Bitcoin Forum
May 04, 2024, 10:18:45 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: 1 Ethereum 1 Bitcoin olur m?  (Read 8109 times)
peteycamey
Legendary
*

Activity: 1184
Merit: 1017

View Profile WWW
March 03, 2016, 11:47:05 PM

tokat üstüne tokat

In order to achieve higher forum ranks, you need both activity points and merit points.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714861125
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714861125
Reply with quote  #2

1714861125
Report to moderator
1714861125
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714861125
Reply with quote  #2

1714861125
Report to moderator
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
March 03, 2016, 11:48:59 PM

Bakın açık ve net yazıyorum; Eğer bir ALTCOIN sadece Bitcoin karşısında bir değere sahipse o altcoin hiçbir zaman Bitcoin kadar başarılı OLAMAZ.

Bu şekilde karşılaştırmamı olur allah aşkına ona bakarsan dolar daha evrensel ve piyasada daha fazla var senin düz mantığına göre dünyadaki hiçbir para birimi dolardan daha değerli olamazdı. Euro ve sterlin en bilindik örnek yoksa bunlar 2,92 nin altına düştüde bizim mi haberimiz yok Cheesy
peteycamey
Legendary
*

View Profile WWW
March 03, 2016, 11:54:00 PM

>>Bu arada LTC'yi bu sikindirik altcoinle karşılaştırmadım (Böyle bir karşılaştırma LTC'ye haksızlık olur çünkü), LTC örneğini verdim; Ether'in gerçekten bir şeyler başarabilmesi için önce LTC kadar nakit ile alım desteği oluşturması lazım.

LTC öldü ve gömdüler. birinin bu salağa haber vermesi lazım.
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
March 03, 2016, 11:58:34 PM

@cahil no 1:
Bak hala aynı şekilde aptallığına devam ediyor. Önce bir yazdığımı okuyup anlasın, ya da siktir edin bu salağı eğer "iyi niyetli" kişiler yazdıklarımı anladıysa sorun yok. İyi niyetli kişiler için tekrar edeyim: sadece btc-e borsasında LTC satın almak isteyen 1 milyon $ nakit para hali hazırda mevcut (Buna çin borsalarını vs eklerseniz bu para 10larca milyon doları buluyor).

Hacim denilen şey çok rahat şişirilir, önceki mesajlarımda defalarca yazdım nasıl yapıldığını, tekrar okuyabilirsiniz.

@cahil no 2:
Evladım sen nerenin malısın? ülkelerin para birimlerinin değerleri ile kripto paraların değerlerini nasıl bağdaştırıyorsun?
Kripto paralar sadece ona bireyler tarafından verilen değerler kadar değerlidir.

Bir ülkenin parası ise kasasında tuttuğu diğer ülke rezervlerinden tut da ülkesindeki işsiz sayısına kadar bir çok farklı etken tarafından belirlenir.

Klasik finans sistemindeki bir nakit para ile bir kripto paranın değerlemesini karşılaştırmak APTALLIKTIR.

Bu arada "nakit para ile" onlarca milyon dolarlık alım desteği bulunan  bir kripto para öldü öyle mi? Sen harbi harbi gerizekalısın.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

peteycamey
Legendary
*

View Profile WWW
March 04, 2016, 12:00:31 AM

>>Bu arada "nakit para ile" onlarca milyon dolarlık alım desteği bulunan  bir kripto para öldü öyle mi?

öldü tabi. eskiden "yüzmilyonlarca dolarlık alım desteği" vardı. şimdi öldü sadece birkaç milyon dolar.

özetle öldü.

kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036

View Profile
March 04, 2016, 12:06:48 AM

peteycamey hocam boşuna uğraşıyorsunuz atalarımız ne demiş. Cahile laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan daha güçtür. 1 ether 1 bitcoin belki olur belki olmaz onu bilemeyiz ama şu youngturkten bi cacık olmaz bunu biliriz Cheesy
peteycamey
Legendary
*

View Profile WWW
March 04, 2016, 12:11:36 AM

aslında laf anlıyor. farkında o da. işine gelmiyor. bir de ben daha önce onu forumda çok tokatladım bana garezi var. Önce dolandırıcı bir şirketi savundu. Başta dolandırıcı olduklarını anlamadı, anladıktan sonra da geri adım atamadı.

ona soru sordum "peki sen bu adamlara güvenip para verir misin diye" cevap veremeden arkasına bakmadan kaçtı.

bir de bana diyor ki "sen cevabı hak etmiyorsun"

bak bugün bile cevap veremez bu basit soruya.
redhack
Legendary
*

Activity: 1858
Merit: 1014

View Profile
March 04, 2016, 12:52:02 AM

Olmaz.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
March 04, 2016, 09:01:59 AM

The Young Turk dediği bana daha mantıklı geldi, bu işlerden anlamam ama sadece bitcoin ile alım satımı yapılıyorsa değeri fazla yükselmez. Bu şahsi düşüncemdir sayenizde bir şeyler öğreniyoruz kapışmanız bir bakıma iyi olmuş ama birbirinizi kırmanıza anlam veremedim haklı veya haksız olsanız da elinize bir şey geçmiyor hiçbir coin sizin kadar değerli olamaz bu yüzden birbirinizi üzmeyin.
peteycamey
Legendary
*

View Profile WWW
March 04, 2016, 10:25:52 AM

>>bitcoin ile alım satımı yapılıyorsa değeri fazla yükselmez.

tabi canıııım. niye yükselsin. ethereum da yükselmedi zaten. 1 dolardan 10 dolara çıkmadı. manyak gibi 10 katına çıkmadı. Bize yükselirmiş gibi geliyor ama yükselmiyor, hep işte bunlar faiz lobisi, dış mihraklar.
magnific61 (OP)
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
March 04, 2016, 10:27:00 AM

Ulan iyi ki acmisim bu topigi diyorum.
Bu tartismalar bana epey sey kazandirdi, asagilama ve, hakaretleri saymazsak tabii.
Benim nacizane gorusum o dur ki bitcoin karsisinda en az bitcoin kadar degerlwnecek bircok diger coinlerin cikmasi kadar dogal birsey olamaz. Ethereum ya da diger coinlerin btc ile karsilastirilmalarinin temel nedeni btc'nin piyasadaki ilk ve en degerli coin olmasidir. Ama bugun btc spekulasyonlara acik bir halde ve btc uretilirken yapilan hatalardan ders alarak daha iyisini gelistirebilen bir girisimcinin ortaya attigi ve kimi sermaye gruplari tarafindan desteklenen bir coinin bitcoin fiyatini gecmesi normal ve olasi bir seydir
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
March 04, 2016, 10:51:10 AM

>>bitcoin ile alım satımı yapılıyorsa değeri fazla yükselmez.

tabi canıııım. niye yükselsin. ethereum da yükselmedi zaten. 1 dolardan 10 dolara çıkmadı. manyak gibi 10 katına çıkmadı. Bize yükselirmiş gibi geliyor ama yükselmiyor, hep işte bunlar faiz lobisi, dış mihraklar.

Bilgim olmadığını söylemiştim bu hususta ama 1 dolardan 10 dolara yükselmesinin bir şey ifade etmediğini düşünüyorum, tekrar 1 dolara düşmeyeceğinin garantisi var mı. Bekleyip göreceğiz hep birlikte şuan bana kalırsa çok yorumda bulunmanın doğru olmayacağı kanısındayım. Ne olursa olsun dikkatli davranmak gerekiyor tedbirli olmak açısından.
Ankara
Legendary
*

Activity: 952

View Profile
March 04, 2016, 11:15:50 AM

1 Bitcoin çok az, bence 1 Ethereum 100.000 Bitcoin olur. Arkasında Bill Gates var, Microsoft var. Hatta 1 Ethereum 1 Milyon Bitcoin olur bence.
TYT sen de millete laf anlatmayı bırak, tokatlanıp kendileri görsünler.
The Young Turk
Legendary
*

View Profile
March 04, 2016, 12:03:05 PM

Bakın gençler, şu cahillerin "to da moon" gazlarını falan siktir edin. Ciddi ciddi söylüyorum bunu, böyle yazanları gördüğünüzde arkanıza bakmadan kaçın bunlardan. Bunlar bildiğin maldır.

Size basit bir şey öğreteyim; AKP 2002'de geldi, 2008-9 hatta 10'a kadar Türkiye'nin ekonomisi ciddi anlamda düzeldi; Ama peki nasıl düzeldi?
AKP ülkeye SICAK PARA girişi sağladı. (Bu parayı inşaata yatırdılar o ayrı aptallık ya neyse)
Peki 2010'dan sonra ne oldu?
Ülkede bombalar patlamaya başladı, Teröristler cirit atmaya başladı. Ülkedeki sosyal düzen yerle bir oldu. Bunu gören yabancı yatırımcı ne yaptı?
PARASINI ALIP GİTTİ.
Eee Türkiye'nin şu anki hali? Ülkede doğru dürüst üretim yok, sadece 1 yılda TL dolar karşısında %35'ten fazla eridi vs vs. Özetle Türkiye'nin ekonomisi iyi değil.

Demekki neymiş? SICAK PARA GİRİŞİ sağlandığında bir ekonomik sistem yaşamını çok rahat sürdürebilirmiş. SICAK PARA KAÇTIĞINDA ne olurmuş? uf olurmuş...

Son kez söylüyorum; Eğer bir altcoin'in kripto para ekosistemine getirdiği "nakit para yoksa" o altcoin'in böyle uçuk fiyatları SÜRDÜRÜLEBİLİR DEĞİLDİR.

Umarım bazı salaklar o tepe fiyatlardan almışlardır da yarın öbür gün tekrar 10'da 1'i seviyelerine düştüğünde ağlayıp sızlarlar.
Hatta bunlara bir tavsiye de benden; Evi arabayı böbreği basıp 0.03'ten ether almaya bakın, yarın 0.1 hafta sonu da 10 BTC olacak....

███████                   
                                        ███████      ██████         
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
██████████████                       
████████████████                       

.xx-coin.io.

deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
March 04, 2016, 12:20:18 PM

@The Young Turk

he petrol fiyatları düştüde biraz rahatladı bari bide petrol inmese tarakları yemiştik .d
redhack
Legendary
*

Activity: 1858
Merit: 1014

View Profile
March 04, 2016, 02:05:51 PM

Daha önce aynı konuyu Litecoin, Monero ve Darkcoin için görmüştüm. Tipik pump & dump olayını geleceğin yeni kripto parası olarak göstermeye çalışanlar zamanla ortalıktan kayboldu. Bu arkadaşı da seneye burada göremeyiz.
The Young Turk
Legendary
*

View Profile
March 04, 2016, 02:20:43 PM

ek editi: https://bitcoinwisdom.com/
LTC/CNY çiftine bakın,  son 24 saatte 50 milyon Yuanlık işlem hacmi var LTC'nin.
Ne kadar ediyor bu? Google'dan bakın: https://www.google.com.tr/search?client=opera&q=50+million+CNY+to+USD&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8
7.65 Milyon Dolar ediyor bu da.

Bu mesajımdaki bu kısmı düzeltmem gerekiyor;
Şu anda https://bitcoinwisdom.com 'ın gösterdiği verilere göre "45 milyon LTC" hacim var çin borsaların LTC/CNY çiftinde. Ortalama fiyatın 22 CNY olduğunu hesaba koyduğumuzda bu 990 milyon CNY yapıyor.
Bu da ortalama 152 Milyon Dolar'a denk geliyor: https://www.google.com.tr/search?client=opera&q=990+million+CNY+to+USD&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Yukarıdaki mesajımdaki sayıları doğru hesaplarsak 7.65 milyon USD değil 153.5 Milyon USD olduğunu görürüz.

http://coinmarketcap.com 'a göre Litecoin'in piyasa değeri şu anda 149 milyon dolar. Ama 152 milyon dolarlık hacme sahip (sadece LTC/CNY çiftinde).

Hacim ve Marketcap değerlerinin "öneminin olmadığını" önemli olan şeyin Nakit para ile yaratılan talep olduğunu tekrar hatırlatayım.

███████                   
                                        ███████      ██████         
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
██████████████                       
████████████████                       

.xx-coin.io.

cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
March 04, 2016, 04:11:24 PM

Daha önce aynı konuyu Litecoin, Monero ve Darkcoin için görmüştüm. Tipik pump & dump olayını geleceğin yeni kripto parası olarak göstermeye çalışanlar zamanla ortalıktan kayboldu. Bu arkadaşı da seneye burada göremeyiz.
eger ether kullanım alanı açılırsa bambaşka bir boyuta geçecek. şuan bizim için sadece bir coin bir işe yaramıyor. sadece al sat.aynı diğer altcoinler gibi.dolayısıyla ether kendi kaderini kendisi belirlicek.  ben bu bakımdan etherin farklı olduğunu düşünüyorum. şuan için haklısınız ama diğer ether tabanlı projeler çıkıp kullanılmaya başlanıldığı an kendisini apayrı bir yere koyacak.
kriptopara
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
March 06, 2016, 07:00:40 PM

ether parayla satılmıyor derken zaten btc de direk para degil mi ? yani parasal degeri yok mu ?  yani diyelim ethereumu 1 kilo pirincle alsak ve 1 kg pirinc degeri 10 tl diyelim . bugun 3 kg pirincle 1 ether alabiliyorsak ve yarın ancak 10 kg pirincle 1 ether alabileceksek bu ether in degerin oldugunu ve degerinin arttıgını gostermez mi ? yani sadece bitcoinle alınıp satılıyor diye bu ethereumun degerinin olcutu olamaz bence .

peteycamey
Legendary
*

View Profile WWW
March 06, 2016, 08:34:31 PM

bu arada ethereum beni zerre kadar ilgilendirmiyor. ben miningimi yapar, satar geçerim.

Litecoin 40 dolardı, scrypt asicler yoktu, güzel güzel mining yapıp para kazandım zamanında.

daha sonra Darkcoin den kazandım mining ile daha X11 FPGA leri çıkmamıştı zorluk düşük karlılık yüksekti.

Şimdi de Ethereum dan kazanıyorum.

yatırımcı olmadığım içim kim inmiş kim çıkmış kim düşmüş kim pumplamış kim dumplamış UMURUMDA değil.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: