Bitcoin Forum
April 26, 2024, 12:58:21 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: s5 ya da s7 nerden alinir?  (Read 2471 times)
radres (OP)
Newbie
*

Activity: 21
Merit: 0

View Profile
January 18, 2016, 11:09:55 AM

Merhaba arkadaslar,

Daha once madencilik islerine hic girmedim. Su an param var ve elektrigini benim odemedigim bir yer var. Bunu kullanmak istiyorum fakat TR'de bu cihazlara nasil ulasabiliriz. Eger yurtdisindan aliyorsak gumrukten gecirmenin yolu var midir?

Tecrubeli arkadaslar yardim ederse sevinirim.

Bu arada belirtmeliyim ki aradigim sey efficiency degil hashrate. elektrige para odemedigim icin watt'inin ne kadar yuksek oldugunu hesaba katmadan alis yapacagim. Buna gore bir miner onerebilirseniz sevinirim.
"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714093101
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714093101
Reply with quote  #2

1714093101
Report to moderator
1714093101
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714093101
Reply with quote  #2

1714093101
Report to moderator
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
January 18, 2016, 11:22:35 AM
Last edit: January 18, 2016, 08:09:17 PM by kenanzz

Eğer elektrik sizin için sorun değilse ve ileride satmayı düşünmüyorsanız s7 almanıza gerek yok kendi orjinal sitesinde şuanda stokta birtek s7 var s4 s5 almak isterseniz türkiyeden yada aliexpress vs benzeri sitelerden alabilirsiniz satıcı ile konuşursunuz kargo üzerinde yazan fiyatı düşük tutar tek 1 tane getirecekseniz yüksek ihtimal gümrüğe takılmaz takılırsa kargo üzerinde yazan fiyatın %10 u kadar gümrük vergisi ödeniyor sanırım ali expresste 1 tane s5 480 dolar civarında 0,41 $ ghs civarında diğer marka cihazların ghs fiyatı 0,30 $ civarında ama bitmain kalitesindemi ama bu fiyatlar çok yüksek yinede bana kalırsa bulabilirseniz türkiyeden ucuza satılan eski minerlar toplayın fakat ucuza satan ben hiç bulamadım, ama en mantıklısı bitmainden s7 getirtmek hem daha ucuz hemde 2.el olarak satabilirsiniz kolaylıkla.
radres (OP)
Newbie
*

View Profile
January 18, 2016, 11:25:44 AM

Eğer elektrik sizin için sorun değilse ve ileride satmayı düşünmüyorsanız s7 almanıza gerek yok kendi orjinal sitesinde şuanda stokta birtek s7 var s4 s5 almak isterseniz türkiyeden yada aliexpress vs benzeri sitelerden alabilirsiniz satıcı ile konuşursunuz kargo üzerinde yazan fiyatı düşük tutar tek 1 tane getirecekseniz yüksek ihtimal gümrüğe takılmaz takılırsa kargo üzerinde yazan fiyatın %10 u kadar gümrük vergisi ödeniyor sanırım ali expresste 1 tane s7 480 dolar civarında 0,41 $ ghs civarında diğer marka cihazların ghs fiyatı 0,30 $ civarında ama bitmain kalitesindemi ama bu fiyatlar çok yüksek yinede bana kalırsa bulabilirseniz türkiyeden ucuza satılan eski minerlar toplayın fakat ucuza satan ben hiç bulamadım, ama en mantıklısı bitmainden s7 getirtmek hem daha ucuz hemde 2.el olarak satabilirsiniz kolaylıkla.

bitmain'den s7 getirdik diyelim. sanirim PSU dahil degil. onu turkiyede bulabiliriz diye dusunuyorum?

bunun yanisira gumruge takilirsa fiyat ne kadar artar ve gumruk islemleri ne kadar sikintilidir acaba?

elektrige para vermeyince en kisa ROI yapan cihaz hangisidir bunu da merak etmekteyim.
kenanzz
Legendary
*

View Profile
January 18, 2016, 11:33:11 AM

s7 için forumda power satan arkadaşlar var gümrük içinse dediğim gibi eğer takılırsa üzerinde yazan fiyatın %10 u kadar gümrük verdiği uygulanıyor gümrük işlemleri uğrarştırırmı can sıkarmı o konu hakkında bilgim yok rio konusuna gelirsede sizin bakmanız gereken ghs başına fiyat antminer s7 dede şuan 0,21 $ghs civarında bir değer türkiyede 2. el s5 lere bile daha fazla fiyat istiyorlar ve 2.el ne kadar kullanıldığı hangi şartlarda kullanıldığını bilmiyorsunuz yani dahada riskli sizi her an yolda bırakabilir bazı çipleri zarar görmüşse istediğiniz performansı alamayabilirsiniz bunlarıda hesaba katıp kesenize uygun bir ürün seçmelisiniz ancak 1 2 tane s7 yi getirmenin çok büyük bir problem olacağını düşünmüyorum.
Beraturker
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 250

View Profile
January 18, 2016, 11:36:07 AM
Last edit: January 18, 2016, 12:23:05 PM by Beraturker

Eğer elektrik sizin için sorun değilse ve ileride satmayı düşünmüyorsanız s7 almanıza gerek yok kendi orjinal sitesinde şuanda stokta birtek s7 var s4 s5 almak isterseniz türkiyeden yada aliexpress vs benzeri sitelerden alabilirsiniz satıcı ile konuşursunuz kargo üzerinde yazan fiyatı düşük tutar tek 1 tane getirecekseniz yüksek ihtimal gümrüğe takılmaz takılırsa kargo üzerinde yazan fiyatın %10 u kadar gümrük vergisi ödeniyor sanırım ali expresste 1 tane s7 480 dolar civarında 0,41 $ ghs civarında diğer marka cihazların ghs fiyatı 0,30 $ civarında ama bitmain kalitesindemi ama bu fiyatlar çok yüksek yinede bana kalırsa bulabilirseniz türkiyeden ucuza satılan eski minerlar toplayın fakat ucuza satan ben hiç bulamadım, ama en mantıklısı bitmainden s7 getirtmek hem daha ucuz hemde 2.el olarak satabilirsiniz kolaylıkla.

bitmain'den s7 getirdik diyelim. sanirim PSU dahil degil. onu turkiyede bulabiliriz diye dusunuyorum?

bunun yanisira gumruge takilirsa fiyat ne kadar artar ve gumruk islemleri ne kadar sikintilidir acaba?

elektrige para vermeyince en kisa ROI yapan cihaz hangisidir bunu da merak etmekteyim.

Bitmainden Psu da alabilirsiniz. Gümrük işlemleri fatura fiyatının %25ini geçebilir adede göre ve fiyata göre oran değişir..

Elektrik sorununuz yoksa 1 Th başına en ucuza satın alabiliceğiniz Minerı alabilirsiniz.
armadora
Sr. Member

Activity: 413
Merit: 250

View Profile
January 18, 2016, 11:48:42 AM

http://www.yurtdisindanalisveris.com/gumruk.html
bu linkte ayrıntılı bilgiler mevcut. fakat son 2 senedir yurt dışından ürün sipariş etmedim burda yazılan kurallarda değişiklik olmuş olabilir.

twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
January 18, 2016, 12:17:38 PM

Elektrik sorununuz yoksa bir ust topic alanında satılık s7 ler var ordan bir tanesini alın kazmaya baslayın her turlu kardasınız.
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
January 18, 2016, 06:21:36 PM

Elektrik sorununuz yoksa bir ust topic alanında satılık s7 ler var ordan bir tanesini alın kazmaya baslayın her turlu kardasınız.

Kendiniz 2 tane getireceğiniz paraya onlardan bir tane alırsınız. Yatırım maliyetiniz yükseleceği için ROI yapmanız hayli zorlaşır.
Resmi satıcıdan alın, gümrüğe geldiği zaman size bilgilendirme yapılır, vergisini öder ürünü çekersiniz. Kâr amaçlı bir iş yapmaya çalışıyorsanız potansiyel kârınızı başkasıyla bölüşmenin bir mantığı yok.
nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
January 18, 2016, 06:28:53 PM

Hocam ilk olarak çin ab üyesi olmadığı için %20 vergi alınıyor diye biliyorum. İkinci olarak da s7 480$ yazmışsınız nerde bu s7 bana 10 tane getirtin. S5 fiyatına s7 yazmışsınız. Son olarak da elektirik tüketimi 0.249 w/ghs

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█                           █
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
kenanzz
Legendary
*

View Profile
January 18, 2016, 08:09:51 PM

Hocam ilk olarak çin ab üyesi olmadığı için %20 vergi alınıyor diye biliyorum. İkinci olarak da s7 480$ yazmışsınız nerde bu s7 bana 10 tane getirtin. S5 fiyatına s7 yazmışsınız. Son olarak da elektirik tüketimi 0.249 w/ghs

1 tane harf hatası yapmışız post kasmak için bahane arıyorsunuz Cheesy
radres (OP)
Newbie
*

View Profile
January 18, 2016, 09:05:14 PM

yardimlar icin tesekkurler.

sanirim bitmain'den s7 getirtecegim. fakat gerek zorluk yukselmeleri gerekse 6 ay (shipment cikarsak 5 ay) sonraki blok yarilanmasini filan dusununce roi giderek zorlasacak gibi geliyor.

bir de aylarca cayir cayir calisan makineden bahsediyoruz. roi'nin uzadigi her ay bozulma riskinin artmasina sebep oluyor.

boyle sorunlar var riski alacak miyim bilmiyorum.
kenanzz
Legendary
*

View Profile
January 18, 2016, 09:18:06 PM

sanirim bitmain'den s7 getirtecegim. fakat gerek zorluk yukselmeleri gerekse 6 ay (shipment cikarsak 5 ay) sonraki blok yarilanmasini filan dusununce roi giderek zorlasacak gibi geliyor.

bir de aylarca cayir cayir calisan makineden bahsediyoruz. roi'nin uzadigi her ay bozulma riskinin artmasina sebep oluyor.

Evet blok yarılanmasınada az bir süre kaldı 1. planda onu hesaba katmalısın
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
January 19, 2016, 03:03:17 AM

Hocam kesinlikle S7 almayın. Dediğiniz gibi eletkrik derdiniz yoksa s4 ve s5 de işinizi çok rahat görür. Tek sorun cidden temizini ve sıfırını bulmanız. Sebebini hemen anlatıyım.
S7 nin ort. fiyatı 6000 tl + 1500 watt psu 800 tl = 6800 tl. 4.86 Th ile ort. 680 lira çıkarabilir.Roi : 10 Ay +
S5 in ort. fiyatı 1000 tl + 700 watt psu 400 tl = 1700 tl. 1.15Th ile ort. 170 lira çıkarabilir. Roi : 10 Ay +
S4 in ort fiyatı 2000 tl + 1500 watt psu 800 tl = 2800 tl 2.00Th ile ort. 300 lira çıkarabilir. Roi : 9.3 Ay +

Sonuç itibariyle hiçbiri mantıklı değil fakat en mantıklısı yine s4 oluyor. Güç kaynaklarını biraz yüksek yazmış olabilirim.
nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
January 19, 2016, 06:14:53 AM

Bir ay kaybınız olmaması için forumda cihaz satan arkadaşlar var. Onlardan alabilirsizin. Bir tane s7 alacağımıza daha fazla sayıda s5 alırsınız. Böylece hem daha karlı olmuş olur. (Ankarada da kar var. 😃) neyse şaka bir yana bir ay boş yere beklemezsiniz.

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
herzlos1985
Hero Member

Activity: 662
Merit: 501

View Profile
January 20, 2016, 10:24:52 PM

Hocam kesinlikle S7 almayın. Dediğiniz gibi eletkrik derdiniz yoksa s4 ve s5 de işinizi çok rahat görür. Tek sorun cidden temizini ve sıfırını bulmanız. Sebebini hemen anlatıyım.
S7 nin ort. fiyatı 6000 tl + 1500 watt psu 800 tl = 6800 tl. 4.86 Th ile ort. 680 lira çıkarabilir.Roi : 10 Ay +
S5 in ort. fiyatı 1000 tl + 700 watt psu 400 tl = 1700 tl. 1.15Th ile ort. 170 lira çıkarabilir. Roi : 10 Ay +
S4 in ort fiyatı 2000 tl + 1500 watt psu 800 tl = 2800 tl 2.00Th ile ort. 300 lira çıkarabilir. Roi : 9.3 Ay +

Sonuç itibariyle hiçbiri mantıklı değil fakat en mantıklısı yine s4 oluyor. Güç kaynaklarını biraz yüksek yazmış olabilirim.

S4 ün güç kaynagi kendi icinde zaten ekstra psu parasına gerek yok , aynen dediginiz gibi güc kaynagi fiyatları yüksek olmus forumda 100 $ hali hazırda s7 için güç kaynagi satan var yurt dışından çok daha uyguna da temin edilebilir.
minerminerAB
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
January 20, 2016, 10:53:27 PM

S4 ün güç kaynagi kendi icinde zaten ekstra psu parasına gerek yok , aynen dediginiz gibi güc kaynagi fiyatları yüksek olmus forumda 100 $ hali hazırda s7 için güç kaynagi satan var yurt dışından çok daha uyguna da temin edilebilir.

S4 almak daha mı mantıklı? Bu yazdıklarınızdan onu anlıyorum?
kenanzz
Legendary
*

View Profile
January 20, 2016, 10:59:59 PM

S4 almak daha mı mantıklı? Bu yazdıklarınızdan onu anlıyorum?

Elektrik masrafınız yoksa ve bu ürünü bidaha satmam bozulana kadar bende diyorsanız evet s4 almak daha mantıklı.
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
February 29, 2016, 05:08:27 PM

Ne yaşıyorsun sen arkadaş. S7 an itibari ile 720USD. Ha önceki makine 1800USD ki yinede 6,000TL yapmaz. Abartı üstüne abartı

bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
February 29, 2016, 05:48:28 PM

Elektrik tüketimi az buz değil, cihazı fişe taktığınızda bilgi verirseniz daha iyi olur aksi halde sorun çıkartabilecek birisiyse uğraşırsınız.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: