Bitcoin Forum
May 09, 2024, 08:26:24 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Brave Tarayıcı ile Daha İyi Bir İnternet ve Bitcoin Kazanmak Mümkün Olabilir mi?  (Read 7325 times)
CoinTürk (OP)
Sr. Member

Activity: 421
Merit: 250

View Profile WWW
February 16, 2016, 08:16:02 AM

Brave tarayıcı ile hem kaliteli internete ulaşmak hem de bitcoin kazanmak mümkün olabilir mi?

Bitcoin yeni uygulamalar ile hayatımıza daha fazla girmeye devam ediyor. İnternette gezinirken en büyük problemlerden birisi girdiğimiz sitelerde istemediğimiz reklamların sürekli bize gösterilmesi. Hele ki bu reklamların girdiğimiz siteleri takip ederek, aslında tam olarak istemediğimiz konular olduğunu gördüğümüzde daha da rahatsız oluruz. Çünkü birisi bizi takip ediyordur. Diğer taraftan bu reklamlar bizlere gösterildiği için bir kazancımız olmadığı gibi, esasında internet hızımızın da yavaşlamasına neden olabiliyor. Bunun için reklam engelleme programları kullansak bile bunların da ne kadar güvenilir ve verimli olduğu tartışılır.

İşte bu fikirden hareket ederek, hem istemediğimiz reklamların bize gösterilmemesi, hem internette gezinirken Bitcoin kazanmamıza izin veren ve istediğimiz siteye bağış yaparak hiç reklam gösterilmemesini sağlayacak yeni bir tarayıcı hizmete girdi. Mozilla’nın geliştiricilerinden Brendan Eich’in kurucusu olduğu ve “Daha iyi bir internet“ sloganı ile çıkan Brave isimli bu tarayıcının Bitcoin eko sistemine büyük katkıları olacağı şüphesiz. Yaptığımız denemelerde site gösterim hızınının geliştirildiği şüphesiz. Sunacağı hizmetler ile de önümüzdeki günlerde yaygınlaşacağını düşünüyoruz. Geçtiğimiz günlerde Bitcoin.com’a verdiği ropörtaj ile bu yeni servisi tanıtan Brenden’ın röportajını okurlarımız için Türkçeleştirdik.

Keyifli okumalar: http://coin-turk.com/brave-tarayici-hem
1715243184
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715243184
Reply with quote  #2

1715243184
Report to moderator
1715243184
Hero Member
*

Ignore
1715243184
Reply with quote  #2

1715243184
Report to moderator
The grue lurks in the darkest places of the earth. Its favorite diet is adventurers, but its insatiable appetite is tempered by its fear of light. No grue has ever been seen by the light of day, and few have survived its fearsome jaws to tell the tale.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715243184
Hero Member
*

Ignore
1715243184
Reply with quote  #2

1715243184
Report to moderator
1715243184
Hero Member
*

Ignore
1715243184
Reply with quote  #2

1715243184
Report to moderator
1715243184
Hero Member
*

Ignore
1715243184
Reply with quote  #2

1715243184
Report to moderator
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
February 16, 2016, 04:23:00 PM

Son zamanlarda kazançlarımda ciddi düşüşler var internet reklamcılığını gittikçe öldürüyorlar bu yazılımlar sürekli gelişiyor  Undecided
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
February 16, 2016, 05:42:46 PM

Son zamanlarda kazançlarımda ciddi düşüşler var internet reklamcılığını gittikçe öldürüyorlar bu yazılımlar sürekli gelişiyor  Undecided
ölüme mahkum acı ama gerçek
cakir
Legendary
*

Activity: 1274

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
February 16, 2016, 05:48:02 PM

Brave'in asıl amacı 3 ayaklı bu reklamcılık sektörünü daha adil, daha kullanılabilir bir hale getirmek.
Normalde aracı firmalar Reklamverenlerin ödediği paranın %50'den azını yayıncılara öderler.
Brave middle man olup tracking'i devre dışı bırakacak. Anonim olarak reklamlar sunacak, Gelirin %70'inden fazlası yayıncılara, kalanı da siteye girenlere dağıtacak.  Win-win-win durumu olacak her 3 taraf için de.

Özetle Brave'in amacı internet reklamcılığını öldürmek değil. "Daha kabul edilebilir, herkes için güvenli" hale getirmek.
Bir çok site üçüncü parti JS'ler üzerinden bilgisayarlarınıza ne virüsler, malware'lar, adware'lar vs kurduruyor haberiniz olmuyor...

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
oli123123
Legendary
*

Activity: 1445

View Profile
February 19, 2016, 10:42:19 PM

Brave'in asıl amacı 3 ayaklı bu reklamcılık sektörünü daha adil, daha kullanılabilir bir hale getirmek.
Normalde aracı firmalar Reklamverenlerin ödediği paranın %50'den azını yayıncılara öderler.
Brave middle man olup tracking'i devre dışı bırakacak. Anonim olarak reklamlar sunacak, Gelirin %70'inden fazlası yayıncılara, kalanı da siteye girenlere dağıtacak.  Win-win-win durumu olacak her 3 taraf için de.

Özetle Brave'in amacı internet reklamcılığını öldürmek değil. "Daha kabul edilebilir, herkes için güvenli" hale getirmek.
Bir çok site üçüncü parti JS'ler üzerinden bilgisayarlarınıza ne virüsler, malware'lar, adware'lar vs kurduruyor haberiniz olmuyor...
Brave'i ilk kez duyuyorum ama uBlock vb. eklentiler kullanmamın asıl nedeni güvenlik - gizlilik reklam görmemekten ziyade benim de, önemli bir konu
lahmacunkuregi
Sr. Member

Activity: 403

internet aktivist

View Profile
February 20, 2016, 11:37:12 AM

Bende aynı şekilde düşünüyorum sırf pop-up virüs reklamlar görmemek için adb plus bile kurdum özellikle film sitelerine brave tarayıcı ile bağlanacağım

mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
February 21, 2016, 06:41:18 AM

Bir süre önce bende şöyle bir siteye denk gelmiştim: http://www.kindads.com/ Buda zannımca aynı mantıkla çalışıyor.
Brave burda olayı bir tık daha yukarı götürüp bunu direk browser dan halletme yoluna gitmiş gördüğüm kadarıyla.
Linux versiyonu da çıkarılmamış e-posta ile talep ederseniz gönderileceği söyleniyor. Ettim bekliyorum.
arancra
Sr. Member

Activity: 448

View Profile WWW
February 21, 2016, 02:06:06 PM

Güvenlik ve kazanç potansiyelinden dolayı talep göreceğe benziyor.
Bekliyoruz =)

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
March 03, 2016, 02:34:32 PM

Kurdum inceliyorum, btc cüzdani girmeye bir de yeri olsaydı iyi olurdu Smiley

signature not found.
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
March 03, 2016, 03:51:22 PM

Bir süre önce bende şöyle bir siteye denk gelmiştim: http://www.kindads.com/ Buda zannımca aynı mantıkla çalışıyor.
Brave burda olayı bir tık daha yukarı götürüp bunu direk browser dan halletme yoluna gitmiş gördüğüm kadarıyla.
Linux versiyonu da çıkarılmamış e-posta ile talep ederseniz gönderileceği söyleniyor. Ettim bekliyorum.

Linux'un executable sürümü sürekli yayınlanıyor zaten. https://github.com/brave/browser-laptop/releases
Twitter'dan da duyruluyor direkt indirme linki.
Ayrıca linux kullanıcılarına doğrudan github reposunu clone'layıp derleme aşamaları da verilmiş durumda.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
March 16, 2016, 08:32:15 PM

Ben indirip kurdum ama bitcon adresimi neresine yazacağım bulamadım.
bu yapıdan ödeme alabilen oldu mu?
by rallier
Legendary
*

just in case

View Profile WWW
March 17, 2016, 10:43:27 AM

Ben indirip kurdum ama bitcon adresimi neresine yazacağım bulamadım.
bu yapıdan ödeme alabilen oldu mu?
Sitesini biraz okudum https://brave.com/dev_timeline.html
Nisanda wallet eklenecekmiş daha yeni reklamları değiştir seçeneği gelmiş güzel olmuş. Reklamları gösterme/elleme/değiştir - değiştir dersen bitcoin atacak işte sana Smiley
This mock user interface design will evolve to cover global defaults and site-specific override settings. It shows the major choices that Brave enables:

You’re game to try our default mode of operation, for a better ad-supported Web. Just leave the Replace Ads item checked. This is the default mode of operation. We insert ads after blocking without hurting page load speed, and those ads will support the sites you browse. We choose ads based on browser-private user data with no remote tracking -- not even by our servers.
You want to block all ads and trackers, but you’re not sure about our plan to insert better ads with high performance and privacy. You can do this with Brave by checking Block Ads. We want you on board even if you’re just blocking everything.
You’d like to try Brave without ad blocking or replacing, to get whatever ads and trackers you would experience in other browsers. Check Allow Ads and Tracking. We still protect you with HTTPS Everywhere and other defense by default.
Once you’ve chosen to replace, block, or allow ads and tracking, things get more interesting, since we give every person using Brave a user wallet. This feature will become available in the coming months, and we want you to draw from this wallet to support sites you favor with micropayments. The sites you micropay will be ad-free, even if you chose Replace Ads -- we won’t insert ads after blocking.

Replacing ads means you get the same share of gross ad revenue (15%) that we do. Once we have enough users to attract advertisers who meet our quality standards, this revenue will flow into your user wallet as payments arrive from the ad buyers. Again, the purpose of this revenue share is to support your preferred sites via micropayments.
You’ll also be able to add your own funds to your wallet, to micropay even more sites that you wish to support. Note that this option exists whether you block, replace, or allow ads.
However you fill your wallet with enough funds to get started, you can choose to pay sites individually, or pay your top 20 sites with one click (the limit of 20 is adjustable), and go ad-free on those sites. You’ll pay a fixed amount per ad-free article you load each month, up to a monthly maximum that you can set.

Payments accumulate as pending for the current month of browsing. Then at the end of the month, after a few days for you to finalize who gets paid, they will flow to the designated sites’ wallets. Thus you’ll have time to remove any sites or articles you don’t wish to support.

If your wallet balance goes to zero, you’ll revert to whichever replace/block/allow mode you chose as your default. With Replace Ads, as you resume browsing you’ll build up a new positive balance in your wallet. When the system is running at scale, we hope that most users will be able to zero their wallets each month by micro-paying their top sites, to reward those sites a bonus earned from ad replacement on other sites.

If you own a website, or even just a blog or other sub-domain on a hosting site, we’ll create a site wallet for you. Each month, we will deposit a large share of the revenue from all ads that performed on your pages, plus all the micropayments directed by users who support you, into your site wallet. We aim to pay at least 55%, better than the current revenue share estimated at 45% or lower. We hope that 70% to publishers is not out of reach, but we need to prove it.

To get funds out of your wallet, you’ll need to certify your identity with our wallet partner, BitGo. We will detail this process in the forthcoming milestones as we build toward 1.0.

We believe this system, which puts users in charge of their Web experiences and helps create a direct relationship with their favored publishers, will finally reset the ad tech ecosystem in favor of consumers and content providers. This is a win-win for everyone who has a stake in the Open Web and who is weary of giving up privacy and revenue to the ad-tech intermediaries and their high “ad tax”.

signature not found.
mmmtr
Sr. Member

Activity: 420

View Profile
March 17, 2016, 10:48:05 AM

Bildiğim kadarıyla daha beta aşamaları kademe kademe yayınlanıyor bu senenin sonunda tam anlamıyla yayına girecek diye biliyorm ama .
by rallier
Legendary
*

just in case

View Profile WWW
March 17, 2016, 11:11:22 AM

Bildiğim kadarıyla daha beta aşamaları kademe kademe yayınlanıyor bu senenin sonunda tam anlamıyla yayına girecek diye biliyorm ama .
Sizden önceki bir üst postta açıkladım hocam

signature not found.
mmmtr
Sr. Member

View Profile
March 17, 2016, 11:43:14 AM

Sizden önceki bir üst postta açıkladım hocam

Pardon hocam çöp olmuş benim yazım o zaman ilgili yazıyı türkçeye çevirsek fena olmaz o zaman Smiley
hakanbalta577
Sr. Member

Activity: 406

View Profile
March 28, 2016, 11:26:07 AM

Nisanda wallet eklenecekmiş daha yeni reklamları değiştir seçeneği gelmiş güzel olmuş. Reklamları gösterme/elleme/değiştir - değiştir dersen bitcoin atacak işte sana Smiley

Bu tarayıcıyı kullanıyor musunuz? Reklam gösterdikleri için ödeme mi yapıyorlar ya da yapacaklar?
mmmtr
Sr. Member

View Profile
March 28, 2016, 11:30:37 AM

Bu tarayıcıyı kullanıyor musunuz? Reklam gösterdikleri için ödeme mi yapıyorlar ya da yapacaklar?

Bu tarayıcı daha demo aşamalarında yayınlanıyor dostum .Tam sürüm yayınlandığı zaman amaçları reklam gösterimlerinden kullanıcılarına kazanç sağlamayı amaçlıyor daha değil ama ödeme yapacaklar Smiley
hakanbalta577
Sr. Member

Activity: 406

View Profile
March 28, 2016, 11:38:41 AM

Bu tarayıcı daha demo aşamalarında yayınlanıyor dostum .Tam sürüm yayınlandığı zaman amaçları reklam gösterimlerinden kullanıcılarına kazanç sağlamayı amaçlıyor daha değil ama ödeme yapacaklar Smiley

Anladım. Teşekkürler bilgi için. Takip edceğiz bakalım gelişmeleri.
Gerçi reklamları değiştirip kendi reklamlarını koyacak ve bunlardan elde ettiği gelirin bir bölümünü bize aktaracak gibi görünüyor. Bir de siteleri destekleme falan demiş de çok anlayamadım. Neyse gelişmeleri takip edeceğiz artık.
Tycondrious
Newbie
*

Activity: 22
Merit: 0

View Profile
March 29, 2016, 08:26:05 AM
Last edit: March 29, 2016, 08:51:21 AM by Tycondrious

Bir web tasarımcı olarak ben bile reklamlardan sıkılmış durumdayım bence kişi web sitesine koyacağı reklamları sınırlamalıdır ve seçici olmalıdır aksi halde kullanıcı kaybına uğrayacaktır bende bir ara adblock kurmuştum sırf reklam görmemek için çünkü belli bir yerden sonra insanın canı sıkılıyor bugün en baba büyük firmalar bile web sitelerine reklam koymakta ve kullanıcı kaybetmekte bence reklam konusunda seçici olmak gerekli yani site hitiniz yüksekse eğer 10 reklam alacağınıza 3 reklam alın 10 reklam parasına olsun bitsin kullanıcı da rahat etsin yayıncıda  umarım bu şekilde bir tarayıcı ile mutlu kullanıcı mutlu yayıncı olur Smiley)

DİP NOT :  çok yavaş bir tarayıcıya sahipler umarım hız konusunda başarılı olurlar
MrTemha
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
April 04, 2016, 09:58:31 PM

Şuan indiriyorum. Chrome'un yerini kimse alamaz fakat söz konusu btc ise gerisi teferruat Cheesy
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: