Bitcoin Forum
July 16, 2018, 11:04:44 PM *
News: Latest stable version of Bitcoin Core: 0.16.1  [Torrent]. (New!)
 
   Home   Help Search Donate Login Register  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: "Barış demek teröristlikse en büyük teröristim"  (Read 1386 times)
Ankara
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 952
Merit: 1000

Best investment of 2017.


View Profile
February 03, 2016, 01:02:48 PM
 #1

Evrensel Gazetesi'nden Hasan Akbaş'a röportaj veren Deniz Naki, tartışma konusu olan dövmelerini, formasını giydiği Amedspor’un hedeflerini, Diyarbakır'da yaşananları ve Türkiye Kupası'nda oynanan Bursaspor maçındaki olayları anlattı.

"DERSİM AŞIĞIYIM"
Öncelikle Deniz Naki kimdir, Amedspor’la buluşması nasıl oldu ve kendisini nasıl tarif eder?
Deniz Naki Dersimli. Dört çocuklu bir ailenin çocuğuyum. Yardım etmeyi çok severim. Hangi inançtan, kültürden olursa olsun insanları seviyorum. Dersim aşığı bir insanım. Yani çok uzatmayım ve herkes gibi birisiyim aslında. Amedspor ile buluşmam ise şöyle oldu; Gençlebirliği’nde oynadım bir süre ve Gençlerbirliği’nden ayrıldıktan sonra sekiz dokuz ay futbolu bırakmıştım. Bazı kulüplerle görüşmüştüm yerli, yabancı olmadı. Daha sonra Amedspor ile görüştüm ve burada olmaya karar verdim. Bu olumlu karar sonrası Türkiye’ye dönüş yapmaya karar verdim. Amedspor’da oynamak benim için gurur verici oldu.

Amedspor’da olmak neden gurur verici?
Amedspor taraftarı sevinmeyi hak eden bir topluluk. Ben de bu taraftarı sevindirmek için bir karar aldım. Tüm yaşananlar içerisinde insanları sevindirmek gurur verici bir durum. Takımımda buna hizmet edebiliyorsam şayet ne mutlu. Amedspor’un daha iyi yerlere gelmesinin bir parçası olmak gurur verir.

"BARIŞ İSTEYENLERİN SESİNE KAYITSIZ KALAMAYIZ"
Söylediklerinizden övgüyle bahsediliyor ama öte taraftan hedef de gösteriliyorsunuz. gösterilmeye başlandınız. Naki neler söylüyor, neler anlatmak istiyor?
Öncelikle şunu belirtmek isterim; kullandığım hiçbir sözde ayrımcılık gibi bir husus söz konusu değil. Üstünü çizerek söylüyorum; Türk, Kürt, Laz gibi bir ayrım yapmak benim doğamda yoktur. Herkese insan temelinde yaklaşıyorum. Diyarbakır’da ve bu coğrafya içerisindeki başka kentlerde sokağa çıkma yasakları söz konusu. Mesela üç, dört ay önce Cizre’ye gitmiştim. Oradaki bazı ailelerle görüşmüştüm. İnsani olarak orada yaşayan ve durumları kötü olan insanlara maddi ve manevi yardımcı olmak istedim. Bu ziyaret beni çok etkilemiştir. Yaklaşık 15 aile ile görüştüm ve benim gelmemden dolayı çok sevindiler. Başta da söylediğim gibi sevinmesini istediğim insanlar için bu takımdayım. Futbolcu kimliğimi bir kenara bıraksam bile insani ve vicdani olarak insanların yaşadıkları çok etkiliyor. Biz şimdi konuşurken bile insanlar ölüyor burada. Kim olursa olsun, insanlar ölüyor. İnsanların ölmemesini istiyorum. Barış olsun istiyorum. Bu nedenle barış demekten başka çaremiz yok ve burada barış isteyenlerin seslerine ses olabilme konusunda kayıtsız kalamayız. Burada insanlar barış diyor ısrarla ve ben de bunu söylüyorum; Barış...
Cizre ziyaretlerinin seni çok etkilediğini söyledin, ailelerle görüşmeleriniz de oldu. Sizi etkileyen detaylar nelerdi?
Mesela çocuğu Cemile’nin cenazesini günlerce buzdolabında saklayan anne beni çok etkiledi. Çok kötü şeyler yaşamış. O kadar acıya rağmen benimle konuşurken, barışa dair inancından bahsediyordu. Beni motive edecek kadar inançlı konuşuyordu. Her şeye rağmen barış diyebilmesi ve umutlu olabilmesi beni çok etkiledi. Ben, o ailelerden yaşananları dinlerken empati kurmaya çalıştım ve düşündüm ‘onların yerinde olsam hala barış diyebilir, umutlu olabilir miydim’ diye. Bilemiyorum. Ben zaten barış isteyen birisiyim ama özellikle bütün bunları gördükçe insanın daha çok barış demesi kaçınılmaz oluyor. O nedenle İnsanlar ölmesin ve barış olsun diyorum.

