Bitcoin Forum
June 25, 2024, 01:59:39 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: 1 Ethereum 1 Bitcoin olur m?  (Read 8110 times)
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
March 07, 2016, 01:31:27 AM

bu arada ethereum beni zerre kadar ilgilendirmiyor. ben miningimi yapar, satar geçerim.

Litecoin 40 dolardı, scrypt asicler yoktu, güzel güzel mining yapıp para kazandım zamanında.

daha sonra Darkcoin den kazandım mining ile daha X11 FPGA leri çıkmamıştı zorluk düşük karlılık yüksekti.

Şimdi de Ethereum dan kazanıyorum.

yatırımcı olmadığım içim kim inmiş kim çıkmış kim düşmüş kim pumplamış kim dumplamış UMURUMDA değil.
Hocam boşver. Takma kafana bu kadar inatlaşmaya değmez. Sanki tyt bitcoini kendisi üretmiş de kıyaslamaya bayaa bir bozulmuş gibi. Gpu ile yapın mining babacım kazanın etherleri elinizde ister tutun ister tutmayın üretip satın. PETEYCAMEY böyle yapıyor.
TYT: Bu arada millet zaten gidip 10bin$ 100bin$ ether satın almıyor merak etme. Kimse sanal bi paraya o kadar gerçek para yatırmaz ( salak değilse ).
Millet madenciliği yapıp kazanıyor gününü gün ediyor paranın kaymağını çatır çutur yiyor. Sanki zamanında bitcoin zenginleri sıcak parayla satın alarak mı kazandı. Herkes ilk çıktığında gpu sonra asic minerlar ile madencilik ile kazdı birazını sattı bazıları wallet içinde unuttu fiyat zıplayınca sattı köşe oldu.
TYT: Bu kadar hakaret hoş değil kardeşim. Hakaret üstüne hakaret senin haklı olduğundan ziyade haksız yapar.
Edit: TYT sağlam ekran kartın varsa sende kaz sende sat sende kazan neden nefret ediyorsun etherden? bunu açıkla birde başkan.

magnific61 (OP)
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
March 07, 2016, 07:26:20 AM

Bugun ayni dun bitcoin gibi Cpu ve Gpu ile eth kazilabiliyor mu gercekten? Nerden temin ediliyor bu programlar, nasil kuruluyor, hangi siteler uzerinden yapiliyor? Ortalama bir bilgisayar ile gunluk ortalama ne kadar kazilabilir?
peteycamey
Legendary
*

Activity: 1184
Merit: 1017

View Profile WWW
March 07, 2016, 08:11:31 AM

Bugun ayni dun bitcoin gibi Cpu ve Gpu ile eth kazilabiliyor mu gercekten? Nerden temin ediliyor bu programlar, nasil kuruluyor, hangi siteler uzerinden yapiliyor? Ortalama bir bilgisayar ile gunluk ortalama ne kadar kazilabilir?

1. kazılıyor

2. internetten ücretsiz (open source). coinotron tarzı havuzlara üye olun zaten program linkini ve komutları veriyorlar.

3. OC li 7950 ile yaklaşık 25 mh alınıyor, aylık getirisi 500 lira civarinda. karlılık hesaplama makinelerin var buyrun bakın.

http://badmofo.github.io/ethereum-mining-calculator/
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
March 16, 2016, 09:32:06 PM

@cahil no 1:
Bak hala aynı şekilde aptallığına devam ediyor. Önce bir yazdığımı okuyup anlasın, ya da siktir edin bu salağı eğer "iyi niyetli" kişiler yazdıklarımı anladıysa sorun yok. İyi niyetli kişiler için tekrar edeyim: sadece btc-e borsasında LTC satın almak isteyen 1 milyon $ nakit para hali hazırda mevcut (Buna çin borsalarını vs eklerseniz bu para 10larca milyon doları buluyor).

Hacim denilen şey çok rahat şişirilir, önceki mesajlarımda defalarca yazdım nasıl yapıldığını, tekrar okuyabilirsiniz.

@cahil no 2:
Evladım sen nerenin malısın? ülkelerin para birimlerinin değerleri ile kripto paraların değerlerini nasıl bağdaştırıyorsun?
Kripto paralar sadece ona bireyler tarafından verilen değerler kadar değerlidir.

Bir ülkenin parası ise kasasında tuttuğu diğer ülke rezervlerinden tut da ülkesindeki işsiz sayısına kadar bir çok farklı etken tarafından belirlenir.

Klasik finans sistemindeki bir nakit para ile bir kripto paranın değerlemesini karşılaştırmak APTALLIKTIR.

Bu arada "nakit para ile" onlarca milyon dolarlık alım desteği bulunan  bir kripto para öldü öyle mi? Sen harbi harbi gerizekalısın.

kardeşim boşver anlatmak istediğin bayağı basit birşey onlar anlamak istemiyor değil sadece anlamazlıktan geliyor. Çünkü btc ile kaçırdıkları fırsatı bir başka coin le yakalama hayali kuranlar bunlar Smiley Söylediklerine ekstra bir şey eklemek gerekirse , ethereum un kesinlikle uçuk fiyatlara yükselmez diyemem ama yükselse bile tc deki cemaate bağlı hisse senetleri gibi herkesi hüsrana uğratır. Nedeni %50 sinin kontrolünün geliştiricilerinde olması bu çok tehlikeli bir durum bitcoin mantığına ters bir kere. 2. Btc , litecoin vs ... gibi  coinlerde toplam ağ gücü ile güvenlik üst düzeye çıkmış durumda bu insanlar anlayın işte birbirine zincir gibi bağlı. 3. eğer ethereum un inovasyona dayalı geliştirmelerle btc yi halt edebileceğini düşünüyorsanız.1-2 yıla dev firmaların veya ülkelerin kendi coinlerine medet ummanız daha mantıklı olur.Çünkü güvenliğini tam anlamıyla sağladıkları anda bu sisteme geçiş yapacaklarından adım gibi eminim , bu yeni bir coin olur ya da kendi para birimlerini blockchain tarzı bir sisteme entegre ederek olur onu bilemem.Ama hiç kimse daha fazlasını beklemesin. Örnek verecek olursak factom dosya transferi üzerinde çalışıyor. Bunu stabil hale getirdiğinde dünya bambaşka bir evreye geçecek ama bu factom un coinini kullanma mecburiyeti sağlamaz kimse için. Btc nin yeri yurdu ayrı ilk göz ağrımız olduğu için değil.Bu alanda diğerlerinin bundan daha fazlasını sunamadığı için.
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2422
Merit: 1358

View Profile
March 18, 2016, 10:49:25 AM

Ben ethereum un hiçbir şekilde bitcoin'in önüne geçebileceğine ihtimal bile vermiyorum.
Önceden de bir belirtmiştim, bitcoin crypto paraların gold standardıdır tehlike anında herkesin döneceği güvenli limandır.
thinkinger
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile WWW
March 20, 2016, 08:41:38 PM

ben The young Turk arkadaşa katılıyorum. ether de öyle bir kapasite göremiyorum. Ether hiçbir zaman bir bitcoin değerine çıkmaz , çıksa bile bitcoin gibi kalıcı olmaz. Kavak ağacı ile sarmaşık hikayesi gibi bir şey yaşanır en fazla.Ama şuda var su nerde akıyorsa oraya gidip testiyi doldurmalı.

.██████████   bitfons.in- Cryptocurrency Exchange - 10 coins███████.
kriptopara
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
March 21, 2016, 10:33:08 PM

ethereuma dayalı cok saglam projeler var dolayısıyla 1 ether 1 btc olabilir ve gecebilir de .

ustelik bitcoin in su anda yasadıgı sorun ve duraklamalarına bakılırsa bu her an gerceklesebilir
chungzhu
Newbie
*

Activity: 46
Merit: 0

View Profile
March 21, 2016, 11:08:39 PM

bencede geçebilir ancak ether'in bi tanıtıma ihtiyacı varki öyle böyle değil yoksa çok zor bitcoin diyince aklında az çok bişi çağrıştıran insanlar var ancak ether dahil diğer hiç bir altcoini bilmiyorlar
kriptopara
Member
**

View Profile
March 21, 2016, 11:39:53 PM

bence ethereum yeterince saglam . reklama tanıtıma ihtiyacı yok . microsoft sistemlerine dahil edip desteklemezdi ethereumu . gerci daha ne oldugu belli olmayan lisk i de sistemlerine dahil ettiler ama demek ki bizden daha iyi biliyorlar . scam olan birseyi , ise yaramayacak bir seyi sistemlerine dahil etmezlerdi .

ethereum icin bence reklam ve tanıtımdan cok , kullanıcılara faydalı olabilecek uygulama ve projelerin biran once kullanıma sunulması . augur , slock  , digix  gibi projeler .

yaptıgım arastırmaya gore buna benzer yuzlerce projeler ( startup ) var uzerinde calısılan . bitcoin de bile bu tur projeler yoktu . bitcoin ile ilgili projelerin cogu exchange ve mining benzeri projelerdi yuzde 99 .

ethereum da ise cok cesitli . bu da smart kontrat desteginin cok gelismis olması ve programlanabilir kriptopara olarak tanımlanmasından dolayı .

yani ethereumun onu acık .

hatta en cok onu acık kriptopara sistemi bence ( ozellikle sistem kelimesini kullandım ) . bekleyip gorelim . ethereum bitcoinin ilk gunleri gibi . degerini 10 kat yuz kat katlayarak geldi bugunlere bitcoin . etehreum da bu guc fazlasıyla var bence .

yani basit bir altcoin degil . mesela litecoin de basit bir altcoin bence . cok fazla ozelligi yok fiyatın ucuz olması ve bitcoin kodlarının kopyalanıp hayat bulması dısında . yani kriptopara dunyasına getirdigi hicbir yenilik yok . diger altcoinlerin yuzde 99.99 da boyle . dolayısıyla ethereum sadece bir altcoin degil . bence altcoin degil baslıbasına yeni bir kriptopara ve kriptopara proje ve sistemi .
kriptopara
Member
**

View Profile
March 21, 2016, 11:48:36 PM

ek olarak burdaki linklere bakmanızı oneririrm . demek istedigim daha iyi anlasılacaktır .

http://dapps.ethercasts.com/
http://bitcoinist.net/six-ethereum-projects-and-its-five-competitors/

http://airlock.me/

http://dipl.me:3000/
Ankara
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1000

View Profile
March 22, 2016, 10:04:58 PM

Ne oldu 1 Ethereum 1 Bitcoin oldu mu yoksa başka bahara mı kaldı? Cheesy
Bence yeterince uzun süre elinizde tutarsanız 1 Ethereum 10 Bitcoin olur. Saklayın birkaç yıl. Cheesy Cheesy
kriptopara
Member
**

View Profile
March 22, 2016, 10:53:37 PM

olacak merak etme . 1 bitcoin de olacak 2 de 3 de . 10 olur mu bilemem . 10 olursa zaten bitcoin ortadan kalkar .

sen tum yatırımlarını ethereuma yap . ankaranın en zengini sen olursun yakında Smiley
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: