Bitcoin Forum
June 19, 2024, 01:33:33 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: İnternet cafem var cpu ile kar edermiyim  (Read 3044 times)
osan7788 (OP)
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
March 17, 2016, 03:24:03 PM
Last edit: March 17, 2016, 03:36:01 PM by osan7788

Bilgisayarların işlemcisi 3.6 Ghz. Ekran kartları nvdia gtx 9800

Millet genelde sabahtan akşama kadar okey oynuyor sadece açık olan bilgisayarlarda cpu kullanarak mining yapabilirmiyim yani getirisi olurmu?
Bir kez toplu olarak denedim ancak elektirik parası kurtarmadı şimdi sadece açık olanlara yapsam nasıl olur diyorum öyle ahım şahım bir beklentim yok tabiki mesela 10 bilgisayar günde 10 saat %80 cpu ile çalışsa (işlemci gücü yukarıda) 1 ayda kaç para getirisi olur. elektirik parasını ve cihaz yıpranmalarını hesaba katmayın
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
March 17, 2016, 03:33:11 PM

yav artık millet cepten oynamıyor mu okeyi internet kafeye gelip okey oynayan var mı hala mantığı nedir Cheesy
osan7788 (OP)
Newbie
*

View Profile
March 17, 2016, 03:35:36 PM

yav artık millet cepten oynamıyor mu okeyi internet kafeye gelip okey oynayan var mı hala mantığı nedir Cheesy
okey oynamasa bile film izliyor bütün gün facede milletle sohbet ediyor sırf cafede pc başında oturup bütün gün telefonla konuşan bile var cpu %90 hep boş yani boşda kalan cpuları kullansam kar edermiyim diyorum. bilgisayarları çok paraya aldım millet güye bf4 falan oynuyucaktı Cheesy  Grin Ziyan oldu
deblue
Legendary
*

View Profile
March 17, 2016, 03:47:19 PM

okey oynamasa bile film izliyor bütün gün facede milletle sohbet ediyor sırf cafede pc başında oturup bütün gün telefonla konuşan bile var cpu %90 hep boş yani boşda kalan cpuları kullansam kar edermiyim diyorum. bilgisayarları çok paraya aldım millet güye bf4 falan oynuyucaktı Cheesy  Grin Ziyan oldu
vallahi abi yeni nesil alayını telefondan yapıyor onlar dinazorlardır ve nesilleri günden güne azalarak bitecektir ileriye dönük bir şey düşünüyosan playstation,
karaoke, guitar hero falan yap yakında okul falan var mı, kapıyada fazla pavyonvari olmamakla birlikte.

bu tarz bi tabela Cheesy mekanın ortamlarda adı olur en azından
osan7788 (OP)
Newbie
*

View Profile
March 17, 2016, 03:51:16 PM

vallahi abi yeni nesil alayını telefondan yapıyor onlar dinazorlardır ve nesilleri günden güne azalarak bitecektir ileriye dönük bir şey düşünüyosan playstation,
karaoke, guitar hero falan yap yakında okul falan var mı, kapıyada fazla pavyonvari olmamakla birlikte.
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/c1/19/a1/c119a17f185824a916cd2e43464bebc2.gif
bu tarz bi tabela Cheesy mekanın ortamlarda adı olur en azından

Peki sonuç? Lütfen gereksiz mesajlar atmayın yeni nesil her işini telefondan hallediyor ben müşterilerimi anlattım size...
deblue
Legendary
*

View Profile
March 17, 2016, 03:53:32 PM

he konuya dönecek olursak kurtarmaz kurtarsada bi süre kurtarır botnetler falan var , Türkiye’nin bu karanlık ve puslu vadisinde ayakta kalmak zor
Penguen
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
March 17, 2016, 03:57:22 PM

Millet genelde sabahtan akşama kadar okey oynuyor sadece açık olan bilgisayarlarda cpu kullanarak mining yapabilirmiyim yani getirisi olurmu?
Bir kez toplu olarak denedim ancak elektirik parası kurtarmadı şimdi sadece açık olanlara yapsam nasıl olur diyorum öyle ahım şahım bir beklentim yok tabiki mesela 10 bilgisayar günde 10 saat %80 cpu ile çalışsa (işlemci gücü yukarıda) 1 ayda kaç para getirisi olur. elektirik parasını ve cihaz yıpranmalarını hesaba katmayın

İllaki bişiler getirir. Bence bunu kendin  deneyebilirsin. Minergate ile bir deneme yap bence karı olurmu olmazmı sen kendin karar ver. Bişi indirmeden bile minergate ile kazım yaptırabilirsin. Siteyi incelemende fayda var bence. Komisyon oranı yüksek ama sana ilerisi için fikir verir.

https://minergate.com/web-miner
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
March 17, 2016, 04:13:27 PM

Elektrik parası, cihaz yıpranması var, onu hesaba katmayın demişsin. Milletin kabızlığı ne olacak? Adam %80 CPU kullanımı ile ne yapabilir ki???
İki-üç kuruş için değmez. İnternet kafendeki saatlik ücreti 5 kuruş arttırırsan -samimi söylüyorum- çok daha fazla kar edersin.
osan7788 (OP)
Newbie
*

View Profile
March 17, 2016, 04:21:29 PM

İllaki bişiler getirir. Bence bunu kendin  deneyebilirsin. Minergate ile bir deneme yap bence karı olurmu olmazmı sen kendin karar ver. Bişi indirmeden bile minergate ile kazım yaptırabilirsin. Siteyi incelemende fayda var bence. Komisyon oranı yüksek ama sana ilerisi için fikir verir.

https://minergate.com/web-miner

Ben gelen fiyat anlamında bir hesaplama istemiştim ama yinede teşekkürler

Elektrik parası, cihaz yıpranması var, onu hesaba katmayın demişsin. Milletin kabızlığı ne olacak? Adam %80 CPU kullanımı ile ne yapabilir ki???
İki-üç kuruş için değmez. İnternet kafendeki saatlik ücreti 5 kuruş arttırırsan -samimi söylüyorum- çok daha fazla kar edersin.

hahahasd  Grin  Cheesy  Grin bütün bilgisayarlara değil elbette oyun oynayanlar sinir krizi geçirir  ben sadece boşda kalan cpuları özel tespit edip yapıcam zaten işlemciler güçlü %80 dolu bile olsa nette okey oynamaya gezinmeye film izlemeye engel olmaz
--------
Ben kendi cafe programımı yazdım yani pclerin sıcakları cpu kullanımları falan kendi tasarladığım arayüzlerde belli oluyor yine bu konu için arayüzü geliştirmek istiyorum lütfen konuyu çevirmeyin.  Akınsoft gibi programlara lisans ücreti ödemek zorunda kalmadım bu sayede
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
March 17, 2016, 04:30:41 PM

https://minergate.com
Bir net kafe bilgisayarında mining yapmayı dene. Minergate programı kaç H/s veriyor, onu bilgisayar sayısıyla çarp. örneğin 3CPU çalışınca 200 H/s veriyor, 10 bilgisayar varsa 2000 H/s eder.
Sonra bu adrese gel: https://minergate.com/calculator/cryptonote ve hesapla. 2000 H/s ile günde 0.00315 BTC kazanabilirsin. BU DA 3 buçuk TL EDER  Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley
sence değer mi?
rikudou
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

Alenktrik Teknikeri

View Profile
March 18, 2016, 09:48:58 AM

Bilgisayarında Oyun veya Bilimum İşler Yapan Müşterilerin Bilgisayarının Kastığını Anlayınca Hesabı Ödeyip Çıkar Gider.
Mining Uğruna Müşterilerinizden Olmayın.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
March 18, 2016, 12:51:09 PM

Bilgisayarları bozma ihtimalin para kazanma ihtimalinden daha cok. elektrik bedava olsa bile bence yapılmaz.
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
March 18, 2016, 05:17:09 PM

o cihazlar saatte degil gunde bile 5 kurus kazamaz, 2 sene once 4770K makinem test amacli gunde 4.5 kurus kaziyordu. o zamanda bu zamana zorluk 20 kat artmis olsa, gunde kazabilecegi miktar 0.225 krs evet , 1 kurusun beste biri ancak kazabilir. 

cpu ile kazim degil 2 sene once, 5 once bitti.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
March 18, 2016, 05:21:21 PM

Bir getirisi olmaz.
F1 grand prix araciniz var belki ama yaris su anda warp motorlari olan araclarla devam ediyor.
mmmtr
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
March 19, 2016, 12:07:45 AM

hiçbirşekilde getiri sağlanamaz açıkcası bu durumda boş getiri olur yukarıda yazan arkadasın dedigi gibi 5 kurus zam yap daha çok kazanırsın ekstra gider olmadan Cheesy
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
March 19, 2016, 02:28:11 AM

Aylık kazanç 100 lira pert olan donanım 10000 lira sen düşün artık..
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
March 19, 2016, 08:38:35 AM

cpu lar ile birşeyler yapamazsınız ama gpuları paralel çalıştıracak bir yol bulursanız gpu rig olarak kullanırsınız. Bitcoin değil ama x11 algoritmalı coin şerde kazım denenebilir
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036

View Profile
March 19, 2016, 10:11:05 AM

birde şu şekilde düşünün misal cpu %70 performansla çalışıyorken 70 watt tüketiyorsa %100 performansla çalışırken 100 watt tüketmez deli gibi ısınacağı için belki normalinden 2-3 kat çok elektrik tüketir ve yıpranır.
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
March 20, 2016, 07:08:16 PM

bir ara benim de kafama yatti cafede 100 pc de 1core ile minergate i otomatik baslatsam dedim, cihaz acildikca arkada ufak ufak kirintilari toplasa dedim. pc basina 20hash cikartsa 100 pc 2kh yapsa dedim 10 saat calissa gunluk 0.001btc ~1tl kazandirir dedim. sonra ben bu isten 1 cay parasi kadar para kazanacaksam buraya bir semaver koysam daha cok kazanirim dedim Cheesy
ScienceProfit
Newbie
*

Activity: 21

View Profile
March 21, 2016, 12:32:01 PM

cpu mining değilde gpu mining den güzel para kazanabilirsiniz. Güzel bir ekran kartıyla neden olmasın. Ama cpu mining öldü....
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: