Bitcoin Forum
June 07, 2024, 10:48:07 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: 1 BTC ile ICO Önerisi  (Read 923 times)
worthyou (OP)
Sr. Member

Activity: 335
Merit: 250

View Profile
March 15, 2016, 12:21:11 AM

Arkadaşlar şu dönemde belirli icolara yatırım yapacağım. Benim bilmediğim/bildiğim önerebileceğiniz icoları buraya yazmanızı rica ediyorum. Ayrıntılı açıklamalarda bulunan mesaj sahiplerine, belirli bir dönem sonunda ufak sürprizlerim olacaktır. (Karın %5'i gibi)

Şimdilik listemde

LISK
DIGIX
ELC (Elastic) bulunmakta.

Yerine göre 5 farklı icoya girebilirim.
Nomad88
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1268

View Profile WWW
March 15, 2016, 12:45:44 AM

Madem ufak suprizlerin olabilir buyur bakalim, Elastic ile ilgili kisa bir inceleme  Grin

Bir arkadasim sayesinde bugun ayrintili inceleme firsati buldum. Proje uzerinde ciddi calisilmis. Domain ismi kafamda kucuk bir soru isareti yaratti fakat buna cok takilmamak lazim. Su anda proje icin bagis kabul ediyorlar ve bagis oranina gore belli bir miktar coin donusu olacakmis bagis yapanlara. Bunun hesabi yine ciddi olarak hesaplanmis. Yalniz bu konuda bir hatirlatma yapmam gerekir. Daha once bagis yapanlara daha sonra yapanlara oranla biraz daha yuksek coin donusu oluyor. Yani yatirim yapacaksan, zamanin aleyhine isledigini unutma.

Beni suphelendiren bir baska noktadan bahsetmek istiyorum. Bagis konusu biraz riskli. Projenin tanitimini yapan kisi forumda uzun suredir taninan birisi. Guvenilir duruyor. Fakat sitedeki bazi ifadeler yinede ufak bir korku uyandiriyor bende. Ornegin; "Your BTC payment is an altruistic donation with no legal (or other) obligations or guarantees of either side tied to it" bir digeri "Please understand that no shares in a company are offered here and no promises about any future rewards are made". Kisacasi topladiklari miktar 1000btc olsa (sadece varsayimdir) ve projeden vazgecip bagislari geri odememeye karar verseler yasal olarak bir hak talep etmek imkansiza yakin olacak. "Bir proje denedik ve olmadi" diyerek isin icinden cikmayacaklarinin garantisini kimse veremez. Tabi bu terimler profosyonel projelerde kullanilir ve normaldir. Ben cok supheci bir yatirimci oldugum icin  en kotu senaryoyu dusunurum hep. Daha oncede belirttigim gibi bu ozelligim nedeniyle buyuk riskli yatirimlardan hep uzak durdum. Cok kazanamadim ama cok kaybetmedim de.

Sonuc olarak, risk almayi sevenler icin cok iyi bir firsat gibi duruyor. Yuksek riskli ama bana oyle geliyorki bu proje anlatildigi gibi isler ve calismaya baslarsa iyi bir kazanc elde etmek mumkun olabilecek. Bir ETH olmayacagi kesin tabii ki ama yatiriminin 5-6 mislini almak mumkun olabilir gibime geliyor. Son olarak hatirlatmak istiyorum, yatirim yaptigimiz bu alan gercekten yuksek riskli, en guvenli limanlar bile balon gibi sonebiliyor. Bunu unutmamak gerekir.

NOT: Yukaridaki yazi Elastic ile ilgili kisisel goruslerimi ve beklentilerimi aciklamak icindir. Yatirim tavsiyesi degildir. Kimsenin tavsiyesi ile yatirim yapmayiniz.

needmoney
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
March 15, 2016, 07:55:29 AM

Ben de ufak bir miktar bağışladım elastic projesine, scam olmasa bile şu; ''hemen alın'' , ''ilk alanlar daha çok kazanacak'' pazarlamalarından korktuğum için 1 bitcoin riske etmezdim açıkçası.
Yatırım tavsiyesi değildir.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
beyinsi
Hero Member

Activity: 742
Merit: 501

View Profile
March 16, 2016, 12:37:19 AM

kardeşim, bugünlerde biraz daha arastırdım da, bu lisk denen olay harbi dolandırma işi. sakın bulaşayım deme.1-2 eleman var arkasında sadece, herşeyleri palavra gibi..

(yinede sen bilin)
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
March 16, 2016, 12:40:17 AM

Bence 1 bitcoininizi hiçbir ico ya yatırmayarak elinizde 2-3 ay kadar tutun tahminlerimce bitcoin fiyatı %10-20 civarında artacak.
worthyou (OP)
Sr. Member

Activity: 335
Merit: 250

View Profile
March 16, 2016, 12:43:27 AM

Lisk ve elastic projelerine dahil oldum.

Aramaya devam ediyorum. Slock.it başlasa ona girsek.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: