Bitcoin Forum
May 05, 2024, 11:33:36 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: Türkiye kanunlarına uygun şekilde bitcoinden zengin olmak mümkün mü?  (Read 32148 times)
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
March 01, 2016, 09:27:06 PM

Türkiye kanunlarına göre "istediğiniz şekilde" zengin olabilirsiniz.
Devlet size hiçbir koşulda "bu para nereden geldi" diye sormaz. (Bkz: akp'nin ilk kaldırdığı yasa, nereden buldun yasası)
Siz devlete istediği oranda parayı (%30'u, 40'ını) verdiğiniz sürece o para her türlü aklanır. İsterseniz gidip doğrudan banka hesabınıza 1 milyon TL yatırtın yurt dışındaki bir borsadan.
Tek yapmanız gereken maliyeye gidip bakın hesabıma bu kadar para girdi, bunun vergisini ödeyeceğim demektir.

Hiçbir memurun size bu para nereden geldi diye sorma hakkı yoktur.

arkadasin bahsettigi mevzu vergisini odemek  degil ki, adam ugrasmis didinmis, gece gunduz 24 saat orada burada is yapmis, belki zaten kari bile cok az olan madencilik isi yapmis,  100 binlira biriktirmis btc olarak

siz de diyorsunuz ki, 40 binlira vergisini ver kurtul. insanin ici ciz eder.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
1714908816
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714908816
Reply with quote  #2

1714908816
Report to moderator
The forum strives to allow free discussion of any ideas. All policies are built around this principle. This doesn't mean you can post garbage, though: posts should actually contain ideas, and these ideas should be argued reasonably.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714908816
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714908816
Reply with quote  #2

1714908816
Report to moderator
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
March 02, 2016, 03:23:20 PM

Türkiye kanunlarına göre "istediğiniz şekilde" zengin olabilirsiniz.
Devlet size hiçbir koşulda "bu para nereden geldi" diye sormaz. (Bkz: akp'nin ilk kaldırdığı yasa, nereden buldun yasası)
Siz devlete istediği oranda parayı (%30'u, 40'ını) verdiğiniz sürece o para her türlü aklanır. İsterseniz gidip doğrudan banka hesabınıza 1 milyon TL yatırtın yurt dışındaki bir borsadan.
Tek yapmanız gereken maliyeye gidip bakın hesabıma bu kadar para girdi, bunun vergisini ödeyeceğim demektir.

Hiçbir memurun size bu para nereden geldi diye sorma hakkı yoktur.

arkadasin bahsettigi mevzu vergisini odemek  degil ki, adam ugrasmis didinmis, gece gunduz 24 saat orada burada is yapmis, belki zaten kari bile cok az olan madencilik isi yapmis,  100 binlira biriktirmis btc olarak

siz de diyorsunuz ki, 40 binlira vergisini ver kurtul. insanin ici ciz eder.

Sorulan sorunun cevabı verdiğim. Soru ne diyor? "Türkiye Kanunlarına göre"
Soruda "vergi kaçırarak" diye bir ibare mi var? Eğer fahiş vergiden kurtulmak istiyorsanız gidin teknokentin birinde bilişim firması kurun. Belirli bir süre vergi ödetmiyorsun, çalışanların sgk'sını ödüyor devlet vs.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

mmmtr
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
March 06, 2016, 10:17:32 AM

Turkiye kanunlarina uygun yasayanlar 60nda emekli olup evini arwbasini alip emekli maaslariyla son demlerini yasar anca. Btc muhabbetine girersek daha paypal dispute olaylarinda mol mol bakan adama btc yi anlat cogu kara para akladin sanir.  Yada normsl ticaret yaptin sanarak%20 vergi odeyecekdin der gecer

Samanthana
Member
**

Activity: 87
Merit: 10

Özgür'ün annesi

View Profile WWW
March 13, 2016, 02:33:44 PM

Maliye bakanlığından tebligat gelir ve hesaplarını incelemeye alırlar sana paranın kaynağını sorarlar eğer vergi vermeni gerektirecek durum varsa maliye bakanlığı söke söke alır zaten Smiley

Aynen bu yoruma katılıyorum  Cheesy
dicemice
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
March 18, 2016, 12:07:58 PM

Toplu olarak bitcoin olduğunda hesabınızda benimle iletişime geçebilirsiniz. O zaman nasıl hesaplarınıza geçeceğini kısa yoldan ve 3 aşamalı sağlarım ve küçük bir komisyon alırım.
arancra
Sr. Member

Activity: 448

View Profile WWW
March 19, 2016, 11:18:43 PM

Mevcut hükumete karşı bir tutum içerisindeyseniz, ve bunu sosyal medyada, ya da arkadaşlarınız arasında sıkça dile getirip mimlendiyseniz, bir tarafınızdan ter akıtarak kazandığınız paraya dahi el konulabilir (büyük meblağlar söz konusu ise). Yok hükumeti her koşulda destekliyor, bunu her kulvarda dile getiriyorsanız, kimse size kazandığınız para kara mı ak mı diye sormaz. Zaten o para çoktan aklanmıştır. İşte mevcut Türkiye yasaları budur. Yazılı kanunlara, anayasaya aldırmayın, gerek yok.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
petahashminer
Legendary
*

View Profile
March 19, 2016, 11:27:26 PM

Mevcut hükumete karşı bir tutum içerisindeyseniz, ve bunu sosyal medyada, ya da arkadaşlarınız arasında sıkça dile getirip mimlendiyseniz, bir tarafınızdan ter akıtarak kazandığınız paraya dahi el konulabilir (büyük meblağlar söz konusu ise). Yok hükumeti her koşulda destekliyor, bunu her kulvarda dile getiriyorsanız, kimse size kazandığınız para kara mı ak mı diye sormaz. Zaten o para çoktan aklanmıştır. İşte mevcut Türkiye yasaları budur. Yazılı kanunlara, anayasaya aldırmayın, gerek yok.

o zaman hemen baslayalim ,

allah hukumetimizi basimizdan eksik etmesin, allah hukumetimize uzun yillar surecek bir iktidar versin.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
arancra
Sr. Member

Activity: 448

View Profile WWW
March 20, 2016, 11:23:14 AM

allah hukumetimizi basimizdan eksik etmesin, allah hukumetimize uzun yillar surecek bir iktidar versin.

Daha çok çaba sarf etmelisiniz ama. Bakınız Ethem Sancak neler söylemişti =)

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
mmmtr
Sr. Member

Activity: 420

View Profile
March 20, 2016, 11:44:02 AM

Daha çok çaba sarf etmelisiniz ama. Bakınız Ethem Sancak neler söylemişti =)

Ethem Sancak deme hocam o adama uyuz oluyorum Konyalılar hakkında demediğini bırakmadı öyle yapıp kurtaracaksak paçayı hiiç kurtarmayalım bence Cheesy
Navigo
Hero Member

Activity: 854
Merit: 500

View Profile
March 21, 2016, 03:59:42 PM

Türkiyede 90 Milyona yakın nüfus var, 90 Milyonun tamamı istese istediği parayı aklayabilir.
Sadece Biri aklayamaz, onuda hepimiz biliyoruz zaten.
Bknz : Bilal Oğlan.

▄██████████████████▄
▄██████████████████████▄
█████▀              ▀█████
▄████▀    ▄▄▄▄▄▄        ▀████▄
▀█████▄    ▀█████▄     ▄█████▀
▀█████▄    ▀█████▄ ▄█████▀
█▄  ▀█████▄    ▀█████████▀  ▄█
██▄  ▀█████▄    ▀█████▀  ▄██
███▄  ▀█████▄    ▀█▀  ▄███
▀███▄  ▀█████▄     ▄███▀
▀████▄  ▀████▀  ▄████▀
█████▄  ▀▀  ▄█████
▀█████▄  ▄█████▀
▀█████  █████▀
▀████████▀
██████
▀██▀
..E R N..
               ▄▄█████████▄▄
           ▄▄█████████████████▄▄
        ▄███████▀▀       ▀▀███████▄
       █████▀▀               ▀▀█████
     ▄████▀    ▄▄█████████▄▄    ▀████▄
    ████▀   ▄█████████████████▄   ▀████
   ████    █████████████████████    ████
 █████    ███████  ▀█████████████    █████
█████    █████████    ▀███████████    █████
████    ▄██████████▄     ▀████████▄    ████
████    █████████████       ███████    ████
████    ▀██████████▀     ▄████████▀    ████
█████    █████████    ▄███████████    █████
 █████    ███████  ▄█████████████    █████
           █████████████████████
            ▀█████████████████▀
               ▀▀█████████▀▀
████
████

████
████

████
████

████
████
.TOKEN SALE.
.AIRDROP.
                              ████
                              ████

████
          ████            ████  ████

████            ████  ████
          ████  ████  ████  ████  ████

████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
.▬▬GET IN TOUCH▬▬.
.TELEGRAM   FACEBOOK   TWITTER.
..▬▬YOUTUBE   INSTAGRAM▬▬..
Bileydin
Member
**

Activity: 83
Merit: 10

View Profile
March 24, 2016, 03:25:48 PM

O tutardaki parayı hiçbir şekilde Türkiye'deki hesaplarımza kurmazdım,öyle bir maliye sistemimiz varki göktaşından bile vergi alan bir malimiz bir anda o kadar parayı hesabımızda görürse artık gerisiniz siz düşünün  Shocked Herhangi bir Avrupa ülkesinde hesap açar oraya aktarırdım.Kara parayı Türkiye'ye sokup belirli bir komisyon üzerinden elden teslim eden döviz firmaları var onlarla anlaşma yapar.Sonrasında ise degerinden fazlasını verip arazi alır inşaat yapardım...
gablay12
Legendary
*

Activity: 918
Merit: 1000

View Profile
April 05, 2016, 07:15:35 AM

Sıfır sermaye ile imkansız.Sermayen varsa mümkün.

The more I meet people, the more I like my dog.
bitcoinuserx
Newbie
*

Activity: 20

View Profile
April 12, 2016, 08:39:45 AM

Türkiye de böyle giderse hiçbir şey mümkün olmayacak. Devlet uyanırsa bitcoin e de çökecektir.
tesaduf
Newbie
*

Activity: 42

View Profile WWW
April 12, 2016, 01:40:42 PM

hemen kısa bir bilgi geçeyim size
1 kerede 50.000 TL altındaki havaleler kesinlikle incelemeye alınmıyor. tabiki sizin zaten inceleme altında olmamanız durumundan bahsediyorum.
bunun dışında forex borsa vs. tazı 50.000 tl altındaki gelirlerde gelir vergisinden muaftır.
bunu daha önceden forexle ilgilendiğim için biliyorum.
Ayrıca şu anki hükümet zaten çal sat nerden bulursan bul banada biraz ayır politikasıyla işlediği için size bakmazlar bile.
dediğim gibi günlük bir kerede 50.000 limitini aşmayın gerisi hikaye.
Aman deyim REİZ duymasın sonra sizdende çalar.  Grin
petahashminer
Legendary
*

View Profile
April 12, 2016, 02:04:30 PM

1 kerede 50.000 TL altındaki havaleler kesinlikle incelemeye alınmıyor. tabiki sizin zaten inceleme altında olmamanız durumundan bahsediyorum.
bunun dışında forex borsa vs. tazı 50.000 tl altındaki gelirlerde gelir vergisinden muaftır.
Ayrıca şu anki hükümet zaten çal sat nerden bulursan bul banada biraz ayır politikasıyla işlediği için size bakmazlar bile.

bu 50.000 TL limiti tam olarak neye dayanarak soyluyorsunuz?

hemde gunluk diyorsunuz, bu mantikla ayda 1.000.000 TL cekebiliriz demek mi oluyor, sorgusuz suhalsiz.

daha once boyle bir miktar cekimi yaptiniz mi, ya da yapana tanik oldunuz mu?

tesaduf
Newbie
*

Activity: 42

View Profile WWW
April 14, 2016, 03:41:45 AM

bu 50.000 TL limiti tam olarak neye dayanarak soyluyorsunuz?

hemde gunluk diyorsunuz, bu mantikla ayda 1.000.000 TL cekebiliriz demek mi oluyor, sorgusuz suhalsiz.

daha once boyle bir miktar cekimi yaptiniz mi, ya da yapana tanik oldunuz mu?
merkez bankasının inceleme limitlerini bildiğim için söylüyorum
fakar sanırım yanlış anlaşılmışım.
ben bir kerelik olarak söyledim bunu. Bunun dışında hesabınızda 3 aylık dönemde 150.000 tl civarında bir işlem hacmi varsa zaten direk hesabınıza bloke konulup gel kardeşim diyorlar.
sende gösteriyorsun evraklarını  buyrun ben bu paraları bu şekilde kazanıyorum diyorsun. Onlarda paşa paşa açıyorlar hesaplarını tekrar.
isterseniz bir araştırın. Aylık 50.000 tl altındaki borsa ve faiz gelirleri vergiden muaftır.
oturanbilboa
Sr. Member

Activity: 454
Merit: 252

View Profile WWW
April 24, 2016, 07:07:50 PM

Abi bu devlet o kadar paradan illaki kendi payını almadan rahat bırakmaz. Bizim uzundan kaçmaz böyle işler malum kendisi master Cheesy

Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
April 25, 2016, 07:57:15 AM

Bu iş kafamı kurcalıyor. 10-15 BTC alıp altcoin trade yapmaya başlayacağım birkaç güne falan bu parayı nasıl çekebilirim diye düşünüyorum.
1.5 sene önce maliye ile problemim oldu çağırdılar görüştük. Her ay sabit 10k ve üstü havale/eft geliyordu hesabıma. Rakiplerden biri (büyük ihtimal) şikayet etmiş.
1 tane vergi müfettişi tanıdığa söyledim TC'mi girip bakmış şikayet edilmişsin şuan hesaplarını didik didik ediyorlar dedi.
Neyse ben gittim görüşmeye hesap uzmanıydı sanırım görüştüğüm kişi. Kendine ait odası da yoktu içeride 100 kişinin arasında kermes gibi bir yerde yanımda beni duyan 6-7 tanımadığım insanın yanında adama bilgi veriyorum. İnkarla izah ettim dedim bu kazanılan paraların hepsi böyle değil ayrıca ben bu işi bıraktım çoktandır yapmıyorum.
Beni vergi müdürlüğüne gönderdi şansıma orada şeker gibi bir adam denk geldi. 1 saate yakın izah etti durumu ve dedi ki sen şuan bekleyeceksin. Belki birşey bulup çağıracaklar seni uzlaşma için belki de birşey bulamayıp gerek görmeyecekler ama dediğine göre hesapta binlerce hareket var işin zor. Seni çağırınca uzlaşmada gerekirse ağla dedi Smiley
Uzadı biraz ama sonuçta hala haber gelmedi ve inşallah gelmez çünkü o zamanla alakam kalmadı. Hala aylık 1-2 bin hesabıma farklı kişilerden geliyor ama hemen harcadığımdan olsa gerek bu çulsuz diyip uğraşmıyor olabilirler Smiley

Kısaca şimdi bitcoinden aylık 10 bin kar edip bunu hesabıma almak istesem bunun yolu yordamı nedir? Devletin sisteminde bu para birimi tanınmıyor devlet kalkıp bunun için benden vergi isteyecek ama neye dayanarak ve % kaç isteyecek. Hesabıma gelen paraya göre mi isteyecek? Benim kazandığımı-kaybettiğimi nereden bilecek? Ben faturalandırma yapamayacağım aldığım altcoinler için vs. vs. gibi bir sürü soru çıkıyor ortaya.
Payeer'de debit kart veriyormuş ama onun bilgileri de sanırım tutuluyordur oradan da başımız ağrır. Yok mu bir çaresi olan? Olan söyler mi bilmiyorum ama bir yol gösterse burada çok yüklü kazananlarda vardır onlar nasıl sıkıntı yaşamadan alabiliyorlar paralarını?
petahashminer
Legendary
*

View Profile
April 25, 2016, 09:32:11 AM

Bu iş kafamı kurcalıyor. 10-15 BTC alıp altcoin trade yapmaya başlayacağım birkaç güne falan bu parayı nasıl çekebilirim diye düşünüyorum.
1.5 sene önce maliye ile problemim oldu çağırdılar görüştük. Her ay sabit 10k ve üstü havale/eft geliyordu hesabıma. Rakiplerden biri (büyük ihtimal) şikayet etmiş.
1 tane vergi müfettişi tanıdığa söyledim TC'mi girip bakmış şikayet edilmişsin şuan hesaplarını didik didik ediyorlar dedi.
Neyse ben gittim görüşmeye hesap uzmanıydı sanırım görüştüğüm kişi. Kendine ait odası da yoktu içeride 100 kişinin arasında kermes gibi bir yerde yanımda beni duyan 6-7 tanımadığım insanın yanında adama bilgi veriyorum. İnkarla izah ettim dedim bu kazanılan paraların hepsi böyle değil ayrıca ben bu işi bıraktım çoktandır yapmıyorum.
Beni vergi müdürlüğüne gönderdi şansıma orada şeker gibi bir adam denk geldi. 1 saate yakın izah etti durumu ve dedi ki sen şuan bekleyeceksin. Belki birşey bulup çağıracaklar seni uzlaşma için belki de birşey bulamayıp gerek görmeyecekler ama dediğine göre hesapta binlerce hareket var işin zor. Seni çağırınca uzlaşmada gerekirse ağla dedi Smiley
Uzadı biraz ama sonuçta hala haber gelmedi ve inşallah gelmez çünkü o zamanla alakam kalmadı. Hala aylık 1-2 bin hesabıma farklı kişilerden geliyor ama hemen harcadığımdan olsa gerek bu çulsuz diyip uğraşmıyor olabilirler Smiley

Kısaca şimdi bitcoinden aylık 10 bin kar edip bunu hesabıma almak istesem bunun yolu yordamı nedir? Devletin sisteminde bu para birimi tanınmıyor devlet kalkıp bunun için benden vergi isteyecek ama neye dayanarak ve % kaç isteyecek. Hesabıma gelen paraya göre mi isteyecek? Benim kazandığımı-kaybettiğimi nereden bilecek? Ben faturalandırma yapamayacağım aldığım altcoinler için vs. vs. gibi bir sürü soru çıkıyor ortaya.
Payeer'de debit kart veriyormuş ama onun bilgileri de sanırım tutuluyordur oradan da başımız ağrır. Yok mu bir çaresi olan? Olan söyler mi bilmiyorum ama bir yol gösterse burada çok yüklü kazananlarda vardır onlar nasıl sıkıntı yaşamadan alabiliyorlar paralarını?

1.5 yil once, hesabiniza giren toplam para miktari o yil donemi icinde ne kadardi? son denetiminiz uzerinden ne kadarlik bir sure gecti, uzadi demissiniz, ne kadar uzadi?

Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
April 25, 2016, 09:40:02 PM

Kimsede demiyorki Network Marketing yapanların çoğu bu paralardan daha fazlasını bile kazanabiliyor hemde her ay devlet bunlara sormuyor ne iş diye. Kılıfını ayarlayan ayarlayabilir kısaca. Ama şuda var bitcoinden bir iş yapıyorsanız zengin olmak tabiki mümkün olur. Devlet bunun vergisini istermi istemezmi orası kesin değil.

Ama şu varki Maliye bunun teftişini yapar oda Kazanılan Miktara göre değişiklik gösterir diyebiliriz.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  

Jump to: