Bitcoin Forum
May 01, 2024, 11:27:27 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Neki dobar altcoin u zadnje vrijeme?  (Read 10818 times)
tuvok007
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1358
Merit: 1001


View Profile
April 21, 2016, 03:42:04 PM
 #41

Jesam. Lisk ce ici live u sljedeca 2 tjedna pa koga zanima mozda uspije kupiti koji novcic po povoljnoj cijeni.

Kaj ti je bed rec za kolko si kupio? Ja sam za 0.75 btc i zao mi je jer nisam mogo više. Brijem da će se za lisk tek cut i da ce bit možda čak i broj 1 alt coin.

Nije, nisam znao da me to pitas. Za 5 btc i da i meni je zao sto nisam kupio vise  Roll Eyes

Cool, vidim da se i kandidiraš za 101 delegates na liskovom forumu,svaka cast. Da sam i ja tech savvy onda bi i ja a ovako se mogu samo nadat da sam ušo u dobar vlak a cini se da jesam. Stari moj cini se da je to bio dobar potez i ako za pocetak prodas samo oko 5000 liska po cijeni od jedan dolar (nadamo se, ali možda bude i viša) to je 5000 usd tj ok 11,12 bitcoina. vratio si investiciju i još je poduplao i još bi ti ostalo oko 20 000 liska da čekaš još vecu cijenu.Vidjet cemo uskoro.......sretno i tebi i meni   Grin
1714606047
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714606047

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714606047
Reply with quote  #2

1714606047
Report to moderator
1714606047
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714606047

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714606047
Reply with quote  #2

1714606047
Report to moderator
Unlike traditional banking where clients have only a few account numbers, with Bitcoin people can create an unlimited number of accounts (addresses). This can be used to easily track payments, and it improves anonymity.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714606047
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714606047

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714606047
Reply with quote  #2

1714606047
Report to moderator
1714606047
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714606047

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714606047
Reply with quote  #2

1714606047
Report to moderator
1714606047
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714606047

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714606047
Reply with quote  #2

1714606047
Report to moderator
CroDam
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 209
Merit: 100



View Profile
April 21, 2016, 03:59:28 PM
 #42

Jesam. Lisk ce ici live u sljedeca 2 tjedna pa koga zanima mozda uspije kupiti koji novcic po povoljnoj cijeni.

Kaj ti je bed rec za kolko si kupio? Ja sam za 0.75 btc i zao mi je jer nisam mogo više. Brijem da će se za lisk tek cut i da ce bit možda čak i broj 1 alt coin.

Nije, nisam znao da me to pitas. Za 5 btc i da i meni je zao sto nisam kupio vise  Roll Eyes

Cool, vidim da se i kandidiraš za 101 delegates na liskovom forumu,svaka cast. Da sam i ja tech savvy onda bi i ja a ovako se mogu samo nadat da sam ušo u dobar vlak a cini se da jesam. Stari moj cini se da je to bio dobar potez i ako za pocetak prodas samo oko 5000 liska po cijeni od jedan dolar (nadamo se, ali možda bude i viša) to je 5000 usd tj ok 11,12 bitcoina. vratio si investiciju i još je poduplao i još bi ti ostalo oko 20 000 liska da čekaš još vecu cijenu.Vidjet cemo uskoro.......sretno i tebi i meni   Grin

Hehe, vidim da skoro pa isto razmisljamo. Treba vidjet kak ce se razvijat situacija, al mislim da ne mozemo biti na gubitku, a to je ono najvaznije.
tuvok007
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1358
Merit: 1001


View Profile
April 21, 2016, 06:17:28 PM
Last edit: April 21, 2016, 11:35:22 PM by tuvok007
 #43

Stvarno mislim da će teško doc do najgoreg scenarija a to bi bilo oko 18500 satoshija za jedan lisk. Oni tokeni su se na yobitu prodavali po 1800000 satoshija to je oko 100 puta više! halo,ako cijena bude samo 200 000 satoshija a trebala bi bit bez problema onda si stari moj upravo napravio vjerojatno jedan od najboljih financijskih poteza u životu i iz 5 bitcoina dobio 50. ma bolje da šutim više  Grin
CroDam
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 209
Merit: 100



View Profile
April 21, 2016, 07:05:43 PM
 #44

Da, a onda ces i ti imati svoj ulog *10 sto nije malo Wink
Tako nekako bi trebalo biti. U biti moja je procjena ako sve bude ok s projektom u sljedecih 3-6 mjeseci da lisk mozda moze doci do 4-5$, e to je onda "poso".
CroDam
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 209
Merit: 100



View Profile
April 21, 2016, 07:11:58 PM
 #45

A cuj ima i onih koji mastaju o 10-25$, al po meni je to ipak JAKO tesko ostvarivo.
Ipak ako dojde do euforije, dojdu whales i pumpanje mjenjacnica (slicno ko za eth) ko ce ga znati do kud moze doci cijena.
Samo ce trebati cekati pravi trenutak i iskrcati se na vrijeme.
Treba vjerovat u projekt pa ce cijena sama doci  Grin
tuvok007
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1358
Merit: 1001


View Profile
April 21, 2016, 07:42:04 PM
 #46

Da, 10 dolara po lisku bi znacilo da je market cap preko milijardu dolara a to je za sad uspjelo samo na par dana etheru i mislim litecoinu kratko vrijeme i čak rippleu ako se ne varam.A opet sve je moguce, možda se uskoro ulije dosta novca u bitcoinov market cap pa pređe opet deset milijardi ali da ovaj put više ne ide ispod toga pa onda i dvoje troje kvalitetnih altcoina bude na oko milijardu market capa za stalno.Vidim da imaš oko 26-27000 liska. Ja bi na tvom mjestu prodao ove godine maksimalno 6-7000. A ostalo bi HODLLLLLLLLL. barem cu ja tak.jednu petinu prodajem a ostatak držim dugo za moguce stvarne visine.
tuvok007
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1358
Merit: 1001


View Profile
April 21, 2016, 11:43:59 PM
 #47

Uozbiljite se ljudi, kakav LISK. Vecu potencijalnu vrijednost ima LC (LaudaCoin). Cheesy

Da, 10 dolara po lisku bi znacilo da je market cap preko milijardu dolara a to je za sad uspjelo samo na par dana etheru i mislim litecoinu kratko vrijeme i čak rippleu ako se ne varam
Nemoguce, narocito kad ne zasluzuje ni $10M cap.

Nemam pojma,vidjet cemo uskoro kad Lisk izadje na exchanges.
Angell
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 565
Merit: 503



View Profile
April 22, 2016, 08:20:40 AM
 #48

..Nema to veze s negativnoscu, vec s realnoscu..

Vjeruj meni da si totalno negativan, imaš pravo da ljudi, oprosti na izrazu, seru o altcoinma, ali jebiga ovo je forum za takve stvari, ne moraš se toliko živcirati radi toga. Znam da si napisao: "ne". Ali dati ću ti savjet: "Opusti se". Neće ti škoditi. A što se tiče altocina, ljudi svi ostali ste u zabludi, većina transakcija se događa na deep webu i koriste se BTC-om, ostali altconi ne služe ničemu osim da se kupe i prodaju kada se cijena digne. Dokle god je tako možete samo maštariti da će cijena rasti, 90% ljudi prodaje altcoine da bi kupili BTC. Nemojte zamjeriti ništa, to je moje mišljenje Smiley

CroDam
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 209
Merit: 100



View Profile
April 22, 2016, 08:27:47 AM
 #49

Lauda mislim da si ti najnegativniji lik kojeg sam upoznao, ono netko napiše da će zaraditi na prodaji altcoina i eto tebe s komentarom "Ne stari totalno ćeš propast".
Nema to veze s negativnoscu, vec s realnoscu. Dosta mi je naivaca i beskorisne speuklacije (useless posts) samo zato sto vas navodi pohlepa. Ista se prica ponavlja od jednog pa do drugog altcoina. A da ne govorim o tome da 99% ljudi koji 'špekulira' ovdje nema ama baš nikakve veze s ekonomijom. Smarate svakog, recimo 'starijeg', clana.

Opusti se malo frende, daj popij nekaj, čemu tolika napetost?
Pijenje ne bih opravdavao u svrhu "opustanja".

Cuj gospon Lauda, nismo se do sad upoznali, al da Vam skrenem paznju na neke stvari.
Od kud Vam pravo da nas nazivate naivcima?
Beskorisne spekulacije za Vas su mozda nama korisne.
Ako ulozim u neki altcoin i ocekujem neku zaradu zasto to nazivate pohlepom?
Nemam neke velike veze s ekonomijom al sam inzenjer i programer i stvari gledam s te strane, a to mi je za crypto vaznije. To je za mene hobby, a ne posao.

Angell
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 565
Merit: 503



View Profile
April 22, 2016, 08:35:11 AM
 #50

...Od kud Vam pravo da nas nazivate naivcima?...

Lauda je moderator hrvatske podsekcije tako da može raditi i reći što god hoće, ali definitivno imaš pravo, baš me zanima da li će naši komentari biti obrisani.

CroDam
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 209
Merit: 100



View Profile
April 22, 2016, 08:51:15 AM
 #51

Ma sve ok, kuzim ja sto ti hoces nama reci.
Samo me je zasmetalo da sam spomeno LISK u jednom postu i da me se naziva, naivcem, dosadnjakovicem i pohlepnom osobom od strane Moderatora.
Na engleskom je napisano preko 620 stranica o LISKu, na njemackom skoro 100, a kod nas dobijes po lampi na sam spomen.

Jel to netko predvidio dobar ICO?  Roll Eyes
Lauda
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2674
Merit: 2965


Terminated.


View Profile WWW
April 22, 2016, 09:01:59 AM
 #52

Ma sve ok, kuzim ja sto ti hoces nama reci.
Samo me je zasmetalo da sam spomeno LISK u jednom postu i da me se naziva, naivcem, dosadnjakovicem i pohlepnom osobom od strane Moderatora.
Onda je bolje da istaknem, da vas nitko nije direktno nazvao nicim. Ja govorim za 99% ljudi koji se bave altcoinima (naravno 1% uvijek ima iznimke). Moderatori su ovdje sto se tice upisa kao normalne osobe (ne moramo mijenjati nacin 'odgovaranja' nakon sto postanemo moderatori).

Na engleskom je napisano preko 620 stranica o LISKu, na njemackom skoro 100, a kod nas dobijes po lampi na sam spomen.
O Dash-u je napisano trenutno 5982 stranica samo u glavnoj temu. I sta sa time? Nista. Kvaliteta je uvijek imala prednost pred kvantitetom.

"The Times 03/Jan/2009 Chancellor on brink of second bailout for banks"
😼 Bitcoin Core (onion)
ljudotina
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
April 22, 2016, 10:49:36 AM
 #53

Ne slusajte Laudu, kaj on zna o altcoinovima. Tip je jucer poceo pratiti crypto valute i sad kao misli da nesto zna...za razliku od svih ostalih koji ste maltene sa kripto valutama od pocetka i vidjeli ste tisuce i tisuce altoinova koji su svi redom bili "najbolji" i "postali prva crypto valuta" ili ako ne to barem "najbolji altcoin" itd.

ljudotina
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
April 22, 2016, 10:58:12 AM
 #54

Lol Lauda, procitaj moj post jos jednom, al ovaj puta sa razumjevanjem i u cijelini, nemoj prihvacati recenicu po recenicu kao da ne postoji kontekst

ljudotina
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
April 22, 2016, 12:08:26 PM
 #55

O boze, da mi je netko reko da cu morati obican sarkazam objasnjavati na forumu....

Znaci, napisao sam da si ti "novi" a da ovi koje smetaju tvoji komentari su "stari" korisnici kripto valuta, te da ti eto neznas nista o alt coinovima jer si eto novi pa se tek susreces s alt coinovima, a oni koji su ih vidjeli na tisuce znaju tocno kako ide prica o kripto valutama, pa je bolje, da te ignoriraju. Naravno to je sarkazam jer je situacija upravo obrnuta. Svi znamo tko je u kripto valutama "nov" a tko "star". Da pojasnim ukoliko i dalje nije jasno, oni su novi i nemaju nikakvog iskustva ili ga imaju jako malo, a ti si "star" i vidio si na tisuce altova i imas iskustva....

ljudotina
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
April 22, 2016, 12:20:17 PM
 #56

...sjecam se Digitalcoin, CGB, MEC, Stablecoin i tih. Sve je to bilo "best altcoin", dok se nije krenulo dalje..

Svi do jednog su upravo takvi.
Pokusati zaraditi sa Altcoinovima je isto kao i pokusati zaraditi na npr. Pokeru. Moze se no treba ti odredjena doza znanja i odredjena doza srece + zaradit ce samo maleni postotak korisnika, dok ce velika vecina popusiti lovu. Ili da skratim jos krace, zarada na altcoinovima je cisto kockanje koje kontrolira netko drugi. "Ovaj coin ce biti buducnost" i sl. izjave odaju da je netko ili a) u dealu sa vlasnikom coina i zeli navuci sto veci broj njubova kako bi povecao sebi zaradu ili b) apsolutni pocetnik koji nezna o cem prica

CroDam
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 209
Merit: 100



View Profile
April 22, 2016, 12:22:27 PM
 #57

O boze, da mi je netko reko da cu morati obican sarkazam objasnjavati na forumu....

Znaci, napisao sam da si ti "novi" a da ovi koje smetaju tvoji komentari su "stari" korisnici kripto valuta, te da ti eto neznas nista o alt coinovima jer si eto novi pa se tek susreces s alt coinovima, a oni koji su ih vidjeli na tisuce znaju tocno kako ide prica o kripto valutama, pa je bolje, da te ignoriraju. Naravno to je sarkazam jer je situacija upravo obrnuta. Svi znamo tko je u kripto valutama "nov" a tko "star". Da pojasnim ukoliko i dalje nije jasno, oni su novi i nemaju nikakvog iskustva ili ga imaju jako malo, a ti si "star" i vidio si na tisuce altova i imas iskustva....

Ajoj, sad sam jos i noob kojemu ce netko objasnjavati kaj je btc i alt coin.
Nije ni cudo da sam godinama samo citao komentare na ovom forumu i nisam se upustao u ovakve rasprave.
Registriro sam se ovdje nakon nekog vremena samo da bi mogo izmjenjivat privat poruke.
Vjerojatno znas da ovdje ima puno trollova, pa prava rasprava o coinu se odvija na vlastitim forumima.
ljudotina
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
April 22, 2016, 12:26:41 PM
 #58

Nitko ne objasnjava "kaj jet o btc ili alt coin". Mi samo tvrdimo da su svi do jednog napravljeni da bi se prodala prica i uzela lova. Ako su dugo u crypto svijetu kao sto tvrdis, onda znas o cem pricamo.

CroDam
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 209
Merit: 100



View Profile
April 22, 2016, 12:33:38 PM
 #59

Nitko ne objasnjava "kaj jet o btc ili alt coin". Mi samo tvrdimo da su svi do jednog napravljeni da bi se prodala prica i uzela lova. Ako su dugo u crypto svijetu kao sto tvrdis, onda znas o cem pricamo.

Ja ne mislim tako, a da je do sada pretezno prica tako zavrsavala to je istina. Jbg, ljudski faktor.
Ja sam uvjeren da ce u bliskoj buducnosti biti vise, ono stvarno uspjesnih alt coinova, koji ce se medjusobno nadopunjavati i biti pomoc BTCu.
CroDam
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 209
Merit: 100



View Profile
April 22, 2016, 01:04:00 PM
 #60

Nije ni cudo da sam godinama samo citao komentare na ovom forumu i nisam se upustao u ovakve rasprave.
Koliko sam puta samo ovo cuo. Cheesy Sve i da je to slucaj, velika je razlika ako si samo promatrac i ako aktivno sudjelujes.

Ja ne mislim tako, a da je do sada pretezno prica tako zavrsavala to je istina. Jbg, ljudski faktor.
Onda zasigurno da si puno manje iskusan nego sto ti mislis (bez ikakve uvrede). Nadam se da ti je jasno da je ljudima sa znanjem potrebno nekoliko minuta da postave novi altcoin.

Ja sam uvjeren da ce u bliskoj buducnosti biti vise, ono stvarno uspjesnih alt coinova, koji ce se medjusobno nadopunjavati i biti pomoc BTCu.
Radi cega, da obavljaju funkcije koje Bitcoin vec obavlja? Ako Lightning Network bude uspjesan za Bitcoin, nijedan coin se nece moci porediti (sto se tice recimo brzine transakcije i tako).

Pa dovoljno je viditi datum moje registracije. Da je razlika, ako samo promatras, je.  Wink
Moje iskustvo nije samo moje osobno, dosta sam citao i gledao predavanja o tim temam od ljudi koji nesto prestavljaju u cripto svijetu zadnjih godina. S njima se mozes slozit ili ne, ali vrijedi razmisliti o njima.
Nije BTC svemoguc i ne treba ga opterecivat s svime i svacim. Nije sve u LN i brzini prijenosa.
Dolazi nam IoT i dapps i tu ce alt coini naci svoje mjesto pod suncem.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!