Bitcoin Forum
June 16, 2024, 03:28:42 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: 12.03.2016 Yalova'da ırkçı saldırıya uğrayan Kürt öğrenci kadın.  (Read 1712 times)
Pierre 2 (OP)
Legendary
*

Activity: 2422
Merit: 1358

View Profile
March 12, 2016, 09:27:38 AM

Cumhuriyet haber linki:
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/496532/Nefret_ektiler_siddet_biciyoruz.html

"Yalova’nın Çınarcık ilçesinde Çınarcık Meslek Yüksek Okulu’nda okuyan 6 kız öğrencinin 2 kız öğrencinin evini basarak darp ettikleri ve psikolojik işkence yapıldıkları belirtildi. 20 yaşındaki Diyarbakırlı R.E, “Geçirdiğim travmadan dolayı 10 günden buyana okula gidemiyorum. Bizleri sürekli tehdit ediyorlar” dedi. R.E’nin ev arkadaşı B.O de “Rojda Diyarbakırlı olabilir. Ben de İstanbulluyum. Ve ailemde milliyetçi bir yapıya sahiptir. Evimizde sakladığımız bayrakla bizlere işkence yapılması bizleri son derece üzdü. Olayı kasıtlı olarak etnik bir tartışmaya götürmek istediler” dedi.

Şikâyetçi oldu

Yalova’nın Çınarcık ilçesinde aynı okulda okuyan Y.Ç., C.S., G.K., M.D., E.Ü., A.K. adlı 6 kız öğrenci daha önce aynı evde yaşadıkları Diyarbakırlı R.E ve arkadaşı B.O’nun evini basarak Türk bayrağıyla işkence yaptı ve darp etti. Kızların bu şekilde fotoğrafları çekildi ve okuldaki diğer arkadaşlarına gönderildi. Darp raporu olan 2 kız öğrenci kendilerini darp eden ve işkence yapan 6 kız öğrenciden şikâyetçi oldu. İfadeleri alınan 6 öğrenci serbest bırakıldı.

Diyarbakırlı olması ve adının Kürtçe olması nedeniyle işkence gördüğünü belirten R.E, “Çınarcık Meslek Yüksek Okulu’nda birlikte okuduğumuz 6 kız öğrenci ile B.O ile birlikte oturduğumuz eve geldi.

Kapıda birde gözcü olarak bir erkek arkadaşları vardı. İçlerinden Y. O. ile geçen yıl aynı evi paylaşmıştık. Bir süredir kendisiyle husumet halindeydik. Üzerime çullandılar. ‘Sen Diyarbakırlısın, bizleri de sevmezsin, sana sevdirmesini biliriz’ diyerek alnıma rujla T.C. yazdılar. Saçlarımı çekip yakmak istediler. Çeşitli yerlerime vurdular. Evimde bulundurduğum Türk bayrağını da elimde tutmamı isteyip bu şekilde fotoğraflarımı çektiler ve bu fotoğrafları da paylaştılar” dedi.

‘Okula gidemiyorum’

Herhangi bir siyasi parti ve derneğe bile üye olmadığını Kürt ve Diyarbakırlı olduğu için bunları yaşadığını söyleyen R.E, “Türk bayrağını evimde yatağımın başucunda saklıyordum. Eve geldiklerinde de bu bayrağı alıp, bana bayrakla işkence yaptılar. Sözlü ve fiili tacizde bulundular. Emniyet müdürlüğüne başvurumu yaptım ve zanlılardan şikâyetçi oldum. İfadeleri alındıktan sonra serbest kaldılar. Geçirdiğim travmadan dolayı 10 günden bu yana okula gidemiyorum. Bizleri sürekli tehdit ediyorlar” dedi.

Çınarcık Meslek Yüksek Okulu’ndan yapılan açıklamada, olayın okul dışında gerçekleşen bir asayiş olayı olduğu, adli soruşturmanın sonuçlanmasının ardından idari bir soruşturmanın açılacağı belirtildi. R.E ve B.O’ya Yalova Barosu’ndan önümüzdeki günlerde bir avukat atanacağı belirtilirken, İstanbul’dan birkaç avukatın da gönüllü olarak davaya bakacağı ifade edildi."

Şimdi bu küçük kız, büyüdüğünde doğudakiler gibi dağa çıksa çıkar mı? Çıkar.
Ne ekersen onu biçersin misali bir ülkede yaşıyoruz.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3164
Merit: 1517

View Profile WWW
March 12, 2016, 09:34:26 AM

Hmmm. 6 kız bir araya gelip 2 kızın kaldığı evi basıyor ve kızları darp ediyor. Kapıda da 1 erkek gözcü olarak duruyor... Hiç inandırıcı değil. Güya sürekli tehdit ediliyorlarmış. vah vah pek yazık. Aynı haberin ben başörtülü olanını okumuştum yıllar önce, sunni köylülerin alevi ilk okul öğretmenini darp etme haberi daha inandırıcı idi.
 Smiley copy paste haber dedikleri bu herhalde
Pierre 2 (OP)
Legendary
*

View Profile
March 12, 2016, 09:36:33 AM

Eğer haber linkini tıklama cesareti gösterseydiniz fotoğrafları da var kızın.
Yargı süreci de daha devam ediyor. Gezi olayları ile ilgisi yok bunun, çarpıtıyorsunuz.
mhanbostanci
Legendary
*

View Profile WWW
March 12, 2016, 09:50:35 AM

Asıl siz benim yazdığımı çarpıtıyorsunuz veya yanlış anladınız.
Benim kastım bu ülkede kamplaşmaların her zaman olduğu, bizleri Türk-Kürt, Alevi-Sünni, Sağcı-Solcu, Başörtülü-Başörtüsüz diye kamplaştırıyorlar ve aramızda aşırı uç olarak nitelendirebileceğimiz kişilerde bu eylemlere giriyor. Medya da bu kamplaşmaları çarpık haberlerle daha da keskinleştiriyor.
Pierre 2 (OP)
Legendary
*

View Profile
March 12, 2016, 09:54:51 AM

Haberin neyi çarpık? Bariz bir ırkçılık haberi. Abd'de zencilerin alnına beyaz yazmaktan ne farkı var bunun?
Aşırı uç dediğiniz kişiler lise öğrencisi. Hem de kadın! Lise öğrencilerinin bile aşırı uç olduğu bir durumdan söz ediyoruz.
Ülkeyi kamplaşmaya götürüyorsunuz diyorsunuz.
Daha ne kadar ilerisi olabilir ki? Kürt ailelerin mi öldürülmesi gerekiyor şehirlerde buna "dur" dememiz için?
mhanbostanci
Legendary
*

View Profile WWW
March 12, 2016, 10:03:24 AM

Lise öğrencisinin kadın! olması zaten başlı başına bir sıkıntı. Kadın olma yaşının liseye hatta orta okula kadar inmesi ayrı bir dejenerasyon belirtisi olarak ayrıca tartışılmalı bence ama konumuza dönecek olursak benim söyleyeme çalıştığım bu her zaman vardı bu ülkede 70 li yıllardan beri bu hep vardı ve gittikçe keskinleşiyor. Bunun son noktası nedir diye sormuşsunuz bunun son noktası zamanında yaşanmış solcu ailelerin kapılarına kırmızı boya ile çarpı atılmaya başladığı dönemler olmuş bu ülkede. son nokta budur bana göre. Bu olay ise sadece liseli ergen kızların birbirini tartaklaması bana göre.

Gelinebilecek en son nokta ise şu :
Kürt kimliği tanınsın tartışmaları sırasında kafatasçıların bunu desteklemesi ve isteyenin kimliğinde TC yerine kürt yazması. İşte bu karşılıklı sürek avı başlatır hocam. Kürtlerin yoğun olduğu illerde kimliğinde TC yazanın kafasına sıkarlar, Türklerin yoğun olduğu illerde kimliğinde Kürt yazanın kafasına sıkarlar.
Allah korusun ben böyle bir noktaya gelinsin istemem açıkcası.
Ankara
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1000

View Profile
March 12, 2016, 10:44:19 AM

Ülkede ırkçılığın geldiği boyut korkutucu noktalarda. Mhan gibi forumdaki ırkçıların bunu inandırıcı bulmaması normal tabi, haberi açıp okumadan, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak ırkçıların ortak özelliklerindendir. Copy paste mhan ülkede senin zihniyetin olduğu sürece bir bok olmayacak.

mhanbostanci
Legendary
*

View Profile WWW
March 12, 2016, 11:02:22 AM

Ülkede ırkçılığın geldiği boyut korkutucu noktalarda. Mhan gibi forumdaki ırkçıların bunu inandırıcı bulmaması normal tabi, haberi açıp okumadan, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak ırkçıların ortak özelliklerindendir. Copy paste mhan ülkede senin zihniyetin olduğu sürece bir bok olmayacak.

Ben ırkçı değilim, ben milliyetçiyim. Bu topraklarda yaşan herkes bu toprağın insanı. 3 -5 Aşırı uç insanın sapkın hareketleri nedeniyle milliyetçi insanlara ırkçı damgası vurmak etik değil.
Bu hareketler bir takım çevreler tarafından kasıtlı yapılan şeyler. Kızın alnına TC yazmışlar. Nasıl bir terbiyesizliktir bu. Kürt ne? Türk ne? yıllardır insanlar kız almış kız vermiş.
Kim sarf kürt? kim saf Türk olduğunu iddia edebilir? Bütün bunlar insanları kamplaştırmaya yönelik çabalar. Siz ve sizin gibi ne olduğu belli olmayan kişilerin yüzünden bu ülke bu halde.

Bu gün kızın birinin alnına TC yazar  bayrakla poz veridirirler. Yarın Başörtülü bir kıza mini etek giydirir fotoğrafını facebook ta paylaşırlar. Öbür gün cebine 50 şer lira harçlık koyup 3 kürt ergene bir türk oğlanı dövdürüp hastanelik ettirip bunu haber yaparlar. Öbürsü gün asker üniforması giydirilmiş 3 adamı tuğla ile adam döverken görüntülerler. 5 gün sonra bir partinin kongresinde plastik sandalyeler havada uçuşur.

Burası nasıl bir yer oldu böyle? Amaçları ne bu adamların?
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
March 12, 2016, 11:12:52 AM

Bu forumda nedense bazı üyeler siyaset tartışmaya hevesli. Bunun için başka forumlar vardır. Orada tartışsanız da hep beraber ortak paydamız olan kripto para üzerine yoğunlaşsak nasıl olur?
Evet kız dayak yemiş anladık da ne demeye konuyu tartışıyorsunuz ki? kıza geçmiş olsun. Konu polise adliyeye de yansımış. Artık adalet mekanizması cezasını verecektir. Derdiniz ne anlamıyorum.
Ankara
Legendary
*

Activity: 952

View Profile
March 12, 2016, 12:40:20 PM

Siz ve sizin gibi ne olduğu belli olmayan kişilerin yüzünden bu ülke bu halde.

Ne olduğu belli olmayan sensin. Dünya sizin gibi milliyetçi, ırkçı, kafatasçılar yüzünden bu halde. Ben insanım. Gerisi hikaye. Sen doğduğunda seçmediğin milletinle övünürsün ama dünyayı güzelleştirmek için bir bok yapmazsın. Rezilsiniz, iğrençsiniz hepiniz.

Bu forumda nedense bazı üyeler siyaset tartışmaya hevesli. Bunun için başka forumlar vardır. Orada tartışsanız da hep beraber ortak paydamız olan kripto para üzerine yoğunlaşsak nasıl olur?

Bu forumda ne konuşacağımızı sana mı soracağız satılık hesap? Konu ilgini çekmiyorsa yorum yapmazsın. İmzadan para kazanmak için her konuya yazacaksın diye bir şey yok. Git başka konularda doldur 35 mesaj limitini. Zaten senin yaşın yetmez siyaset tartışmaya. Dayısına bak yeğenini gör. Senin sonun da yetiştirildiğin kişiler gibi olacak maalesef. Sonra neden ülke bu kadar geride kalıyor. Böyle insanlar üçer üçer çocuk yapsın yetiştir(eme)sin, biz de ülkede gelişim bekleyelim.
mhanbostanci
Legendary
*

View Profile WWW
March 12, 2016, 01:28:31 PM

Siz ve sizin gibi ne olduğu belli olmayan kişilerin yüzünden bu ülke bu halde.

Ne olduğu belli olmayan sensin. Dünya sizin gibi milliyetçi, ırkçı, kafatasçılar yüzünden bu halde. Ben insanım. Gerisi hikaye. Sen doğduğunda seçmediğin milletinle övünürsün ama dünyayı güzelleştirmek için bir bok yapmazsın. Rezilsiniz, iğrençsiniz hepiniz.

Ben türküm, ermeniyim, kürdüm, lazım dedim mi? Ben bu toprakta etnik aidiyeti ne olursa olsun herkesin toplamının bir millet olduğunu düşünüyorum. Kürtte kardeşim türkde laz da. Bir gücün bizi birbirimize düşürdüğü ve kamplaştırdığını medyanın da buna çanak tuttuğunu söylemeye çalışmıştım ama neyse, tamam nasıl istersen öyle olsun. İstediğini düşünmekte yazmakta serbestsin. konuyu uzatmanın bir anlamı yok.
kripto para
Hero Member

Activity: 644
Merit: 501

View Profile
March 12, 2016, 01:58:55 PM

Şu müslüman kafası ne güzel ya Smiley

Müslümanlara "milliyetçilik" yasaktır. (İnanılan kitapta emredilen) milliyetçiliğin yasak olduğu ve her ne kadar onun bunun çocuğu olursa olsun (çocuk tecavüzcüsü vs) bütün müslümanların kardeşleri olduğudur.
magnific61
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
March 12, 2016, 08:14:25 PM

Eskiler söylenecek nerdeyse söz bırakmamış.
İğneyi kendimize çuvaldızı başkasına batırmak diye bir tabir var, bilirsiniz.
Elbette ki teröre bulaşmamış her kürt bizim kardeşimizdir ve öyle de olmalıdır. Bu ülkede kimse ırkından dolayı ne üstün ne de aşağıdır, olmamalıdır.
Bu ülkede en büyük ırkçılığı zamanında devlet, bugün ise maalesef terör örgütünün siyasi uzantısı olan meclisteki üyeleri yapıyor.
Ve bunu bilinçsiz bir şekilde yaptıklarını da sla sanmıyorum.
Biliyorlar ki kendi özerk ya da neyse, devletlerini kurabilmeleri için  toplumda derinleşmiş bir ayrımcılığa ihtiyaçları var.
Birbirini sevmeyen, kendi içinde çatışan iki farklı ırkın kaçınılmaz sonu ayrılıktır çünkü.
Maksatları uğruna toplumda ırk ayrımcılığını kışkırtmak sahada askere polise kurşun sıkmaktan çok daha büyük ve kalleş bir terördür.
O öğrenciye yapılmış olan elbette hoş şey değil ama birilerinin bu ayrımcılığı körüklemek ve bu minval üzere kamuoyu oluşturmak için kurguladığı bir tezgah ise ki benim burnuma öyle bir koku geldi, bu oyuna da ne alet olmak ne de gelmek gerektir.
Eskiden olsa derdim ki kürtler üzerinde negatif bir ayrımcılık var. Ama bugün böyle bir şey yok. Var diyen de ya bir şey bilmiyor ya da nankör ve yalancıdır.
kripto para
Hero Member

View Profile
March 12, 2016, 08:38:07 PM

Müslümanlara "milliyetçilik" yasaktır. (İnanılan kitapta emredilen) milliyetçiliğin yasak olduğu ve her ne kadar onun bunun çocuğu olursa olsun (çocuk tecavüzcüsü vs) bütün müslümanların kardeşleri olduğudur.
Olayı neresinden bakarak müslümanlara getirdin ve sirkatin söyler gibi müslümana onun bunun çocuğu deme cüretini gösterebildin? Hangi kafa müslüman kafası oluyor? Sendeki ne kafası? Maksat ne? Irk ayrımının yanında bir de din ayrımı mı?

Gördüğünüz gibi tipik müslüman kafası her ne kadar orospu çocuğu olursa olsun eğer bir çocuk tecavüzcüsü müslümansa otomatik olarak savunmaya geçiyor.

Yukarıdaki mesajımın muhattapları üzerine alınmış.
magnific61
Full Member

View Profile
March 12, 2016, 08:48:07 PM

Olayı neresinden bakarak müslümanlara getirdin ve sirkatin söyler gibi müslümana onun bunun çocuğu deme cüretini gösterebildin? Hangi kafa müslüman kafası oluyor? Sendeki ne kafası? Maksat ne? Irk ayrımının yanında bir de din ayrımı mı?

Gördüğünüz gibi tipik müslüman kafası her ne kadar orospu çocuğu olursa olsun eğer bir çocuk tecavüzcüsü müslümansa otomatik olarak savunmaya geçiyor.

Sanırım bunları yazarken yüzün bilgisayar ekranına  yansımış olmalı. Yoksa ancak monitörün arkasına saklanarak önüne gelene söven biri herkesi kendisi gibi sanar.
Açıkçası ben bu tip kimselerle muhatap olmadan direk moderatörlere havale etmeliyim...
DanDan
Hero Member

Activity: 739
Merit: 500

View Profile
March 12, 2016, 08:58:42 PM

Yanlış bir şey yapılmış, hukuki yaptırımları olması gerekir. Adaletin yerini bulmasını diliyoruz.

.BITSLER.                 ▄███
               ▄████▀
             ▄████▀
           ▄████▀  ▄██▄
         ▄████▀    ▀████▄
       ▄████▀        ▀████▄
     ▄████▀            ▀████▄
   ▄████▀                ▀████▄
 ▄████▀ ▄████▄      ▄████▄ ▀████▄
█████   ██████      ██████   █████
 ▀████▄ ▀████▀      ▀████▀ ▄████▀
   ▀████▄                ▄████▀
     ▀████▄            ▄████▀
       ▀████▄        ▄████▀
         ▀████▄    ▄████▀
           ▀████▄▄████▀
             ▀██████▀
               ▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄             
▄▄▄▄▀▀▀▀    ▄▄█▄▄ ▀▀▄         
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄       
█  ▀▄▄  ▀█▀▀ ▄      ▀████   ▀▀▄   
█ █▄  ▀▄   ▀████       ▀▀ ▄██▄ ▀▀▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█  ▀▀       ▀▄▄ ▀████      ▄▄▄▀▀▀  █
█            ▄ ▀▄    ▄▄▄▀▀▀   ▄▄  █
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█ ▄▄   ███   ▀██  █           ▀▀  █ 
█ ███  ▀██       █        ▄▄      █ 
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   
▀▄            █        ▀▀      █   
▀▀▄   ███▄  █   ▄▄          █   
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     
▀▀▄   █   ▀▀▄▄▄▀▀▀         
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▀▀▀▀               
              ▄▄▄██████▄▄▄
          ▄▄████████████████▄▄
        ▄██████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██████▄
▄     ▄█████▀             ▀█████▄
██▄▄ █████▀                ▀█████
 ████████            ▄██      █████
  ████████▄         ███▀       ████▄
  █████████▀▀     ▄███▀        █████
   █▀▀▀          █████         █████
     ▄▄▄         ████          █████
   █████          ▀▀           ████▀
    █████                     █████
     █████▄                 ▄█████
      ▀█████▄             ▄█████▀
        ▀██████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████▀
          ▀▀████████████████▀▀
              ▀▀▀██████▀▀▀
            ▄▄▄███████▄▄▄
         ▄█▀▀▀ ▄▄▄▄▄▄▄ ▀▀▀█▄
       █▀▀ ▄█████████████▄ ▀▀█
     █▀▀ ███████████████████ ▀▀█
    █▀ ███████████████████████ ▀█
   █▀ ███████████████▀▀ ███████ ▀█
 ▄█▀ ██████████████▀      ▀█████ ▀█▄
███ ███████████▀▀            ▀▀██ ███
███ ███████▀▀                     ███
███ ▀▀▀▀                          ███
▀██▄                             ▄██▀
  ▀█▄                            ▀▀
    █▄       █▄▄▄▄▄▄▄▄▄█
     █▄      ▀█████████▀
      ▀█▄      ▀▀▀▀▀▀▀
        ▀▀█▄▄  ▄▄▄
            ▀▀█████
[]
kripto para
Hero Member

View Profile
March 12, 2016, 09:28:07 PM

Bu quote'lar aslında "dogmatik düşünceye" sahip kişilerin ne kadar aptal olduğunun ispatı aslında.
"Çocuk tecavüzcüsü ama müslüman" denildiği halde bu kendinden olanı kayırma içgüdüsü ile orospu çocukluğu yapmış kişileri bile savunabiliyorlar. Normal şartlar altında böyle tiplerin toplumdan dışlanması gerekirken bunlar sırf onlar gibi inanıyor diye savunmaya geçiyorlar.

Sanırım bunları yazarken yüzün bilgisayar ekranına  yansımış olmalı. Yoksa ancak monitörün arkasına saklanarak önüne gelene söven biri herkesi kendisi gibi sanar.
Açıkçası ben bu tip kimselerle muhatap olmadan direk moderatörlere havale etmeliyim...

pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554

View Profile
March 12, 2016, 09:30:47 PM

Darp ve hüviyetinden alıkoyma ciddi bir suçtur ve cezası hapistir. Umarım zanlılar gerçekten bu suçu işledilerse hak ettikleri cezayı alırlar. Yargıya güven kalmadı ama arada doğru kararlar çıkabiliyor.
magnific61
Full Member

View Profile
March 12, 2016, 10:34:35 PM

Bu quote'lar aslında "dogmatik düşünceye" sahip kişilerin ne kadar aptal olduğunun ispatı aslında.
"Çocuk tecavüzcüsü ama müslüman" denildiği halde bu kendinden olanı kayırma içgüdüsü ile orospu çocukluğu yapmış kişileri bile savunabiliyorlar. Normal şartlar altında böyle tiplerin toplumdan dışlanması gerekirken bunlar sırf onlar gibi inanıyor diye savunmaya geçiyorlar.

Ulan gerizekalı diyeceğim, belli ki değilsin de domuzuğuna yapıyorsun. Şimdi mevcut haberle,mevcut konu ile "müslüman çocuk tacizci" makattan uydurma tabirinin ne alakası var? Bilmeyen de müslüman kesimin her gün çocuk tecavüzünde bulunduğunu sanacak. Ya da belki de seni biri taciz etmiş küçükken. Çocuk tecavüzcüsü de, müslümanların kardeşi de sonra da eleştirince hakaret et. Sen nasıl bir yaratıksın la böyle!?
arancra
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile WWW
March 13, 2016, 10:21:07 AM

Konu nereden nereye gelmiş yine. Herzamanki gibi sağduyumuzu hemen kaybediyoruz maalesef.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████