Bitcoin Forum
June 17, 2024, 05:48:47 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin Nedir? Nasıl Kullanılır? İşte, Bitcoin Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey  (Read 3600 times)
dukeneptun (OP)
Legendary
*

Activity: 1064
Merit: 1000

View Profile
February 04, 2016, 12:19:43 AM

Bitcoin Nedir? Nasıl Kullanılır? İşte, Bitcoin Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

Tamindir Blogunda bu yazı paylaşılmış. Keşke güncel kaynaklardan okuyup yazsaydı. 5 sene önceki bilgiler derlenerek hazırlanmış.
Kullanıcı sayısı olarak 100.000 telaffuz edilirken Bitcoin madenciliği için GPU ile yapmak mümkün denmiş. Özensiz bir yazı olmuş.

Yazan: Kaan Ezgimen - 03.02.2016
http://blog.tamindir.com/bitcoin-nedir-nasil-kullanilir-iste-bitcoin-hakkinda-merak-ettiginiz-her-sey_14021/
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
February 04, 2016, 08:44:25 AM

mining kısmı tam bir rezillik, muhtemelen kopyala yapıştır bir yazı
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2422
Merit: 1358

View Profile
February 08, 2016, 03:09:41 PM

Yorum kısmında "bitcoin'i gerçek hayatta kullanamazsınız" kısmına takıldım ben.
Nasıl bir yorum o öyle ya? Demek ki cahile basit nitelikte yazı gerekiyor.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
February 15, 2016, 12:17:21 PM

O yorumu kim yazdıysa artık. " sadece tor ağında kullanabilirsiniz " gibi birşey saçmalamış.
Genel olarak bu bu blogdaki yazı giriş seviyesinde bilgiler vermiş. Bence çok ayrıntıya girmeden öz bilgiler vermeye çalışmışlar. çok eleştirmemek gerekiyor bu noktada.
hugoworld
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 251

View Profile
February 17, 2016, 01:33:41 PM

mining kısmı tam bir rezillik, muhtemelen kopyala yapıştır bir yazı

aynen. Mining kısmını biryerden kopyalayıp yapıştırmışlar. Daha özgün birşeyler bulabilirlerdi. Bu forumu araştırsalar daha verimli bir yazı çıkarmış aslında.

EMP

▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬

ICO START:
10 SEPT 2018
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2422
Merit: 1358

View Profile
February 21, 2016, 04:33:34 PM

O yorumu kim yazdıysa artık. " sadece tor ağında kullanabilirsiniz " gibi birşey saçmalamış.
Genel olarak bu bu blogdaki yazı giriş seviyesinde bilgiler vermiş. Bence çok ayrıntıya girmeden öz bilgiler vermeye çalışmışlar. çok eleştirmemek gerekiyor bu noktada.
Giriş seviyesinde bilgi vermesi sorun değil de hocam bilmeyen insanların ahkam kesmesi sorun.
Hani bizzat benim de bazı konularda bilgim kısıtlı ama vay efendim kullanamazsın demiyorum. Demiyoruz. Yani bu insanlar neden böyle anlam veremiyorum.
Roronoa
Full Member

Activity: 201
Merit: 100

View Profile
February 21, 2016, 07:58:04 PM

2 dakikasını ayırıp Google'a bitcoin yazsa lama tüyünden çoraplar bile alabileceğini öğrenecek Cheesy Bu deep web'e girmeye korkup konunun uzmanı gibi konuşanlar da bi bitmedi. Yorum atıp (-)'sini verecektim de üye olmaya üşendim.
jamieebotwin
Legendary
*

Activity: 809
Merit: 1000

View Profile
February 22, 2016, 05:41:04 PM

Türkiyede bu tür şeylere alışık olmak gerekiyor en beteri haber siteleri zaten 1 kişi saçma bir haber yapıyor tutarsa anında 100 sitede yayınlanıyor.
runomata
Full Member

Activity: 134
Merit: 101

View Profile WWW
February 25, 2016, 09:00:59 PM
Last edit: February 25, 2016, 09:37:22 PM by runomata

İşte sorun burada zaten.. Bu adam üşenmemiş yanlış, eksik ya da yetersiz bir yazı hazırlamış ve ya bir yerlerden kopyalayıp yapıştırmış. Bizler, yani Bitcoinle ilgilenenler onun kadar bile vakit ayırmaya üşenip bu yazıdaki bilgilerin düzeltilmesi için yorum yapmadığımız için hiçbir şey değişmiyor. Ama konudan bi haber olanlar üşenmeyip yazı altına yorum atıyor.. Bu başlığa yorum yapan 20 kişi bir zahmet burada dedikodu yapıp dalga geçeceğine 2 Dakika ayırıp o yazıdaki eksik ve güncel olmayan yerleri yorum kısmında paylaşırsa, altta yorum yapanlara da ağzının payını verse o yazının sahibi emin olun seve seve düzeltecektir hatalarını.. Yorum yapan da bilmediği konularda atıp tutmamayı öğrenecektir bu şekilde.. Gidin yazı altına yorum yapın, yapıcı olun, eleştirilerinizde kırmak yerine onarmayı tercih edin.. Bir tuğla da siz koyun, üşenmeyip...

Roronoa
Full Member

Activity: 201
Merit: 100

View Profile
February 25, 2016, 11:39:32 PM

İşte sorun burada zaten.. Bu adam üşenmemiş yanlış, eksik ya da yetersiz bir yazı hazırlamış ve ya bir yerlerden kopyalayıp yapıştırmış. Bizler, yani Bitcoinle ilgilenenler onun kadar bile vakit ayırmaya üşenip bu yazıdaki bilgilerin düzeltilmesi için yorum yapmadığımız için hiçbir şey değişmiyor. Ama konudan bi haber olanlar üşenmeyip yazı altına yorum atıyor.. Bu başlığa yorum yapan 20 kişi bir zahmet burada dedikodu yapıp dalga geçeceğine 2 Dakika ayırıp o yazıdaki eksik ve güncel olmayan yerleri yorum kısmında paylaşırsa, altta yorum yapanlara da ağzının payını verse o yazının sahibi emin olun seve seve düzeltecektir hatalarını.. Yorum yapan da bilmediği konularda atıp tutmamayı öğrenecektir bu şekilde.. Gidin yazı altına yorum yapın, yapıcı olun, eleştirilerinizde kırmak yerine onarmayı tercih edin.. Bir tuğla da siz koyun, üşenmeyip...
Haklısın. Yukarı da üşendiğimden yorum yapmadığımı yazmıştım senin hatırına üye olup yorum yaptım. Ama sadece yorum atan arkadaşın yorumunu cevapladım. Roman gibi uzun uzun yazmak istemediğimden Cheesy Onaylandıktan sonra yayınlanacakmış.
DanDan
Hero Member

Activity: 739
Merit: 500

View Profile
April 05, 2016, 01:39:04 AM

asparagas haber işleri zaten pek takılmamak lazım.

.BITSLER.                 ▄███
               ▄████▀
             ▄████▀
           ▄████▀  ▄██▄
         ▄████▀    ▀████▄
       ▄████▀        ▀████▄
     ▄████▀            ▀████▄
   ▄████▀                ▀████▄
 ▄████▀ ▄████▄      ▄████▄ ▀████▄
█████   ██████      ██████   █████
 ▀████▄ ▀████▀      ▀████▀ ▄████▀
   ▀████▄                ▄████▀
     ▀████▄            ▄████▀
       ▀████▄        ▄████▀
         ▀████▄    ▄████▀
           ▀████▄▄████▀
             ▀██████▀
               ▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄             
▄▄▄▄▀▀▀▀    ▄▄█▄▄ ▀▀▄         
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄       
█  ▀▄▄  ▀█▀▀ ▄      ▀████   ▀▀▄   
█ █▄  ▀▄   ▀████       ▀▀ ▄██▄ ▀▀▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█  ▀▀       ▀▄▄ ▀████      ▄▄▄▀▀▀  █
█            ▄ ▀▄    ▄▄▄▀▀▀   ▄▄  █
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█ ▄▄   ███   ▀██  █           ▀▀  █ 
█ ███  ▀██       █        ▄▄      █ 
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   
▀▄            █        ▀▀      █   
▀▀▄   ███▄  █   ▄▄          █   
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     
▀▀▄   █   ▀▀▄▄▄▀▀▀         
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▀▀▀▀               
              ▄▄▄██████▄▄▄
          ▄▄████████████████▄▄
        ▄██████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██████▄
▄     ▄█████▀             ▀█████▄
██▄▄ █████▀                ▀█████
 ████████            ▄██      █████
  ████████▄         ███▀       ████▄
  █████████▀▀     ▄███▀        █████
   █▀▀▀          █████         █████
     ▄▄▄         ████          █████
   █████          ▀▀           ████▀
    █████                     █████
     █████▄                 ▄█████
      ▀█████▄             ▄█████▀
        ▀██████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████▀
          ▀▀████████████████▀▀
              ▀▀▀██████▀▀▀
            ▄▄▄███████▄▄▄
         ▄█▀▀▀ ▄▄▄▄▄▄▄ ▀▀▀█▄
       █▀▀ ▄█████████████▄ ▀▀█
     █▀▀ ███████████████████ ▀▀█
    █▀ ███████████████████████ ▀█
   █▀ ███████████████▀▀ ███████ ▀█
 ▄█▀ ██████████████▀      ▀█████ ▀█▄
███ ███████████▀▀            ▀▀██ ███
███ ███████▀▀                     ███
███ ▀▀▀▀                          ███
▀██▄                             ▄██▀
  ▀█▄                            ▀▀
    █▄       █▄▄▄▄▄▄▄▄▄█
     █▄      ▀█████████▀
      ▀█▄      ▀▀▀▀▀▀▀
        ▀▀█▄▄  ▄▄▄
            ▀▀█████
[]
sopranobitcoin
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile WWW
April 29, 2016, 10:01:35 PM

Öncelikle merhaba,

Forumda yeniyim. Umarım fırsat buldukça güzel paylaşımlar içerisine girebilir ve birbirimizden yeni bilgiler öğrenebiliriz.

Şunu belirtmek gerekiyor ki internette ve bazı forumlarda bir çok alıntı yazının yanı sıra birçok eksik ve kafa karıştırıcı açıklama var.
Belli başlı bazı ciddi sayfalar dışında özgün bilgiye ulaşmak neredeyse çölde kutup ayısına raslamaya eş değer.

Ben kendi adıma konuşacak olursam, yurt dışında olmamın verdiği avantaj ile BTC yi internetten değil bizzat ilgilenen insanlardan duydum ve anlamaya çalıştım.

Edinmiş olduğum bilgiler ve deneyimler bana bitcoin madenciliğinin ASIC ve Cloud mining dışında tamamen bir fiyasko ile sonuçlanacağını gösterdi.CPU veya GPU gibi yöntemler ASIC ortaya çıktıktan sonra tarih olmuştur. Bu yüzden yeni başlayanlar varsa CPU veya GPU madenciliğinden uzak dursunlar.

Nedir ASIC?

Application Specific Integrated Circuits Türkçesi uygulamaya özel geliştirilmiş entegre çevrimleri. Yani daha anlaşılır bir dil kullanmak gerekirse yalnızca ve yalnızca bitcoin madencilik yapmaları üzerine biribirine entegre edilmiş yani biribine birleştirilmiş serverların oluşturduğu bir dolaşım ağı ve uygulaması ile karşı karşıyayız. Bu sistem mining olayını artık bireysel faalıyet alanından çıkarmışve bir yeni bir endsütri ve pazar haline getirmiştir. Yani  evimizdeki afedersin kıçı kırık bilgisayarların işlemcisini veya ekran kartının işlemcisiyle bu serverlarla yarışamayız.

ASIC lerin oluşturulması her anlamda iyi oldu. Stress kalmadı, fazla zaman ve elektrik masrafı kalmadı ve çıkarılan btc sayısı arttı.

Bizler de bu sisteme artık ufak bir yatırım karşısında iştirak ederek sakin sakin bekliyoruz.

Bitcoin nedir? sorusuna gelince.

Bitcoin 2008 de bir Japon tarafından sözde bulundu bu işin masal kısmı.

Asıl cevap Bitcoin in yeni nesil bir finansal araç olduğu ve geleceğin ödeme aracını/araçlarını geliştirme noktasında bir pilot projedir.

Çünkü fiziki paralar artık çok yakında olmayacaklar.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
May 06, 2016, 02:46:59 AM

Fiziksel paranın çok yakında kalkacağını söylemek ciddi bir iddia. Daha öncesinde paranın yerine geçebilecek problemlerden arındırılmış iyi bir projenin sunulması ve genel kullanıma uygun olması gerekiyor. Tabii bunun olması içinde dijital ödeme sisteminin tedavüldeki paralar için bir tehdit oluşturmaması, tehdit olarak görülmemesi gerekiyor.
sopranobitcoin
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile WWW
May 06, 2016, 08:42:52 AM

Bitcoin bir tehdit değil. Tehdit gibi algılanıyor veya eski sistemin devam etmesini isteyenler tarafından bu şekilde yansıtılıyor sadece. Matbaa icat olduğunda hattatlar ayaklanmış, ulema fetvalar çıkartmıştı haramdır diye. Çünkü o alanda bir sermaye birikimi söz konusuydu. Yani maatbaya geçilmesi durumunda hattatlar kendi pazar alanlarını kaybedeceklerdi. Sonuçta buna engel olamadılar. Matbaanın hayta geçmesi hattatlığı bitirdi. Öte yandan da hattatlığın bir sanata dönüşmesine sebep oldu ve günümüzde ise az sayıda insanın uğraştığı bir hobi halini aldı. Kısacası demek istediğim, tehdit falan değil tam tersine eskinin yerini alacak olan bir yenilik. Blochain sisteminde ağ yayılımından kaynaklanan bazı sorunlar olduğu doğru. Bunun için de zaten bir çok şirket blockchain geliştirme çalışmalarına ortaklık yapıyor. Bunun dışında dijital paraların yakın bir gelecekte mevcut paraların yerini alacağı görünen bir durum. Bunu iddia eden sadece ben değilim. Bunun adı bitcoin olur ama başka birşey olur hep beraber göreceğiz. Bitcoin olması en yüksek olasılık.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: