Bitcoin Forum
June 17, 2024, 06:19:03 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 »  All
  Print  
Author Topic: [DUY] Platoon Game - Gerçek Bitcoin Kazandıran, Web Tabanlı Strateji Oyunu  (Read 32838 times)
Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
March 10, 2016, 04:04:35 PM

Ceza iptali için değil anlamanız için yazıyorum
Oyuna köklü bir değisiklik gelmiş tüm savaş ilanları iptal edilmiş
Ama ben o alana girdiğimde bircok ilan vardı Bu alan hala savaş ilanı için gecerli tek alan
Ben ceza alınca dedim ki orda savas ilanı var hatalısınız Hayır dediler sen hatalısın biz kuralı degistirdik her yere yazdık Orası hariç
Okumadım İngilizcem cok iyi degil muhtemelende anlamazdım
Sonra o alan değisti bıraksaydınızda öyle kalsaydı demek ki sizde benim kadar hatalısınız
Sağlık olsun  Smiley
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
March 10, 2016, 07:02:43 PM

Bitcoin United Federasyonuna ne oldu? Federasyonu dağıtmışlar. Ne oldu anlamadım gitti. Bilgisi olan var mı?
arancra
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile WWW
March 10, 2016, 08:48:32 PM

Merhabalar,

Son bir kaç gündür üzerinde çalıştığım bir proje nedeniyle foruma çok müdahil olamıyorum, bu arada gönüllü olarak oyunun moderatörlüğünü yapan master ziyadesiyle tüm süreci yönetiyor yeri gelmişken ona da teşekkürü borç bilirim.

Öncelikle tüm oyunculara olumlu ya da olumsuz her türlü geri bildirimlerinden dolayı teşekkür ederim, bizim için hepsi faydalı geri bildirimler bunu rahatça söyleyebilirim.

Bu bir strateji oyunu, yani karşınızda gerçek rakipler var haliyle kuralları çok iyi oturtmak gerektiği su götürmez bir gerçek, ancak kuralların oturması için bazı konuları deneyimlemek bazı senaryoları yaşamak gerekiyor, oyunu ne kadar test edersek edelim bazı koşulları yaratmak test aşamasında mümkün olamıyor ne yazık ki, örnek vermek gerekirse oyuncunun birisi çıkıp tüm pasif oyunculara savaş ilan ediyorum yazdı savaş ilanları alanına, adamın pratik zekası önünde saygıyla eğiliyorum test aşaması boyunca ne benim ne de diğer tester arkadaşların aklına gelmemişti bu Smiley, yani ilk başta bu kuralı koymamız bu durumda imkansızdı deneyimlerimiz sonucunda ortaya bir kural çıkmış oldu.

Tarih boyunca insanlık yaşadığı her olay ve her deneyimden sonra toplum kurallarını şekillendirdi, örneğin 1970 'li yıllarda televizyonlarda sigaranın sağlığa faydalı olduğu yönünde görüntüler izlerdiniz hatta bazı çizgi filmlerde karakterlerin ağzında sigara olurdu, ama yıllar sonca kurallar değişti kanunlar artık sigaranın sağlığa zararlı olduğu çizgi filmlerde asla sigara kullanılamaması gerektiği yönünde değişti. Bu nedenle oyunun ilerleyen kısımlarında kuralları değiştirebilir yeniden düzenleyebiliriz bu bizi değil sizi korumak amacıyla yapılan değişiklikler olacaktır yoksa kural yok kanun yok herkes birbirine saldırsın der işin içinden çıkardık elbette.

Gelelim forum konusuna, bu konuda yapılan eleştirileri çok yersiz buluyorum açıkçası, bunu çok sevmem ama en basit ogame'i örnek alalım, orada da oyuncular savaş ilanlarını forum üzerinden yaparlardı ama kimsenin buna itirazı olmazdı zaten doğru olan da bu hiç oyun içinde ayrı bir yerde savaş ilanları adında bir mecra açmayı düşünmemiştik ancak yine sağolsun master böyle bir öneride bulundu, yapılacaklar listesine eklendi, ancak bu sistem getirilene kadar savaş ilanlarının duyurusunun yapıldı yer yine platoon game official forumu yani bu konuyu tartışmaya gerek yok.

Oyun'daki reklam konusuna gelince, birisi "bence aliser oyuna reklam alamıyor ondan oyundan vazgeçti" yazmış çok ayıp, gerçekten çok ama çok ayıp, zamanı gelince bunu söyleyen arkadaş zaten yanlış bir cümle kullandığını görecektir reklam konusunda çok fazla şey söyleyemem forum üzerinden ne yazık ki.

Özetle,

Platoon tamamen eğlence amacıyla geliştirilmiş, bitcoin sisteminde eşsiz bir yere sahip tamamen farklı bir oyun, her geçen gün farklı bir açığı kapatıyoruz ve çoğunlukla bu oyunun geliştirilmesinde ve yönetilmesinde gönüllülük usulü geçerli yani burada insanlara hakaret ederken, haksızlık ederken biraz elinizi vizdanınıza koymanızı bekliyoruz. Oyun içerisinde hem eğlenip hem bitcoin kazanıyorsunuz bir çok oyuncu kayda değer çekim yaptı keşke onlar buraya bu olumlu deneyimini yazsalar ama onları da eleştirmiyorum herkesin kendi seçimi.

Son olarak master görevini fazlasıyla yerine getiriyor ve olağan üstü bir hassasiyetle, herkese eşit davranıyor ve hatta oyundan kaynaklanan sorunları bile profesyonelce idare ediyor bu konuda tüm oyuncularımızdan master'a karşı biraz daha saygılı olmasını rica ediyorum.

Saygılarımla
aliser

Hatalar her iki taraftada mutlaka olacaktır. Ve hatalar oldukça daha iyi geliştirmeler gelecektir. Biraz sabırlı ve sakin olmalıyız hepimiz.

Aliser e gerçekten teşekkürler; ilk btc çekimimi yaptım bugün, hem eğlendirip hem kazandıran, ve hiçbir şey yatırmadan kazandıran bir oyunu kurgulamak, devam ettirebilmek bence büyük başarı.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
hakanbalta577
Sr. Member

Activity: 406

View Profile
March 10, 2016, 10:19:09 PM

Grin gittik bi pasif oyuncuya fazla saldırmışız ya, normallere çok dikkat ettim de o gözden kaçmış
neyse 3 gün dinlenelim diğerleri yetişsin

masterconqueror
Member
**

Activity: 114
Merit: 10

View Profile
March 10, 2016, 10:29:31 PM

Grin gittik bi pasif oyuncuya fazla saldırmışız ya, normallere çok dikkat ettim de o gözden kaçmış

Evet siz en dikkatli oyunculardan birisiniz. Her şeyi  3-4 kere sorarak garantiye alıyorsunuz. Ama insanlık hali. Gözden kaçmıştır.  Smiley
sanandreas
Sr. Member

Activity: 378

View Profile
March 10, 2016, 10:35:21 PM

Daha oyun başlamamış ekonomi dönemi bitmemiş bu hemen havaya girmiş. Dikkat et havanı fena indirecekler. Wink
hakanbalta577
Sr. Member

View Profile
March 10, 2016, 10:53:12 PM

Daha oyun başlamamış ekonomi dönemi bitmemiş bu hemen havaya girmiş. Dikkat et havanı fena indirecekler. Wink

bazı insanlar bazı şeylerin şaka olabileceğini idrak edemeyip ciddiye alabiliyormuş  Roll Eyes buradan da bunu görüyoruz .. altı üstü oyun . bu kadar ciddiyete gerek yok ..

kolay gelsin
hugoworld
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 251

View Profile
March 11, 2016, 09:52:39 AM

bazı insanlar bazı şeylerin şaka olabileceğini idrak edemeyip ciddiye alabiliyormuş  Roll Eyes buradan da bunu görüyoruz .. altı üstü oyun . bu kadar ciddiyete gerek yok ..

kolay gelsin

Hocam öyle diosun da o kadar zamanımızı harcadık. Onun üstüne şuanda oyun içinden çıkılmaz bie hale geldi olmayacak kurallarla.

EMP

▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬

ICO START:
10 SEPT 2018
Zby Elias
Newbie
*

Activity: 18
Merit: 0

View Profile
March 11, 2016, 03:41:32 PM

Oyun mobil uygulama çıkar mı bir bilgisi olan var mı?
hakanbalta577
Sr. Member

View Profile
March 12, 2016, 08:49:13 AM

merhaba arkadaşlar. 24 saatte 3 atak kuralı oyuncunun faklı territory leri için geçerli mi? bir oyuncu benim 7 farklı bölgeme atak yapmış yenileri 6 adet de yolda. yani 10 saat içinde toplamda 13 atak yemiş olacağım. ve arkadaş benim puanımın yaklaşık 5 katı fazla puana sahip . hiçbir şansım yok yani.

her bölgeniz için 3 atak ve toplamda 7 bölgeniz varsa 21 atak hakkı var ..
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
March 12, 2016, 10:37:55 AM

hadi ya Sad bu adam benim gözümü açtırmaz ki o zaman. oyunu kapatıyoruz o zaman yapacak birşey yok. 8-10 saat içinde ne defans yapılır ne malzeme taşınır ne araç yapılır savunacak kadar. herşey buraya kadarmış demek. o kadar da hevesle başlamıştım oyuna Smiley neyse teşekkürler bilgilendirme için.

Saldıranın konumunu verirseniz yardımcı olurum. Yeni oyunculara çökmenin cezasını keselim o kişiye. Tepesine 450 hunter 150 bombardıman uçağıyla bineyim de görsün güçsüzlere saldırmanın cezasını.
Nomad88
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1268

View Profile WWW
March 12, 2016, 02:05:10 PM

Arkadaslar oyundan memnunmusunuz? Baslamayi dusunuyorum bir suredir ama herhalde gec kaldim diyerek vazgectim bir kac sefer. Ne kadar getirisi var, gec basladim diye coker mi ustume eski oyuncular? Deneyimlerinizi paylasirsaniz sevinirim.

arancra
Sr. Member

Activity: 448

View Profile WWW
March 12, 2016, 06:57:00 PM

Arkadaslar oyundan memnunmusunuz? Baslamayi dusunuyorum bir suredir ama herhalde gec kaldim diyerek vazgectim bir kac sefer. Ne kadar getirisi var, gec basladim diye coker mi ustume eski oyuncular? Deneyimlerinizi paylasirsaniz sevinirim.

Ben kendi adıma çok memnunum. Salt btc kazanmak için başlayacaksan tavsiye etmem, nihayetinde eğlence amaçlı bir OYUN. Ama geliştikçe gayet iyi getirisi oluyor.
Belirli bir puan oranlaması var. Dolayısıyla her önüne gelen güçlü oyuncu, yeni başlayanlara saldıramıyor. Senin gelişimindeki kilit nokta ise; oyuna ayırabileceğin vakitle alakalı tamamen.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
Nomad88
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1268

View Profile WWW
March 12, 2016, 08:23:52 PM

Bende basladim. Bu oyun bana yillar once oynadigim ogame oyununu hatirlatti. Cok populerdi eskiden. Ozledigimde bir oyun acikcasi. Keyifli olacaga benziyor. Tek anlayamadigim neye gore bitcoin kazandigimiz. Ayrica saldiri ile bitcoin de alinabiliyor mu? FAQ bolumune yazilmamis. Var mi bilgisi olan bu konuda?

hakanbalta577
Sr. Member

View Profile
March 12, 2016, 08:28:13 PM

Bende basladim. Bu oyun bana yillar once oynadigim ogame oyununu hatirlatti. Cok populerdi eskiden. Ozledigimde bir oyun acikcasi. Keyifli olacaga benziyor. Tek anlayamadigim neye gore bitcoin kazandigimiz. Ayrica saldiri ile bitcoin de alinabiliyor mu? FAQ bolumune yazilmamis. Var mi bilgisi olan bu konuda?

harcadığın madenlerden ve de kazandığın savaşlardan satoshi kazancın olacak. ne kadar büyük miktarda maden harcar ve ne kadar büyük savaş  yaparsan o kadar gelirin artıyor. yani başlarda hiçbişi kazanamıyorsun da ilerledikçe gelirler artacak.
masterconqueror
Member
**

Activity: 114
Merit: 10

View Profile
March 12, 2016, 08:29:21 PM

Harcadığınız her 200 birim kaynak ( iron, gold, oil ) 1 satoshi kazandırır. Ayrıca savaşarak kazanacağınız Bitcoin, kaynak harcayarak kazanacağınızdan daha fazladır.
gokcey
Full Member

Activity: 208
Merit: 100

View Profile
March 12, 2016, 09:14:14 PM

1:13 kordinatlarında dağ var. Herhangi bir özelliği varmıdır. Yoksa sadece görselmi Smiley
pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1000

View Profile
March 12, 2016, 09:17:28 PM

1:13 kordinatlarında dağ var. Herhangi bir özelliği varmıdır. Yoksa sadece görselmi Smiley

Oyuna isyan edenler çıkıyormuş dağa. Smiley
Yeni territory kurulamayan bölgeler dağlık alan oluyor ancak haritada çok sık karşılaşılmıyor.
olcaytu2005 (OP)
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
March 13, 2016, 07:50:15 AM

24 saat uyumayarak oyunu oynayan bir grup var mı acep? Bazılarına dünya üzerindeki çeşitli zaman dilimlerinin hepsinde saldırı yapmama rağmen her seferinde adamlarını kaçırıyor. Ya da bunlar saldırı olunca haber veren bir bot yazmış olabilir Cheesy
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
March 13, 2016, 08:27:59 AM

24 saat uyumayarak oyunu oynayan bir grup var mı acep? Bazılarına dünya üzerindeki çeşitli zaman dilimlerinin hepsinde saldırı yapmama rağmen her seferinde adamlarını kaçırıyor. Ya da bunlar saldırı olunca haber veren bir bot yazmış olabilir Cheesy

şahsen ben uyurken filomu havada tutuyoru ,
su uyur düşman uyumaz 😀
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 »  All
  Print  

Jump to: