Bitcoin Forum
May 13, 2024, 03:57:24 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: antminer u3 hakkında  (Read 1194 times)
Penguen (OP)
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
January 17, 2016, 02:22:09 PM

Arkadaşlar antminer u3 ebay da 57 dolar ve kargo ücretsiz olarak satılıyor. Alsam en azından kendi parasını çıkartmaz mı? Bu işe başlamak ve mantığı anlamak için iyi olur diye düşünüyorum. Sizin fikirleriniz benim için önemli ne tavsiye edersiniz. yada öğrenmek için başka tavsiyesi olan arkadaşlar varsa başka ne yapılabilir?
2. bu cihazı alırsam coin olarak bu cihazla ne kazabilirim ?

If you see garbage posts (off-topic, trolling, spam, no point, etc.), use the "report to moderator" links. All reports are investigated, though you will rarely be contacted about your reports.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
armadora
Sr. Member

Activity: 413
Merit: 250

View Profile
January 17, 2016, 03:48:13 PM
Last edit: January 17, 2016, 04:51:42 PM by armadora

elektirik faturasına ödeyeceğiniz ücreti bir kenara bırakarak hesap yaptığımda bile cihaz parasını madencilikten çıkaramıyor.

bu cihazla kazabileceğin diğer coinler;
http://www.coinwarz.com/miningprofitability/sha-256
bu coinleri kazsanızda yine bu cihaz karlı olmaz.
öğrenmek için bile olsa böyle bir cihaz almanızı tavsiye etmem.
Bitmain in şu anda antminer s7 var bugün  için hesap yaptığımızda madenciliği ile kendisini ödeyip kar ettirebilecek modeli fakat şu anda madencilik için hiç bir cihazı almanızı önermem zira zorluk çok fazla arttı ve kısa sürelerde yeni model yüksek TH/s li ve enerji verimli cihazlar çıkıyor sürekli. Yani S7 bile alsanız kar edemeden veya cihazın parasını çıkartamadan cihazınızı kapatmak zorunda kalabilirsiniz.  

nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
January 17, 2016, 04:28:05 PM

Kendi parasını çıkartmıyor, üzerine zarar yazar. Yada yazması yakındır. Bende ilk başladığım zaman bu cihazı alsam mı almasam mı diye düşünüyordum. Ama şimdi hashnest de cloud mining yapıyorum, aynı zamanda trade de yapıyorum. KESİNLİKLE yatırım tavsiyesi değildir.

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█                           █
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█                           █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
January 17, 2016, 05:10:27 PM

öncelikle bu cihazı zevkine çalıştıran biri olarak örnek vereyim ben o coinimi bu coinimi kazayım çeşit çeşit şeyler denedikten sonra miningrigrentale kiraya verdim tükettiği elektriği hesaba katarsak zarar yazıyor ama elektriği önemsemediğiniz durumlardaki kazancınız bu cihaz 55 ghs de stabil çalışıyor yani 63 ghs den hesap yaparsanız yanılırsınız ben rental sitesinde ghs başına günlük 490 satoshiden kiraya bıraktım sürekli kiralansın diye emin olun diğer coinleri takip edip uğraşmaktan ve bitcoin kazmaktansa en karlı ve kolay yolu bu yani antminer u3 elektrik fiyatını hesaba katmazsanız günde 490*55=26,950 satoşhi getiriyor diğer hesaplarıda siz yapıp mantıklı gelirse alırsınız birde çinden gelen ürünün fanı çok sesli çalışıyor ben bunu çözmek için 3 pinli biraz daha kaliteli bir işlemci fanıyla değiştirdim sesi yarı yarıya azaldı ve performansında bir değişiklik olmadı.
armadora
Sr. Member

Activity: 413
Merit: 250

View Profile
January 17, 2016, 09:29:32 PM

öncelikle bu cihazı zevkine çalıştıran biri olarak örnek vereyim ben o coinimi bu coinimi kazayım çeşit çeşit şeyler denedikten sonra miningrigrentale kiraya verdim tükettiği elektriği hesaba katarsak zarar yazıyor ama elektriği önemsemediğiniz durumlardaki kazancınız bu cihaz 55 ghs de stabil çalışıyor yani 63 ghs den hesap yaparsanız yanılırsınız ben rental sitesinde ghs başına günlük 490 satoshiden kiraya bıraktım sürekli kiralansın diye emin olun diğer coinleri takip edip uğraşmaktan ve bitcoin kazmaktansa en karlı ve kolay yolu bu yani antminer u3 elektrik fiyatını hesaba katmazsanız günde 490*55=26,950 satoşhi getiriyor diğer hesaplarıda siz yapıp mantıklı gelirse alırsınız birde çinden gelen ürünün fanı çok sesli çalışıyor ben bunu çözmek için 3 pinli biraz daha kaliteli bir işlemci fanıyla değiştirdim sesi yarı yarıya azaldı ve performansında bir değişiklik olmadı.

bu mineri kullanmadım hiç. üretici firmanın sitesindeki değere göre hesap yaptırdım. 55 ghs ise daha da az kazandırır demektir.
şu anki bitcoin kuruna göre 0,104 usd yapıyor sizin şu anki günlük kazancınız. ayda 3,12 usd (zorluk hiç artmamış olsa senede 37,44 usd yapar) Fakat bu kazancınız zorluğun artması ile zamanla düşecek.

Miner i daha uygun bir fiyata alabilirseniz kara geçersiniz. 57 usd gibi bir cihaz maliyeti çıkarmak çok zor gözükmekte, tabi bitcoinin fiyatı artarsa durum değişir o zaman Btc bazında olmasa bile usd bazında kara geçebilirsiniz.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: