Bitcoin Forum
May 11, 2024, 07:16:00 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Solo Mining hakkında yardım  (Read 1186 times)
Nboramir (OP)
Sr. Member

Activity: 538
Merit: 250

View Profile
February 11, 2016, 03:27:58 PM

Arkadaşlar ben yalnızca solo mining yapmak istiyorum para kazandırıp kazandırmaması önemli değil şu aşamada işi öğrenebilmek ve biraz da eğlence amaçlı açıkçası.
   Solo mining yapabilmem için uygun fiyatlı önerebileceğiniz cihaz var mı ? ya da her tür cihazla yapılabilir mi bu madencilik. Yapılabiliyorsa nasıl ve hangi cihazlarla yapılabilir bunlara bilgisi olan arkadaşlar cevap verebilirler mi acaba ?
1715411760
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715411760
Reply with quote  #2

1715411760
Report to moderator
1715411760
Hero Member
*

Ignore
1715411760
Reply with quote  #2

1715411760
Report to moderator
"In a nutshell, the network works like a distributed timestamp server, stamping the first transaction to spend a coin. It takes advantage of the nature of information being easy to spread but hard to stifle." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715411760
Hero Member
*

Ignore
1715411760
Reply with quote  #2

1715411760
Report to moderator
cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
February 11, 2016, 03:41:28 PM

Bitcoin Çekirdeği: Yardım-> Hata Ayıklama Penceresi -> Konsol -> setgenerate true enter.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
Nboramir (OP)
Sr. Member

View Profile
February 11, 2016, 03:50:54 PM

Bitcoin Çekirdeği: Yardım-> Hata Ayıklama Penceresi -> Konsol -> setgenerate true enter.

anlayamadım ne dediğinizi ?
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
February 11, 2016, 04:04:33 PM

local miner ı aktif ediyor bu sanırsam.
Nboramir (OP)
Sr. Member

View Profile
February 11, 2016, 04:09:55 PM

local miner ı aktif ediyor bu sanırsam.

sorduğum soru hakkında bilginiz yok mu? local miner ı aktif etmek işime yaramayacaktır çünkü hiç bir şeyim yok şuan madencilikle alakalı Smiley
Nboramir (OP)
Sr. Member

View Profile
February 11, 2016, 04:26:24 PM

cakir'in demek istediği şu bitcoin core yazılımının bilgisayarınızda olduğunu varsayıyor ve kullanım yönergesi veriyor.konsolu açıp "setgenerate true" yazıp madenciliğe başlayabilirsiniz.@mhanbostanci local mining'den kastınız nedir ?
ayrıca farklı bir program ile de kazabilirsiniz performansının daha iyi olması sebebi ile o ise şöyle olur
madenci yazılımını "-a sha256d -o 127.0.0.1:rpcport -u k.adı -p şifre" argümanları ile çalıştırırsınız ve başlarsınız.tabi bunun için C:\Users\Tugay\AppData\Roaming dizinindeki bitcoin.conf adlı dosyanın editlenmiş olması gerekli(kullanıcı adı ve şifre belirliyorsunuz)ve bitcoin core yazılımının da açık olması gerekli.sonra yazılımı çalıştırın ve başlayın.kolaylık olsun diye yukarıdaki argümanları .bat dosyası olarak kaydedebilirsiniz.
oda şöyle olur:yeni metin belgesi oluştur,aç yukarıdaki argümanları kopyala(başına madenci yazılımının adını yaz),yukarıdan dosya > farklı kaydet >kayıt türü:tüm dosyalar > dosya adı başla.bat istediğiniz adı verin ama sonunda .bat uzantısı olmalı.iyi kazmalar.

aslında o programı yuklemeye calıstım ama o kadar uzun bir süre çıktı ki gözüm korktu. bnde usb cihazlarından alarak onlarla yapmayı düşündüm o durumda da mı yine aynı programı yüklemem gerekecek. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim bu arada.
mjpo
Hero Member

Activity: 1103
Merit: 500

View Profile
February 12, 2016, 05:52:21 AM

cakir'in demek istediği şu bitcoin core yazılımının bilgisayarınızda olduğunu varsayıyor ve kullanım yönergesi veriyor.konsolu açıp "setgenerate true" yazıp madenciliğe başlayabilirsiniz.@mhanbostanci local mining'den kastınız nedir ?
ayrıca farklı bir program ile de kazabilirsiniz performansının daha iyi olması sebebi ile o ise şöyle olur
madenci yazılımını "-a sha256d -o 127.0.0.1:rpcport -u k.adı -p şifre" argümanları ile çalıştırırsınız ve başlarsınız.tabi bunun için C:\Users\Tugay\AppData\Roaming dizinindeki bitcoin.conf adlı dosyanın editlenmiş olması gerekli(kullanıcı adı ve şifre belirliyorsunuz)ve bitcoin core yazılımının da açık olması gerekli.sonra yazılımı çalıştırın ve başlayın.kolaylık olsun diye yukarıdaki argümanları .bat dosyası olarak kaydedebilirsiniz.
oda şöyle olur:yeni metin belgesi oluştur,aç yukarıdaki argümanları kopyala(başına madenci yazılımının adını yaz),yukarıdan dosya > farklı kaydet >kayıt türü:tüm dosyalar > dosya adı başla.bat istediğiniz adı verin ama sonunda .bat uzantısı olmalı.iyi kazmalar.

aslında o programı yuklemeye calıstım ama o kadar uzun bir süre çıktı ki gözüm korktu. bnde usb cihazlarından alarak onlarla yapmayı düşündüm o durumda da mı yine aynı programı yüklemem gerekecek. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim bu arada.

USB cihazlarla kazacaksanız solo yerine bir havuzda kazmak daha mantıklı olabilir. En azından 3-5 birşeyler damlar..
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
February 12, 2016, 10:05:19 AM

USB cihazlarla kazacaksanız solo yerine bir havuzda kazmak daha mantıklı olabilir. En azından 3-5 birşeyler damlar..

professiyonel birkaç miner haricinde diğer tüm cihazlar türkiye şartlarında zarar yazmaya başladı yani delik kovaya su doldurmaya çalışmak olur havuzdan 3-5 bişiler gelmesini beklemek ama solo kazmak piyango bileti gibi belki her gün aldığınız bilete ikramiye çıkmayacak ama ya tutarsa Cheesy
Nboramir (OP)
Sr. Member

View Profile
February 12, 2016, 11:40:41 AM

professiyonel birkaç miner haricinde diğer tüm cihazlar türkiye şartlarında zarar yazmaya başladı yani delik kovaya su doldurmaya çalışmak olur havuzdan 3-5 bişiler gelmesini beklemek ama solo kazmak piyango bileti gibi belki her gün aldığınız bilete ikramiye çıkmayacak ama ya tutarsa Cheesy

Kesınlikle Cheesy bende bunudüşünüyorum Cheesy sans oyununu cok severim zatenbuhiç olmazsa bana biraz eğitim de vermiş olur. Belkiyarın bir gün başka bir sanal para çıkar da ondan köşeyi döneriz btc olmasa da Cheesy
Pages: [1]
  Print  

Jump to: