Bitcoin Forum
May 07, 2024, 11:10:22 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: Madencilik için ödediğiniz elektrik fiyatınız nedir?
Bedava
0.05 TL Altı
0.05 TL - 0.1 TL
0.1 TL - 0.2 TL
0.2 TL - 0.3 TL
0.3 TL Üstü

Pages: « 1 2 3 4 [5]  All
  Print  
Author Topic: Elektriğiniz kaç kuruş?  (Read 13437 times)
Ergenekon
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 500

View Profile
December 17, 2016, 11:13:44 PM

elektriğede yılbaşından sonra zam gelir diye çok korkuyorum. Şu kayıp kaçak problemini br çözebilseler vallahi çok rahat edeceğiz.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715080222
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715080222
Reply with quote  #2

1715080222
Report to moderator
1715080222
Hero Member
*

Ignore
1715080222
Reply with quote  #2

1715080222
Report to moderator
1715080222
Hero Member
*

Ignore
1715080222
Reply with quote  #2

1715080222
Report to moderator
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
December 19, 2016, 09:57:30 AM

elektriğede yılbaşından sonra zam gelir diye çok korkuyorum. Şu kayıp kaçak problemini br çözebilseler vallahi çok rahat edeceğiz.

Bu sıra hem rusya hemde azerbaycan ile çok defa doğalgaz konusu konuşuldu eğer bu görüşmeler olumlu sonuçlandıysa elektriğe zam gelmez diye düşünüyorum. Ama şuanda bildiğimiz bişey bile saatler içinde değişebiliyor bu kış uzun ve sert geçicek diyorlar inşallah elektriğe doğalgaza oduna kömüre yani ısıtan hiçbir şeye zam gelmez milletimize bu soğuk kış günlerinde bide bu dert büyümez.
arancra
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile WWW
December 22, 2016, 09:00:34 PM

Elektriğe ayak üstü bir zam yapıldı geçen günlerde. Şimdi de bölge bölge kesintilere hazırlanıyorlar. Aldığımız doğal gazın ciddi bir kısmı santrallerde kullanılıyor biliyorsunuz. Talebin yükselmesi ve gire doğalgaz miktarının artmaması sebebi ile, planlı elektrik kesintileri başlayacakmış. İlçe ilçe kesilecek diye söyledi haberlerde.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
ayrton55
Newbie
*

Activity: 15
Merit: 0

View Profile
December 24, 2016, 07:39:21 PM

Arkadaşlar foruma yeni katıldım, elektrik mühendisiyim, elek.fiyatları yakında fena şekilde artabilir, kışın doğalgaz yetersiz kaldığı için ısınmaya öncelik verip doğalgaz çevrim santrallerine gaz gönderemiyorlar. zaten 2019a kadar açık var. fiyat dengeleme merkezinde toptan mWh fiyatı 150-200 liradan pik saatlerde 1600-1800 liralara fırlamaya başlamış. Bu iki şeyden biri demek ya doğalgazla ısınan şehirlerde insanlar soğukta kalacak/elektrik kısıntıları olacak ya da elektriğin kilowatt saati alles inclusive 60-70kuruşa dayanacak haberiniz olsun
Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
December 24, 2016, 08:03:20 PM

Çok sıkıntıya girmeyin büyük ihtimal bunada aynı şekilde zam gelicektir diye düşünüyorum bu aralar elektrik kesintileri olmaya başladı sokaklarda yakın zamandada evlerde elektrik kesintisi olmaya başlar sanırım. Ayrıca yeni yıla büyük ihtimal zamla girme ihtimalimiz var malum şu aralar devletimizin ekonomik vede cari açık sıkıntıları var bence hazırlıklı olmakta fayda var. Smiley
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
January 16, 2017, 01:27:38 PM

eğer güneşli bir lokasyonda yaşıyorsanız çatı elektrik panelleri ve bir ev bataryası ile devletten elektrik almak zorunda kalmazsınız.
ayrton55
Newbie
*

Activity: 15
Merit: 0

View Profile
January 16, 2017, 02:25:55 PM

ben muğlada yaşıyorum çatımda da 4250Wp güneş paneli ve 4300watt şebeke bağlantılı invertörüm var ama aydemden elektrik almaya devam ediyorum. Neden mi? çünkü türkiyede 1kWp şebeke bağlantılı (lisanssız enerji üretimi yönetmeliği kapsamında)sistem kuran da 1000kWp kuran da aynı kurallara tabi. Sistemi kurmaya harcadığım paranın üstüne bir 4-5000 tl. daha harcamam lazım ki yaktığım başvuru dosyasını tekrardan açıp, istedikleri ilave ekipmanı alıp (hem DC hem AC kısma parafudr denen yıldırımdan korunma malzemesi, ilave kesici ve anahtarlamalar, ilave çift yonlü saat vs.vs.)  bir inşaat mühedisine çatınının panelleri taşıyacağını projeyle kanıtlatıp, aydemde başvuru açıp bağlantı görüşü onayı alıp, tedaşa bağlantı görüşü ve diğer istenen evrakla başvurup, denizlideki bölge müdürlüğünden gelecek kabul heyetinin harcını yatırıp, yaklaşık 60 maddelik teknik kabul formunu onaylatıp, geçici kabul onaylandığı taktirde tekrar aydeme başvurup bağlantı satış antlaşmasını imzalayıp sisteme elektrik satma hakkına kavuşmam lazım. Bilmem anlatabildim mi  Wink

Ha, akü al şebekeden tümüyle ayrıl derseniz bana gereken akülerin bedeli 5000tl, ayrıca invertörü de off-grid almam lazım o da 2500 tl. Ayrıca akülü sistemlerde akü ömrünün de bir maliyet olduğunu unutmayın, her 5 ila 7 yılda bir 5000tl. daha yenilenecek akülere ödersiniz
coinzoid
Sr. Member

View Profile
February 17, 2017, 09:39:46 PM

daha önce yanlış bilgi vermiş olabilirim. Bir arkadaşımızın uyarısı ile 3 faturamı inceledim ve 1kWh vergiler dahil 0.412 TL çıktı. Aksa elektrik kullanan var mı? 2 yıl taahhüte iyi bir indirim oranı var gibi.
kenanzz
Legendary
*

View Profile
February 18, 2017, 08:51:29 AM

Sanayi abonesi olmadığınız sürece meskenlere yapılan indirimin pek bir faydası olmuyor işyerimizde 1,5 senedir elektrikte sanayi abonesi olduk elektriği aldığımız fiyat vergiler hariç 0,198 TL vergilerle birlikte 0,29 Tl oldu. Tek terimli tarife
coinzoid
Sr. Member

View Profile
February 18, 2017, 09:43:48 AM

Sanayi abonesi olmadığınız sürece meskenlere yapılan indirimin pek bir faydası olmuyor işyerimizde 1,5 senedir elektrikte sanayi abonesi olduk elektriği aldığımız fiyat vergiler hariç 0,198 TL vergilerle birlikte 0,29 Tl oldu. Tek terimli tarife

Arkadaşlar peki daha önce mesken tarifesi kullanan bir apartman dairesinde, şahıs şirketi kurduktan sonra sanayi tarifesine geçiş yapabilir miyiz?
kenanzz
Legendary
*

View Profile
February 18, 2017, 01:05:10 PM

Arkadaşlar peki daha önce mesken tarifesi kullanan bir apartman dairesinde, şahıs şirketi kurduktan sonra sanayi tarifesine geçiş yapabilir miyiz?

Sanayi tarifesi abonesi olmanız için üretim yapıyor olmanız lazım şirketinizi gelip kontrol ediyorlar gerçekten kullanılan elektrik üretim yaparken mi kullanılıyor diye kapasite raporu çıkartıyorsunuz öyle apartma dairesindeki şirkete sanayi aboneliğini vericeklerini düşünmüyorum ayrıca 700 tl civarında bir masrafı oluyor kapasite raporu vs.
Pages: « 1 2 3 4 [5]  All
  Print  

Jump to: