Bitcoin Forum
May 07, 2024, 06:12:01 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Çaylak  (Read 2868 times)
magnific61
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
February 08, 2016, 10:18:55 PM

Bu poloniex'de lending diye bir bolum var. Bu da bir nevi para verip para kazanma oyunu degil mi? Hiç deneyen var mı?
1715105521
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715105521
Reply with quote  #2

1715105521
Report to moderator
1715105521
Hero Member
*

Ignore
1715105521
Reply with quote  #2

1715105521
Report to moderator
1715105521
Hero Member
*

Ignore
1715105521
Reply with quote  #2

1715105521
Report to moderator
Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715105521
Hero Member
*

Ignore
1715105521
Reply with quote  #2

1715105521
Report to moderator
Ankara
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1000

View Profile
February 08, 2016, 10:22:39 PM

Yeni arkadaşların ortak noktasının ponzi olması bana ilginç geldi. Bu arkadaşlar büyük ihtimalle Bitcoin'in arkasında yatan teknolojiden etkilenmemiş, kısa yoldan para kazanmaya çalışırken Bitcoin ile tanışmış. Umarım mantalitenizi en yakın zamanda değiştirirsiniz, yoksa kısa yoldan para kazanmaya çalışırken farklı şekillerde eldekinden olmaya devam edeceksiniz.
Penguen
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
February 09, 2016, 10:30:11 AM

Yeni arkadaşların ortak noktasının ponzi olması bana ilginç geldi. Bu arkadaşlar büyük ihtimalle Bitcoin'in arkasında yatan teknolojiden etkilenmemiş, kısa yoldan para kazanmaya çalışırken Bitcoin ile tanışmış. Umarım mantalitenizi en yakın zamanda değiştirirsiniz, yoksa kısa yoldan para kazanmaya çalışırken farklı şekillerde eldekinden olmaya devam edeceksiniz.

BTC nin bende bu kadar teferruatlı olduğunu açıkçası bilmiyordum bundan 3 4 sene önce duymuştum ancak pek uğraşmadım. O zamanlar Btc değeri düşük ve önemsiz gelmişti bana. Ama zararın neresinden dönseniz kardır diye bakıyorum. Geç olsada Btc ile ilgilenmeye başlamış olduk. belki 3 4 sen sonra şimdiki halime bakıp ne günlermiş diyeceğim (Nasip olursa). İlk girdiğinde bende anlayamamıştım bu teknolojiyi (halada anlamış değilim) Ancak gelecek vadettiğini görüyorum. İlerki zamanda şimdi bu konuyu öğrenenler kollarına altın bilezik taktıklarını anlayacaklar. Bir örneğini dün gördüm. Danışmanlık adı altında bitcoin adam sitesi kuruldu ve bilgisi olan arkadaşlar burdan gelirde elde edecekler. Zaman gösterecek.
Yeni giren arkadaşlarada çok görmeyin bedel ödemeden öğrenmenin yolu yok Cheesy
ahzerkhul
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
February 09, 2016, 02:43:24 PM

Bu konuda diyebileceğim 2 şey var. Sisteme tam hakim olmamakla beraber hala araştırmalar yapıyorum. Şahsen bana geleceğin para biriminin BTC ve türevleri olacağından eminim diyebilirim. Ben Bilim kurgu oyunlarını oynamayı seven bir insanım ister bilgisayar ortamında isterse RP olarak. Ve devamlı bu sisteme benzer bir sistem kullanıldığına aşikarım ( Transfer sistemi olarak). Ama hala Madencilik adına bilmediğim sürüyle şey var ve bunları araştırarak olsun kendi kişisel bilgisayarımda deneyerek olsun anlamaya çalışmaktayım. Kısa yoldan para kazanmaya gelince evet bu konuda çok haklısın. Bir müsubet bin nasihattan iyidir sözünün bu konudaki en büyük canlı kanıtlarından biriyim. Sanırım fazla hırslandım. Smiley Şu andaki ilk hedefim bir Miner almak. Ama hala ne/nasıl bir model alacağıma hala karar verebilmiş değilim..
jakals
Member
**

Activity: 84
Merit: 10

View Profile
February 09, 2016, 02:58:59 PM

Merhaba arkadaşlar bende yeniyim. Ponzi bir siteye tam olarak 4.31 BTC kaptırdım. Ama şahsen buna üzülmüyorum çünkü ana paramı çıkarttıktan sonra bir kenara ayırmıştım.

Benimde sormak istediğim bir kaç soru olacak sizlere.

1-Anons edilen yeni alt coinleri takip edip kendimce mantıklı gelenlerin madenciliğini yapıyorum ammavelakin elimde herhangi bir miner bulunmamakta. ASUS N53S laptoumla denemeler yapıyorum. Algoritmaların çeşitliliğine göre hash/s çok fazla değişiklik gösteriyor. Bunu stabil hale getirebilmemin bir yolu var mı? (Hasimoto algo da çok aşırı oynaklık gösteriyor ver ETH bir gün 0.01 çıkarken ertesi gün 0.001 çıkabiliyor. Pool verileri ile karşılaştırdığımda bile bana düşen payda abzürt bir fark çıkıyor)

2-Arduino bir PC yapsam ve USB minerlardan ona taksam mantıklımı olur yoksa direk laptopuma USB çoğaltıcı ile takıp hiç Arduino ile uğraşmasam mı?

3-Son olarak sormak isteğim soru ise Poloniex exchange sitesi gibi güvenilir sitelerin listesini yazabilirmisiniz acaba?

Şimdiden çok teşekkürler....

1.laptop ile kazmanın bir getirisi olmaz,ama denemek için kullanabilirsiniz gerekli önlemleri aldıktan sonra(soğutma).
Algoritmalardaki hız farklılıkları yapılarından ileri geliyor,bir makinede scrypt algoritması ile kazarken aldığınız hash rate ile sha256 algoritması ile kazarken aldığınız hashrate aynı olamaz.burada demek istediğiniz şeyi ise tam olarak anlayamadım
(Hasimoto algo da çok aşırı oynaklık gösteriyor ver ETH bir gün 0.01 çıkarken ertesi gün 0.001 çıkabiliyor. Pool verileri ile karşılaştırdığımda bile bana düşen payda abzürt bir fark çıkıyor)

2.Notebookunuzu bu iş için kullanmanızı tavsiye etmem.hiç taşımayacaksanız sıkıntı yok tabi.madencilik belirli bir süre için yapılmıyor maalesef.
ahzerkhul
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
February 10, 2016, 10:57:24 AM

Merhaba arkadaşlar bende yeniyim. Ponzi bir siteye tam olarak 4.31 BTC kaptırdım. Ama şahsen buna üzülmüyorum çünkü ana paramı çıkarttıktan sonra bir kenara ayırmıştım.

Benimde sormak istediğim bir kaç soru olacak sizlere.

1-Anons edilen yeni alt coinleri takip edip kendimce mantıklı gelenlerin madenciliğini yapıyorum ammavelakin elimde herhangi bir miner bulunmamakta. ASUS N53S laptoumla denemeler yapıyorum. Algoritmaların çeşitliliğine göre hash/s çok fazla değişiklik gösteriyor. Bunu stabil hale getirebilmemin bir yolu var mı? (Hasimoto algo da çok aşırı oynaklık gösteriyor ver ETH bir gün 0.01 çıkarken ertesi gün 0.001 çıkabiliyor. Pool verileri ile karşılaştırdığımda bile bana düşen payda abzürt bir fark çıkıyor)

2-Arduino bir PC yapsam ve USB minerlardan ona taksam mantıklımı olur yoksa direk laptopuma USB çoğaltıcı ile takıp hiç Arduino ile uğraşmasam mı?

3-Son olarak sormak isteğim soru ise Poloniex exchange sitesi gibi güvenilir sitelerin listesini yazabilirmisiniz acaba?

Şimdiden çok teşekkürler....

1.laptop ile kazmanın bir getirisi olmaz,ama denemek için kullanabilirsiniz gerekli önlemleri aldıktan sonra(soğutma).
Algoritmalardaki hız farklılıkları yapılarından ileri geliyor,bir makinede scrypt algoritması ile kazarken aldığınız hash rate ile sha256 algoritması ile kazarken aldığınız hashrate aynı olamaz.burada demek istediğiniz şeyi ise tam olarak anlayamadım
(Hasimoto algo da çok aşırı oynaklık gösteriyor ver ETH bir gün 0.01 çıkarken ertesi gün 0.001 çıkabiliyor. Pool verileri ile karşılaştırdığımda bile bana düşen payda abzürt bir fark çıkıyor)

2.Notebookunuzu bu iş için kullanmanızı tavsiye etmem.hiç taşımayacaksanız sıkıntı yok tabi.madencilik belirli bir süre için yapılmıyor maalesef.

Öncelikler geç cevap için kusura bakmayın. Dün HDD mi değiştirik bütün soğutma sistemini elden geçirmiştim. Anca foruma girebilecek zaman bulabildim.

Burda demek istediğim ethminer ayarlarında (ethminer -C -F http://xxxx:zzzz/Weblogin.Worker/YourHashrateInMH/s) bölümünü ayarlamakta çok zorluk çekiyorum. 1 blockta 2.5 MH sonuç verirken başka bir blockta 9.5 MH sonuç verebiliyor. O yüzden altı cizili bölüme ortalama bir Hashrate yazdım. Ve sanırım bu yüzden çıkan ETH sonucu çok oynaklık gösterdiğini düşündüm. Bunu stabil hale getirmenin bir code veya yöntemi varmıdır bunu merak etmiştim.
Birde rigs kiralamanın ne kadar mantı olduğu sormak isterim.

Konu dışına çıktıysam kusura bakmayın arkadaşlar.
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
February 10, 2016, 06:42:49 PM

Bu poloniex'de lending diye bir bolum var. Bu da bir nevi para verip para kazanma oyunu degil mi? Hiç deneyen var mı?

bu arkadasa kimse cevap vermemis Smiley
poloniex lending bolumu bir oyun degildir.
margin trade yapanlar icin finans saglayan yatirimcilari barindirir.
margin trade kaldiracli islem yapip 1:2.5 yatirdigin teminatin ile borclanarak alim satim yapmani saglar. borclanma lending kismindaki yatirimlardan saglanir. buraya yatiranlar cuzi oranda (gunluk %0.05 gibi) faiz geliri elde eder yatirimlarindan.
poloniex dolandirilmadigi bosaltilmadigi surece bir riski yoktur.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: