulara gir tutarlı yorumlar yap (tutarlı olsun ki spam algılanmasın) birşeyler sor öğren, faucetlerde zaman öldürmeni tavsiye etmem. Onun yerine bir zaman sonra üyeliğin yükselir, yükseldikçe daha fazla kazanırsın çok fazla değil belki ama emin ol faucetlerle karşılaştırıldığında devasa miktarlardır kazandıkların ve yanına kar kalan zaman da ayrı bir artı olur. Biriktirmeye önem ver, diyeceklerim bu kadar, tekrardan söylemeliyim ki derslerine asıl o yönde başarı elde edemezsen, burda öğrendiklerin de pek bir işine yaramaz
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
January 17, 2016, 10:08:17 PM

Hoşgeldin aramıza, nacizane tavsiyem üniversiteyi ne yap et kazan. Eğitim herşeyden önce gelir. Vakit buldukça bu forumda da takıl hobin olsun. Ufak tefek bitcoin biriktirmeye başla. UnV. bitip iş meslek sahibi olunca kazandıklarınla daha büyük hacimde işler yapabilirsin.
Ankara
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1000

View Profile
January 17, 2016, 10:44:48 PM

Selam genç! İlk önce faucet sitelerini yavaşça birer birer kapat. Ona harcayacağın mesaide buradaki konuları oku. Özellikle eski üyelerin bilgilendirici mesajlarının olduğu konuları çeşitli listeler halinde forumda bulabilirsin. Hepsini dikkatlice oku, oku ki kafan iyice karışsın.
Şu aşamada senin Trezor vs. ile bir işin olmamalı. Altcoin konusuna ise hiç girme. Bitcoin öğrenilmeden altcoine geçilmez.
Kendine bir cüzdan seç ve onu kullanmayı öğren. Zaten konuları okudukça ne yöne gideceğin belli olacaktır.
Penguen
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
January 18, 2016, 11:47:36 AM

Evet musluklardan kazandığın parayı da aktarma ücreti olarak firmalara yedir. yani benim öyle oluyor poloniex - cex.io - btcturk arasında bütün musluklardan topladığım parayı yedim.  Wink. Bitirdim rahat ettim bu ne arkadaş beynim yandı.
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
January 18, 2016, 07:32:57 PM

Evet musluklardan kazandığın parayı da aktarma ücreti olarak firmalara yedir. yani benim öyle oluyor poloniex - cex.io - btcturk arasında bütün musluklardan topladığım parayı yedim.  Wink. Bitirdim rahat ettim bu ne arkadaş beynim yandı.
Hocam çok aceleci davranmış olabilirsin. Kesinlikle tüm arkadaşlara tavsiyem aceleci davranılmamasıdır. Ben yaklaşık 1 senedir bu forumdayım daha bilmediğim çok şey vardır. Para kazanmak için bu yollara başvuruyorsanız önceden bilgi birikiiniz var demektir. Bitcoinle olmasada normal parayla bu tarz işler yapmış olmalısınız. Fakat bilginiz yoksa ve ilk defa bu tarz işlerle uğraşıyorsanız bitcoin alanı bu işleri ÖĞRENMEK için iyi bir platform. Para kazanma meselesi daha ileri seviyelerde başlar.
ramingolam
Jr. Member
*

Activity: 58
Merit: 10

ramin jackson is cool

View Profile
March 25, 2016, 10:12:16 AM

.yani 1 gun diyenler var ama ben kendim bi keresinde 2 gun ara ve bi keresindede 1 saat lik arayla onaylandim.sikintini ben de yasadim
Pages: [1]
  Print  

Jump to: