Bitcoin Forum
June 17, 2024, 07:55:28 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoinlerimizi Neden ve Nasıl Mixerlemeliyiz?  (Read 1218 times)
loollypop34 (OP)
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
March 02, 2016, 03:47:47 AM

Merhaba arkadaşlar,

Bazı yerlerde bitcoinleri mixlerlememiz ve o şekilde transfer yapmamız gerektiği yazılıyor. Şimdi ben Bitcoinlerimi btcturk sitesinden alıyorum ve Localbitcoin ve webmaster forumlarında alım yapmak isteyenlere satıyorum. Herhangi bir illegal mal yada hizmet alımı/satımı yapmıyorum. Sadece havale yapanlara Bitcoin gönderiyorum. Ben neden Bitcoinlerimi mixerlemeliyim? Böyle bir ihtiyacım var mı?

Bir de Bitcoin mixerleme işlemini doğru yapıp yapmadığımı kontrol etmek amacıyla yaptığım işlemi yazacağım, sizler hatalı bir işlem yapıyorsam lütfen beni bilgilendirin.

https://bitmixer.io/  Sitesine giriyorum. "Add forward address" butonuna basıyorum. "Please enter bitcoin forward to address" bölümünün alt kısmındaki kutucuğa bitcoinimi göndermek istediğim cüzdan numaramı giriyorum. Alt kısımdaki "Service fee: 0.9858%" bölümünü ellemiyorum ne olduğunu bilmediğim için. Ardından "Mix my coins!" düğmesine basıyorum. Açılan popup pencereciğindeki tikleri işaretliyorum ve "Accept" düğmesine basıyorum. Sonra karşıma gelen ekrandan "Download Letter of Guarantee" yazısına tıklayıp xtx dosyasını indiriyorum. Ardından ekrana gelmiş olan cüzdan numarasına cüzdanımdan Mixerlemek istediğim Bitcoini atıyorum(açıklama kısmına verilen bitmixer code giriyorum.). Sonrasında benim için işlem bitiyor eğer hatalı br şey yapmıyorsam. Eksik yada fazla yaptığım bir şey var sa bilgi verebilir misiniz?

Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
March 02, 2016, 05:20:59 AM

Bitcoin mixer in amacı senin hesaplarının gizliliğini arttırmaktır. Mesela adresinde 1000 Bitcoin var ama bunu kimsenin bilmesini istemiyorsun o zaman mixer kullanarak Bitcoin gönderirsin. Böylece alıcı kişi senin gerçekte ne kadar Bitcoin in olduğunu takip edemez ya da takip etmesi zorlaşır. Senin böyle bir endişen yoksa kullanmana gerek yok.
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
March 02, 2016, 03:29:07 PM

Mixer sitelerinin bir boka yaramadığını, "output analysis" ile çok rahat kimin nereye para transferi yaptığının belirlenebileceğini

Hatta kullanan masum insanların "uyuşturucu kaçakçısı, insan taciri, karaborsacı" vs şeklinde etiketlenebileceğini (Interpol yarın kapına dayanıp, gel bakayım buraya A sitesinde satılan uyuşturucunun parası sende ne arıyor diye sorduğunda ne bok yiyeceğini düşün), biliyor musunuz? Bir şeyin ne bok olduğunu, ne işe yaradığını bilmeden kullanmayın bu tür siteleri.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

lahmacunkuregi
Sr. Member

Activity: 403
Merit: 250

internet aktivist

View Profile
March 03, 2016, 07:56:01 AM

Bitcoin mixer in amacı senin hesaplarının gizliliğini arttırmaktır. Mesela adresinde 1000 Bitcoin var ama bunu kimsenin bilmesini istemiyorsun o zaman mixer kullanarak Bitcoin gönderirsin. Böylece alıcı kişi senin gerçekte ne kadar Bitcoin in olduğunu takip edemez ya da takip etmesi zorlaşır. Senin böyle bir endişen yoksa kullanmana gerek yok.

bencede mixer sitelerine gerek yok boşuna fee ödüyoruz tabi gerçekten işine yarayanlarda kullanıyor bizler basit kullanıcılarız Smiley

Pages: [1]
  Print  

Jump to: