Bitcoin Forum
May 08, 2024, 04:43:32 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: btctürkte bot kullananan birisi ya da birileri olduğuna inanıyorum  (Read 2148 times)
forbidden (OP)
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
February 28, 2016, 09:59:06 PM

Dikkatini çeken oldu mu bilmiyorum, gelişmiş alış satış işleminde verdiğim dip emrin 1 kuruş altına saniyesinde emir geliyor, emri sildiğim an o anki en düşük satış fiyatının 1 kuruş altına yeni emir giriyor bir kaç kez test amaçlı emir verip iptal ettim 1-2 saniye geçmeden verdiğim emrin 1 kuruş altına satmak istediği değeri giriyor, buna bir insanın yetişmesi imkansız!
Bilgisi olan var mı bu konuda?
"There should not be any signed int. If you've found a signed int somewhere, please tell me (within the next 25 years please) and I'll change it to unsigned int." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Ankara
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1000

View Profile
February 28, 2016, 10:31:05 PM

Btctürk'ün açık API'si var isteyen herkes bot yazıp kullanabilir.
Bahsettiğiniz botlar Btctürk de dahil birçok borsada mevcuttur.
forbidden (OP)
Hero Member

View Profile
February 28, 2016, 10:33:57 PM

API alış satış işlemlerindeki fiyat otomasyonuna müsaade edecek durumda mı? Legal olduğuna emin misiniz?
Edit: İnceledim şimdi legalmiş. Şimdiye kadar alış satış işlemi yapmadığım için cahilliğimi mazur görün Smiley)
DevilMorgan
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
February 29, 2016, 05:14:24 AM

Çok değil 6 ay önceye kadar daha fair olduğuna inanadığım bir sistem vardı ancak diğer borsalarda olduğu gibi btcturktede botlar devreye girdi alış satış ve arbitraj yapmak botlar sayesinde zorlaştı malum derinlik ve hacimde ortada Smiley

API alış satış işlemlerindeki fiyat otomasyonuna müsaade edecek durumda mı? Legal olduğuna emin misiniz?
Edit: İnceledim şimdi legalmiş. Şimdiye kadar alış satış işlemi yapmadığım için cahilliğimi mazur görün Smiley)
forbidden (OP)
Hero Member

View Profile
February 29, 2016, 08:51:50 PM

bunun için de bir program yazabilirdim ama bilgilerinizi ele geçirmeye çalışıyor gibi çıkacak çatlak sesleri duyar gibiyim ve içimden gelmiyor açıkcası.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
February 29, 2016, 09:20:36 PM

bunun için de bir program yazabilirdim ama bilgilerinizi ele geçirmeye çalışıyor gibi çıkacak çatlak sesleri duyar gibiyim ve içimden gelmiyor açıkcası.
Cheesy yazsan bile herkes kullanırsa bi işe yaramaz herkes en fazla herkes kadar kazanır, yani çöp
twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
February 29, 2016, 09:51:10 PM

Botları aynı anda 2 bilgisayar kullanıp işlem yaptırabiliyosun. Emir girip silip piyasa ustunden btc aldırıp yada altınsan btc sattırabiliyosunuz ama 3-5 kurus icin ugrasmaya degmez.
forbidden (OP)
Hero Member

View Profile
February 29, 2016, 11:58:51 PM

Botları aynı anda 2 bilgisayar kullanıp işlem yaptırabiliyosun. Emir girip silip piyasa ustunden btc aldırıp yada altınsan btc sattırabiliyosunuz ama 3-5 kurus icin ugrasmaya degmez.

dün yaklaşık 2 saat kadar kontrol ettim bahsettiğiniz gibi 3-5 kuruş değil 5-10 tl oynama oluyor alış satışta bazen, meblağ yüksek olursa bir memur maaşı çıkarır işi bilen ve takip eden. boş adam işi ya da bot.
Penguen
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
March 01, 2016, 12:10:53 PM

dün yaklaşık 2 saat kadar kontrol ettim bahsettiğiniz gibi 3-5 kuruş değil 5-10 tl oynama oluyor alış satışta bazen, meblağ yüksek olursa bir memur maaşı çıkarır işi bilen ve takip eden. boş adam işi ya da bot.

Forex piyasasıyla ilgilenirken baya bir bot denedim. Foreksle ilgenmiş varsa bilir. Zaten sistem bota izin veriyor. Demo hesaplarda birçok bot denedim. Denemede kazandıran bot ; iş gerçek piyasaya gelince çakılıyordu. Bot sırf indikatör hesap tabanlı çalışır oysa bu piyasa çok sığ biri gelir kendi zevkine göre yükseltir düşürür. Bot çok kullanışlı olacağını sanmıyorum. Bot kullanıp kazanan varsa burdan kazanıp kazanmadığını paylaşsın.
semihyesilyurt
Full Member

Activity: 139
Merit: 100

View Profile
March 01, 2016, 02:40:44 PM

Hacimsiz borsalarda ödenen komisyon, hacimli borsalardaki makas darlığı botla para kazanmanın önündeki engelmiş gibi duruyor. Tabi ki en iyi kullananlar bilebilirler kar durumunu. Btcturk özelinde konuşmak gerekirse günlük hacmin 500 BTC üzerinde olması ve botunda en fazla 5ms ping ile yardırması gerekirki her işlemde aktif olarak yer alabilsin.
thinkinger
Hero Member

Activity: 784

View Profile WWW
March 03, 2016, 07:20:59 PM

Herhangi bir indikatöre göre değil de kendi taktiklerime göre kazanabileceğimi düşünüyorum.Zaten bir arkadaşın da yukarıda yazdığı gibi indikatörler btcturkte kesin olacağı bulamaz her zaman. Ben ce bu bütün piyasalar için geçerli. Öbür türlü piyasalar indikatörlere göre kesinlikle belirlenebilse , paraya ve analiz yeteğine sahip bir kaç kişi bütün dünyanın cebini boşaltırdı. Veya rusya petrolden ayvayı yemezdi.
Şöyle de bir gerçeklik var ; esasında hepimiz birer botuz . Botlara yaptırmak istediğimiz şeyleri bot yokken kendimiz yapıyoruz zaten. Botlar sadece hızı ve işlem sayısını artırıyor.
Doğru taktiklerle botlu veya botsuz her halükarda kazanılabilir. Botun bize kazandıracağı zaman ve göz sağlığı.

.██████████   bitfons.in- Cryptocurrency Exchange - 10 coins███████.
abregcas
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
March 06, 2016, 06:48:16 PM

Bir bot yapsaydınız algoritma ne olurdu?
thinkinger
Hero Member

View Profile WWW
March 06, 2016, 08:40:49 PM

en basiti al ve % 1 karla sat . sat ve %1 düşüğüne al . başka taktiklerim de var onlar bana kalsın.

abregcas
Newbie
*

View Profile
March 06, 2016, 08:49:24 PM

en basiti al ve % 1 karla sat . sat ve %1 düşüğüne al . başka taktiklerim de var onlar bana kalsın.

Alış fiyatını nasıl belirlersiniz? En yüksek al fiyatının bir tık üzerinden al deseniz birileri küçük bir miktar fake alış fiyatı verip botun zarar edeceği bir fiyattan alım yapmasına neden olabilir. 
cakir
Legendary
*

Activity: 1274

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
March 06, 2016, 08:51:44 PM

Alırken %0.5 fee öde, satarken %0.5 fee öde. Ne kârın olsun ne de zararın Grin

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
abregcas
Newbie
*

View Profile
March 06, 2016, 08:56:51 PM

Bir bot macerasına gireceğim (daha doğrusu girdiğim için) soruyorum.
Şu anda alım satıp yapacak teknik detayları geçtik, işlem yapabiliyor.
Esas önemli kısmı algoritması nasıl olmalı?
hunterwolf
Legendary
*

Activity: 1108
Merit: 1002

View Profile
March 06, 2016, 09:17:22 PM

Bir bot macerasına gireceğim (daha doğrusu girdiğim için) soruyorum.
Şu anda alım satıp yapacak teknik detayları geçtik, işlem yapabiliyor.
Esas önemli kısmı algoritması nasıl olmalı?

Aslında uzun süredir aklımda bir bot fakat normal işlerden fırsat bulamıyorum.

Zaten önemli olan kısım algoritmasını iyi kurabilmek.

Öyle en üst fiyatın üstüne koy, en alt fiyatın altına koy ile olacak iş değil. %1-2 kar ile al sat ile de olacak iş değil.
İşlem yaptığın marketin, alım ve satım emirlerini devamlı kontrol edip, anlık duruma göre emir değiştirebilmen gerekli.

Poloniex kullandığım için devamlı ordan örnek veriyim.

Artık botlar eskisi gibi emir koyup beklemiyor, en üst alım fiyatının diyelim 0,5BTC altına alım emri koyuyor marketin derinliğine göre. Yani en fazla alım emrinin( en yüksek değil)  bir tık üzerine.

Fakat satış için kullanılan botlarda var haliyle Smiley

Bunlar da en fazla alım emrinin 1BTC kadar altına yüklü bir emir koyuyor, onun 1BTC altına bir emir daha,
Arada boşluklar olduğu zaman, ufak alım emirleri ile dolduruyor, istediği yoğunluğa gelince alım emirlerini silip, çakıp geçiyor saniyesinde.
Orada çakma işlemi genelde bu en yüksek emirin üstüne emir giren botlara yapılıyor.

Yani uzun lafın kısası, marketi iyi inceleyip, elinde patlamayacak bir algoritma kurman gerekli.

thinkinger
Hero Member

View Profile WWW
March 06, 2016, 09:28:46 PM

Alış fiyatını nasıl belirlersiniz? En yüksek al fiyatının bir tık üzerinden al deseniz birileri küçük bir miktar fake alış fiyatı verip botun zarar edeceği bir fiyattan alım yapmasına neden olabilir. 
btcturk için düşünecek olursak .genelde alış ve satış fiyatının arasında %1 fark oluyor.alış fiyatının ustune paranın 3 te birini alış olarak girin.piyasada tırmanma olmayacaksa genelde gerçekleşir. ama biraz zaman ister. ha ben beklemem diyorsanız geri kalan iki parçayı da en düşük satış fiyatına ulaşacak şekilde oranlayarak yerleştirebilirsiniz. ha bunu 10 parçaya da bölebilirsiniz , yüz parçaya da , önemli olan komisyonu %0.1 ödemek.gerisini bot halleder yukarıdaki formüle göre.

abregcas
Newbie
*

View Profile
March 06, 2016, 09:42:07 PM

Bir şekilde alım yapar ama önemli olan karlı bir fiyatla satılabilir bir seviyeden alım yapmak.
BTCTürk için alım ve satımda %0.1 + %0.1 Toplam %0,2 komisyon ödeyeceğiz.
Site gibi biz de %0,2 kara razı olsak alış fiyatı + %0,4 = satış fiyatı olacak.
Fake alış fiyatından kaçınmak için derinliğe bakmak mantıklı.
Belli bir hacim limiti verip o hacimde olan alış fiyatının bir tık üzerine alış fiyatı koymak mantıklı gibi geldi.
Bi deneyelim bakalım. En kötü ARGE için ayrılmış bütçeyi yer  Huh 
thinkinger
Hero Member

View Profile WWW
March 06, 2016, 09:50:09 PM

Bir şekilde alım yapar ama önemli olan karlı bir fiyatla satılabilir bir seviyeden alım yapmak.
BTCTürk için alım ve satımda %0.1 + %0.1 Toplam %0,2 komisyon ödeyeceğiz.
Site gibi biz de %0,2 kara razı olsak alış fiyatı + %0,4 = satış fiyatı olacak.
Fake alış fiyatından kaçınmak için derinliğe bakmak mantıklı.
Belli bir hacim limiti verip o hacimde olan alış fiyatının bir tık üzerine alış fiyatı koymak mantıklı gibi geldi.
Bi deneyelim bakalım. En kötü ARGE için ayrılmış bütçeyi yer  Huh  
botu nerden buldunuz?.aptalca yazılmış bir botsa insanı zarara sokar.ben sabırlı bir taktikle oynanan botların her zaman uzun vadede kazandıracağını düşünüyorum.tepişip duran botlar iyi yazılmamışsa kolaylıkla aladatılabilir.kendimiz ayarlayabileceğimiz şekilde ise botun kaynağını yazabilir misiniz? ücreti mukabili ben de sahip olmak isterim.

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: