Bitcoin Forum
May 09, 2024, 04:13:56 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ανανεωμένη λίστα για δωρεάν Bitcoins  (Read 1757 times)
papaxelas (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 20
Merit: 0


View Profile
January 14, 2016, 10:13:38 AM
 #1

Καλησπέρα,
στην παρακάτω σελίδα θα βρείτε μια λίστα απο την οποία μπορείς να βγάλεις κάποια δωρεάν Bitcoins (Satoshi).

Όλες οι σελίδες είναι έμπιστες και πληρώνουν απευθείας στο Wallet σου.

Αν γνωρίζεται κάποια άλλη σελίδα εκτός λίστας, μοιραστείτε την σε σχόλιο.

Δείτε την λίστα : http://list4bitcoin.blogspot.gr/

Η σελίδα ανανεώνεται κάθε μέρα.
1715271236
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715271236

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715271236
Reply with quote  #2

1715271236
Report to moderator
"This isn't the kind of software where we can leave so many unresolved bugs that we need a tracker for them." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715271236
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715271236

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715271236
Reply with quote  #2

1715271236
Report to moderator
theoulis
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1064
Merit: 1003



View Profile
January 14, 2016, 10:23:35 AM
 #2

εχω ασχοληθει με faucets. ειναι χρησιμα μονο για καποιον νεο που θελει να μαθει και να κανει τις πρωτες του συναλλαγες.
αλλα γενικα ειναι χασιμο χρονου και ενεργειας να ασχολησαι καθημερινα με αυτα. υπαρχουν χιλιαδες πιο αξιολογα και επικερδη πραματα
στο ψηφιακο οικοσυστημα Wink
locopao
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
January 14, 2016, 11:02:40 AM
 #3

Νομίζω όλοι μας έχουμε -τουλάχιστον στην αρχή της ενασχόλησής μας με το bitcoin- χάσει άπειρο χρόνο σε κάθε είδους faucet και pay to click σελίδες. Βασικά δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος που να μην έχει "παίξει" με αυτά, εκτός και αν είναι miner.

Το συμπέρασμα είναι ότι είναι απλώς χάσιμο χρόνου! Και μάλιστα μεγάλο! Δεν αξίζει καν τον κόπο, καθώς τα περισσότερα (για να μην πώ όλα) δίνουν στην κυριολεξία ψίχουλα!
papaxelas (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 20
Merit: 0


View Profile
January 14, 2016, 12:37:16 PM
 #4

Σίγουρα κάποιοι θα το θεωρούν χάσιμο χρόνου και αυτοί απλά μπορούν να προσπεράσουν αυτό το θέμα, καθώς υπάρχουν και αρκετοί που ασχολούνται καθημερινά με αυτό και έχουν βγάλει κάποιο εισόδημα. Εγώ προσωπικά το κάνω στον ελεύθερο μου χρόνο και το θεωρώ ευχάριστη ασχολία. Το ακόμα πιο ευχάριστο είναι όταν μπαίνεις μετά απο μερικές ώρες σε κάποιον απ τους λογαριασμούς σου και βλέπεις σου έχουν προστεθεί bitcoins απ το πουθενά. Οπότε το μυστικό είναι καθαρά πως θα προσελκύσεις referrals. Αυτοί που το έχουν παρατήσει, απλά απέτυχαν σε αυτό το κομμάτι.

Προτιμώ αυτόν τον τρόπο να βγάλω bitcoins παρά να κάνω κάποια επένδυση ή mining.
papadrams
Member
**
Offline Offline

Activity: 112
Merit: 10


View Profile
January 14, 2016, 01:16:46 PM
 #5

Εγώ είμαι από αυτούς απέτυχαν προφανώς.. Δεν είχα referalls και με εκνεύριζε απίστευτα ότι έπρεπε να κλείνω το adblock σε ολα αυτα τα site.. Άσε που μόλις συνειδητοποίησα το πόσα λίγα έπαιρνα απογοητεύτικα και σταμάτησα.. Πάντως όποιος ασχολείται με το άθλημα, να ξέρετε το εξής: Σε μερικά από αυτά τα site θα δείτε να σας προτείνουν διάφορες εφαρμογές για να τις εγκαταστήσετε.. ΜΗΝ το κάνετε.. Πολλές φορές είναι keyloggers με αποτέλεσμα να καταγράφουν κωδικούς από το pc σας.. Να είστε ιδιαίτερα προσεκτικοί  Wink
papaxelas (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 20
Merit: 0


View Profile
January 18, 2016, 07:19:53 AM
 #6

papadrams ναι σιγουρα χρειαζεται προσοχη, αλλα νταξει πλεον δε κατεβαζεις τιποτα, απλα λύνεις ενα reCaptcha και εισπρατεις.

Καλα το θεμα του adBlock ειναι οντως εκνευριστικο. Απλα το απενεργοποιεις για την συγκεκριμενη σελιδα μια φορα και επειτα δε ξαναχρειαζεται!
condoras
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2912
Merit: 1103


This is what I do. I drink and I know things.


View Profile
February 01, 2016, 01:26:56 AM
 #7

εχω ασχοληθει με faucets. ειναι χρησιμα μονο για καποιον νεο που θελει να μαθει και να κανει τις πρωτες του συναλλαγες.
αλλα γενικα ειναι χασιμο χρονου και ενεργειας να ασχολησαι καθημερινα με αυτα. υπαρχουν χιλιαδες πιο αξιολογα και επικερδη πραματα
στο ψηφιακο οικοσυστημα Wink

Αχ Θεούλη μου, θα μπορούσες να μου δώσεις λίγη απο τη σοφία σου, να μην ταλαιπωρούμαι κι εγω ο απλός θνητός? Roll Eyes
Που είναι αυτά τα χιλιάδες άλλα πράγματα? Huh

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
theoulis
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1064
Merit: 1003



View Profile
February 02, 2016, 09:49:35 AM
 #8

το ιντερνετ ειναι γεματο δουλιτσες. startups ή και μεγαλες εταιριες που ψαχνουν απο προγραμματιστες μεχρι μεταφραστες
και χιλια 2 αλλα πραματα. ειδικα τωρα με το blockchain αυτες οι ευκαιριες εχουν πολλαπλασιαστει εκθετικα.
ορεξη, γνωσεις και χρονο να εχεις!
καλο ψαξιμο Wink
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!