Bitcoin Forum
May 14, 2024, 01:18:38 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Asic cihaz ile solo altcoin kazabilen varmı ?  (Read 1408 times)
sonerbo (OP)
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
January 25, 2016, 07:17:01 PM

Arkadaşlar lütfen şurda şu var burda bu var diyerek birilerinin paylaştıklarını paylaşmayın. Araştırdım bende denedim çok fakat birtürlü antmineri pcde çalışan cüzdana yönlendiremiyorum. Yapabilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Pc de cudaminer kazıyor sıkıtıntı yok fakat aynı ağdaki miner olmuyor. bfgminer da denedim.
Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
January 25, 2016, 09:15:41 PM

ben antminer u3 ile cgminer programı ile sha256 algoritmalı bütün coinleri solo yada poola girerek kazdım sizin yaşadığınız problem nedir hangi asic cihazı kullanmaya çalışıyorsunuz paylaşırsanız bildiğim bişeyse yardımcı olmaya çalışırım.
Beraturker
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 250

View Profile
January 25, 2016, 09:51:19 PM

ben antminer u3 ile cgminer programı ile sha256 algoritmalı bütün coinleri solo yada poola girerek kazdım sizin yaşadığınız problem nedir hangi asic cihazı kullanmaya çalışıyorsunuz paylaşırsanız bildiğim bişeyse yardımcı olmaya çalışırım.

Cgminer ile bende u1 ile kazdım sadece başta kurması ilk kurulumda biraz karışık oluyo Grin
kenanzz
Legendary
*

View Profile
January 25, 2016, 10:03:43 PM

Cgminer ile bende u1 ile kazdım sadece başta kurması ilk kurulumda biraz karışık oluyo Grin

U1 için nasıl olur bilmemde cgminer ile u3 kullanımı çok kolay eğer bilgisayarınız cihazı görmez ise zadig isimli program işinizi görür.
sonerbo (OP)
Copper Member
Hero Member

View Profile
January 25, 2016, 10:23:46 PM

antminer s2 ile. conf dosyası tamam. cüzdan server olarak açılıyor tamam. cüzdanın açık oldugu pcde cgminer cpuminer cudaminer ne olursa olsun sıkıntı yok calısıyor. gel gelelim antminer bir türlü yönlendiremiyorum.
pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554

View Profile
January 25, 2016, 10:39:14 PM

localde stratum kurulu değilse o iş yaş.
bir çok asic cihaz yerelde solo kazımını desteklemiyor. yerelde bir havuz kurman ve stratum desteği getirmen lazım.
kenanzz
Legendary
*

View Profile
January 25, 2016, 10:42:39 PM

eğer çok zor ve uğraştırıcak bişeyse http://solo.ckpool.org ile kaz binde 5 komisyon alıyor keşke blok bulsanda binde beş değil yüzde beş alsa bile umursamazsın Cheesy
herzlos1985
Hero Member

Activity: 662
Merit: 501

View Profile
January 25, 2016, 10:43:39 PM

Birşeyleri denemek ögrenmek güzel birşey fakat solo altoin kazabilecegin pool larda var securepayment vs..Hangi altcoini solo kazmak istiyorsun? Peercoin mi digibyte mi..
herzlos1985
Hero Member

Activity: 662
Merit: 501

View Profile
January 25, 2016, 10:44:44 PM

eğer çok zor ve uğraştırıcak bişeyse http://solo.ckpool.org ile kaz binde 5 komisyon alıyor keşke blok bulsanda binde beş değil yüzde beş alsa bile umursamazsın Cheesy

Orası bitcoin solo kazmak için arkadaş altcoin için soruyor...
sonerbo (OP)
Copper Member
Hero Member

View Profile
January 25, 2016, 10:53:50 PM

bir çok asic cihaz yerelde solo kazımını desteklemiyor. yerelde bir havuz kurman ve stratum desteği getirmen lazım.

bfgminer-rpc -o localhost:14157 -u unitcoin -p unitcoinpassword --http-port=3333
pause

bfgminer o işi halediyor diye bişey buldum yine olmadı. yukardaki ile yerel bir pool gibi birşey oluyo ama yinede asic  görmüyor. http ve stratum farketmiyor  hangisiyle başlatsamda olmadı. yerel bi pool yapabilen varmı??

solo kazdıran siteleri biliyorum. %2 fee kesiyor falan filan.  

sonuç olarak bu stratum yada her neyse bunu aşmanın yolunu bilen varmıdur ??

edit : 1 th ile bitcoin solo kazmaktansa kafamdan block bulmaya çalışırım Cheesy ihtimal aynı nede olsa . pentadan sonra ne zıkkım geliyorsa sistemin toplam hashı ona çıkmak üzere. 967 ph şuan
kenanzz
Legendary
*

View Profile
January 25, 2016, 10:57:05 PM

Orası bitcoin solo kazmak için arkadaş altcoin için soruyor...

her coin bitcoin gibi solo kazmaya izin veriyormu bide solo kazmak bazı coinlerde daha mantıksız örneğin peercoinde pplns de yüzde 1 pps de yüzde 1,5 kesinti varken solo kazmada yüzde 3 pool kesintisi oluyor.
kenanzz
Legendary
*

View Profile
January 25, 2016, 10:58:37 PM

bfgminer-rpc -o localhost:14157 -u unitcoin -p unitcoinpassword --http-port=3333
pause

bfgminer o işi halediyor diye bişey buldum yine olmadı. yukardaki ile yerel bir pool gibi birşey oluyo ama yinede asic  görmüyor. http ve stratum farketmiyor  hangisiyle başlatsamda olmadı. yerel bi pool yapabilen varmı??

solo kazdıran siteleri biliyorum. %2 fee kesiyor falan filan.  

sonuç olarak bu stratum yada her neyse bunu aşmanın yolunu bilen varmıdur ??

edit : 1 th ile bitcoin solo kazmaktansa kafamdan block bulmaya çalışırım Cheesy ihtimal aynı nede olsa . pentadan sonra ne zıkkım geliyorsa sistemin toplam hashı ona çıkmak üzere. 967 ph şuan

http://www.coinwarz.com/cryptocurrency

ama şuanda ve çoğu zaman bitcoin kazmak diğer coinleri kazmaktan daha karlı oluyor bu siteyi takip edersen sistemine uygun en karlı coini sürekli takip edebilirsin.
sonerbo (OP)
Copper Member
Hero Member

View Profile
January 25, 2016, 11:05:46 PM

yaw arkadaş post kasmak için yazmayın rica ediyorum.konuyuda sapıtırtmayın. bu havuzları yapanlardan siz ben gibi insan evladı demi . ben paşa gönlüm hangi coini isterse onu solo kazmak istiyorum. gerekirse havuz kurmak istiyorum kendime. dandik bir kasa var elimde kurarım ona çalışır.

Lakin benim araştırmalarım tıkandı ve sinirim bozuldu. Bu işi başarmış bir arkadaşım varmıdır acaba ?? yada stratum olayını aşmayı bilen ?
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
January 26, 2016, 05:42:45 AM
Last edit: January 26, 2016, 05:54:33 AM by xRaVeNx

yaw arkadaş post kasmak için yazmayın rica ediyorum.konuyuda sapıtırtmayın. bu havuzları yapanlardan siz ben gibi insan evladı demi . ben paşa gönlüm hangi coini isterse onu solo kazmak istiyorum. gerekirse havuz kurmak istiyorum kendime. dandik bir kasa var elimde kurarım ona çalışır.

Lakin benim araştırmalarım tıkandı ve sinirim bozuldu. Bu işi başarmış bir arkadaşım varmıdır acaba ?? yada stratum olayını aşmayı bilen ?
Bu konuyla ilgili dün akşam araştırmaya başlamıştım işim çıktığından yarım kalmıştı. Şimdi araştırmama tekrar başlayıp haberdar edicem sizi. Eğer sonuç olumlu olursa bu tarz bir site kurmayı planıyorum. Fakat hiçbir bilgim yok ve herşey inglizce. Biraz zor olucak.
sonerbo (OP)
Copper Member
Hero Member

View Profile
January 27, 2016, 05:14:23 PM

sonuç olarak bu mümkün değil sanırım Cheesy
kama
Full Member

Activity: 140
Merit: 100

View Profile
January 27, 2016, 05:28:50 PM

şöyle bir başlatma argümanı vereyim size -o stratum+tcp://127.0.0.1:80 -u user -p x
yani localhost adresiniz yer almalı adres kısmında bu sorunu çözer.

sonerbo (OP)
Copper Member
Hero Member

View Profile
January 27, 2016, 05:34:56 PM

şöyle bir başlatma argümanı vereyim size -o stratum+tcp://127.0.0.1:80 -u user -p x
yani localhost adresiniz yer almalı adres kısmında bu sorunu çözer.

dostum baştan yine oku istersen sen konuyu  Grin Grin

Cüzdanı server olarak açıp solo kazıyorum zaten sıkıntı yok. Yani ekran kartı ve cpu ile solo kazabiliyorum. FAKATT ANTMİNER S2 ASİC cihazı aynı ağda olmasına rağmen yönlendiremiyorum. neyse zaten artık pool kurmaya çalışıcam bu iş olmuycak gibi geliyor bana.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: