Bitcoin Forum
May 01, 2024, 04:03:19 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: BCN ve XDN için Cihaz  (Read 1624 times)
acemibtc (OP)
Sr. Member

Activity: 456
Merit: 261

View Profile
January 29, 2016, 10:25:29 PM

Merhaba;
Bytecoin veya DigitalNote coinlerini kazmak istiyorum. Coinlerin algoritması CryptoNight'mış. Bunlar için hangi cihaz satın almalıyım. Hangi yazılımı kullanmalıyım? Lütfen zarar vs yazmayalım. Ben öğrenmek amaçlı deniyorum.
No Gods or Kings. Only Bitcoin
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
January 29, 2016, 10:27:59 PM

3 olasılık:
- Nvidia GPU satın alıp rig kuracaksın
- Server tipi çok çekirdekli (16, 32 core+) cpu farm kuracaksın
- botnet kiralayacaksın (yasa dışı).

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

acemibtc (OP)
Sr. Member

View Profile
January 29, 2016, 10:53:55 PM

3 olasılık:
- Nvidia GPU satın alıp rig kuracaksın
- Server tipi çok çekirdekli (16, 32 core+) cpu farm kuracaksın
- botnet kiralayacaksın (yasa dışı).
1. Olasılık elimde Nvidia GPu lar var ancak bir türlü kazmayı başaramadım. Nasıl kazıldığınızı anlatan bir bağlantı varsa paylaşırmısınız?
2. Olasılık vps ile denedim zarar ettim. Smiley
3. Olasılık ona hiç bulaşmayayım.
4. Olasılık bu antminerin usb cihazları gibi cihazlar mevcut değilmi bu coinler için?
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
January 29, 2016, 11:05:10 PM

Asic cihaz olarak malesef bir seçenek yok. Arkadaşın dediği gibi kendi farmınızı kurmak isterseniz gpu alıp yapabilirsiniz cpu ve gpu ile nasıl mine edilir konusunu pek bilmem ama aşağıdaki konuları incelemenizi tavsiye ederim.

cpu için: https://bitcointalk.org/index.php?topic=647251.0
gpu için: https://bitcointalk.org/index.php?topic=638915.0
acemibtc (OP)
Sr. Member

View Profile
January 30, 2016, 05:59:14 AM

Asic cihaz olarak malesef bir seçenek yok. Arkadaşın dediği gibi kendi farmınızı kurmak isterseniz gpu alıp yapabilirsiniz cpu ve gpu ile nasıl mine edilir konusunu pek bilmem ama aşağıdaki konuları incelemenizi tavsiye ederim.

cpu için: https://bitcointalk.org/index.php?topic=647251.0
gpu için: https://bitcointalk.org/index.php?topic=638915.0

GPU ile denedim "AMD platform not found" yazısı çıktı. Ekran kartım Nvida olduğu için heralde.

Cpu için olanıda indiremedim saolsun virüs programı bir türlü indirtmedi Smiley Virüs programını kapatıyorum yine inmiyor. Hususi bir internet kafeye gidip deneyeceğim Smiley
tzhd
Member
**

Activity: 84
Merit: 10

View Profile
February 03, 2016, 12:49:23 PM

sen bence kolay olanı dene bir siteden güç alıp onlara kazdır. en azından elektirik ve malzeme masrafı olmaz. oradan gelen miktara görede kazı işine girersin.

▲▼▲▼▲▼▲▼  No.1 Bitcoin Binary Options and Double Dice  ▲▼▲▼▲▼▲▼
████████████████████████████████  sec◔nds trade  ████████████████████████████████
↑↓ Instant Bets ↑↓ Flexible 1~1440 minutes Expiry time ↑↓ Highest Reward 190% ↑↓ 16 Assets [btc, forex, gold, 1% edge double dice] ↑↓
Penguen
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
February 03, 2016, 01:49:48 PM

Ben Minergate sitesinden indirdiğim programla benim laptoba kazdırıyorum. Çok bir şey değil tabi kazdığı yaklaşık 140 h/s ile kazım yapıyor BCN için günlük ancak 1500 BCN kazabiliyor. Tabi hız için gücü artırmak yada rig kurmak yada kiralamak gerek. Değermi BCN için bilmiyorum. Bir arkadaşın dediği gibi al 10 tl lik BCN koyacak yer bulamazsın. Grin
acemibtc (OP)
Sr. Member

View Profile
February 03, 2016, 01:54:03 PM

Ben Minergate sitesinden indirdiğim programla benim laptoba kazdırıyorum. Çok bir şey değil tabi kazdığı yaklaşık 140 h/s ile kazım yapıyor BCN için günlük ancak 1500 BCN kazabiliyor. Tabi hız için gücü artırmak yada rig kurmak yada kiralamak gerek. Değermi BCN için bilmiyorum. Bir arkadaşın dediği gibi al 10 tl lik BCN koyacak yer bulamazsın. Grin

10 tllik bcn mesajıda benimdi Smiley baktım kazmakla olmayacak almak daha karlı dedim Smiley
mjpo
Hero Member

Activity: 1103

View Profile
February 04, 2016, 06:18:17 AM

Minergateyi kur, bilgisayar açtığın zaman altta çalışsın. Sırf bu iş için sistem kurmaya değmez. Ama botnet falan ayarlayabilirsen fena olmaz..
acemibtc (OP)
Sr. Member

View Profile
February 05, 2016, 06:57:04 AM

Minergateyi kur, bilgisayar açtığın zaman altta çalışsın. Sırf bu iş için sistem kurmaya değmez. Ama botnet falan ayarlayabilirsen fena olmaz..

10 liralık alıp kenara koymaya karar verdim. Daha karlı olacak böyle heralde Smiley Poloniextede yüksekten satış emri vermeyi düşünüyorum. Artarsa satılsın.
Penguen
Hero Member

Activity: 714

View Profile
February 05, 2016, 07:13:59 AM

10 liralık alıp kenara koymaya karar verdim. Daha karlı olacak böyle heralde Smiley Poloniextede yüksekten satış emri vermeyi düşünüyorum. Artarsa satılsın.

Bence 10 tl yi trade yapacağın bir coine yatır. hareket olmadan bereket olmaz  Cheesy
acemibtc (OP)
Sr. Member

View Profile
February 05, 2016, 07:20:23 AM

Bence 10 tl yi trade yapacağın bir coine yatır. hareket olmadan bereket olmaz  Cheesy

BCN nedense beni kendine çekiyor ilk kez onu kazdığımdan heralhalde. 10 Tl atıl olarak durması pek önemli değil benim için.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
February 05, 2016, 07:57:33 AM

BCN nedense beni kendine çekiyor ilk kez onu kazdığımdan heralhalde. 10 Tl atıl olarak durması pek önemli değil benim için.

7 satoshi ye kadar düştü fiyatı Bytecoin'in sürekli arz dan dolayı fiyatı buralarda. Birde çok öyle kullanılan bir coin değil.
Bence yatırım yapmamalısınız. Bunun yerine doge daha iyi diyebilirim. en azından alanı satanı kullananı var.
acemibtc (OP)
Sr. Member

View Profile
February 05, 2016, 08:12:06 AM

7 satoshi ye kadar düştü fiyatı Bytecoin'in sürekli arz dan dolayı fiyatı buralarda. Birde çok öyle kullanılan bir coin değil.
Bence yatırım yapmamalısınız. Bunun yerine doge daha iyi diyebilirim. en azından alanı satanı kullananı var.

Zaten borsada alım-satım yapıyorum. 10 tlden bahsediyoruz ya bunun girdisi çıktısı ne olur bcn yok olup giderse parayı düşürdük der geçeriz. Yükselirsede zaten 10 tl'lik bcn'den ne kazanılır.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: