Bitcoin Forum
May 21, 2024, 05:21:36 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Καυγάς για την CoinBit με τον Chek2fire  (Read 6747 times)
chrisvl
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1274
Merit: 1006

Trainman


View Profile WWW
April 17, 2016, 08:27:32 AM
 #61

Όταν ρώτησα τον BitcoinExpert ποια είναι η γνώμη του σχετικα με το να πουλήσω τα λισκ και να πάρω waves μου απάντησε:Δεν μπορώ να σου προτείνω τι να κάνεις.Αυτό είναι δικιά σου απόφαση.

mitzie
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 975
Merit: 1003



View Profile
April 17, 2016, 08:56:05 AM
 #62

Καλημέρες,

Επειδή έχω λάβει PM και από τους δυο σας, να σας ξεκαθαρίσω κάτι σχετικά με το moderation σε ολόκληρο το φόρουμ: Γενικά, όλο το staff δεν ασχολείτε με scams ή potential scams. Αυτό σημαίνει ότι ο οποιοσδήποτε μπορεί να γράψει ότι θέλει, αλλά και από την άλλη πλευρά ο οποιοσδήποτε μπορεί να κατήγορήσει κάποιον, να διαφωνίσει μαζί του ή να ισχυριστεί ότι με αυτό τον τρόπο κάνει scam (πάντα ευγενικά και με το ανάλογο λεξιλόγιο). Οπότε δεν μπορώ να κάνω delete posts σε αυτή την περίπτωση.

Αν θέλεις BitcoinExpert μπορείς να κάνεις ένα νεο thread και να το κάνεις self-moderated, αν και νομίζω πως δεν γίνεται στην Αγόρα για ευνόητους λόγους. Αντιθέτως, chek2fire και οποιοιδήποτε άλλοι, σε αυτή την περίπτωση μπορείτε να κάνετε νέο thread και να γράψετε την άποψη σας εκεί.

Καλή συνέχεια
BitcoinExpert (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 546
Merit: 500



View Profile
April 17, 2016, 09:16:23 AM
 #63

Καλημέρες,

Επειδή έχω λάβει PM και από τους δυο σας, να σας ξεκαθαρίσω κάτι σχετικά με το moderation σε ολόκληρο το φόρουμ: Γενικά, όλο το staff δεν ασχολείτε με scams ή potential scams. Αυτό σημαίνει ότι ο οποιοσδήποτε μπορεί να γράψει ότι θέλει, αλλά και από την άλλη πλευρά ο οποιοσδήποτε μπορεί να κατήγορήσει κάποιον, να διαφωνίσει μαζί του ή να ισχυριστεί ότι με αυτό τον τρόπο κάνει scam (πάντα ευγενικά και με το ανάλογο λεξιλόγιο). Οπότε δεν μπορώ να κάνω delete posts σε αυτή την περίπτωση.

Αν θέλεις BitcoinExpert μπορείς να κάνεις ένα νεο thread και να το κάνεις self-moderated, αν και νομίζω πως δεν γίνεται στην Αγόρα για ευνόητους λόγους. Αντιθέτως, chek2fire και οποιοιδήποτε άλλοι, σε αυτή την περίπτωση μπορείτε να κάνετε νέο thread και να γράψετε την άποψη σας εκεί.

Καλή συνέχεια

Κατανοητά όλα mitzie.Απλά επειδή εδώ μέσα κάποιοι δεν είμαστε ανώνυμοι (όπως εγώ), δεν θα ανεχτώ ψευδείς κατηγορίες από ανώνυμους όπως ο chek2fire.Υπάρχουν και κάποια όρια τα οποία ο chek2fire τα ξεπέρασε και αυτό δεν πρόκειται να το αφήσω να περάσει έτσι.
BitcoinExpert (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 546
Merit: 500



View Profile
April 17, 2016, 09:19:55 AM
 #64

Όταν ρώτησα τον BitcoinExpert ποια είναι η γνώμη του σχετικα με το να πουλήσω τα λισκ και να πάρω waves μου απάντησε:Δεν μπορώ να σου προτείνω τι να κάνεις.Αυτό είναι δικιά σου απόφαση.

Να 'σαι καλά φίλε μου.Για να τα βλέπουν μερικοί και να το βουλώνουν σιγά σιγά.Και φυσικά όλοι να βλέπουν ποιος πραγματικά είναι ο chek2fire και τη ψέματα λέει.
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
April 17, 2016, 10:03:55 AM
 #65

Κάτσε να κάνουμε μια ανακεφαλαιοποίηση για τα έργα και ημέρες σου.

1. Αγοράζεις από την Coinbase σε τιμή αγοράς και πουλάς με 20% καπέλο. Δεν μπορώ να φανταστώ ποιος σε εμπιστεύτηκε σε τέτοιο χαράτσι μέχρι στιγμής
2. Δίνεις χρηματοπιστωτικές συμβουλές για επενδύσεις χωρις να έχεις νόμιμη άδεια να το κάνεις.
3. Λες για έδρα στην Βουλγαρία χωρίς καν να έχεις κάπου το αριθμό άδεια σου.
4. Μιλάς ότι έχεις συνεργάτες σχεδόν όλες τις εταιρείες του Bitcoin οικοσυστήματος χωρίς να έχεις πουθενά τους όρους συνεργασίας σου. Η συμφωνία με σχεδόν όλες τις εταιρείες είναι και υπό αμφισβήτηση
5. Διαφημίζεις την αγορά shitcoin που έχουν trade μόλις 80 δολάρια την μέρα και σήμερα από την βλέπω 0.
6. Οταν σε προσεγγίζουν για τις "bitcoin" συμβουλές σου προτείνεις την αγορά shitcoin.
7. Σύμφωνα με καταγγελία που έγινε εδώ όταν είδες ότι αυτός που σε προσέγγισε είχε χρήματα πρότεινες την χειραγώγηση ενός altcoin με σκοπό προφανώς να κερδίσεις και να καταστρέψεις όποιους έχουν βάλει τα χρήματα τους εκεί.
8. Λες ότι πουλάς hardware wallet αλλά τα περισσότερα από τα προϊόντα που υπάρχουν στο site σου είναι κατόπιν παραγγελίας δλδ τα παραγγέλνεις εσύ για να τα στείλεις στους πελάτες με το ανάλογο μεγάλο καπέλο. Τα δε ledger wallet έρχονται για κάποιον φτηνότερα να τα παραγγείλει κατευθείαν από το ευρωπαικό site της Ledger πάρα από εσένα τον ίδιο. Το απλό ledger έχει στο official site μόλις 18 ευρώ και εσύ το πουλάς 37 μαζί με τα μεταφορικά. Τα πράγματα γίνονται ποιο χαριτωμένα όταν πάμε σε ποιο ακριβά προϊόντα. Το ledger nano στο official site έχει 34.80 και σε σένα έχει 50 ευρώ και με τα μεταφορικά βγαίνει στα 62!. Το trezor wallet έχει στο official site που υπόψιν είναι και αυτό ευρωπαικά στα 87 ευρώ και εσύ μαζί με τα μεταφορικά το πουλάς στα 132!lol Cheesy.  
9. Χρησιμοποιείς το bitcoin ως όρο τελείως καταχρηστικά γιατί ενώ λες ότι έχεις εμπειρία στην Bitcoin βιομηχανία η μονη εμπειρία που έχεις είναι το παρελθών σου στα shitcoin όπως ο ενεργός σου ρόλος στο hellascoin.
10. Δίνεις οδηγίες για αγορά με το αζημίωτο καρτών που τις φορτώνεις με Bitcoin όταν μπορούσες να είχες φτιάξει έναν οδηγό γιατί απλά ο καθένας μπορεί να δημιουργήσει τέτοιες κάρτες χωρίς να χρειάζεται να πληρώνει το χαράτσι που έχεις βάλει πάνω τους.

Αυτά έχω να πω για τα έργα και ημέρε

ς σου. Πλέον είσαι στην κρίση του κόσμου. Να ξέρεις όποια απάντηση λάβω από τις εταιρείες "συνεργάτες" σου θα αναρτηθεί εδώ και φυσικά όποια απόπειρα νέας διαφήμισης shitcoin θα απαντηθεί ανάλογα.


Τί να κάνουμε;;Ανακεφαλαιοποίηση;;χαχαχα τί είσαι τράπεζα;; Μάθε πρώτα Ελληνικά και ορθογραφία και μετά έλα να μου μιλήσεις.
Ανακεφαλαίωση λέγεται αμόρφωτο παιδάκι.

1. Όποιος θέλει είναι ελεύθερος να αγοράσει από όπου θέλει.Και επίσης ο καθένας είναι ελεύθερος να βάλει την προμήθεια που θέλει.Γι' αυτό σταμάτα με την ίδια καραμέλα γιατί εξακολουθείς να εκτίθεσαι.

2. Το να πέντε ρωτήσει κάποιος "για πες κανένα καλό νόμισμα που αξίζει να επενδύσω" και να του πω εγώ πχ 1-2-3 νομίσματα συμπεριλαμβανομένου πάντα και του Bitcoin, δεν είναι επενδυτική συμβουλή. Οπότε πάει και αυτή η κατηγορία σου.

3. Οι αριθμός άδειας θα δημοσιευθεί στο site μόλις ολοκληρώσω κάποιες αλλαγές που κάνω.

4. Οι όροι συνεργασίας είναι ιδιωτικοί και σε καμιά περίπτωση δε δημοσιεύονται στο site.

5. Το bitcoin δεν είχε καν trade όταν πρωτοβγήκε. Αλλά τόσα ξερεις τόσα λες. Και εξακολουθώ να τονίζω το πόσο άσχετος και επικίνδυνος είσαι στα ψηφιακά νομίσματα. Υ.Γ. Έχει μηδέν trade αλλά προίκα αυτά χειραγωγείται με βάση τα λεγόμενα σου...πόσο θα συνεχίζεις να ξεφτιλίζεσαι...χειραγώγηση με 0 trade, το ακούσαμε κι αυτό...

6. Δεν θα το σχολιάσω καν.Συνεχισε να πλάθεις ιστορίες, εκτός αν έχεις βάλει κοριούς και ακούς το συζητάω με τον καθένα που που με προσεγγίζει για bitcoin συμβουλές.

7. Ουαου καταγγελία από έναν λογαριασμό newbie.Ο οποίος φυσικά όταν δεν δέχθηκα τις παράνομες προτάσεις που μου έκανε βγήκε και είπε ένα σωρό ψέμματα.Όσο για το νόμισμα, μάθε να ξεχωρίζεις την επένδυση από την χειραγώγηση.

8. Προφανώς και είναι κατόπιν παραγγελίας.Μόνο ένας βλάκας θα κρατούσε stock τέτοιες εποχές και για μια τέτοια κατηγορία προϊόντων με ελάχιστος υποψήφιους πελάτες. Αλλά ξέχασα τόσο μυαλό διαθέτεις που ούτε αυτό δεν είσαι ικανός να σκεφτείς. Όσο για τις τιμές θα έπρεπε τουλάχιστον να ξέρεις πως οι μεταπωλητές είναι πάντα ακριβότεροι από τη "μαμα" εταιρεία. Για υπολόγισε βρακάκι την τελική τιμή των ledger πχ με τα μεταφορικά που χρεώνει να δούμε ποιο θα σου βγει πιο ακριβά. Συνεχίζεις να εκτίθεσαι. Και αν κάποιος παραγγείλει πχ το KeepKey, καλή τύχη με το τελωνείο.Εκεί να δει καπέλο που ίδια του ρίξουν. Είσαι επικίνδυνα άσχετος τελικά.

9. Την έχεις δει λίγο satoshi nakamoto ή μου φαίνεται; Σου ανήκει το bitcoin και δεν το ξέρω; Το σχόλιο σου είναι τελείως άκυρο. Δεν υπάρχουν κανόνες για το πως θα χρησιμοποιήσει κάποιος το bitcoin. Και όσο για τα shitcoin που τα αποκαλείς, όσα έχω "προτείνει" εδώ μέσα, που είναι 3-4, είχαν τρελή επιτυχία.

Μιλάς για shitcoin βρε άσχετε, όταν το μεγαλύτερο shitcoin που έχει βγει θα μπορούσε κάποιος να θεωρήσει το bitcoin?
Το bitcoin, το νόμισμα της καρδιάς σου, είναι αυτό που από τα 1200$ έπεσε στα 200$ και πολύς κόσμος έχασε περιουσίες. Αλλά γι' αυτό ούτε κουβέντα. Σου αρέσει να σε ταπώνω φαίνεται. Ο καθένας με τα βίτσια του.

10. Μάλλον θα αναφέρεσαι στην κάρτα Paper Wallet. Ένα προϊόν είναι το οποίο έχει κάποιο κόστος. Δεν έβαλα σε κανέναν το μαχαίρι στο λαιμό να αγοράσει το οτιδήποτε.

Κοίτα να δεις. Επειδή όλη την ώρα λες βλακείες και δείχνεις πόσο άσχετος είσαι σε όλους τους τομείς, είτε είναι ψηφιακά νομίσματα, είτε εμπόριο, είτε επενδύσεις, κοφτό γιατί όλοι εδώ μέσα βλέπουν ποιος έχει δίκιο και ποιος άδικο. Έχεις γίνει ρεζίλι σε όλο το φορούν και κάθε φορά που λες ή ρωτάς κάτι σου απαντάω και σε ταπώνω και φυσικά μετά μοκο δεν έχεις τι να πεις, ούτε καν απαντάς πίσω σε αυτά που ρωτάω εγώ.

Αυτά είχα να πω κι εγώ. Ο κόσμος μια χαρά ξέρει να κρίνει. Εγώ δεν κρύβομαι πίσω από εικόνες και ψευδώνυμα, όπως εσύ. Όλοι εδώ μέσα γνωρίζουν τις πεποιθήσεις και τα πιστεύω σου και να είσαι σίγουρος πως δεν έχεις καθόλου καλό όνομα στην πιάτσα. Καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται. Ο δικός σου ουρανός πάντως σίγουρα δεν είναι καθαρός. Συνέχισε να κρύβεσαι πίσω από την ανωνυμία.

EDIT: και κάτι τελευταίο...δεν βλέπω να κάνεις κάποια επίθεση στον killerjoegreece που έχει γεμίσει το altcoins section με όλα τα shitcoin που αποκαλείς...επίθεση μόνο σε μένα ξέρεις να κάνεις που μετέφρασα απλά 3-4 νομίσματα που τυχαίνει να είναι ότι καλύτερο έχει υπάρξει τεχνολογικά και επενδυτικά Ethereum, Lisk (δεν το μετέφρασα εγώ), Waves και το CreditBit που χρειάζεται περισσότερο χρόνο για να αποδείξει την αξία του, αλλά δεν είσαι σε θέση να καταλάβεις τέτοια πράγματα.
Όλοι βλέπουν και καταλαβαίνουν τις προθέσεις σου.

Είναι γνωστό άλλωστε ότι το έχεις συνήθειο να επιτίθεσαι σε όλους όσους προσπαθούν να ξεκινήσουν επιχειρηματικά στον χώρο του bitcoin.Το χειρότερο όνομα στην κοινότητα το έχεις μόνο εσύ και καλύτερα ν' αποχωρήσεις γιατί πρώτον ανώνυμα τυπάκια σαν εσένα δεν έχουν καμία δουλειά στην κοινότητα και δεύτερον δημιουργείς πρόβλημα σε όλους.

Υ.Γ. Στα email που έστειλες στις εταιρείες ως τι υπέγραψες;;Ως chek2fire?χαχαχα γελάνε και οι πέτρες...και πιστεύεις ότι υπάρχει έστω και μία περίπτωση να σε πάρουν στα σοβαρά ανώνυμε;;

Ποια επιχειρηματικότητα ρε γερολαδα? Ποια επιχειρηματικότητα. Αν θεωρείς το να κλέβεις τους νέωεισερχόμενους με υπερβολικές χρεώσεις επιχειρηματικόητα είσαι γελασμένος. Εχεις άδεια λειτουργίας ψηφιακού καταστήματος? Τίποτα δεν έχεις. Μικροαπατεώνας είσαι και το γνωρίζεις. ΦΠΑ δίνεις στα προιόντα σου? Τι εμπορική δραστηριότητα είναι αυτή χωρίς καμία νομιμοποιήση και με καπέλο 20% στα πάντα και με shitcoin στην μέση σαν συμβουλές
Και με το site στην Ελλάδα σε ελληνικούς server και στο papaki το domain με λίγα λόγια καθαρά υπόλογος με την Ελληνική νομοθεσία.
Φτιάξε τα χάλια σου ρε πρώτα και μετά κατηγόρησε. Εχεις φτιάξει ένα μπουρδέλο και μισό για να βγάζεις χρήμα από την άγνοια των άλλων και μετά κατηγορείς και κόσμο. Ούτε τα νέα που γράφεις στο newbtc.gr δεν είναι δικά σου. Και αυτά μεταφράσεις. Ούτε εκεί δεν έχεις κάτσει να κάνεις δουλειά. Και εκεί να κλέβεις άρθρα. έλεος.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
April 17, 2016, 10:15:33 AM
 #66

Και για τις τιμές που λέμε. Το απλό ledger έχει μεταφορικά 0 καλά το διαβάσατε 0. To trezor μαζί με τα μεταφορικά και dhl κιόλας έχει 96 ευρώ. Τα 30 ευρώ πάνω για το trezor για ποιο λόγο στα δίνουμε έτσι για να γνωρίζουμε. Επειδή είσαι "bitcoinexpert"? ε? Τα 20 ευρώ πάνω για το usb και αυτά γιατί στα δίνουμε? έτσι γιατί είσαι μάγκας και ωραίος?

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
April 17, 2016, 10:33:36 AM
 #67

Κοιτάξτε εδώ τι πουλάει ο τύπος 15 ευρώ



μπρελόκ στην κυριολεξία που το βρίσκεις στα πανηγύρια με μέταλο της πλάκας ψεύτικο τελείως. Με 15 ευρώ στο ob παίρνεις μπρελόκ με τυπωμένο πάνω και την bitcoin adress σου. Είπαμε η ελληνική επιχειρηματικότητα lol Cheesy

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
BitcoinExpert (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 546
Merit: 500



View Profile
April 17, 2016, 11:18:05 AM
 #68

Ρε μπαγλαμά σου είπε κανένας να αγοράσεις από μένα;;Άντε κάνε μου την χάρη.Όσο γουστάρω θα πουλάω.Έχεις ιδέα τι σημαίνει μεταπωλητής;;Τί νομίζεις ότι είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα;;Προφανώς και πρέπει ο μεταπωλητής να βγάλει και το κέρδος του.Άντε κοίτα να βρεις καμιά δουλειά που ξημεροβραδιάζεσαι όλη τη μέρα στο forum άνεργο παιδαρέλι.Όλες τις άδειες έχω και οποίος θέλει του έρχεται κανονικά και απόδειξη (Βουλγάρικη).
Μικρέ κόψε τις μαλακιες και πήγαινε να κάνεις σκηνή σε κάποιον που σε παίρνει, όχι σε μένα.Όλοι αυτοί που πουλάνε εδώ μέσα στην κατηγορία Αγορά δίνουν και αποδείξεις;;Για κάνε μου τη χάρη λοιπόν.

Όσο για τα νέα στο newsbtc.Προφανώς και είναι μεταφράσεις.Δεν είμαι δημοσιογράφος.Δεν ξέρουν όλοι Αγγλικά και αυτός ήταν οι σκοπός του newsbtc.Αυτά που ανεβάζεις εσύ στο δικό σου τί είναι;;Που μου έχεις κλέψει ένα σωρό άρθρα στο παρελθόν. Ψάξε ψάξε να βρεις κι άλλα να κατηγορήσεις.Συνεχίζεις να ξεφτιλίζεσαι και το βλέπουν όλοι.
VC George
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 325
Merit: 250


Carpe noctem


View Profile
April 17, 2016, 12:11:04 PM
 #69

Check2fire:Activity 800 βάλε, Bitcoin Expert Activity 200 κάτι

Το activity κάτι λεει, το ανωνυμος όχι, δεν είναι καμάρι το να είσαι φακελωμένος και να σε ξέρει και η κουτσή Μαρία Grin
BitcoinExpert (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 546
Merit: 500



View Profile
April 17, 2016, 12:21:18 PM
 #70

Φυσικά και κάτι λέει το activity.Ότι κάποιοι δεν έχουν ζωή και περνάνε όλη τους τη μέρα μπροστά από έναν υπολογιστή στο forum κάνοντας άσκοπες συζητήσεις για να ανεβάσουν το activity τους και να νιώθουν κάποιοι.

Όλοι φακελωμένοι είμαστε από τη στιγμή που θα συνδεθούμε έστω και μία φορά στο Ίντερνετ.
chrisvl
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1274
Merit: 1006

Trainman


View Profile WWW
April 17, 2016, 03:57:45 PM
 #71

Check2fire ηλικρινα δεν έχω καταλάβει που θέλεις να το πας το πράγμα,ποιο είναι το πρόβλημα σου αν πουλάει με 20% καπέλο δεν έχω καταλάβει και μην μου πεις ότι σε ενδιαφέρει να κράτησης το forum καθαρό και ότι θες να προστατέψεις τον κόσμο και καλά απο σκαμμερ,πως μπορείς να πεις σε κάποιον ποσο θα πουλάει? Εσυ εισαι συνήγορος του πολίτη και καλά και εμείς οι υπόλοιποι δεν ενδιαφερόμαστε νομίζεις και μόνο εσύ ενδιαφέρεσαι,σου είπα ξεφεύγεις πολλές φορές δεν έχω καταλάβει το σκεπτικό σου αλλά το παρακάνεις,ποιος εισαι εσύ η εγω που θα πούμε στον Bitcoinexpert ποσο θα πουλάει τα Bitcoin και τα μπρελόκ?τι ντόρος και καλά σε έπιασε για τους συνεργάτες τους ηλικρινα περιμένω να ανεβάσεις τοις απαντήσεις που θα λάβεις απο τους συννεργατες τού,σχετικα μετά shitcoin που λες ανάγκασε κανέναν με το ζόρια να επενδύσει υπάρχει έστω και ένας που μπορεί να το αποδείξει? ξέρει τι έτσι η λέξη αναρχία (χωρίς εξουσία) ειδικά στον χώρο τον crypto ο καθένας πουλαει όσο θέλει,κάνει συναλλαγές με όποιον θέλει, ότι ώρα όπως τοις θέλει,κτλπ δεν μπορείς να βάλεις περιορισμός ούτε εσύ ούτε κανείς,σε έχω ικανό να καταγγείλεις και καταστήματα κινητής τηλεφωνίας εδω στην Ελλάδα στην Apple ότι πουλάνε τα iPhone με καπέλο στην χώρα μας

chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
April 17, 2016, 04:41:22 PM
 #72

Check2fire ηλικρινα δεν έχω καταλάβει που θέλεις να το πας το πράγμα,ποιο είναι το πρόβλημα σου αν πουλάει με 20% καπέλο δεν έχω καταλάβει και μην μου πεις ότι σε ενδιαφέρει να κράτησης το forum καθαρό και ότι θες να προστατέψεις τον κόσμο και καλά απο σκαμμερ,πως μπορείς να πεις σε κάποιον ποσο θα πουλάει? Εσυ εισαι συνήγορος του πολίτη και καλά και εμείς οι υπόλοιποι δεν ενδιαφερόμαστε νομίζεις και μόνο εσύ ενδιαφέρεσαι,σου είπα ξεφεύγεις πολλές φορές δεν έχω καταλάβει το σκεπτικό σου αλλά το παρακάνεις,ποιος εισαι εσύ η εγω που θα πούμε στον Bitcoinexpert ποσο θα πουλάει τα Bitcoin και τα μπρελόκ?τι ντόρος και καλά σε έπιασε για τους συνεργάτες τους ηλικρινα περιμένω να ανεβάσεις τοις απαντήσεις που θα λάβεις απο τους συννεργατες τού,σχετικα μετά shitcoin που λες ανάγκασε κανέναν με το ζόρια να επενδύσει υπάρχει έστω και ένας που μπορεί να το αποδείξει? ξέρει τι έτσι η λέξη αναρχία (χωρίς εξουσία) ειδικά στον χώρο τον crypto ο καθένας πουλαει όσο θέλει,κάνει συναλλαγές με όποιον θέλει, ότι ώρα όπως τοις θέλει,κτλπ δεν μπορείς να βάλεις περιορισμός ούτε εσύ ούτε κανείς,σε έχω ικανό να καταγγείλεις και καταστήματα κινητής τηλεφωνίας εδω στην Ελλάδα στην Apple ότι πουλάνε τα iPhone με καπέλο στην χώρα μας

Και γιατί να μην προειδοποιήσω τον κόσμο ότι ο τύπος τους κλέβει στεγνά και τους βάζει ένα 20αευρω έτσι. Ελεύθερη αγορά θέλει? ελεύθερη αγορά θα έχει και από εδώ και πέρα ότι κάνει θα βγαίνει δημόσια. Δεν έχει που δεν έχει κατάστημα και το λειτουργεί παράνομα ούτε καν φπα δεν βάζει αλλά αφού να το γυρίσουμε στον αναρχοκαπιταλισμό θα τον έχει έτσι.
Σίγα μην αφήσω τον κάθε ένα έδω μέσα που την είδε έξυπνος και μπορει να κοροϊδεύει τον κόσμο. Και καλά εμείς που ξέρουμε εγώ τα γράφω γιαυτούς που απευθύνετε και είναι οι νεοεισερχόμενη στον χώρο.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
April 17, 2016, 04:45:27 PM
 #73

Check2fire ηλικρινα δεν έχω καταλάβει που θέλεις να το πας το πράγμα,ποιο είναι το πρόβλημα σου αν πουλάει με 20% καπέλο δεν έχω καταλάβει και μην μου πεις ότι σε ενδιαφέρει να κράτησης το forum καθαρό και ότι θες να προστατέψεις τον κόσμο και καλά απο σκαμμερ,πως μπορείς να πεις σε κάποιον ποσο θα πουλάει? Εσυ εισαι συνήγορος του πολίτη και καλά και εμείς οι υπόλοιποι δεν ενδιαφερόμαστε νομίζεις και μόνο εσύ ενδιαφέρεσαι,σου είπα ξεφεύγεις πολλές φορές δεν έχω καταλάβει το σκεπτικό σου αλλά το παρακάνεις,ποιος εισαι εσύ η εγω που θα πούμε στον Bitcoinexpert ποσο θα πουλάει τα Bitcoin και τα μπρελόκ?τι ντόρος και καλά σε έπιασε για τους συνεργάτες τους ηλικρινα περιμένω να ανεβάσεις τοις απαντήσεις που θα λάβεις απο τους συννεργατες τού,σχετικα μετά shitcoin που λες ανάγκασε κανέναν με το ζόρια να επενδύσει υπάρχει έστω και ένας που μπορεί να το αποδείξει? ξέρει τι έτσι η λέξη αναρχία (χωρίς εξουσία) ειδικά στον χώρο τον crypto ο καθένας πουλαει όσο θέλει,κάνει συναλλαγές με όποιον θέλει, ότι ώρα όπως τοις θέλει,κτλπ δεν μπορείς να βάλεις περιορισμός ούτε εσύ ούτε κανείς,σε έχω ικανό να καταγγείλεις και καταστήματα κινητής τηλεφωνίας εδω στην Ελλάδα στην Apple ότι πουλάνε τα iPhone με καπέλο στην χώρα μας

Το κατάστημα της apple βάζει το καπέλο γιατί έχει φορολογικές υποχρεώσεις και πληρώνει φπα δεν είναι κάποιος που απλά αποφάσισε να ανοίξει μόνος του μαγαζί έτσι με αέρα χωρίς καμία άδεια. Και τα άδεια βουλγαρίας να τα πει εκεί που ξέρει. Εχει δλδ ψηφιακό κατάστημα στην Ελλάδα με domain name ελλαδας τους server από τι είδα στην ελλάδα και έχει άδεια βουλγαρίας. Για μαλάκες μας περνάει?
Την συνεργασία θέλω να την δω και εγώ γιατί αυτό που έβαλε για την trezor ως απάντηση ξέρω τι είναι απλά θέλω να μου το επιβεβαιώσουν και οι ίδιοι αν απαντήσουν φυσικά.
Ο τύπος απλά είναι χαζός ρε σεις και είναι τόσο χαζός που νομίζει ότι και ποιο έξυπνος από τους υπόλοιπους.
Ετσι και αλλιώς ξεφτιλίστικε και αν ξανακάνει δουλειά εμένα να μου γράψει. Το πολύ πολύ να ξαναγυρίσει πίσω με άλλο όνομα όπως όταν έφυγε με το hellascoin.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
BitcoinExpert (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 546
Merit: 500



View Profile
April 17, 2016, 05:02:30 PM
 #74

Για άλλη μία φορά αποφεύγεις να απαντήσεις και στον chrisvl.Ο μόνος που συνεχίζει να ξεφτιλίζεται εδώ μέσα είσαι εσύ.Συνεχισε το κάνεις με απόλυτη επιτυχία.Domain και server για το site μου μπορώ να έχω οπουδήποτε θέλω στον κόσμο, αλλά είσαι τόσο βλάκας που ούτε αυτό δεν γνωρίζεις.Εσένα όχι μόνο σε περνάω για πολύ μαλάκα, αλλά είσαι κιόλας και το αποδεικνύεις και σε κάθε περίσταση.Άντε πήγαινε στην τρύπα σου γιατί πολύ μας τα έχεις ζαλίσει όλους στο forum.Ετοιμάσου να εκτεθείς κι άλλο μόλις σου απαντήσουν από την Trezor πανιβλακα.Εκεί θέλω να δω αν έχεις τα αρχίδια να το ποστάρεις όταν θα σου επιβεβαιώσουν τη συνεργασία μας και δε θα ξερεις που να κρυφτείς.

Υ.Γ. Κοίτα να πας να μάθεις πρώτα σωστά Ελληνικά και ορθογραφία και μετά έλα να μου μιλήσεις αμόρφωτο παιδάκι που την έχεις δει κάποιος εδώ μέσα
chrisvl
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1274
Merit: 1006

Trainman


View Profile WWW
April 17, 2016, 05:24:16 PM
 #75

Check2fire ηλικρινα δεν έχω καταλάβει που θέλεις να το πας το πράγμα,ποιο είναι το πρόβλημα σου αν πουλάει με 20% καπέλο δεν έχω καταλάβει και μην μου πεις ότι σε ενδιαφέρει να κράτησης το forum καθαρό και ότι θες να προστατέψεις τον κόσμο και καλά απο σκαμμερ,πως μπορείς να πεις σε κάποιον ποσο θα πουλάει? Εσυ εισαι συνήγορος του πολίτη και καλά και εμείς οι υπόλοιποι δεν ενδιαφερόμαστε νομίζεις και μόνο εσύ ενδιαφέρεσαι,σου είπα ξεφεύγεις πολλές φορές δεν έχω καταλάβει το σκεπτικό σου αλλά το παρακάνεις,ποιος εισαι εσύ η εγω που θα πούμε στον Bitcoinexpert ποσο θα πουλάει τα Bitcoin και τα μπρελόκ?τι ντόρος και καλά σε έπιασε για τους συνεργάτες τους ηλικρινα περιμένω να ανεβάσεις τοις απαντήσεις που θα λάβεις απο τους συννεργατες τού,σχετικα μετά shitcoin που λες ανάγκασε κανέναν με το ζόρια να επενδύσει υπάρχει έστω και ένας που μπορεί να το αποδείξει? ξέρει τι έτσι η λέξη αναρχία (χωρίς εξουσία) ειδικά στον χώρο τον crypto ο καθένας πουλαει όσο θέλει,κάνει συναλλαγές με όποιον θέλει, ότι ώρα όπως τοις θέλει,κτλπ δεν μπορείς να βάλεις περιορισμός ούτε εσύ ούτε κανείς,σε έχω ικανό να καταγγείλεις και καταστήματα κινητής τηλεφωνίας εδω στην Ελλάδα στην Apple ότι πουλάνε τα iPhone με καπέλο στην χώρα μας

Και γιατί να μην προειδοποιήσω τον κόσμο ότι ο τύπος τους κλέβει στεγνά και τους βάζει ένα 20αευρω έτσι. Ελεύθερη αγορά θέλει? ελεύθερη αγορά θα έχει και από εδώ και πέρα ότι κάνει θα βγαίνει δημόσια. Δεν έχει που δεν έχει κατάστημα και το λειτουργεί παράνομα ούτε καν φπα δεν βάζει αλλά αφού να το γυρίσουμε στον αναρχοκαπιταλισμό θα τον έχει έτσι.
Σίγα μην αφήσω τον κάθε ένα έδω μέσα που την είδε έξυπνος και μπορει να κοροϊδεύει τον κόσμο. Και καλά εμείς που ξέρουμε εγώ τα γράφω γιαυτούς που απευθύνετε και είναι οι νεοεισερχόμενη στον χώρο.

Στο site δηλώνει σχετικα με την προμήθεια *Προμήθεια συναλλαγής 20% άρα το ότι τους κλέβει δεν στέκι κάπου αν μπορείς να βρεις βασεις τοις οποίες θα το στηρίξεις με χαρά να το συζητήσουμε,το ότι κλέβει στεγνά θα μπορούσες να το πεις εάν έκανες εσύ μια συνναλαγη με τον BitcoinExpert και αντί για 20% σε χρέωνε παραπάνω ναι αυτο είναι κλεψιά,και τοτες θα μπορούσες να ποστάρεις το παραπάνω που ανέφερες το οποίο θα ήταν μια προειδοποίηση τώρα δεν είναι κατι παρα μόνο αβάσιμες αερολογίες,που καταλήγουμε λοιπόν στο ότι δεν κλέβει στεγνά,και στο ότι δεν κοροϊδεύει τον κόσμο

chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
April 17, 2016, 05:34:09 PM
 #76

και τα προιόντα που τα πουλάει όπως έγραψα με 20 και 30 ευρώ παραπάνω πως λέγετε? Ετσι για να καταλάβω και εγώ δλδ. Και αν είναι όντος "επίσημος συνεργάτης" τώρα εμπορικός? της ledger λογικά θα παίρνει και χονδρικής. Για πείτε μου. Γιατί ρε φίλε να μην προειδοποιήσω τον κόσμο?
Να σου πω μέχρι να βαρέσει το καμπάνακι με αυτές τις scamm προτάσεις για χειραγωγήσεις και τέτοια δεν είχα ασχοληθεί καθόλου με τον τύπο μου ήταν αδιάφορος κιόλας γιατί όπως έγραψα ακόμα και εκεί που γράφει τα νέα και πληρώνετε τα κάνει μετάφραση copy paste κανονικό από άλλους χωρίς να βάζει ούτε την πηγή από κάτω.
Οπου βλέπω αδικία θα μιλάω όπως έκανα πάντα στην ζωή μου. Προσωπικά και ανεξάρτητος οικονομικά είμαι που δεν χρειάζεται να γλύψω κανένα ούτε να τα έχω καλά με κανέναν για να επιβιώσω και φυσικά ούτε να φοβηθώ κανένα.
Για μένα το Bitcoin είναι πολιτική θεώρηση και δεν έχει καμία σχέση με όπως το οραματίζονται κάτι τύποι σαν την μούρη του. Αυτοί ως συνήθως έρχονται στο Bitcoin κάνουν την ζημιά τους τα κάνουν σκατά και μετά φεύγουν αφήνοντας την βρωμιά τους πίσω.



http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
chrisvl
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1274
Merit: 1006

Trainman


View Profile WWW
April 17, 2016, 05:44:25 PM
 #77

και τα προιόντα που τα πουλάει όπως έγραψα με 20 και 30 ευρώ παραπάνω πως λέγετε? Ετσι για να καταλάβω και εγώ δλδ. Και αν είναι όντος "επίσημος συνεργάτης" τώρα εμπορικός? της ledger λογικά θα παίρνει και χονδρικής. Για πείτε μου. Γιατί ρε φίλε να μην προειδοποιήσω τον κόσμο?
Να σου πω μέχρι να βαρέσει το καμπάνακι με αυτές τις scamm προτάσεις για χειραγωγήσεις και τέτοια δεν είχα ασχοληθεί καθόλου με τον τύπο μου ήταν αδιάφορος κιόλας γιατί όπως έγραψα ακόμα και εκεί που γράφει τα νέα και πληρώνετε τα κάνει μετάφραση copy paste κανονικό από άλλους χωρίς να βάζει ούτε την πηγή από κάτω.
Οπου βλέπω αδικία θα μιλάω όπως έκανα πάντα στην ζωή μου. Προσωπικά και ανεξάρτητος οικονομικά είμαι που δεν χρειάζεται να γλύψω κανένα ούτε να τα έχω καλά με κανέναν για να επιβιώσω και φυσικά ούτε να φοβηθώ κανένα.
Για μένα το Bitcoin είναι πολιτική θεώρηση και δεν έχει καμία σχέση με όπως το οραματίζονται κάτι τύποι σαν την μούρη του. Αυτοί ως συνήθως έρχονται στο Bitcoin κάνουν την ζημιά τους τα κάνουν σκατά και μετά φεύγουν αφήνοντας την βρωμιά τους πίσω.



Λογικό είναι να πουλάει παραπάνω απο όσο αγοράζει ξέρεις κανέναν να πουλαει χαμηλότερα απο την τιμη αγοράς ? δεν ανάγκασε κανέναν να αγοράσει απο το eshop του με το έτσι θέλω

chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
April 17, 2016, 05:49:31 PM
 #78

οκ αφού δεν τον ανάγκασε κανένας και όπως λέει πουλάει όσο "γουστάρει" και εγώ έτσι από γούστο λέω ο τύπος σας κλέβει και αν πάρετε απευθείας από το site της ledger και της trezor θα σας βγει φτηνότερα σε αρκετές περιπτώσεις 20-30 ευρώ κάτω. Επειδή έτσι "γουστάρω" γράφω ότι αγοράστε μόνοι σας Bitcoin από την Coinbase,kraken και θα σας βγει πολύ φτηνότερα από το 20% δικό του καπέλο. Αλήθεια το καπέλο που βάζει στα ledger το ξέρει η ίδια η ledger? Ακόμα έτσι επειδή "γουστάρω" γράφω μαρκυά από τα shitcoin που προτείνει σαν επιχειρηματική συμβουλή και που δημιουργήθηκαν μόνο για να κάνουν πλούσιους αυτούς που τα παμπάρους. Τέλος έτσι επειδή γουστάρω γράφω ότι το "κατάστημα" που διατηρεί δεν έχει καμία άδεια είναι παράνομο και δεν αποδίδει ούτε καν το φπα σε όποια έδρα και να λέει ότι το έχει ακόμα και Μοζαμβίκης. .
Αφού όλοι λειτουργούμε έτσι επειδή "γουστάρουμε" άσε να γουστάρουμε όλοι μαζί και να μας κρίνει ο κόσμος για ότι κάνουμε.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
BitcoinExpert (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 546
Merit: 500



View Profile
April 17, 2016, 05:51:35 PM
 #79

και τα προιόντα που τα πουλάει όπως έγραψα με 20 και 30 ευρώ παραπάνω πως λέγετε? Ετσι για να καταλάβω και εγώ δλδ. Και αν είναι όντος "επίσημος συνεργάτης" τώρα εμπορικός? της ledger λογικά θα παίρνει και χονδρικής. Για πείτε μου. Γιατί ρε φίλε να μην προειδοποιήσω τον κόσμο?
Να σου πω μέχρι να βαρέσει το καμπάνακι με αυτές τις scamm προτάσεις για χειραγωγήσεις και τέτοια δεν είχα ασχοληθεί καθόλου με τον τύπο μου ήταν αδιάφορος κιόλας γιατί όπως έγραψα ακόμα και εκεί που γράφει τα νέα και πληρώνετε τα κάνει μετάφραση copy paste κανονικό από άλλους χωρίς να βάζει ούτε την πηγή από κάτω.
Οπου βλέπω αδικία θα μιλάω όπως έκανα πάντα στην ζωή μου. Προσωπικά και ανεξάρτητος οικονομικά είμαι που δεν χρειάζεται να γλύψω κανένα ούτε να τα έχω καλά με κανέναν για να επιβιώσω και φυσικά ούτε να φοβηθώ κανένα.
Για μένα το Bitcoin είναι πολιτική θεώρηση και δεν έχει καμία σχέση με όπως το οραματίζονται κάτι τύποι σαν την μούρη του. Αυτοί ως συνήθως έρχονται στο Bitcoin κάνουν την ζημιά τους τα κάνουν σκατά και μετά φεύγουν αφήνοντας την βρωμιά τους πίσω.

Δεν έχεις ιδέα ούτε από τους βασικούς κανόνες του εμπορίου έτσι;;Είσαι εντελώς άσχετος σε όλα τα θέματα τελικά.
Δεν είμαι πολυεθνική να αγοράζω χιλιάδες προϊόντα για να μπορώ να πάρω καλύτερες τιμές και να έχω όσο το δυνατόν χαμηλότερο κόστος.Λογικό είναι να πουλάω 20€-30€ παραπάνω γιατί τα προϊόντα τα αγοράζω ανα τεμάχιο, ειδικά τα ακριβά και δεν έχω stock στα περισσότερα.Η βλακεία σου και η ασχετοσύνη σου δεν έχουν όρια τελικά.Και σ' αρέσει να συνεχίζεις να ξεφτιλίζεσαι.

Μιλάς και λες πράγματα για τα οποία δεν έχεις την παραμικρή ιδέα.Από το NewsBTC όχι μόνο δεν έχω πάρει ούτε 1 cent μέχρι στιγμής αλλά έχω βάλει και από την τσέπη μου για διαφημιστική καμπάνια που είχα τρέξει.Συνεχιζεις να μιλάς για πράγματα που δεν ξερεις μόνο και μόνο για να δημιουργήσεις εντυπώσεις και να πετύχεις τους βρόμικους σκοπούς σου.

Ο μόνος που κάνει κακό στο Bitcoin είσαι εσύ με τον τρόπο που συμπεριφέρεσαι σε όλους και τους διώχνεις από την κοινότητα.Στο τέλος θα μείνεις μόνος σου εδώ μέσα να απαντάς στον εαυτό σου.

Συνέχισε καλά τα πας.
HmmMAA
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1111
Merit: 584



View Profile
April 17, 2016, 05:55:30 PM
 #80

Ειλικρινα , βαρεθηκα να βλεπω ανθρωπους "διπλα" μου να τσακωνονται . Βαρεθηκα να βλεπω διχονοια παντου . Βαρεθηκα να βλεπω ανθρωπους που θεωρουν πως μονο αυτοι εχουν παντα δικιο . Βαρεθηκα να ακουω συζητησεις που δε βγαζουν πουθενα . Σε γενικες γραμμες , βαρεθηκα οτι δεν αφηνει την Ελλαδα να γινει αυτο που της αξιζει πραγματικα .
Και τι ειναι αυτο ? Συνηθως δυο διαφορετικες αποψεις , δυο ιδεολογιες , δυο ομαδες , δυο κομματα ...
Αυτο που η ζωη με εμαθε ειναι πως αληθεια ειναι παντα καπου στη μεση . Ολοι εχουν δικιο και αδικο .

Για εμενα τα πραγματα ειναι απλα , και θα παρακαλουσα να μη συνεχισετε τον πολεμο λεξεων , πιστευω πως ειμαστε αρκετα πολιτισμενοι για να κρατησουμε ενα επιπεδο .
Υπαρχουν ορισμενες κατηγοριες ( σαφως και δεν ειμαστε δικαστηριο ) για ορισμενα θεματα αναμεσα σας . Αν αποδειχθει ( νομιζω ειναι ευκολο και οχι χρονοβορο)  πως ο BitcoinExpert εχει συνεργασιες με τις εταιρειες που αναφερει , ο chek2fire οφειλει τουλαχιστον μια συγγνωμη ( σκεψου chek2fire την περιπτωση να εχει οντως συνεργασιες με τις εταιρειες που αναφερει , πως επαναφερεις τα πραγματα στην αρχικη τους κατασταση? ).
Στο θεμα των τιμων , πιστευω πως ο καθεις εχει δικαιωμα να πουλα σε οτι τιμη θελει . Αν κανει καποιος λαθος αγοραζοντας απο αυτον ειναι καθαρα υποκειμενικο θεμα . Και σε τελικη αναλυση δε προστατευεις καποιον υποδεικνυοντας του το λαθος , το καλυτερο πραγμα ειναι η εμπειρια . Ημουν εμπορος για αρκετα χρονια , και εμαθα μεσα απο τα λαθη μου . Οπως λεει και η παροιμια "το παθημα γινεται μαθημα" .
Οσον αφορα το θεμα της ανωνυμιας που ανεφερε ο BitcoinExpert , παντα επιδιωκα την ανωνυμια στο ιντερνετ . Ειναι δικαιωμα του καθενος , αυτη ειναι και η εννοια της ελευθεριας του λογου . Καταλαβαινω πως σε ενοχλει να σε κατηγορει καποιος χωρις "ταυτοτητα" .  Εχεις τη δυνατοτητα ομως να αποδειξεις αν ολα αυτα ειναι αληθεια ή ψεμματα . Και η κοινοτητα θα αποφασισει .

ΥΓ. Να σημειωσω πως δε γνωριζω κανεναν απο τους δυο σας , και δε παιρνω τη θεση κανενος .

"It is hard to imagine a more stupid or more dangerous way of making decisions than by putting those decisions in the hands of people who pay no price for being wrong." Thomas Sowell
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!