Bitcoin Forum
May 10, 2024, 02:43:58 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Sorin Ovidiu Vīntu - Deci, investiți īn monedă virtuală!  (Read 5176 times)
BombaUcigasa (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1442
Merit: 1000



View Profile
January 14, 2016, 05:01:06 PM
 #1


https://www.facebook.com/SorinOvidiuVintu/videos/434770233399745/?theater
1715309038
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715309038

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715309038
Reply with quote  #2

1715309038
Report to moderator
1715309038
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715309038

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715309038
Reply with quote  #2

1715309038
Report to moderator
"Bitcoin: the cutting edge of begging technology." -- Giraffe.BTC
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715309038
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715309038

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715309038
Reply with quote  #2

1715309038
Report to moderator
1715309038
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715309038

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715309038
Reply with quote  #2

1715309038
Report to moderator
goanadupabitcoin
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 194
Merit: 108


View Profile WWW
January 15, 2016, 10:43:15 AM
 #2

Dar īn aia care trebuie Smiley
M-au uimit comentariile. Ce naiba, ne māndrim că suntem o țară de programatori de top, și majoritatea părerilor erau half-assed
http://goanadupabitcoin.ro/bitcoin-romania/sorin-ovidiu-vantu-cel-mai-sigur-plasament-este-monedele-virtuale.html

tutorialevideo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1161
Merit: 1001

Don`t invest more than you can afford to lose


View Profile WWW
January 15, 2016, 11:25:39 AM
 #3

Cred ca totusi multi nu inteleg ce este bitcoin doar cand aud "monezi virtuale" se gandesc la teapa. Si foarte multi nu isi aloca timp sa citeasca ce este bitcoin defapt.

Hosting Bitcoin and any mining gear in Europe/Romania.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5228685.msg53918147#msg53918147

For more info you can write me!
DanielRo
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 689
Merit: 501



View Profile
January 15, 2016, 07:38:22 PM
 #4

Aoleu ma ia cu lesin. Vali data viitoare sa suni la salvare. La secunda 45 aud cuvantul OneCoin. Sigur ca da. Acum imi cumpar pachetul de 18800 EUR de pe https://www.onecoin.eu/#top. Se cheama "Festival Package". Sigur voi reusi.

Nothing is impossible :-)
DanielRo
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 689
Merit: 501



View Profile
January 15, 2016, 07:54:09 PM
 #5

De pe facebook:

"Bog Dan In primul post pe 2016 ai dat cu bata-n balta domnu' SOV. Doar prin simplul fapt ca ai bagat in oala mondelor virtuale OneCoin-ul. Nu stiu daca ai facut-o voit sau nu. Daca da, inseamna ca apucaturile tale cu schemele piramidale nu s-au vindecat. Poate-ti mai trebuiesc niste ani pe la mititica sa te-nveti minte. Sfatul ar fi trebuit sa fie ca oamenii sa profite de subventiile nerambursabile in agricultura, cu precadere pe agricultura bio, care in 2015 a avut o crestere foarte serioasa, cu profituri mari, chiar si la export. Dar alora ca tine, carora nu le place munca, le este mai fezabila o mizerie bazata pe pacalitul altora. P.S. ca acum mi-a picat fisa smile emoticon La cati followers ai, nu m-ar mira sa fii bagat in asta profitand de expunere. I-a zi, am nimerit-o? "Marele SOV aduce ONECOIN in Romania" - ce frumos suna. =))
14 · Yesterday at 10:22am · Edited
View previous replies
Sorin Ovidiu Vīntu
Sorin Ovidiu Vīntu Batrane, informeaza-te! M-am plictisit de tampitii care le stiu pe toate! Fa-o pe desteptul cu ma-ta!"

Stimate domn Sorin Ovidiu Vīntu. Nu-mi permit sa va raspund pe facebook ca nu este mediul meu preferat.
Pe mine ma cheama Hāngan Daniel. Intai trebuie sa treceti de capul meu si apoi veti putea impune OneCoin in Romania. Am prieteni si-n Bulgaria de unde este persoana care a inventat OneCoin. Ei sunt cu Bitcoin cu Ethereum, monezi digitale, nu scheme piramidale.

Nothing is impossible :-)
ferdinand90
Member
**
Offline Offline

Activity: 67
Merit: 10


View Profile
January 17, 2016, 06:50:11 PM
 #6

ce plm e si cu saracu asta ? Ii bate moartea la usa si el mineaza onecoin?
DanielRo
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 689
Merit: 501



View Profile
January 18, 2016, 07:52:41 AM
Last edit: January 18, 2016, 12:40:58 PM by DanielRo
 #7

ce plm e si cu saracu asta ? Ii bate moartea la usa si el mineaza onecoin?
Omu a fost implicat in scheme piramidale, din cate stiu eu FNI si acum vine in Romania cu una expirata din vara anului trecut. Da OneCoin=schema piramidala.
Peste tot pe internet daca cauti OneCoin o sa gasesti scam. scam=frauda.

Nici macar pe coinmarketcap.com unde sunt indexate peste 600 tipuri de monede digitale n-o sa gasesti OneCoin. Explicatia bulgaroaicei (creatoarea OneCoin) tine de domeniul fantasticului. Ca site-urile indexeaza doar ce monede doresc ele.
Anul trecut cand m-am interesat mai mult era un singur exchange chinezesc pe care se tranzationa. Un singur exchange din lumea asta accepta OneCoin. Si acolo era peste Litecoin. Peste Litecoin?
Adica cei care detin moneda vand intre ei, pacalesc pe altii sa intre in hora si sa cumpere? Cei care au inventat-o doresc sa o urce la un anumit pret si apoi sa intre si altii si altii pentru a cumpara?
Imi amintesc si de un articol citit acum ceva ani despre afacerea Delphin sau Dolphin. Cam asa e si OneCoin.

Referitor la investitia in alte monede digitale nu ma pot pronunta. Da sunt un fan al monedelor digitale, dar e ca la cursul euro dolar, sau euro leu. Eu personal nu pot prezice daca va creste, la cat va ramane stabil.
Pot face doar niste estimari, dar iti trebuie foarte multe date sa faci si acele estimari.

Later edit:
http://www.acasatv.ro/emisiuni/la-povestiri-adevarate-afacerea-delphin-o-schema-piramidala-care-a-distrus-vieti.html
http://www.elady.ro/forums/index.php?showtopic=2782
http://www.ziaruldeiasi.ro/local/roman/afacerea-delfin-secretul-fericirii-costa-2-000-de-euro~ni3hvq
Un nou tip de afacere Delphin, cu utilizatori pe forum care scriu ca valoarea monedei a crescut: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1089181.0 pentru a atrage si pe altii.
Aici https://bitcointalk.org/index.php?topic=1082395.0 aflati ca domnul Diamant Coroana, adica de la varful Dolphin, scuze de la varful OneCoin si-a aratat intentia de a veni in Romania. Ok.
Bineinteles ca postarea a atras si atentia lui Cyrus care a mentionat: "Mod note: Am scos linkurile de referral.". Adica linkurile piramidale.
Din linkul ala de la acasatv aflati ca anchetatorii inca mai fac investigatii. Ok pentru a doua oara.
Deci reiterez: pana sa ajunga la procurorii de la DIICOT care sa faca investigatii si sa afle structura care are in varf, sau aproape de varf un anume Diamant Coroana, domnul SOV trebuie sa treaca de capul meu. Nu vreau sa aud de un nou tip de Dolphin in Romania, chiar nu vreau sa aud, mai ales ca vorbim de monede digitale, domeniu care ma preocupa de doi ani de zile.
Ce facem? Busim tot ca sa aducem OneCoin in Romania? Sau mergem ca si pana acum?

Nothing is impossible :-)
DanielRo
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 689
Merit: 501



View Profile
January 18, 2016, 08:53:11 AM
Last edit: January 18, 2016, 11:07:24 AM by DanielRo
 #8

Deci toti aceia care l-ati intrebat pe Sorin Ovidiu Vīntu ce sa faceti cu sume cuprinse intre 1000 si 10000 euro aveti doua posibilitati de investitie din punctul meu de vedere.
Ori afaceri precum cea dezvoltata de BombaUcigasa (StartHash) sau de tutorialevideo (BitClouder).
Ori daca detineti curent "mai ieftin", prin mai ieftin a se intelege ..., puteti investi in aparate pentru minerit Bitcoin si in cateva luni va veti scoate investitia initiala.

Nothing is impossible :-)
fixone
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
January 20, 2016, 10:23:33 PM
 #9

Dormi linistit. BTC lucreaza pentru tine.
antonioeram
Member
**
Offline Offline

Activity: 109
Merit: 10

Is John Galt, Satoshi ? or viceversa


View Profile WWW
January 20, 2016, 10:31:50 PM
 #10

SOV ne face un dublu deserviciu. Il mananca in cur probabil se plictiseste. Mai bine s-ar juca cu pisica aia trista.
Investitia in BTC e ok (nu sunt fan altcoin, ii las pe altii sa fie) si intr-adevar poate fi speculativa si aduce bani frumosi. Dar cam aici se opreste tot. Citesc toate comentariile si sunt siderat. Nu vorbesc de prostie, vorbesc de ingoranta si superficialitate, si cred ca intr-un final astea ne va ingropa.
Este fenomenal sa vezi cum se emit idei si pretentii pe dinafara. Sofisme.
Cat despre onecoin, l-as suspecta de prostie si necunoastere dar nu cred ca este cazul. Stie perfect ce face. Asta a lasat sa se inteleaga pana acum. Cu toate ca statul la bulau de cateva ori arata  contrariul.

Pe scurt. non stire.
move over.... nothing to see here

poate doar sa comentam despre cum am putea sa le deschidem ochii la pafaristi....

PGP - Public Key
https://goo.gl/DXrS8t
antonioeram
Member
**
Offline Offline

Activity: 109
Merit: 10

Is John Galt, Satoshi ? or viceversa


View Profile WWW
January 20, 2016, 10:32:10 PM
 #11

Dormi linistit. BTC lucreaza pentru tine.

WRONG.

ONECOIN lucreaza pentru tine

PGP - Public Key
https://goo.gl/DXrS8t
fixone
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
January 21, 2016, 05:20:01 PM
 #12

si daca SOV este Satoshi? Satoshi Ovidiu Vantu Shocked
DanielRo
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 689
Merit: 501



View Profile
January 21, 2016, 08:46:41 PM
 #13

si daca SOV este Satoshi? Satoshi Ovidiu Vantu Shocked
Sa investeasca in Bitcoin cum a spus si antonioeram.

Nothing is impossible :-)
Rakabel619
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100



View Profile
September 28, 2017, 08:54:30 PM
 #14

salut. din punctul meu de vedere, Sorin Ovidiu Vintu este un bun bussinesman. la un moment dat avea niste clipuri pe facebook in care dadea sfaturi despre diverse investitii si probleme politice, m-i s-a paraut destul de interesant. nu stiam ca a scris si despre monede virtuale. foarte bun articolul

SergiuHD
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 238
Merit: 100



View Profile WWW
October 09, 2017, 10:55:12 AM
 #15

Si eu il urmaresc pe facebook. Scrie lucruri interesante, chiar daca uneori mai bate campii.

sparg
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 280
Merit: 110



View Profile
October 09, 2017, 02:53:55 PM
 #16

asa asa... laudati hoti si ridicatii in slavi. intr-o societate normala oameni de genu ar fi tratati ca niste scursuri in loc sa li se ridice statuie

mr.robot8
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 938
Merit: 159


View Profile WWW
October 14, 2017, 08:37:15 AM
 #17

cred ca singura moneda care se mai merita de minat in momentul actual luand in considerare pretul curentului si consumul(uzura) de computer/scheda video este dupa parerea mea nu onecoin ci burst
pralala22
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 158
Merit: 100


View Profile
October 15, 2017, 12:17:55 PM
 #18

Sincer nu mi vine sa cred ca OneCoin e inca "pe piata"  Cheesy
FashionKing
Member
**
Offline Offline

Activity: 65
Merit: 10

CyberMiles


View Profile
October 15, 2017, 01:42:08 PM
 #19

cred ca singura moneda care se mai merita de minat in momentul actual luand in considerare pretul curentului si consumul(uzura) de computer/scheda video este dupa parerea mea nu onecoin ci burst

Merge minata de pe PC?

Warfare
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 1069
Merit: 256



View Profile WWW
October 16, 2017, 09:25:16 PM
 #20

cred ca singura moneda care se mai merita de minat in momentul actual luand in considerare pretul curentului si consumul(uzura) de computer/scheda video este dupa parerea mea nu onecoin ci burst

Merge minata de pe PC?
De cine intrebi? Onecoin?
Normal ca nu merge minata, ca doar e cea mai mare teapa.

freebitcoin       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▄█████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
▀█████
.
PLAY NOW
█████▄
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
█████▀
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!