Çok tartışmalı bir Bursaspor maçını geride bıraktınız. Bursaspor’u deplasmanda yendiniz. Bu başarıyı nasıl yorumluyorsun...
Öncelikle Bursaspor maçıyla başlayayım. Dikkat ederseniz orada 8-9 yabancı oyuncu sahadaydı. Biz hangi takım olursa olsun, kazanma isteğiyle maça çıkıyoruz. Son dönemde taraftarımızın sevinmeye ihtiyacı vardı ve hocamızın gayretli çabaları, bizim de mücadelemiz sonucu ortaya çıkan bir motivasyon oluştu. İyi bir performans ile bu maçı kazanmış olduk. Diyarbakır’da ve bizim yaşadığımız coğrafyada bir nebze de olsa insanları sevindirdiysek eğer bu bizim için büyük kazanımdır. Ve gücümüzü, başarımızı bu motivasyonun ortaya koyduğu çalışmalarla elde ediyoruz. Takım olarak tarih yazdık ve bu başarı insanlarımızı sevindirmek içindi. Bu gayret ve istekle daha çok başarıya imza atacağımıza inanıyorum.
Maç sırasında Amedspor oyuncularına pet şişeler, yabancı maddeler de atıldı. Bir baskı ortamı var mıydı?
Evet, baskı ve yoğun bir saldırı hali vardı. Binlerce Bursaspor taraftarı arasında kaldık. Bildiğiniz gibi bizim taraftarımız yoktu. Taraftarsız oynadık. Tek tarafın tezahürat yaptığı bir ortamda mücadele ediyorduk. Her şeye rağmen kendimizi maça motive ettik ve yapılanları görmezden geldik. Eğer biz seyircilere odaklansaydık, yapılanlara baksaydık bu maçı alamazdık. O yüzden maçı alabilmek için katlandık ve başardık.
Maçı yayınlayan A Spor kanalının spikeri Amedspor takımından ‘onlar’ diye bahsetti ve eleştirildi. Bu yaklaşımı nasıl değerlendiriyorsun?
Spikerin tavrını daha sonra gördüm. Amed ismini bile kullanmakta zorlandılar deniliyor. Futbol Federasyonu, Amed ismini kabul etti ama bazıları bunu kabul etmek istemiyorsa diyecek sözüm yok. Federasyon bu ismi kabul etmişse eğer herkesin bunu kabullenmesi gerekiyor. Biz bu yaklaşımları ciddiye almıyoruz ve daha çok oynadığımız futbolla gündeme gelmek istiyoruz. Bunu da başarıyoruz. Türkiye’de en iyi sekiz takım arasında kaldık ve bu başarıdan söz edilmesini bekliyoruz.
Amedspor’un başarısı hem Diyarbakır’da hem de memleketin Dersim’de kutlandı. Başka kentlerden de destekleyenler oldu. Takımında oynadığın kenti aşan bir destek var, bu sana ne hissettiriyor?
Amedspor yaşadığımız coğrafya özelinden değerlendirilirse büyük bir yeri kapsıyor. Bölgede en üst ligde oynaması bakımından birçok yeri temsil ediyor. Bugün bizim konumumuzda Dersimspor olsaydı biz de Dersimspor’a bu denli destek verirdik. Örneğin bizim İstanbul maçımızda taraftarlar arasında Dersimli, Batmanlı, Vanlı, Cizreli, Hakkârili gibi birçok memleketten taraftarlar olduğunu gördük. Güzel bir duygu. Bizi seven, destekleyen herkese teşekkür ederiz. Bizler insanların bize verdiği değeri boşa çıkarmayacağız.
Lige dönecek olursak, şimdiki hedefleriniz neler?
Öncelikle ligde ilk beş takım arasına girmemiz lazım. Bunu çabası içerisindeyiz. Daha sonra play-off ve şampiyonluğa kadar gitmeye çabalayacağız. Buradan da PTT 1. Lig’e kadar gitmeyi hedefliyoruz ilk aşamada. Buna inancımız var. Bir tarih yazdık ve bunu ilerletme hedefimiz büyüyor.

"DÜŞLEDİĞİM SİMGELERİ DÖVME YAPTIRDIM"
Tüm bunlar kadar dövmelerinde konuşuluyor, tartışılıyor. Dövmelerinden bahseder misin?
Dövmelerim de anne, baba, abla ve kardeşlerimin adları var. Che Guevara, Berxwedan Jiyane, Azadî yazıları ve Dersim’in haritası var. Dövmelerim de sevdiklerim ve istediğim düşlediğim simgeler var. Ama şimdi bazı cahil insanlar bu sözleri ve simgeleri anlamadan kolayca ‘terörist’ damgası yerleştiriyor. Azadî yazılı dövmemle hedef gösteriliyorum ama bunun anlamı özgürlük demektir. İngilizce freedom yazsaydı kimsenin umurunda olmazdı ama bazı kesimler sırf Kürtçe olduğu için rahatsızlık duyuyor. Burada kendi dilimle herkes için bir özgürlükten bahsediyorum. Bu böyle anlaşılmalıdır. Nasıl ki birçok futbolcu bir kendi dilinde mesajlar veriyorsa ben de ayrımcı, ırkçı bir yaklaşımda bulunmadan aksine güzel sözlerle bir şeyleri ifade ediyorum.
Dövmelerin üzerinden özellikle sosyal medyada hedef gösterildiğine şahit oluyoruz. Maçlarda da zaman zaman sert müdahaleler ile karşılaşıyorsun. Dövmelerinin bunda etkisi var mı?
Bursaspor maçında bunu hissettim aslında. Özellikle bana karşı sert bir tavır vardı. Ama bu oyuncularla mı alakalı, hocalarının talimatı mı bilemiyorum. Mesela birden ayağıma basıldı. Ben de refleks ile ayağıma basanı ittim ve sarı kart gören ben oldum. Bu durum sonrası birçok oyuncunun bana yönelik sert girişimlerini arttırmaya başladı. Sanki kırmızı kart almam için çabalıyorlardı. Kaptanımız Şeyhmus da fark etti durumu ve ‘dikkat et, oyuna gelme, bunlar seni gözüne kestirdi’ diyerek uyardı. Ben de zaten o oyuna gelmedim ve performansımı maçtaki galibiyetimiz için kullandım.

"SURİÇİ’NDE TAŞ ÜSTÜNDE TAŞ KALMADI"
Sen her fırsatta barış çağrısı yapan birisisin. Son olarak neler söylemek istersin?
Benim en çok istediğim şey Türkiye’ye barış gelsin, insanlar ölmesindir. Futbolcu olmamdan kaynaklı benim sesim daha çok çıkabilir. Daha doğrusu daha görünür ve duyulur olabilir. Bu nedenle ben de gündeme barış gelsin diyorum. Burada yaşıyoruz ve görüyoruz, her yerde insanlar ölüyor. Biz kimse ölmesin istiyoruz. Bugün Suriçi’ne bakıyoruz. Orada taş üstünde taş kalmadı. İnsanlara geçtiğimiz gün ‘çıkın buradan, yasak gelecek’ dendi. İnsanlar apar topar ne varsa alıp çıkmaya başladı ama nereye gideceğini bilemediler. Şimdi ev arıyorlar, bulamıyorlar, çile üstüne çile. Buradaki insanlar zaten yoksul kişiler, biz bunları nasıl dillendirmeyelim. Cizre’de de gördüm aynı manzarayı. Gördüklerim buranın gerçekleri ve bunları söylemeden edemeyiz. Bunlar terör söylemi olarak algılanıyor ama bunu aklım almıyor. Barış diyebilmek bir ülkede bu kadar anlaşılmaz olmamalıdır. Beyaz Show’da Ayşe Öğretmen barış dedi, çocuklar ölmesin dedi diye neler oldu gördük. Ne yapalım barış demek teröristlikse en büyük terörist olmayı kabul ediyorum. Ve herkese barış demekten başka çaremiz olmadığını hatırlatmak istiyorum. Bizi destekleyen seven herkese de selamlarımı iletiyorum.

Goes tooooo.............
MORE CRYPTO, LESS NOISE
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise here.
1531782284
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1531782284

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1531782284
Reply with quote  #2

1531782284
Report to moderator
The Young Turk
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1022
Merit: 1001


Healthcare Beyond Barriers


View Profile
February 03, 2016, 04:12:43 PM
 #2

Tırt bir ropörtaj olmuş.

Bu ülkeden Kazım Koyuncu diye birisi geçti bilmem hatırlar mısınız?
Lazca türküler söyledi, Hemşince türküler söyledi; bir kişi de çıkıp arkasından "bölücü" demedi, "terörist" demedi. Kazım Koyuncu etnik köken olarak Laz'dı ve bunu gururla söyledi her zaman ama önce "insan" derdi her zaman. sadece kendi dili olan Lazca'yı değil doğu karadeniz'in en doğusunda konuşulan diğer dilleri yaşatmak için çabaladı ortaya bir şeyler koydu. Ve ortaya koyduğu değerler yaşıyor ve yaşatılıyor. Doğu karadeniz'de Lazlar, Hemşinliler (etnik köken olarak Ermenidirler), Megreller, Gürcüler ve Türkler bir arada mutlu mesut yaşıyor.

Gidin doğu karadenizi gezin, eline silah alıp Türkiye'ye karşı 1 tane terör faaliyetine karışan var mı?  Bunun "özgürlük" ile alakası yok. Oradaki insanlar zaten özgürler. Hastaneye gidip Türkçe bilmeyen ve Lazca konuşarak hizmet alan onlarca yaşlı insan var, Hiçbirine "Türkçe konuşacaksın" diye bir baskı yapılmıyor, yapılmadı bu güne kadar. Hiç kimse Türkçe bilmediği için devletin sağladığı imkanlardan mahrum bırakılmadı.

Evet ara sıra "isyan" ettiler, karadeniz sahil yoluna karşı savaşırken "canını veren" insanlar oldu. Hem de "Avukat"tı bu insanlardan birisi. Tek silahı "hukuk"tu bu insanın. Hiçbirisi bu dinci diktatörya'ya karşı silahlanmadı, "hukuk"u kullanarak haklarını aradılar.

Dağlara çıkıp teröristçilik oynayıp barış güvercini moduna girmedi hiçbirisi.

Bunların sözde barış istekleri ayrımcılık, ayrıcalıktan başka bir şey değil. Ayrıcalık alamayacaklar.

"Barış" savaşlardan sonra yapılır, Türkiye Cumhuriyeti devleti bu ülkeye karşı savaşan tüm silahlı unsurları, teröristleri temizleyip barış getirecektir. Bunların yaptığı popülist açıklamalar ancak avel solcuları kandırır.▄▄████████▄▄
▄████████████████▄
▄████████████████████▄
▄█████        █████████▄
▄██████  ▄▄▄▄▄ ██████████▄
███████  ▀▀▀▀▀ ▀▀▀▀███████
███████  ▄▄▄▄▄▄▄▄  ███████
███████  ▀▀▀▀▀▀▀▀  ███████
███████  ▄▄▄▄▄▄▄▄  ███████
▀██████  ▀▀▀▀▀▀▀▀  ██████▀
▀█████            █████▀
▀████████████████████▀
▀████████████████▀
▀▀████████▀▀

     ▄███▀
    ███▀
   ███
  ███
 ███
 ███
███
███
███
███
███
 ███
 ███
  ███
   ███
    ███▄
     ▀███▄
░▄█████████████████████████████████████████████████████████████████▄
█████████▄          ▀██████▄          ▀█████████████████   ██████████
███████████▄▄▄▄▄▄▄    ▀██████▄▄▄▄▄▄▄    ▀███████████████   ██████████
███████████████████▄    █████████████▄   ███████████████   ██████████
█████████████████████   ██████████████   ██████▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██████████
█████████████████████   █████████████▀   ████▀             ██████████
█████████████████████   ███▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄███    ▄███████   ██████████
█████████████████████   ███           ▄█████   █████████   ██████████
███████████████████▀    ███   ██████████████   █████████   ██████████
███████████▀▀▀▀▀▀▀    ▄████   ██████████████   █████████   ██████████
█████████▀          ▄██████   ██████████████   █████████   ██████████
 ▀█████████████████████████████████████████████████████████████████▀

▀███▄
  ▀███
    ███
     ███
      ███
      ███
       ███
       ███
       ███
       ███
       ███
      ███
      ███
     ███
    ███
  ▄███
▄███▀


▄▄████████▄▄
▄████████████████▄
▄████████████████████▄
▄████████████████▀▀▀███▄
▄███████████▀▀▀      ████▄
██████▀▀▀       ▄    █████
███▄         ▄█▀    ██████
██████▄    ▄█▀      ██████
█████████▄█▀       ███████
▀██████████  ▄     ██████▀
▀█████████ ███▄  ██████▀
▀████████████████████▀
▀████████████████▀
▀▀████████▀▀
DeepCoin
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1022
Merit: 1001


RepuX - Enterprise Blockchain Protocol


View Profile
February 03, 2016, 04:29:41 PM
 #3

Siyaset/Politika diye bir alt konu acilsadaha iyi olacak gibi.
Bu forumun en sevdigim yani bu konularin cok fazla konusulmamasi amacina hizmet ediyor olusuydu.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
████████████████████████████
████████████████████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
████████████████████████████
████████████████████████████
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol
.GET WHITELISTED.
Token Sale starts 6th of February 2018
mentalpanda
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1344
Merit: 1002View Profile WWW
February 03, 2016, 06:25:37 PM
 #4

Siyaset/Politika diye bir alt konu acilsadaha iyi olacak gibi.
Bu forumun en sevdigim yani bu konularin cok fazla konusulmamasi amacina hizmet ediyor olusuydu.
ben bunu son zamanda forumda çok fazla zaman harcanmasının belirtilerinden biri olarak görüyorum bizim insanımız siyasete haddinden fazla meraklı bir şekilde kafamızdakileri boşaltmanın yollarını arıyoruz bunuda yaparken genelde gözlerimizde at gözlüğü oluyor.

▄▄▄▄████████████▄▄▄▄
▄▄▄██████████████████████████▄▄▄
▄██████████████████████████████████▄
████████████████████████████████████
██████████               ███████████
██████████                ██████████
██████████    ████████    ██████████
██████████    ████████    ██████████
█████████              ███████████
█████████              ███████████
████████    ████████    ████████
████████    ████████    ████████
███████                ███████
██████               ███████
██████████████████████████
▀██████████████████████▀
▀████████████████████▀
▀████████████████▀
▀████████████▀
▀▀██████▀▀
 
.BITRUST.
  ██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
    ██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
 
.BITCOINTALK.    .BUY BTF TOKENS.
▬▬▬  ●  ●  WHITEPAPER  ●  ●  ▬▬▬
FACEBOOK  TWITTER  |  TELEGRAM
Ankara
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 952
Merit: 1000

Best investment of 2017.


View Profile
February 03, 2016, 11:55:39 PM
 #5

Bazıları batıda normal rahat hayatına devam ederken doğudaki iç savaşı herkesin görmezden gelmesini beklemesinler. Bu yaşananların bölge halkında yıllardır bıraktığı kalıcı izler hala sürmekte. Aynı şeyleri yaşayan bu kaçıncı nesil, artık insanlar kopma noktasına geldiler. Buna rağmen beraber yaşamaya çalışıyoruz ama olmuyorsa zorlamamak lazım.

Goes tooooo.............
ozgr
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1316
Merit: 1004


https://cryptassist.io


View Profile
February 04, 2016, 01:03:19 AM
 #6

Bazıları batıda normal rahat hayatına devam ederken doğudaki iç savaşı herkesin görmezden gelmesini beklemesinler. Bu yaşananların bölge halkında yıllardır bıraktığı kalıcı izler hala sürmekte. Aynı şeyleri yaşayan bu kaçıncı nesil, artık insanlar kopma noktasına geldiler. Buna rağmen beraber yaşamaya çalışıyoruz ama olmuyorsa zorlamamak lazım.
Referandum yapılsa ayrılalım ülkemiz olsun diye %10 bile çıkmaz işte istedikleri bu zaten bu algı yaratılmaya çalışılıyor.
5 10 bin tane it sürüsü ile halkı ayrı görmeyi öğrenemedik sözde onların haklarını savunuyorlar yıllardır.

.THE ONE STOP SOLUTION FOR THE CRYPTO WORLD.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
Facebook   /  Twitter   /  Reddit   /  Medium   /  Youtube   /
      ▄▄█████████▄▄
   ▄█████████████████▄
  █████▀▀  ███  ▀▀█████
 ████     █████     ████
████     ███████
███▀    ████ ████
███▄   ████   ████
████  ████▄▄▄▄▄████  ████
 ███████████████████████
  █████▄▄       ▄▄█████
   ▀█████████████████▀
      ▀▀█████████▀▀

▄██▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▄
▄██▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▄
▄█▀                       ▀█▄
▄▄▄▄ ▄█                           █▄ ▄▄▄▄
█   ███▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀███   █
▀▀█▀                                 ▀█▀▀
▄▀                                     ▀▄
▄▄▀▄▄▄▄                                 ▄▄▄▄▀▄▄
█       ▀▀▄                           ▄▀▀       █
█          █                         █          █
█▀▀▄▄▄▄▄▄▄███▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀███▄▄▄▄▄▄▄▀▀█
▒▀▄       ██▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▀█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██       ▄▀▒
▒█▀▀▀▀▄▄  █              ▀              █  ▄▄▀▀▀▀█▒
▒█      █ ▀▄                           ▄▀ █      █▒
▒▀▄▀▄▄▄▄▀  █▀▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀▀█  ▀▄▄▄▄▀▄▀▒
▒▒▒▀▄▄▄▄▄ █                             █ ▄▄▄▄▄▀▒▒▒
 ▒▒▒▒▒▒▀▀▀▀▀▄▄▄▄▄▄███████████████▄▄▄▄▄▄▀▀▀▀▒▒▒▒▒▒▒
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
mjpo
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1058
Merit: 500


The OEL Blockchain Ecosystem for Supply Chains


View Profile
February 04, 2016, 06:05:03 AM
 #7

Ülkede savaş mı var da barış istiyormuş bu futbolcu? Rusya ile savaş olur, Suriye ile savaş olur, İsrail ile savaş olur, teröristle savaş olmaz. Terörist suçludur, katildir, toplumun düzenini bozar, teröristle güvenlik güçleri mücadele eder, gerekirse teröristi öldürür, gerekirse hırsızı da öldürür, gerekirse dur ihtarına uymayan birini de öldürür. Terörist toplumun düzenini bozduğu için gayet de öldürülür. Sanırım futbolcu arkadaş barış istiyorum diyerek artık terörizmin bitmesini kastediyor. Bütün ülke gibi bizde artık terörizmin kökünün kazınmasını, bu toprakların son teröriste kadar temizlenmesini istiyoruz.

magnific61
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 182
Merit: 100View Profile
February 04, 2016, 09:34:59 AM
 #8

Tırt bir ropörtaj olmuş.

Bu ülkeden Kazım Koyuncu diye birisi geçti bilmem hatırlar mısınız?
Lazca türküler söyledi, Hemşince türküler söyledi; bir kişi de çıkıp arkasından "bölücü" demedi, "terörist" demedi. Kazım Koyuncu etnik köken olarak Laz'dı ve bunu gururla söyledi her zaman ama önce "insan" derdi her zaman. sadece kendi dili olan Lazca'yı değil doğu karadeniz'in en doğusunda konuşulan diğer dilleri yaşatmak için çabaladı ortaya bir şeyler koydu. Ve ortaya koyduğu değerler yaşıyor ve yaşatılıyor. Doğu karadeniz'de Lazlar, Hemşinliler (etnik köken olarak Ermenidirler), Megreller, Gürcüler ve Türkler bir arada mutlu mesut yaşıyor.

Gidin doğu karadenizi gezin, eline silah alıp Türkiye'ye karşı 1 tane terör faaliyetine karışan var mı?  Bunun "özgürlük" ile alakası yok. Oradaki insanlar zaten özgürler. Hastaneye gidip Türkçe bilmeyen ve Lazca konuşarak hizmet alan onlarca yaşlı insan var, Hiçbirine "Türkçe konuşacaksın" diye bir baskı yapılmıyor, yapılmadı bu güne kadar. Hiç kimse Türkçe bilmediği için devletin sağladığı imkanlardan mahrum bırakılmadı.

Evet ara sıra "isyan" ettiler, karadeniz sahil yoluna karşı savaşırken "canını veren" insanlar oldu. Hem de "Avukat"tı bu insanlardan birisi. Tek silahı "hukuk"tu bu insanın. Hiçbirisi bu dinci diktatörya'ya karşı silahlanmadı, "hukuk"u kullanarak haklarını aradılar.

Dağlara çıkıp teröristçilik oynayıp barış güvercini moduna girmedi hiçbirisi.

Bunların sözde barış istekleri ayrımcılık, ayrıcalıktan başka bir şey değil. Ayrıcalık alamayacaklar.

"Barış" savaşlardan sonra yapılır, Türkiye Cumhuriyeti devleti bu ülkeye karşı savaşan tüm silahlı unsurları, teröristleri temizleyip barış getirecektir. Bunların yaptığı popülist açıklamalar ancak avel solcuları kandırır.

Harika bir cevap olmus. Olayi politize etmek istemiyorum ama teror orgutu ile zaten bir baris yapılmıs iken barisi ilk orgut bozmadi mi. Kendileri oldururken kimse baristan bahsetmiyor ama devlet kendisine silah ceken, butunlugunu ve bekasini tehdit eden hain ve kalles bu gruba karsi silahli guc kullaninca "baris" kelimesini kullanmak en hafif tabirle samimiyetsizlik ve art niyetliliktir.
dukeneptun
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1064
Merit: 1000


View Profile
February 04, 2016, 11:55:04 PM
 #9

"Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Amed Sportif Faaliyetler futbolcusu Deniz Naki’ye ideolojik propaganda yapması ve sportmenliğe aykırı açıklamaları sebebiyle 12 resmi müsabakadan men cezası verdi."

R4bia yapan el üstünde tutulur ama. Bu insanlarla aynı havayı solumak bile işkence gibi.
mjpo
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1058
Merit: 500


The OEL Blockchain Ecosystem for Supply Chains


View Profile
February 05, 2016, 05:57:01 AM
 #10

"Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Amed Sportif Faaliyetler futbolcusu Deniz Naki’ye ideolojik propaganda yapması ve sportmenliğe aykırı açıklamaları sebebiyle 12 resmi müsabakadan men cezası verdi."

R4bia yapan el üstünde tutulur ama. Bu insanlarla aynı havayı solumak bile işkence gibi.

Futbol disiplin kurulu ceza vermemeli miydi?

dukeneptun
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1064
Merit: 1000


View Profile
February 05, 2016, 01:45:05 PM
 #11

Futbol disiplin kurulu ceza vermemeli miydi?

Bir insan düşüncesini açıkladı diye ceza mı verilir? "İdeolojik" hiçbir söylem asla ceza nedeni olamaz. Kaldı ki burada ideolojik bir söylem de yok, realite var.
Olay tamamen iktidar yandaşı olmakla olmamakta bitiyor. İktidar karşıtı olmasanız bile yandaş değilseniz cezalandırılıyorsunuz. Böyle iğrenç bir yönetime sahip bir ülkedeyiz.
redhack
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1386
Merit: 1001View Profile
February 05, 2016, 02:20:59 PM
 #12

Emre gibi faşolar el üstünde tutulurken Deniz gibi halkın çocuklarına müebbet gibi ceza geliyor. 12 maç neredeyse sezonu kapatmak demek.
White priviliges...

    ▄█████████████████████▄
  ▄
█████████████████████████▄
▄███
██████████████████████████▄
▀█████████████████████████████▀
 ▀████
███████████████████████▀
  ▀██
███████████████████████▀
    ███████████████████████
     ████
█████████████████
      ████
██████████████
       █████████████████
        ███████████████
         ▀███████████▀
          ▀█████████▀
.V T O S..      ███
      ▀▀▀

    ▄▀  ▄▄▄
   ▀    ███
███
     ▄ ▄
▀▀▀ ▄  ▐▌ ▐▌
     ███   █
    ▄▀▀▀▄  ▐▌
   █ █   ▀ ▄▄▄
  ▀   █    ███
 ███
   █  ▄
 ▀▀▀ ▄  ▄▄▄
      ▀ ███
      ███
      ▀▀▀

    ▄▀  ▄▄▄
   ▀    ███
███
     ▄ ▄
▀▀▀ ▄  ▐▌ ▐▌
     ███   █
    ▄▀▀▀▄  ▐▌
   █ █   ▀ ▄▄▄
  ▀   █    ███
 ███
   █  ▄
 ▀▀▀ ▄  ▄▄▄
      ▀ ███
⚫ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ⚫
.......FACEBOOK     TELEGRAM.......
...MEDIUM    TWITTER     GITHUB....

⚫ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ⚫
      ███
      ▀▀▀

    ▄▀  ▄▄▄
   ▀    ███
███
     ▄ ▄
▀▀▀ ▄  ▐▌ ▐▌
     ███   █
    ▄▀▀▀▄  ▐▌
   █ █   ▀ ▄▄▄
  ▀   █    ███
 ███
   █  ▄
 ▀▀▀ ▄  ▄▄▄
      ▀ ███
Pierre 2
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1176
Merit: 1000View Profile
February 05, 2016, 06:28:29 PM
 #13

Saçma sapan bir cezadır. Irkçılık kokuyor.
Deniz Naki'nin bu cezayı uluslararası alana taşıyıp sırf kürdüm diye ceza verdiler diye şikayette bulunması gerekir.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
.JINBI..

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
.
...T H E   G O L D E N   I C O...
.────────     WHITEPAPER     ────────.
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
mhanbostanci
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1066


Market Integration Platform


View Profile WWW
February 05, 2016, 10:46:59 PM
 #14

Bu orta doğu öyle bir yer ki,
Benim için terörist olan bir başkası için özgürlük savaşçısı olabiliyor.
Bu yüzden kimseden objektif olmasını beklemek mümkün değil bana göre.
Yıl olmuş 2016. Kimse kimseden güzellik yarışması adayı gibi dünya barışı istiyorum cümlesi beklemesin.
Eğri oturup doğru konuşma zamanıdır. Barış demek teröristlik değil tabi ama terörist ile barış yapalım demek Teröriste destek olmaktır.

           ▄▄█████████▄▄                         ▄█▄                ▀██████▄                   ▄██████▀
        ▄█████████████████▄▄                    ▄███▄                 ▀██████▄               ▄██████▀
         ▀███████████████████▄                 ▄█████▄                  ▀██████             ██████▀
           █▀▀       ▀▀████████▄              ▄███████▄                   ██████▄         ▄██████
  ▄█▄                    ▀██████▄            ▄█████████▄                   ▀██████▄     ▄██████▀
 ▄████▄                    ▀█████▄          ▄███████████▄                    ███████▄ ▄███████
▄█████▀                     ▀█████▄        ▄██████▀██████▄                     █████▀▀▀█████▀
██████                       ██████       ▄██████   ██████▄                     ▀█▀     ▀█▀
██████                       ██████      ▄██████     ██████▄                     █       █
██████                       ██████     ▄██████       ██████▄                   ▄█▄     ▄█▄
▀██████▄                    ▄█████▀    ▄██████         ██████▄                ▄█████▄▄▄█████▄
 ▀██████▄                  ▄█████▀    ▄██████                                ███████▀ ▀███████
  ▀██████▄               ▄██████▀    ▄██████                               ▄██████▀     ▀██████▄
   ▀████████▄▄       ▄▄████████▀    ▄██████                               ▄██████         ██████▄
     ▀███████████████████████▀     ▄██████                 ██████▄      ▄██████▀           ▀██████▄
       ▀▀█████████████████▀▀      ▄██████                   ██████▄   ▄██████▀               ▀██████▄
           ▀▀█████████▀▀         ▄██████                     ██████▄▄██████▀                   ▀██████▄
  O HOLD YOUR
OWN KEYS!
  O   O [SUCCESS  
RAISE
.US$18mil+.]
cabsav
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1148
Merit: 1027View Profile
February 06, 2016, 08:02:58 AM
 #15

Futbol disiplin kurulu ceza vermemeli miydi?

Bir insan düşüncesini açıkladı diye ceza mı verilir? "İdeolojik" hiçbir söylem asla ceza nedeni olamaz. Kaldı ki burada ideolojik bir söylem de yok, realite var.
Olay tamamen iktidar yandaşı olmakla olmamakta bitiyor. İktidar karşıtı olmasanız bile yandaş değilseniz cezalandırılıyorsunuz. Böyle iğrenç bir yönetime sahip bir ülkedeyiz.
katılıyorum eğer sahada 4 yapıp mursiyi destekleyebiliyorsanız ki şuan kendisi tutuklu bir teror lideri, bu adamda bu şekilde demeç verebilir. ayrıyeten teror propogandasıda yapmamış bence. şuda bir gercekki orada gercekten magdur olan yerinden yurdundan olmuş t.c vatandasları var. cizreyi suru tv de görüyorumda harabe olmuş sehirler. suriyeden farkı kalmamıs oraların.
umarım en kısa surede operasyonlar biter orada yasayan halk evlerine kavusur tabi kaldıysa

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
.JINBI..

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
.
...T H E   G O L D E N   I C O...
.────────     WHITEPAPER     ────────.
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
magnific61
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 182
Merit: 100View Profile
February 06, 2016, 11:32:04 AM
 #16

Neyin barisi hemserim!?
Baris saldirmaktan vazgecen, teslim olan bir dusman ile yapilir.
Bugune kadar 50 bin kisi oldurmus ve hala daha oldurmekte olan ustelik bunu en kalles sekillerde yapan bir teror orgutu ile mi baris?
Baris guzel bir soz ama icinde bulundugumuz durumda bir anlam ifade etmiyoe
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Sponsored by , a Bitcoin-accepting VPN.
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!