Bitcoin Forum
May 10, 2024, 09:16:46 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Alt-Coin Exchange sitesi için yazılımcı arıyorum.  (Read 1085 times)
Bitshire Hashaway (OP)
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
January 18, 2016, 07:23:45 AM

Günaydın,

Crypsty'nin kapanmasıyla beraber , poloniex çoğunlukla tekel haline gelmiş durumda. C-cex , bittrex gibi siteler büyük ihtimalle çok daha güzel kazanıyorlar. Shapeshift ise , diğerlerine kıyasla daha yeni olmasına rağmen yenilikçi yaklaşımı ile bunu bir iş gibi alım-satım ile uğraşan insanlardan çok çok çabuk alt-coin takası yapacakların favori yeri haline geldi.

Öncelikle Türkiye içerisinde (özellikle bu forumda da) bu tarz siteleri yapabilecek yetenekte bir çok arkadaşımız var bunu biliyoruz. Tek kişi olmasını istememin sebebi , malum en önemli konu güvenlik. Güvenlik için çalışacağım kişiye güvensem bile oluşabilecek ataklara karşı hacklenmeyi minimuma indirgemek ve hataları minimalize etmek için bir kişi bile yapacak olsa çalışmayı birden fazla kişinin onayından geçip güvenliğinden emin olunmadan bu işe girildiği takdirde bir çok kişinin hesabını riske atmış oluruz.

Bu doğrultuda , bu işi yapabilecek yeteneğe sahip olan kişilerle çalışmak bu konuyu konuşmak istiyorum. Eğer kendiniz yapıp işletip kazanmayı riskli veya uğraşmaya değer görmüyorsanız , bir ücret karşılığı bu işi yaparak siz gelirinizi garanti altına alabilirsiniz. Ben bu işin tutabileceği ve üzerine gidildiği takdirde kazandırabileceğine inanıyorum. Eğer içinizde yapabilecek fakat hem ortak olmak hem gelir sağlamak isteyen olursa o konuda da elimizden geleni yaparız fakat bitcoin websitesi tabanlı gelirlere ortak olmanın hukuki açıdan ne kadar zor olduğu ortada , tam bir temel oturtulamayabilir , bu açıdan bir ücret karşılığı siteyi yapabilecek ve yönetilmesine yardımcı olacak (maintenance) kişiler önceliğim.

Bu site haricinde , kaliteli grafikleri olan 3. yaşında biri yapmış gibi görünmeyen bir faucet rotator (landofbitcoin gibi , bir ton hazır script xapo rotatorlar gibi değil) ve bir adet coinbrawl veya minerfarm gibi (aynısı değil fakat web-based oyun olarak) insanların oyun oynayarak bitcoin kazanabileceği veya oyunda daha çabuk ilerlemek için btc harcayabileceği oyunlar alt-coin exchange sitesi akabinde düşündüğüm ilk 2 iş. Bu işler temelde geliri çok yüksek olacağından emin olamadığım için , exchange sonrası gelir değil portfolyo genişletme amacıyla kullanılacaktır.

İlgisi olan , bu konuda beraber çalışmak isteyen arkadaşlar , öncelik olarak github ve daha önce hazırladığı siteleri PM yoluyla paylaşabilirlerse , gerçekten işinde başarılı olan arkadaşlarımızı ayırıp , 'bende yaparım bişi değil' diyen amatörleri eleme amaçlı olacak ve akabinde email , telefon yoluyla konuşmaya devam edebiliriz.
1715375806
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715375806
Reply with quote  #2

1715375806
Report to moderator
1715375806
Hero Member
*

Ignore
1715375806
Reply with quote  #2

1715375806
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715375806
Hero Member
*

Ignore
1715375806
Reply with quote  #2

1715375806
Report to moderator
twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
January 18, 2016, 09:57:52 AM

Altcoin borsanızı turkiye bazlımı dusunuyorsunuz yoksa yurtdısı dahilmi?
Birde cok para harcamanız lazım ve patlama ihtimalinizde var.
Umarım basarılı olursunuz seve seve borsanızı kullanırım.
mudiko
Sr. Member

Activity: 321
Merit: 250

View Profile
January 18, 2016, 10:15:15 AM

Bence ek işleri şimdiden düşünmek yerine exchange konusuna yoğunlaşmalısınız. Exchange konusunda sağlam bir konuma geldikten sonra faucet-rotator vs. açmanız iş bile sayılmaz. Tabi faucetleri doğrudan kendinize ödeme yapmaya ikna ederseniz verimli bir şeyler ortaya çıkabilir. Ama bunu yapmak içinde ilk olarak exchange i sağlam oturtmanız lazım. Projeye her daldan bir anda girmeye çalışmanız projenin çeşitli yönlerini arka plana düşürebilir.
altcoin_trader
Full Member

Activity: 168
Merit: 100

View Profile
January 18, 2016, 10:49:09 AM

Benim bu işler yaşım tutmuyor ama girişimci bir tarafım vardır.
Size önerim bir exchange i sıfırdan kodlatmak yerine hazır bir script in üzerinde güvenlik boşluklarını kapatıp geliştirme yaparak ilerlemek size zaman kazandırır diye düşünüyorum.
şu linklere bakmanızda fayda görüyorum.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1067842.0
https://bitify.com/auctions/download-software/projectex-altcoin-exchange-script-phpmysql-sale-169429/

Bitshire Hashaway (OP)
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
January 18, 2016, 11:02:18 AM

Faucet için eğer exchange içinde olursa ödemeyi istediği coin ile alabilecek halde ayarlanabilir bu şekilde 100 satoshi almaktansa 20000 doge alabilir şeklinde düşünmüştüm. Çok daha karlı gibi duruyor 20000 olunca ama aslında aynı değer.

Ayrıca dediğim gibi birden fazla site ile bitcoin portfolyosu oluşturmayı düşünüyorum , şuan için hedef sadece tek site fakat başarılı olduğu takdirde aynı zamanda web bazlı oyun projemde bulunuyor. Hattrick , goalunited gibi futbol oyununu oyuncuların satoshilerle alınıp satıldığı versiyonu olabilir , normal lig devam ederken şampiyonlar ligi gibi ortak kupalar ile bir oyun başlatabilirsek (ki bu çok zor , uzun sürecek ve maliyetli bir proje olacak malesef benim için Smiley ) bu oyundan transferlerden ve/veya harcanan her kuruştan komisyon keserek yine gelir elde etmek zor olmayacaktır.

Kısacası fikir çok fakat yaparım diyecek aday yok Smiley

Buraya yazıyorum bitcoin ile alakası olan insanlar olduğu için , dışarıda bir yerde yaptırmaya kalksam , çok iyi işi bilen insanlar var developer/tasarımcı olarak fakat %95'i 'bitcoin ne?' seviyesinde . Onların önce bitcoini öğrenmesini beklemektense zaten bilen biriyle çalışmam çok daha hızlandırır işi diye umuyorum

edit : bahsettiğiniz scripti satan kişi için 2 adet negatif trust rating ve sıfır pozitif bulunuyor. Elbette çok güvenilir bir script bulunursa ve satıcısı güvenilirliğini ıspatlamış biri olursa çekinmeden satın alıp onun üzerinde dizayn değişikliği ile girilebilir bu işe. En önemlisi güvenlik , güvenlik olmadan adım atılamaz bu işte , güvenliği garantiye alabileceğimiz bir script bulmadıkça , başkasının scripti ile kendi müşterimin kuruşunu riske atabilecek lüks yok bitcoinde.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: