Bitcoin Forum
May 15, 2024, 06:30:25 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Coinbase hesabıma saldırı oldu!  (Read 1403 times)
magnific61 (OP)
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
February 20, 2016, 12:53:40 PM

Bugün coinbase'de şifre değişikliği istediğime dair bir kısa mesaj aldım. Hemen hesabımı kontrol ettiğimde şifremin değiştirilmiş olduğunu gördüm.
Hemen mail ile ddeğişikliğin bana ait olmadığını, muhtemelen bir saldırı altında olduğumu bildirdim. Biraz mücadele sonunda şükürler olsun hesabımı geri alabildim.
Şimdi dostlarım, bana iyi ve (tercihen free) ucuz ve saldırılara karşı beni güvende tutacak antivirus ya da her neyse önerebilecek olan var mı?
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
February 20, 2016, 12:58:06 PM

Muhtemelen başka sitelerde aynı şifreyi kullandınız sisteminize sızma olsaydı mailiniz dahil hepsini alabilirlerdi.
avg ücretsiz lisans
http://sharewareonsale.com/s/free-avg-internet-security-2014-54-99-value
DevilMorgan
Full Member

View Profile
February 20, 2016, 12:59:28 PM

Bu tarz durumlarda en etkili çözüm 2 Faktörlü doğrulamayı kullanmanız 4 Farklı borsada işlem yapıyorum ve tamamında 2 faktörlü doğrulama aktif.
bobmarley650
Legendary
*

Activity: 1232
Merit: 1001

View Profile
February 20, 2016, 01:01:32 PM

benim de çok girdiler hesaplara malum bir sürü siteye giriyoruz mail şifre ortak olabiliyor dolayısıyla en iyisi 2 faktör

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
magnific61 (OP)
Full Member

View Profile
February 20, 2016, 01:07:39 PM

Yalnız sms doğrulaması olan bir hesaba girip de ne alacaklar ki? İlginç!
Teşekkürler arkadaşlar
cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
February 20, 2016, 01:09:37 PM

2FA'ya fazla güvenmeyin. Aşılabiliyor.
https://securityintelligence.com/how-to-bypass-two-factor-authentication-2fa-and-what-the-future-holds/

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
oli123123
Legendary
*

Activity: 1445
Merit: 1000

View Profile
February 20, 2016, 06:21:25 PM

benim de çok girdiler hesaplara malum bir sürü siteye giriyoruz mail şifre ortak olabiliyor dolayısıyla en iyisi 2 faktör
2FA yanında bir password manager kullanmanızı öneririm, aynı şifreyi ortak olarak kullanmak büyük tehlike, Keepass'e bakabilirsiniz mesela
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
February 21, 2016, 09:15:02 AM

Birden çok şifre kullanmak, ortak şifre kullanmamak vs gibi kendi çapınızda koruma yapabilirsiniz.
Bunun haricinde şifre hane sayınızı uzun tutmanız da iyidir. Uzadıkça bulması zorlaşır. (Keylogger harici konuşuyorum)
Kriptobilgi.com
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile WWW
February 21, 2016, 01:30:30 PM

Bugün coinbase'de şifre değişikliği istediğime dair bir kısa mesaj aldım. Hemen hesabımı kontrol ettiğimde şifremin değiştirilmiş olduğunu gördüm.
Hemen mail ile ddeğişikliğin bana ait olmadığını, muhtemelen bir saldırı altında olduğumu bildirdim. Biraz mücadele sonunda şükürler olsun hesabımı geri alabildim.
Şimdi dostlarım, bana iyi ve (tercihen free) ucuz ve saldırılara karşı beni güvende tutacak antivirus ya da her neyse önerebilecek olan var mı?

Şu an virüs saldırılarına karşı 4 4 lük bir konima sistemi mevcut değil. Her sistemin bir açığı var. İnternet üzerinde browser tabanlı cüzdanlarda ve and. Cüzdanlarda büyük tutarlar bulundurulmamalı.  Mümkünse usb trezor walletler kullanılabilir. Aynı zamanda coinbase in Anakasa ya atılabilir bu kasada çekilmek istenen tutar sizin konltrolünüzde değilse bile 2 gün süreyle kasada kalır. Çekmek istediğiniz tutar 2 gün sonra geri sayımla görderilir. Sizin kontrolünüz dışındaysa iptal edebirliriz.

Diğer bir konu güvendiğiniz bir arkadaşınız varsa . 3 kişilik ortak hesap açabilirsiniz. Çekilmek istenen tutar varsa bu 3 kişinin mail adresinden onöy alması gerekir.

magnific61 (OP)
Full Member

View Profile
February 22, 2016, 02:48:03 PM

Coinbase hesabımı geçici olarak dondurdu. Hesabıma saldırı olduğunu söylediğimde bazı sorular sormuşlardı "Hesabınıza saldırıdan önce en son ne zaman giriş yaptınız?" "Saldırı çncesinde kendinizin en son gönderdiği ödeme" gibi. Bunlara cevap verdim ama üstelik hesabımı kurtardığım halde geçici olarak dondurulduğuna dair uyarı alıyorum girişte.
Bugün tekrar yazarak hesabımı yeniden aktive etmelerini rica ettiğimi söyledim ama henuz bir sonuç yok. Bekliyorum
Kriptobilgi.com
Newbie
*

View Profile WWW
February 22, 2016, 03:16:44 PM

Coinbase hesabımı geçici olarak dondurdu. Hesabıma saldırı olduğunu söylediğimde bazı sorular sormuşlardı "Hesabınıza saldırıdan önce en son ne zaman giriş yaptınız?" "Saldırı çncesinde kendinizin en son gönderdiği ödeme" gibi. Bunlara cevap verdim ama üstelik hesabımı kurtardığım halde geçici olarak dondurulduğuna dair uyarı alıyorum girişte.
Bugün tekrar yazarak hesabımı yeniden aktive etmelerini rica ettiğimi söyledim ama henuz bir sonuç yok. Bekliyorum
evet coinbase hesabı dondurup btclerinizi çekmenizi ve hesabı kapatmanızı öneriyor.
magnific61 (OP)
Full Member

View Profile
February 22, 2016, 03:42:07 PM

evet coinbase hesabı dondurup btclerinizi çekmenizi ve hesabı kapatmanızı öneriyor.
Yalnız hesabıma giremiyorum ki bitcoinlerimi boşaltabileyim. Şaşırdım kaldım.
hunterwolf
Legendary
*

Activity: 1108
Merit: 1002

View Profile
February 24, 2016, 01:37:03 AM

Başka sitelerde aynı şifreyi kullandınız veya çok basit şifre kullandınız arkadaşların dediği gibi.

Şifrenizde mutlaka bir büyük harf ve özel işaret bulunsun.
Tavsiyem şifreleriniz için kendinizce bir format oluşturun, özel karakterler içeren ve o şekilde her sitede farklı şifre kullanın.
Adınızın ilk harfi, doğum tarihinizin 2 hanesi, özel karakter, soyadınızın 2.harfi büyük, doğum tarihi son haneleri, kayıt olduğunuz sitenin 3. harfi, özel karakter vb. gibi
Misal Adınız Ali Veli olsun, doğum tarihi 1985, bitcointalk üyeliği için:

a19?E85t#

gibi bir şifre olur. Hem daha güvenli olur, hem unutmazsınız kolay kolay. Ya da

63$Ms_?<1Yz!

gibi her yer için farklı ve karışık bir şifre kullanıp bir yere kaydedin Smiley
magnific61 (OP)
Full Member

View Profile
February 24, 2016, 07:28:12 PM

Epey uzun mail mesajlarindan sonra bugun nihayet hesabimi geri alabildim. Herkese verdigi fikirlerden dolayi tesekkur ediyorum.
Kriptobilgi.com
Newbie
*

View Profile WWW
February 25, 2016, 04:04:02 PM

Epey uzun mail mesajlarindan sonra bugun nihayet hesabimi geri alabildim. Herkese verdigi fikirlerden dolayi tesekkur ediyorum.
Coinbase güvenilir bi sitedir. Yalniz bu sıkıntı ileride tekrar edebilir. Bi miktar btcturk te bulundurabilirsin.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: