Bitcoin Forum
May 04, 2024, 02:55:49 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bitfury Gürcistan datacenterı  (Read 4884 times)
forbidden (OP)
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
February 09, 2016, 12:24:42 AM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1150844.msg13818496#msg13818496 Bu linkte Bitfury yetkilisi Datacenterlarının İzlanda ve Gürcistanda olduğunu yazmış, Mart sonuna kadar da cihazları yetiştireceklerini söylüyor, öyle bir durum olursa Gürcistandan elden de alınabilir cihazlar belki Smiley Fikri olan?
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714834549
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714834549
Reply with quote  #2

1714834549
Report to moderator
Beraturker
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 250

View Profile
February 09, 2016, 12:26:00 AM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1150844.msg13818496#msg13818496 Bu linkte Bitfury yetkilisi Datacenterlarının İzlanda ve Gürcistanda olduğunu yazmış, Mart sonuna kadar da cihazları yetiştireceklerini söylüyor, öyle bir durum olursa Gürcistandan elden de alınabilir cihazlar belki Smiley Fikri olan?

Bende böyle düşünüyorum.. ancak Çin'de üretiyolarsa o zaman olmaz belkide böyle birşey..
forbidden (OP)
Hero Member

View Profile
February 09, 2016, 12:33:45 AM

Bence satılabilir çünkü Bitmainden sıfır diye aldığım cihazlar schetzen cloud diye bir mining farmından yollandı faturada öyle yazıyor. Bitmainin adı geçmiyor faturada. %6 fazladan KKDF vergisi ödemek zorunda kaldım bu yüzden Smiley Muhtemelen Bitfury de aynısını yapacak çünkü cihazların testi tamamlandığında tekrar Çin'e gönderip avrupaya göndermek mantıksızlık olur diye tahmin ediyorum. Farmdakileri satmazlar ise o ayrı tabi.
Beraturker
Sr. Member

Activity: 308

View Profile
February 09, 2016, 12:38:02 AM

Bence satılabilir çünkü Bitmainden sıfır diye aldığım cihazlar schetzen cloud diye bir mining farmından yollandı faturada öyle yazıyor. Bitmainin adı geçmiyor faturada. %6 fazladan KKDF vergisi ödemek zorunda kaldım bu yüzden Smiley Muhtemelen Bitfury de aynısını yapacak çünkü cihazların testi tamamlandığında tekrar Çin'e gönderip avrupaya göndermek mantıksızlık olur diye tahmin ediyorum. Farmdakileri satmazlar ise o ayrı tabi.

Benim bildiğim kadarıyla şu an Bitfury'nin elinde hali hazırda bi miner yok.. Sadece çipler var..
Çipleri ve mineri üreticek bi üretici arıyolar hala... Muhtemelen Çin'de üretiliceğini varsayarsak ordan gelirler gibime geliyo ama tabi kesin bilgiler değil bunlar..
forbidden (OP)
Hero Member

View Profile
February 09, 2016, 12:45:27 AM

sordum bakalım ne cevap verecek. Datacenterdan bahsettiğine göre faaliyete geçmiş olan birşeyler olmalı diye düşünüyorum ben şahsen. Bilgim yok tabi sadece forumda okuyorum Bitfury firmasının testlere başladığını ve hashın yükselmesinin bir nebze de buna bağlandığını.
Cross-zeira
Member
**

Activity: 78
Merit: 10

View Profile
February 09, 2016, 05:35:44 PM

Gürcistan mı, çok ilginç.Bu şirket niye Gürcistan'a farm kuruyor ki, Gürcistan'da çok mu ucuz elektrik? Yada devlet teşviği falan mı var acaba..
hashminer99
Newbie
*

Activity: 25
Merit: 0

View Profile
February 10, 2016, 06:36:33 AM

Gürcistan sanırım elektrik açısından avantajlı bir ülke. yoksa neden o ülkeyi seçsin ki..
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
February 10, 2016, 12:19:18 PM

Bildiğim kadarıyla Gürcistan hidroelektrik alanında enerji üretiminde gerçekten kullanımından fazlasını üreten ve dahada fazlasını üretebilecek pontansiyele sahip bir ülke hatta türkiyeninde bir ara bu ülkeden enerji ithal etme haberleri vardı fakat oldumu olmadımı net bilmiyorum bu nedenle gürcistanı seçmeleri mantıklı geliyor hem çine göre iklimi farm kurmaya daha müsait hemde avrupaya ve çine eşit mesafelerde bir sac ayağı gibi.
mjpo
Hero Member

Activity: 1103
Merit: 500

View Profile
February 11, 2016, 03:19:04 PM

Gürcistan mı, çok ilginç.Bu şirket niye Gürcistan'a farm kuruyor ki, Gürcistan'da çok mu ucuz elektrik? Yada devlet teşviği falan mı var acaba..

Gürcistan hükümeti destek veriyor. Ayrıca aktifbank da bu işle ilgileniyor diye biliyorum, yatırım yapacaklarmış..
erhanzeynel
Jr. Member
*

Activity: 49
Merit: 1

View Profile
February 11, 2016, 08:30:57 PM

Ayrıca Çin'daki internet band genişliği sıkıntısını göz önüne alırsak Gürcistan mantıklı görünüyor.
forbidden (OP)
Hero Member

View Profile
February 11, 2016, 09:37:25 PM

Gürcistan üzerinden satış yok maalesef. San Francisco, Washington, Hong Kong, Londra ve Amsterdam satış ofislerinin olduğu ülkeler.
Farmlar ise İzlanda ve Gürcistan.
Gürcistanın seçilmesi elbette elektriğin ucuzluğu ve ithalattaki vergilerin aşırı düşük olması vs.
Bu şirketin balon olmasını ümit ediyorum.
kenanzz
Legendary
*

View Profile
February 14, 2016, 04:58:24 PM

Ayrıca Çin'daki internet band genişliği sıkıntısını göz önüne alırsak Gürcistan mantıklı görünüyor.

Bence çindeki internet bant genişliğinin onda biri gürcistanda yoktur çinin sanayileşmiş büyümüş çoğu yerinde fiber teknolojisi var gürcistanda bu denli altyapı olacağını sanmıyorum bir diğer noktada bitcoin farmlarında internet yüzünden artık orphan blok olma olasılığı iyice düştü çünkü zorluk aldı başını gitti.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
February 15, 2016, 04:32:46 PM
Last edit: February 15, 2016, 04:56:39 PM by mhanbostanci

Gürcistan da veri merkezi kurup işletilmesinin bir kaç sebebi var arkadaşlar.
1. Elektrik ucuz
2. İşçilik ucuz
3. bina kiraları Avrupa ve Türkiye ye göre ucuz.
4. gayrimenkul fiyatları komik derecede ucuz.
5. Devlet istihdam yaratana sıfır vergi uygulaması yapıyor. [İstihdam konusunda ülke kan ağlıyor, Türkiye'de iş bulabilen kaçıp geliyor]
6. Altyapı (elektrik, fiber optik) sandığınız gibi kötü değil. Şehir merkezlerinde SSCB zamanından kalan çok güzel alt yapı var. [vatandaşa kullandırmıyorlar o ayrı.]
7. iklim soğuk bu nedenle veri merkezi soğutma maliyeti çok ama çok düşük.

thinkinger
Hero Member

Activity: 784

View Profile WWW
February 17, 2016, 10:55:10 PM

Bu bitfury nin hashnest gibi cloud mining satışı var mı ? olacak mı? olursa hashnest veya genesis gibi yatırımcılara zararı yükleme gibi bir dertleri mi var yoksa gercekten efendi efendi ticaret yapmayı mı düşünüyorlar?Bilen var mı?

.██████████   bitfons.in- Cryptocurrency Exchange - 10 coins███████.
kenanzz
Legendary
*

View Profile
February 18, 2016, 09:58:44 AM

Bu bitfury nin hashnest gibi cloud mining satışı var mı ? olacak mı? olursa hashnest veya genesis gibi yatırımcılara zararı yükleme gibi bir dertleri mi var yoksa gercekten efendi efendi ticaret yapmayı mı düşünüyorlar?Bilen var mı?

bitfury söylentilere göre cloud mining degilde bildiğin sanayi yatırımcıları için cihaz üretecek diyorlardı hatta bi ara hash gücünün tavan yapmasıda bitfury cihazlarını test ediyor dendi bilmem ne kadar doğru ama olabilitesi olan bir durum.
gokselgok
Full Member

Activity: 143
Merit: 100

View Profile
February 18, 2016, 05:46:09 PM

Bu kadar büyük bir güçle cloud mining yaparlarsa, küçük çaplı ev kullanıcılarının kullandığı (s7,sp35,s5) kısa sürede useless olabilir gibi geliyor.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
CryptoTalk.org| 
MAKE POSTS AND EARN BTC!
🏆
lahmacunkuregi
Sr. Member

Activity: 403

internet aktivist

View Profile
February 19, 2016, 02:49:35 PM

araştırdığıma göre Gürcistanda elektirik fiyatları Türkiye de ki elektirik fiyatlarına göre daha ekonomikmiş o yüzden oraya kurmuş olabilir ki mantıklıda Smiley

n3o111
Hero Member

Activity: 490

View Profile
February 19, 2016, 02:51:47 PM

araştırdığıma göre Gürcistanda elektirik fiyatları Türkiye de ki elektirik fiyatlarına göre daha ekonomikmiş o yüzden oraya kurmuş olabilir ki mantıklıda Smiley

Öyle olsa elektriğin daha ucuz olduğu yerlere kurar, neden Gürcistan'a kursun? Dünyanın en ucuz elektriği orada değil.
kenanzz
Legendary
*

View Profile
February 20, 2016, 08:14:09 PM

Öyle olsa elektriğin daha ucuz olduğu yerlere kurar, neden Gürcistan'a kursun? Dünyanın en ucuz elektriği orada değil.

iklim şartları ve devlet desteğini de düşünmek lazım adamlar belki devletle bile sözleşme imzalamışlardır bizim gibi 3-5 cihazı 3 lü prize takip farm kurmuyor adamlar Cheesy
lahmacunkuregi
Sr. Member

Activity: 403

internet aktivist

View Profile
February 21, 2016, 08:09:51 PM

iklim şartları ve devlet desteğini de düşünmek lazım adamlar belki devletle bile sözleşme imzalamışlardır bizim gibi 3-5 cihazı 3 lü prize takip farm kurmuyor adamlar Cheesy

sana katılıyorum dostum illa ucuz elektirik olan yerde farm kurulcak diye bir şart yok belki orası farmı kuranlar için en verimli bir nokta veya dediğin gibi destek alıyorlar.

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: