Bitcoin Forum
May 04, 2024, 02:28:58 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Bitfury Gürcistan datacenterı  (Read 4884 times)
gablay12
Legendary
*

Activity: 918
Merit: 1000

View Profile
April 03, 2016, 06:39:52 PM

farm kurmak için ek destek yok bildiğim kadarıyla.

The more I meet people, the more I like my dog.
1714832938
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714832938
Reply with quote  #2

1714832938
Report to moderator
Each block is stacked on top of the previous one. Adding another block to the top makes all lower blocks more difficult to remove: there is more "weight" above each block. A transaction in a block 6 blocks deep (6 confirmations) will be very difficult to remove.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714832938
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714832938
Reply with quote  #2

1714832938
Report to moderator
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
April 03, 2016, 07:56:39 PM

Gürcistan da 10 dan fazla istihdam yaratacağım dediğin anda sektör bağımsız akıllara ziyan devlet desteği var.
Bir müşterim yakın zamanda Gagra da bir market yatırımına girdi. 10 gürcü vatandaşı çalıştıracağını taahhüt edince akıllara ziyan vergi avantajları sağladı.
Hani derler ya, hava bedava su bedava o hesap Smiley

gablay12
Legendary
*

View Profile
April 04, 2016, 05:55:22 AM

10 gürcü vatandaşı çalıştırmak,aslında >5.000 TH için olabilir.

Vergi avantajından ziyade bedeva veya ucuz elektrik cazip olabilir.

gorkem
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
April 05, 2016, 02:00:08 PM

gurcıstanda hayat cok ucuz orda yasamak cok mantıklık ama gıtmek ıstemıyor ınsan ulkesını bırakıp .Cheesy bu adamlarrda gercekse mantıklı ıs yapıyolar .d
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036

View Profile
April 06, 2016, 12:16:08 PM

Konu acilali baya bir sure gecti hic ilerleme kaydetmedilermi yeni bir video falan girmedim hic datacenterla ilgili.
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
April 06, 2016, 01:23:43 PM

Konu acilali baya bir sure gecti hic ilerleme kaydetmedilermi yeni bir video falan girmedim hic datacenterla ilgili.

En son forumdan biri 15 - 16 mart gibi Gürcistan a gidiyorum gittiğimde ziyaret edeceğim demişti ama bit ses çıkmadı.
gablay12
Legendary
*

View Profile
April 08, 2016, 05:27:00 AM

Türkiye'de açsalar data centerı; sizin için artısı ve eksisi ne olur?Güven mi verir?Cihazları elden mi almak istersiniz?Yoksa bu işi profesyoneller nasıl yapıyor diye merak mı ediyoruz forum ahalisi olarak.

Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
April 08, 2016, 06:04:16 AM

Türkiye'de açsalar data centerı; sizin için artısı ve eksisi ne olur?Güven mi verir?Cihazları elden mi almak istersiniz?Yoksa bu işi profesyoneller nasıl yapıyor diye merak mı ediyoruz forum ahalisi olarak.

Mühendis bir abim şunu söyledi geçenlerde,
Bu veri merkezleri sadece blok bulmak için yapılıyorsa yazık. İlerde muhakkak bu minerları başka bir işe yaratırlar. Sadece bu iş için bu kadar yatırım akıllıca değil. Sizin görmediğiniz başka boyutlarında vardır bu işin. İki kripto para kazmak için bu zahmete girilmez. Adamlar belki süper computer olarak kiralayacaklar ilerde bu alt yapıyı.

Bende bunlar sadece bu iş için özelleştirilmiş çipli donanımlar, başka bir işe yaratılamazlar dedim.

Güldü, şimdiki Bilgin ile böyle düşünüyorsun, ilerde başka işe yaratılır bunlar dedi.

Formal yatırım yapanların hesabını merak ediyorum. Kesin işin içinde başka birşey var ama ne?
kenanzz
Legendary
*

View Profile
April 10, 2016, 12:02:57 AM

Mühendis bir abim şunu söyledi geçenlerde,
Bu veri merkezleri sadece blok bulmak için yapılıyorsa yazık. İlerde muhakkak bu minerları başka bir işe yaratırlar. Sadece bu iş için bu kadar yatırım akıllıca değil. Sizin görmediğiniz başka boyutlarında vardır bu işin. İki kripto para kazmak için bu zahmete girilmez. Adamlar belki süper computer olarak kiralayacaklar ilerde bu alt yapıyı.

Bende bunlar sadece bu iş için özelleştirilmiş çipli donanımlar, başka bir işe yaratılamazlar dedim.

Güldü, şimdiki Bilgin ile böyle düşünüyorsun, ilerde başka işe yaratılır bunlar dedi.

Formal yatırım yapanların hesabını merak ediyorum. Kesin işin içinde başka birşey var ama ne?

Kesinlikle bu söylediğinize katılıyorum diğer minerlarda oluyormu bilmiyorum ama knc minerlara modifikasyon yapılarak ham verilerin işlenmesi yüksek boyutlardaki bilgisayar analiz ve simülasyonları için süper bilgisayar şeklinde kullanıldığını duymuştum.Özellikle bilimsel araştırmalar için normal bilgisayarla yüzyıllarca süren işlemleri belli bir ağ üzerinde binlerce bilgisayarı ortak çalıştırarak yada süper bilgisayarlar ile çok kısa sürede analiz ve simüle edebildiklerini biliyorum.
prowas
Full Member

Activity: 240
Merit: 102

View Profile
April 10, 2016, 01:26:55 PM

bana adresi bulun tam hangi şehirdeyse gideyim.

7-8krş elektrik gürcistanda devlet enerji satmak için kendinden geçiyor zaten tek kaynakları : doğalgaz,petrol,enerji.

başka bişileri yok.
coaex
Hero Member

Activity: 616
Merit: 503

@coaex - LBMA certified Gold & Silver

View Profile WWW
April 19, 2016, 07:32:30 PM

bu başlığa yazan tüm arkadaşlara açık çağrı: bu şekilde internet üzerinden yazmak yerine, haftasonu bir güne bir buluşma ayarlasak da bu şekilde bilgi birikimimizi arttırsak daha iyi olmaz mı?

Coaex Precious Metals - Cryptocoin Gold and Silver Bullion
lahmacunkuregi
Sr. Member

Activity: 403
Merit: 250

internet aktivist

View Profile
April 20, 2016, 06:45:23 AM

bu başlığa yazan tüm arkadaşlara açık çağrı: bu şekilde internet üzerinden yazmak yerine, haftasonu bir güne bir buluşma ayarlasak da bu şekilde bilgi birikimimizi arttırsak daha iyi olmaz mı?

Ayarlayın bir organizasyon hocam herhangi bir kafe veya park da buluşup bir şeyler içeriz, herkes birbiriyle tanışır,konuşur sanalda olan arkadaşlığı gerçek hayatta da kurabiliriz Smiley

kenanzz
Legendary
*

View Profile
April 21, 2016, 04:06:31 PM

Yabancı siteler 100 milyon dolar yatırım yaptı falan filan gibi haberler yapılmış bloglarda yazılar yazılmış ama ne bir foto var nede bir video.
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
April 23, 2016, 11:58:29 AM

En son forumdan biri 15 - 16 mart gibi Gürcistan a gidiyorum gittiğimde ziyaret edeceğim demişti ama bit ses çıkmadı.
Gittim gitmesine de hava yağmurdan kırılıyordu. Ben kendimi ucuz alkole ve kumara kaptırınca otelden pek çıkmaya fırsatım olmadı. 1 gün gezmeye ayırdım o gün icin de bitfury çiftliğini ziyaret etmek aklıma gelmedi..

kenanzz
Legendary
*

View Profile
April 28, 2016, 04:48:39 PM

Gittim gitmesine de hava yağmurdan kırılıyordu. Ben kendimi ucuz alkole ve kumara kaptırınca otelden pek çıkmaya fırsatım olmadı. 1 gün gezmeye ayırdım o gün icin de bitfury çiftliğini ziyaret etmek aklıma gelmedi..

Gitmeniz vakit kaybıda olabilirdi bence bi gelişme olsaydı çoktan bitcoin forumlarında konu şişirilirdi.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: